Nizozemsko - Velká Británie

3:4 SN

konec (0:1, 2:1, 1:0, 0:1 - 0:2)

19.08.2016, 22:00 • Olympic Hockey Centre • Finále • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

S konstatováním, že ve finále pozemního hokeje porazily hráčky Velké Británie po většinu zápasu lepší Nizozemsko a získaly zlato, se s Vámi loučí Tomáš Reiner. Děkujeme Vám za pozornost. (00:12:18)

Hráčky Velké Británie oslavující zisk olympijského zlata v Riu!

Hráčky Velké Británie se okamžitě rozeběhly k hrdince Hollie Webbové, zatímco Nizozemky zůstávají stát beze slova na místě a v jejich očích se začínají objevovat slzy. Holanďanky dvakrát vedly, ani jednou ale své vedení po skvělém obratu udržet nedokázaly a po penaltovém rozstřelu prohráli. Konečný výsledek. Nizozemsko 3 Velká Británie 4 na penalty.

Hollie WEBBOVÁ - rozhodující nájezd

Velká Británie právě vstřelila branku!
HOLLIE WEBBOVÁ mohla v případě proměnění nájezdu rozhodnout a také tak učinila. Velká Británie ukončuje dominanci Nizozemska, které bylo čtyřikrát v řadě zlaté, a její hráčky se stávají olympijskými vítězkami.

Vzápětí neuspěly na každé straně Unsworthová van Geffenová, která z ostrého úhlu orazítkovala pouze pravou tyč!
Leurinková mířila dobře, ale Hinchová vytáhla dobrý zákrok.

HELEN RICHARDSONOVÁ-WALSHOVÁ si srovnala míček na střelu a z blízkosti nekompromisně zamířila k levé tyči.

Dansonová na straně Británie minula, zatímco Ellen Hoog vychytala brankářka. Další nájezd uskutečnila na straně Velké Británie Brayová, jejíž střela zamířila mimo. Stále 0:0.
Willemijn nic nevymýšlena a mířila přesně k pravé tyči, jenže brankářka Hinchová Bosová vytáhla fantastický zákrok a její pokus vyrazila mimo.
Helen Richardsonová-Walshová si to namířila k levé tyči, kde se otočila k zády k bráně a z otočky následně Sombroekovou překonat nedokázala.

Začátek nájezdů.
Kapitánky Paumenová a Richardsonová-Walshová si před penaltovým rozstřelem sportovně podaly ruce.
Kitty van Maleová vstřelila během dosavadního průběhu finále dva góly, z nichž ten druhý znamenal na začátku druhého poločasu vedení 3:2. Nizozemsko už mířilo za zlatou medailí, osm minut před koncem ale dokázala vyrovnat z dorážky Nicole Whiteová. Čtyři čtvrtiny vítěze neurčily a na řadu přichází penalty. Skóre po 60 minutách. Nizozemsko 3 Velká Británie 3.

60:00

Konec druhého poločasu.

3:4 SN

Rozhodčí: Michelle Joubertová, Laurine Delforgeová, Soledad Iparraguirreová, Lisa Roachová (umpire)