Vítěz: U. Bolt (JAM)
konec
15.08.2016, 02:00 • Olympijský stadion, Rio de Janeiro, Brazílie • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)
100 m - semifinále (muži)
Vítěz: U. Bolt (JAM)
konec
Rozhodčí:
Diváci:
Skok do výšky - kvalifikace (muži) 01:30
400 m - semifinále (ženy) 01:35
Trojskok - finále (ženy) 01:55
100 m - semifinále (muži) 02:00
1 500 m - semifinále (ženy) 02:30
400 m - finále (muži) 03:00
100 m - finále (muži) 03:25
Trojskok - kvalifikace (muži) 14:30
200 m - rozběhy (ženy) 14:35
3 000 m překážek - rozběhy (muži) 15:25
Hod kladivem - finále (ženy) 15:40
3 000 m překážek - finále (ženy) 16:15
400 m překážek - rozběhy (muži) 16:35
Do 64 kg - odpolední předkola (muži) *23:45
Do 81 kg - odpolední čtvrtfinále (muži) 00:45
Do 60 kg - dopolední čtvrtfinále (ženy) 16:00
Do 52 kg - dopolední předkola (muži) 16:30
Do 69 kg - dopolední semifinále (muži) 17:30
Do 75 kg - dopolední předkola (muži) 17:55
Do 60 kg - odpolední čtvrtfinále (ženy) 22:00
Do 52 kg - odpolední předkola (muži) 22:30
Do 69 kg - odpolední semifinále (muži) 23:30
Do 75 kg - odpolední předkola (muži) 23:45
Sprint - 1/16 a opravy (ženy) *22:18
Omnium - stíhačka na 4 km (muži) *22:58
Omnium - vyřazovací závod (muži) 00:15
Sprint - 1/8 a opravy (ženy) 15:00
Omnium - kilometrová časovka (muži) 15:21
Omnium - 10 km (ženy) 15:59
Omnium - flying lap (muži) 21:00
Sprint - 9. - 12. místo (ženy) 21:26
Omnium - stíhačka na 3 km (ženy) 21:30
Omnium - bodovací závod na 40 km (muži) 22:23
Omnium - vyřazovací závod (ženy) 23:22
Usain Bolt je po semifinále v parádním rozmaru
1. Usain Bolt (JAM) 9,86
2. Andre De Grasse (CAN) 9,92
3. Justin Gatlin (USA) 9,94
4. Jimmy Vicaut (FRA) 9,95
5. Ben Youssef Meite (CIV) 9,97
6. Akani Simbine (RSA) 9,98
7. Yohan Blake (JAM) 10,01
8. Trayvon Bromwell (USA) 10,01.
Konec
3/3
1. Justin Gatlin (USA) 9,94
2. Yohan Blake (JAM) 10,01
3. Christophe Lemaitre (FRA) 10,07
4. Ping-tchien Su (CHN) 10,08
5. Kemarley Brown (BRN) 10,13
6. James Dasaoulu (GBR) 10,16
7. Aska Cambridge (JPN) 10,17
Daniel Bailey (ANT) – nestartoval.
3/3
Justin Gatlin první, druhý Yohan Blake
3/3
3/3
3/3
3/3
Justinu Gatlinovi se nedostalo vřelého přivítání
Jamajčan Yohan Blake
3/3
2/3
1. Usain Bolt (JAM) 9,86
2. Andre De Grasse (CAN) 9,92
3. Trayvon Bromwell (USA) 10,01
4. Chijindu Ujah (GBR) 10,01
5. Ryota Yamagata (JPN) 10,05
6. Kim Collins (SKN) 10,12
7. Cejhae Greene (ANT) 10,13
Andrew Fisher (BRN) – diskvalifikován.
2/3
Druhé semifinále vyhrává jednoznačně Usain Bolt
2/3
2/3
2/3
2/3
2/3
Andrew Fisher (třetí zprava v červeném) neudržel nervy a končí. Ulitý start
2/3
2/3
2/3
Jmenuji se Usain Bolt a poběžím si pro finále
2/3
1/3
1. Jimmy Vicaut (FRA) 9,95 vteřiny
2. Ben Youssef Meite (CIV) 9,97
3. Akani Simbine (RSA) 9,98
4. Jak Ali Harvey (TUR) 10,03
5. Nickel Ashmeade (JAM) 10,05
6. Marvin Bracy (USA) 10,08
7. Čej-jie Sie (CHN) 10,11
8. Hassan Taftian (IRI) 10,23.
1/3
Jimmy Vicaut vyhrál, druhý je Ben Youssef Meite (oranžové trenky) o setinu před Simbinem
1/3
1/3
1/3
1/3
1/3
Semifinále 1:
Hassan Taftian (IRI)
Jimmy Vicaut (FRA
Nickel Ashmeade (JAM)
Akani Simbine (RSA)
Čej-jie Sie (CHN)
Ben Youssef Meite (CIV)
Marvin Bracy (USA)
Jak Ali Harvey (TUR)
Semifinále 2:
Cejhae Greene (ANT)
Kim Collins (SKN)
Andrew Fisher (BRN)
Andre De Grasse (CAN)
Usain Bolt (JAM)
Chijindu Ujah (GBR)
Ryota Yamagata (JPN)
Trayvon Bromwell (USA)
Semifinále 3:
James Dasaoulu (GBR)
Ping-tchien Su (CHN)
Yohan Blake (JAM)
Kemarley Brown (BRN)
Justin Gatlin (USA)
Aska Cambridge (JPN)
Daniel Bailey (ANT)
Christophe Lemaitre (FRA)
Před čtyřmi lety na nejrychlejším běhu planety jasně dominovali zástupci Jamajky. První místo bral Usain Bolt s fantastickým časem 9,63, na druhém místě doběhl jeho krajan Yohan Blake, jenž byl pouze o 12 setin "pomalejší" a třetí skončil Američan Justin Gatlin za 9,79.
Peking 2008:
A právě na hrách v Riu se bude Usain Bolt snažit završit zlatý hattrick, protože již v Pekingu 2008 bral své první olympijské zlato na této nejrychlejší trati. V Číně vyhrál s časem 9,69 před druhým Richardem Thompsonem z Trinidadu a Tobaga (9,89), třetí pak skončil opět Američan, a to Walter Dix (9,91).