konec (1:1, 0:2, 0:0)

28.04.2016, 18:30 • Ice Palace, Moskva • Tomáš Kubečka

Z mé strany je to pro dnešek vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů! Pěkný zbytek dne! (20:55:06)
Střely na branku: 28 – 24
Je dobojováno! Rusku na domácím ledě překvapivě podlehlo Finsku 1:3! Rusové přitom vstoupilo do utkání aktivně a už v sedmé minutě šli do vedení zásluhou Vjačeslava Vojnova! Finové ale rychle našli odpověď! O tři minuty později srovnal Leo Komarov! O výsledku utkání rozhodla poslední část hry! Rusko mělo dlouho navrch, ale v závěru druhé třetiny úřadovali gólově Finové! Ve 37. minutě poslal Suomi do vedení Sebastian Aho a pouhou vteřinu před druhou sirénou zvýšil náskok Finska Teemu Pulkkinen! Ve třetí třetině měli navrch znovu Rusové, nicméně jejich tlak ani závěrečná hra bez brankáře jim snížení nepřinesla!

59:44

A ta ještě vzrostla! Leo Komarov totiž v samotném závěru zápasu dostává dvě minuty za podražení!

59:40

Zajcev zastavil finské vyhození z obranného pásma. Rusové stále živá naději na vstřelení alespoň korigující branky.

59:16

Ihned po vyhraném vhazování mohli Rusové udeřit! Plotnikov dostal parádní přihrávku na brankoviště, kde byl úplně sám, ale trefil pouze hokejku hostujícího brankáře!

59:07

Oleg Znarok si vyžádal oddechový čas! Zkušený stratég udělí svým svěřencům poslední taktické pokyny! Varlamov zůstává na střídačce!

59:00

Varlamov opustil domácí svatyni! Rusové v závěru utkání zkoušejí štěstí v šesti hráčích na ledě!

58:22

Tichonov zastavil vyhození Finů po mantinelu. K puku se dostal Šipačjov, jež přihrával před branku, avšak Dadonov na jeho pobídku nedosáhl.

57:49

Varlamov vyjel za branku, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Rusku se rychle krátí čas na vyrovnání, zatímco Finové fantasticky brání.

57:28

Kalinin objel finskou branku a nabil na modrou čáru Běreglazovovi. Ránu ruského obránce schytal před brankou jeden z obětavých Finů, který se zvedá s bolístkou.

56:40

Tři minuty před koncem se probudili ruští diváci, kteří hlasitým skandováním ženou své hokejisty za vstřelením potřebných branek.

56:08

Jakupov obkroužil útočné pásmo, ale na modré čáře narazil na skvěle bránícího soupeře, který mu se štěstím vypíchl kotouč do středního pásma.

55:07

Bude se znovu vylučovat! Vrátka se tentokrát otevírají na obou stranách. Pulkkinen dostává dvě minuty za hákování a Burmistrov odchází na dvě minuty za sekání!

54:12

Jaakola si zahrával ve vlastní třetině s ohněm, když si troufl na riskantní rozehrávku. Dotírající útočník Ruska ale nakonec na kotouč nedosáhl.

1:3

Branky a nahrávky: 7. Vojnov (Plotnikov, Kalinin) – 10. Komarov (Rantanen, Granlund), 37. Aho (Ahonen), 40. Pulkkinen

Rusko: Varlamov (Bobrovskij) – Vojnov, Jemelin, Čudinov, Antipin, Jakovlev, Bělov, Zajcev, Běreglazov – Dadonov, Šipačjov (A), Tichonov – Plotnikov, Kalinin, Tělegin – Jakupov, Galuzin (C), Širokov (A) – Šalunov, Burmistrov, Averin

Finsko: Koskinen (Bäckström) – Jaakola (A), Hietanen, Salmela, Kivistö, Kukkonen, Melart, Ahonen, Virtanen – Komarov (A), Granlund, Rantanen – Pyörälä, Koskiranta, Aho – J. Sallinen, T. Sallinen (C), Pulkkinen – Erkinjuntti, Malinen, Jormakka – Filppula

06:47 RUS 1:0 Vojnov (Plotnikov, Kalinin)
09:43 FIN 1:1 Komarov (Rantanen, Granlund)
27:13 RUS 2 Čudinov, krosček
28:05 FIN 2 Koskiranta, sekání
30:50 FIN 2 Pulkkinen, hrubost