Olympijské hry - Badminton

Celodenní liveblog

19.08.2016, 13:30 • Martin Augustin (@ogy_16)

19:20

To už je z předposledního hracího dne badmintonového turnaje vše. V sobotu jsou na programu medailové zápasy mužského singlu. O třetí místo si to rozdají Dan Lin s Viktorem Axelsenem a o zlato Chong Wei Lee s Long Čenem. Na shledanou! (19:20:07)

19:15

Malajský pár Goh, Tan, který postoupil do finále překvapivě, sice získal poměrem 21:16 první set, ovšem historicky první zlato z Olympijských her do Malajsie nakonec neputuje. Čínské duo Hai-feng Tu a Nan Čang zápas otočilo a v dramatické koncovce třetího setu, kdy soupeři na mečbolech dvakrát zkazili podání, urvali nejcennější kov pro sebe.

19:12

Malajsie se historického zlata nedočká ani dnes! Naopak, Čína získává první zlatou medaili z badmintonu na těchto hrách! Hai-feng Tu a Nan Čang zvítězili ve třetím setu 23:21,

19:10

A mečbol mají zase Číňané! Malajci nejprve podruhé v řadě pokazili podání a poté zahrál Goh moc dlouhou smeč.

19:09

Také druhý mečbol Malajců Tu s Čangem odvrátili – 21:21!

19:08

Ne, nevyužívají ho! 20:20.

19:08

Hai-feng tu trefuje míček do sítě. Malajci mají mečbol! První zlatá medaile pro Malajsii visí ve vzduchu!

19:07

Tohle je drama! Číňané hrají do autu a je to 19:19. Kdo se dostane k mečbolu?

19:05

18:17 pro malajské duo! No, tohle je hodně zajímavé, Číňané jsou pod tlakem.

19:04

Goh s Tanem se vrací na dostřel – 16:17 a čeká nás zajímavá koncovka zápasu!

19:00

Malajci vyhazují míček mimo kurt a začínají ztrácet. Prohrávají 12:15.

18:59

Hai-feng Tu a Nan Čang po delší době zabodovali, využili chyby soupeřů a vedou 12:13.

18:56

Malajci bojují! Díky skvělé obraně snižují na 10:11. Tohle ještě bude zajímavý zápas!

18:53

Povinná přestávka následuje za stavu 8:11 pro čínský pár.

18:52

Čínský pár sice prohrál první set, ale aktuálně potvrzuje roli favorita. Za stavu 1:1 vede nad Malajci ve třetí sadě 7:10.

18:47

Hai-feng Tu a Nan Čang vykročili do třetího setu o něco lépe. Malajci prohrávají 3:5.

18:41

Druhý set je u konce! Hai-feng Tu a Nan Čang ho získávají poměrem 21:11 a o zlatých medailistech z mužské čtyřhry rozhodne třetí sada.

18:41

Číňané mají devět setbolů! Jsou blízko vyrovnání!

18:37

Některé výměny jsou výtečné. Číňané teď v jedné z nich získali svůj patnáctý bod ve druhé sadě – 8:15.

Statistiky:
Páteční program:
13:30 Dvouhra muži, semifinále: Chong Wei Lee (MAL) – Dan Lin (CHN) 2:1 (15:21, 21:11, 22:20)

14:15 Dvouhra ženy, o bronz: Šue-rui Li (CHN) – Nazomi Okuharaová (JPN) bez boje

14:35 Dvouhra muži, semifinále: Viktor Axelsen (DAN) – Long Čen (CHN) 0:2 (14:21, 15:21)

15:25 Dvouhra ženy, finále: Carolina Marinová (ESP) – V. Sindhu Pusarlaová (IND) 2:1 (19:21, 21:12, 21:15)

16:15 Čtyřhra muži, finále: V Shem Goh, Wee Kiong Tan (MAL) – Hai-feng Tu, Nan Čang (CHN) 1:2 (21:16, 11:21, 21:23)