29.11.2015, 12:30 • Yunost Sport Palace • Radomír Fukala

Tipsport: 3.13 4.1 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnes je to pro tuto chvíli z mé strany vše. Budu na Vás těšit u dalšího online – přenosu. Příjemný den! (14:50:02)
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Pavel Francouz (CLJ) 60 minut, 38 zákroků, 3 góly, 95 %
Filip Novák (CLJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:45
Martin Růžička (CLJ) 0+0, 1 střela, čas na 6:30
Právě skončilo utkání kontinentální hokejové ligy mezi Traktorem Čeljabinsk a týmem Salavat Julajev Ufa, které skončilo vítězstvím hostujícího týmu. Po bezbrankovém prvním dějství nám druhá třetina nabídla 2 góly, o které se postarali Andreas Engqvist a na straně Traktoru se prosadil Alaxej Kručinin. Třetí perioda přinesla rozhodnutí zápasu. V 52. minutě se v přesilové hře trefil Alexander Loginov a v předposlední minutě pečetil výhru Ufy gólem do prázdné klece Maxim Majorov a Salavat Julajev tak prodloužili sérii vítězství už na 5 zápasů.

59:35

Zápas se už dohrává jen z povinnosti a už se nic nestane.

58:55

58:55 Maxim MAJOROV - 1:3

58:55

Ufa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Střelu obránce Traktoru schytal Teemu Hartikainen, který zůstal ležet v obranném pásmu. Odražený puk se dostal k MAXIMU MAJOROVOVI, který uháněl sám na prázdnou bránu a nebyl pro něj problém vsítit třetí gól svého týmu. Asistence. Teemu Hartikainen.

58:42

Francouz prchá na střídačku. Domácí to zkouší v 6 hráčích v poli.

58:00

Jsou zde poslední dvě minuty třetí třetiny. Podaří se vstřelil Traktoru vyrovnávací gól nebo Ufa uhájí svoje vedení?

56:59

Glinkinův bekhendový pokus končí mimo bránu Svedberga.

55:56

Pavel Francouz raději přidržel kotouč před dojíždějícím soupeřem a nechává obě strany vystřídat.

54:50

Nahozený kotouč dojíždí jako první Lazarev, zakázané uvolnění se tak pískat nebude a Ufa může pokračovat v útoku.

53:20

Hosté se snaží přidat další branku a utkání tím definitivně rozhodnout, ale zatím se jim nedaří přidat pojistku v podobě gólu.

51:48

51:48 Alexander LOGINOV - 1:2

51:48

Hosté jdou do vedení!! Hráči Salavatu Julajev dlouho kombinovali v útočném pásmu, až se puk dostal na modrou čáru, odkud ALEXANDER LOGINOV prostřelili clonu hráčů před Francouzem a puk skončil až v jeho síti. Asistence: Andreas Engqvist, Linus Omark.

50:49

Alexander Šinin oslabuje svůj tým a jde si odpočinout na dvě minuty za nedovolené bránění.

50:36

Nestěrov na ledě a Ufa přechází do ofenzívy.

50:01

Svedberg se nyní musel v brankovišti ohánět, ale svou klec uhájil.

49:25

Ke střele se po kombinaci Traktoru dostal domácí obránce, ale trefil pouze clonícího hráče Ufy. Následně se Salavat Julajev osvobozují.

48:36

Přesilovka pro Čeljabinsk. Alexander Nestěrov dostává menší trest za hákování.

47:25

Omark nabral rychlost ve střední třetině, poté hezky vystřelil na Francouze, ten jeho střelu vyráží ramenem do rohu hřiště.

46:57

Kotouč má v lapačce náhradní brankář Sochatskij, kotouč totiž skončil na střídačce Ufy. Vhazování ve středním pásmu.

46:15

Početní výhoda končí a hraje se zase pět proti pěti.

45:25

Na ledě zůstal ležet Andrej Popov, poté co ho nastřelil kotoučem vlastní spoluhráč.

44:50

Teď se však již usadili, ale nepřesnou ránou domácího obránce se puk dostal na hokejky hráčů Ufy, kteří puk vyváží pryč z pásma.

44:25

Hned po buly se hráči hostů osvobozují a Traktor musí začít od vlastní branky.

44:15

Bude se vylučovat. Za nedovolené bránění je poslán za katr Nikolaj Prochorkin.

43:25

Francouz musel bleskově vyjet a ukrýt puk před dotírajícím Gončarovem..

42:38

Salavat Julajev pokračuje v tlaku, který si vypracovali v úvodu utkání díky přesilové hře. Ale zatím svoje snažení nepřetavili ve vedoucí branku.

41:05

Další zákrok si připisuje český brankář. Buly v útočném pásmu Ufy.

40:25

Rybakov na ledě. Traktor hraje v plném počtu.

40:20

Hosté pokračují v přesilové hře. Od modré pálil Novák, ale Francouz si s jeho střelou poradil.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:03 .
Skončila nám prostřední část, ve které padlo po jednom gólu na obou stranách. Nejprve se v 30. minutě prosadil Andreas Engqvist, který poslal Ufu do vedení. Ovšem zakrátko, ve 32. minutě bylo srovnáno. Svou přesnou trefou se o to zasloužil Alexej Kručinin. Týmy tak jdou do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50

Domácí se osvobozují a třetina pomalu končí.

39:10

Francou zatím odolává střelám hostů. Podaří se Ufě vstřelit branku do šatny?

38:25

Salavat Julajev má další výhodu přesilové hry. Za držení je vyloučen Alexander Rybakov.

37:24

Ufa se drží v útočném pásmu a snaží se vypracovat si nějakou šanci, což se jim nedaří.

36:25

Popov směroval svou přihrávku před brankoviště, kotouč se však odrazil od bruslí ke švédskému brankáři, který přerušuje hru.

35:50

Tvrdou ránu Růžičky lapil Svedberg a vhazuje se po jeho levici.

35:01

Traktor pokračuje v útočení i po skončení přesilové hry, ale zatím to k druhému úspěchu nevedlo.

34:26

Gončarov si odseděl celé dvě minuty a vrací se zpět do hry.

34:15

V závěru přesilovky mohl Kručinin přidat svůj druhý gól, ale trefil pouze padajícího obránce.

32:26

Maxim Gončarov oslabuje svůj tým a jde na trestnou lavici za podražení.

31:52

31:52 Alexej KRUČININ - 1:1

31:52

Čeljabinsk právě vstřelil branku!
A máme vyrovnáno. Stanislav Čistov přihrál ve středním pásmu ALEXEJI KRUČININOVI, který se vřítil do pásma a střelou z hranice levého kruhu prostřelil Svedberga. Asistence: Stanislav Čistov.

30:49

Ufa se snaží využít euforie po vstřelené brance a pokouší se přidat druhý zásah, ale zatím bez úspěchu.

29:11

29:11 Andreas ENGQVIST - 0:1

29:11

Úvodní gól utkání je na světě! ANDREAS ENGQVIST přebral kotouč ve vlastní obranném pásmu, jako nůž máslem projel tím středním až do útočné třetiny a střelou přes obránce překonává Francouze, který možná nebude mít úplně čisté svědomí. Asistence: Alexander Loginov.

27:15

Neskutečné, co teď neproměnil Linus Omark! Po propadnutí domácího celku na útočné modré se do situace dva na jednoho dostávali hráči Ufy. Omark obdržel přihrávku a mohl zakončovat do prázdné brány, ale trefil pouze přemisťujícího se Francouze.

25:30

Český brankář si našel puk ve změtí těl po střele hostujícího útočníka a přerušuje hru.

24:15

Kotouč končí v ochranné síti a nařízeno buly v útočné třetině Ufy.

23:39

Klimontov je zpět na ledě a hosté nevyužili ani svou druhou přesilovku.

23:35

Francouz si připisuje nikterak těžký zásah a krátce před návratem Klimontova se vhazuje před českým brankářem.

23:10

Ufě se zatím přesilovka vůbec nedaří, Traktor znovu vyhazuje přes všechny čáry.

22:38

Domácí se osvobozují a mohou tak vystřídat.

21:39

Druhá početní výhoda pro Salavat Julajev. Konstantin Klimontov bude pykat za podražení.

21:28

Francouz raději podržel nahození v rukavici a vhazovat se bude po jeho pravici.

20:20

K první dobré příležitosti se dostával Jakucenja, ale s jeho pokusem si poradil Svedberg.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:18.
První dějství je minulostí. Na úvodní branku zápasu stále čekáme. Byli jsme však svědky několika dobrých šancí na straně Čeljabinsku, do kterých se dostal nejprve Kokujov a poté Růžička, ale ani jeden z nich síť nerozvlnil. Druhá třetina slibuje zajímavou podívanou a snad se dočkáme i gólového příspěvku od aktérů dnešního zápasu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:01

Růžička se dostal po chybné rozehrávce, spolu se svým spoluhráčem, do přečíslení 2 na 1, místo přihrávky však zvolil střelu a Svedberg znovu tasí skvělý zákrok.

17:15

Rybakov dostal puk do jízdy a vypálil z levého kruhu, strážce svatyně Salavatu Julajev vyráží jeho střelu ramenem nad plexisklo.

16:20

Jakucenja si natlačil až před Svedberga, ale gólman hostů byl připraven a jeho průnik zneškodnil.

15:00

Šinin na ledě. Traktor hraje v plném počtu.

14:55

Domácí se konečně osvobozují, Ufa přesilovku hrála velmi dobře, prakticky celé dvě minuty strávila v útočném pásmu, ale větší příležitost se však nevypracovali.

13:57

Loginov ze slibné pozice pálil do ochranné sítě, jeho střela však byla tečovaná, a tak se znovu vhazuje před českým brankářem.

13:39

Tvrdou ránu Lepistöho Francouz dobře viděl a tudíž s ní neměl větší potíže.

13:00

Alexander Šinin si půjde odsedět svůj trest za podražení.

12:38

Bude se vylučovat. Ufa měla poskytnutou výhodu, o kterou však záhy přišly a hra je přerušena.

11:20

Hosté skvěle zvládli přechod přes modrou čáru a po chvilkovém manévrování se puk zpoza brány odrážel před branku, kde ho před Lazarevem zachytil Francouz.

10:15

Ofsajd zastavuje útok domácích. Vhazování ve středním pásmu.

08:35

Filip Novák napřáhl od modré čáry, jeho první rána se ke gólmanovi Ufy nedostala, poté to zkoušel znovu a Svedberg puk vyráží do rohu hřiště.

07:24

Brankář Čeljabinsku neměl větší problémy s další střelou hostů a puk přikryl pod lapačkou. Následuje komerční přestávka.

06:32

Nyní si hosté vytvořili tlak v útočném pásmu, ale český brankář nemusel zasahovat.

05:43

Ve slibné pozici se ocitl Culygin, ke kterému se puk dostal odrazem od hole Francouze, ale jeho střelu zblokoval domácí hráč mimo bránu.

04:50

Další zákrok Svedberga proti střele Martina Růžičky.

03:25

Hraje se teď delší dobu bez přerušení, ale na další výraznější šanci na jedné či druhé straně čekáme.

02:38

Salavat Julajev se snaží odpovědět na šanci Čeljabinsku, ale prozatím si žádnou příležitost nevypracovali.

01:42

První velká šance zápasu, do které se dostal Traktor. Pomalého střídání jeden z domácích útočníků, který vystřelil na Svedberga, ten jeho střelu vyrazil na hůl Kokujova, ale jeho šanci švédský gólman zneškodnil.

00:30

Vhazování vyhrál domácí tým a pokoušel se rozvinout útočnou akci, ale u kotouče už jsou hráči Ufy.

00:01

Na hřišti zůstávají zahajovací formace, které se sjíždějí do středového kruhu, zápas bude co nevidět zahájen.
Perličkou je, že dnešní zápas bude rozhodovat z pozice hlavního sudího Čech Antonín Jeřábek.
Oba celky se řadí na ledě a uslyšíme hymnu Ruska.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Demčenko) – Novák, Pervyšin, Quint (C), Borodkin, Šinin, Klimontov, Petrov (A), Žuldikov – Glinkin, Popov (A), Jakucenja – Čistov, Pesťunov, Kručinin – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Šarov, Osnovin, Růžička

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochatskij) – Lepistö, Loginov, Gončarov, Višněvskij, Bodrov, Arzamascev, Derljuk, Culygin – Omark, Engqvist, Grigorenko (C) – Majorov, Prochorkin (A), Hartikainen – Nestěrov, Chlystov (A), Lazarev – Černov, Vorobjov, Lisin

Rozhodčí: Jeřábek, Boman – Matjuša,Šichanov.

SALAVAT JULAJEV UFA

Hosté z Ufy jsou na tom o poznání lépe než jejich dnešní soupeř. S 59 body ze čtyřiatřiceti střetnutích okupují 3. místo Východní konference. Navíc hrají ve výtečné formě, když z posledních 5 zápasů dokázali hned 4 dovést do vítězného konce a připsali si tak 12 bodů. 106 přesných zásahů z nich dělá druhý nejlepší tým celé KHL v této statistice.

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISCE

Na soupisce týmu Salavat Julajev Ufa nefiguruje žádný český ani slovenský hokejista.

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI

Linus Omark 37 (13+24)
Igor Grigorenko 28 (11+17)
Sami Lepistö 22 (8+14)
TRAKTOR ČELJABINSK

Domácím hokejistům momentálně patří jedenáctá příčka Východní konference se 44 body. Velkou bolístkou je ofenzíva. Traktor v dosavadních 36 duelech vstřelil pouze 70 branek, což je třetí nejhorší počin v celé lize. Pokud se chtějí dostat na pozice zajišťující účast v play off, na které ztrácejí 10 bodů, tak se budou muset nejen v tomto ohledu zlepšit. V posledních pěti zápasech utržili jen 7 bodů, s čímž pochopitelně nemohou být vůbec spokojeni.

27.11.2015 Čeljabinsk – Podolsk 4:1
25.11.2015 Čeljabinsk – Magnitogorsk 1:4
22.11.2015 Nižněkamsk – Čeljabinsk 3:0
20.11.2015 Čeljabinsk – Nižněkamsk 2:1 sn.
17.11.2015 Čeljabinsk – Togliatti 3:2 sn.

Pavel Francouz
Filip Novák
Martin Růžička

Alexander Rybakov 19 (6+13)
Semjon Kokujov 14 (8+6)
Andrej Popov 13 (6+7)
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém Salavat Julajev Ufa přicestuje na led týmu Traktor Čejlabinsk. Utkání začíná v 12:30.

1:3

Branky a nahrávky: 32. Kručinin (Čistov) – 30. Engqvist (Loginov), 52. Loginov (Engqvist, Omark), 59. Majorov (Hartikainen)

Rozhodčí: Jeřábek, Boman – Matjuša,Šichanov