Slovensko – Dánsko

4:3

po prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 1:0)

28.04.2016, 18:00 • HANT Aréna, Skalica • Lukáš Rastislav Ovšonka sk

V predĺžení sa nám vďaka gólu Andreja Meszároša podarilo rozhodnúť tento zápas a pripísať si druhé víťazstvo v príprave. Mrzí nás však ten prudký návrat Dánov do zápasu na 3:3. Takéto veci by sa nám do budúcnosti nemali stávať. Nakoniec sme to v predĺžení bleskurýchlo rozhodli a vyhrali sme 4:3 po predĺžení

Najlepší hráči zápasu
Slovensko: Martin Bakoš
Dánsko: Morten Poulsen

Našich hráčov čaká ešte záverečný prípravný zápas v sobotu. Odohráme ho takisto proti Dánom, ale v Bratislave.

Ďakujeme za pozornosť a prajeme pekný zvyšok večera. (20:18:44)

60:25

Slovensko dalo gól!
Predĺženie nakoniec netrvalo dlho a zápas je rozhodnutý! Sersen prihral za bránkou Bakošovi, ktorý na ľavom kruhu našiel ANDREJA MESZÁROŠA a ten tvrdou strelou prekonal Nielsena!
Asistencie: Martin Bakoš, Michal Sersen.

60:15

Rozhodnúť sa rýchlo snažil Martin Réway, ktorý vykorčuľoval po pravom krídle a bekhendom ohrozil Nielsena. Mieril iba do jeho vyrážačky!

60:01

Začalo sa predĺženie.
V tretej tretine sme nevyužili päťminútovú presilovku, vyšli sme z tempa, čo sa nám následne vypomstilo. Dáni dokázali znížiť vďaka dvom gólom Niclasa Jensena a jednom presnom zásahu Poulsena. Zápas teda bude pokračovať aj v predĺžení.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:47

Dáni sa s pukom zastavili v obrannom pásme a nikam sa neponáhľajú.

58:53

Marcinko vystrelil po buly v útočnom pásme. Jeho strela z ľavého kruhu však smerovala tesne vedľa bránky.

58:24

Cehlárik našiel pri bránke Andreja Šťastného, ktorý bol blízko k zakončeniu, ale v poslednej chvíli ho dokázali nórski hráči ubrániť.

57:55

Pavol Skalický vystrelil spoza hráča z ľavého kruhu. Mieril iba priamo do stredu brány a s tým nemal dánsky brankár problém.

57:33

Lušňák miešal puk s vysokou frekvenciou, čakal na pohyb od Nielsena. Nakoniec však dánsky gólman hokejkou vypichol puk slovenskému útočníkovi.

57:31

Bartánus vyslal do zakončenia Patrika Lušňáka, ktorý si to snažil hodiť z bekhendu na forhdend, ale nakoniec už nezakončil a bol faulovaný Bodkerom. Lušňák pôjde aj na trestné strieľanie!

56:22

Dáni šli do prečíslenia a museli sme mať na pozore! Jannik Hansen sa dostal do zakončenia od pravej žrde a snažil sa ešte prihrať aj Niclasovi Jensenovi, no nakoniec hostia šancu nepremenili.

56:00

Naši si museli dať pozor na Kristensena, ktorý sa dostal k strele od modrej čiary. Jeho nahodenie našťastie skončilo vo výstroji gólmana Hudáčka.

54:43

Hrnka aj Šťastný smerovali za pukom do dorážky po strele od Lušňáka. Nielsen bol pripravený a situáciu kontroloval.

53:54

Oddychový čas pre Slovensko!

53:54

Dánsko dalo gól!
Studená sprcha pre náš tím a zrazu je vyrovnané na 3:3! Ehlers prihral z rohu klziska do medzikružia Niclasovi Jensenovi, ktorý vystrelil na bránu. Hudáček neukryl puk a z dorážky sa presadil MORTEN POULSEN!
Asistencie: Niclas Jensen, Nikolaj Ehlers.

53:19

Dáni znižujú na rozdiel jedného gólu a dramatizujú tento duel! Kristensen na ľavom kruhu prenechal Stormovi, ktorý vystrelil na bránu. Hudáček puk vyrazil vedľa seba. Pred bránku prišiel NICLAS JENSEN, ktorý dorážkou do prázdnej brány pridáva svoj druhý gól v tomto zápase!
Asistencie: Frederik Storm, Emil Kristensen.

4:3

Branky a nahrávky: 2. Dravecký (Bartánus), 27. Bakoš (Réway, Meszároš), 29. Réway (Bakoš, Sersen), 61. Meszároš (Bakoš, Sersen) – 51. Niclas Jensen (J. Jensen), 54. Niclas Jensen (Storm, Kristensen), 54. Poulsen (Niclas Jensen, Ehlers)

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Sersen, Meszároš, Sekera, Marinčin, J. Mikuš, Graňák, Švarný, Jaroš – Daňo, Réway, Bakoš – Šťastný, Viedenský, Cehlárik – Bartánus, Marcinko, Dravecký – Skalický, Lušňák, Hrnka

Dánsko: S. Nielsen (Dahm) – Kristensen, J. Jensen, Lauridsen, Lassen, D. Nielsen, Nicolas Jensen, Spelling, Bodker – Niclas Jensen, Madsen, Storm – Ehlers, Starkov, Hansen – Bjorkstrand, Green, Bau Hansen – From, Aagaard, Poulsen

Rozhodčí: Baluška, Mullner – Výleta, Šefčík

01:52 SVK 1:0 Dravecký (Bartánus)
03:47 SVK 2 Réway, nedovolené bránění
11:45 DEN 2 Kristensen, sekání