5:2

konec (4:1, 0:1, 1:0)

25.11.2015, 18:00 • 26. kolo • Vojtěch Sklenář

Tipsport: 2.64 4.3 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi loučím a u zítřejší předehrávky 27. kola WSM Ligy proti Kadani na shledanou. (20:22:41)
Dnešní zápas končí a Přerov může slavit zisk tří bodů. Základ svého vítězství položili Zubři již v první třetině, kterou ovládli 4:1. V poslední části přežili několik přesilovek hostů a nakonec pojistili výhru pátým gólem.

59:20

Celá hala je na nohou a oslavuje dnešní vítězství Přerova.

58:00

Utkání se spíše dohrává. Přerov se snaží držet puk co nejvíc na svých hokejkách.

56:43

Slávisté si nepřesně přihráli a vyhnali se z útočného pásma.

56:24

Klimeš s jistotou chytá Kolaříkovu střelu do své lapačky.

56:13

Ferenc se nerozpakoval a posílá puk na zakázané uvolnění.

55:24

Robinson našel před brankou zcela volného Čermáka. Ten zkoušel Klimeše prostřelit mezi betony, ale přerovský brankář si pohlídal skulinku a puk chytá.

54:40

Stoklasa vystřelil přes obránce, ale Král stačil vyrazit.

53:30

Domácí znovu v pěti.

53:01

Sýkora si mazácky počkal a vyhazuje přes všechny čáry.

52:25

Robinson zkoušel ze strany prostřelit Klimeše, ale ten dokázal udržet puk ve výstroji.

51:30

Sikora dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

51:30

Bahenský vybruslil před branku, ale neprostřelil Klimeše.

50:43

Pšurný šikovně předal puk zadovkou Dujsíkovi, který tvrdou ranou trefil masku Krále.

50:00

Domácí dobře napadají a hostům se nedaří rozehrát.

49:10

Puk se před Kubicou nečekaně odrazil a ten jej nestačil protečovat. Icing hostů.

48:33

Puk skončil někde pod klubkem těl ve středním pásmu a rozhodčí přerušuje.

48:02

Domácí jsou v pěti. Hosté sehráli druhou polovinu velmi dobře, ale Klimeš spolu s bránící čtveřicí velmi obětavě bránili a nepovolili Slavii vstřelit kontaktní branku.

46:25

Procházka nebezpečně pálil z levého kruhu, Král vyrážečkou chytá.

46:10

Domácí vyhazují.

46:02

Za zdržování hry je vyloučen Šťastný. To je velká šance pro hosty.

45:55

Klimeš dokázal vyrazit ránu Hrušky.

45:25

Kubica poslal puk asi půl metru nad Klimešovu klec.

45:13

Vhazování po levici Krále.

45:13

Za brankou hostů zůstává ležet Pavlin a vypadá to, že mu s odchodem budou muset pomoc spoluhráči.

43:30

43:30 Roman PŠURNÝ - 5:2

43:30

Přerov právě vstřelil branku!
Přerov znovu odskakuje do pohodlného tříbrankového náskoku. Procházka našel Dostálka, který vystřelil bekhedem. Král jeho ránu vyrazil jen k ROMANOVI PŠURNÉMU, který puk dorazil do hostující klece. Asistence: Vlastimil Dostálek a Milan Procházka

41:50

Popelka dorážel z mezikruží, ale do rány se mu vrhl jeden ze slávistických obránců a jeho ránu zblokoval.

41:25

Oba týmy střídají.

41:00

Dujsík má puk za Klimešem a rozehrává.

40:01

Dnešnímu utkání přihlíží 2618 diváků.
Hráči se vrací zpět na poslední třetinu.
Druhá část nám přinesla pouze jednu vstřelenou branku a má ji na svědomí hráč Slavie Jurík. Domácí byli až do poloviny třetiny pod velkým tlakem, pak se jim podařilo srovnat misky vah a několikrát nebezpečně zahrozit.

40:00

39:40

Chmelíř pálil z vrcholu levého kruhu. Mířil na levý horní roh, ale těsně přestřelil.

39:20

Růžička vysekl puk Procházkovi.

39:04

První pětka Přerova si vypracoval skvělou příležitost, ale Král opět skvěle zakročil.

38:42

Už už vypadalo, že se Kašpařík dostane do nebezpečné střelecké pozice, ale byl odpískán ofsajd.

37:58

Tak nakonec je to dvouminutový trest.

37:58

Za protesty dostává osobní trest Bahenský. Buly před Králem. Slavisté ještě diskutují s hlavním rozhodčím o jeho verdiktu.

37:21

Rozehrávka na Dostálka byla příliš dlouhá. Píská se icing.

36:23

Kovařík to teď udělal šikovně. Vyjel na střed, ale nevyzrál na Krále.

35:00

Přerov měl teď trochu štěstí. Slavie nedokázal potrestat jeho špatné střídání.

34:38

Přihrávka rukou.

34:25

Král vybruslil z branky, aby odehrál kotouč před Dostálkem.

33:59

Hra je přerušena kvůli zásahu vysokou holí. Vhazuje se před Králem.

32:40

Z čista jasna se sám pře Klimešem ocitil Mikulí. Pálil bekhendem, Klimeš dokázal kotouč vytěsnit těsno mimo.

31:41

Šťastný posla puk na Krále, který přikryl a přerušuje hru.

31:00

Přerov teď zatopil obraně hostů, ale Král byl na svém místě.

29:45

Šťastný dlouho držel puk, ale hosté ho před svou branku nepustili.

28:59

Přerov jde znovu do čtyř. Pšurný v útočném pásmu podrazil jednoho z červenobílých a jde pykat na dvě minuty. Ale za hrubost je nakonec potrestán i Vas. Hraje se ve čtyřech.

28:31

Král schoval do lapačky tvrdou Grofovu střelu.

28:16

Popelka jel s Goišem dva na jednoho. Popelka předložil Goišovi puk před odkrytou klec, ale ten nedokázal usměrnit neposedný černý nesmysl za záda Krále.

26:30

Zubři se nemohou vymanit z tlaku Slavie, která je evidentně na koni.

25:42

25:42 Lukáš JURÍK - 4:2

25:42

Slavia právě vstřelila branku!
Slavie se nakonec dočkala. Při hře pět na pět se prosazuje LUKÁŠ JURÍK a dostává hosty do kontaktu. Asistence: Tomáš Micka a David Šafránek

25:20

Procházka zkušeně vyvezl puk a vyhodil.

24:50

24:17

Vyloučení na obou stranách. Bahenský a Ferenc vyloučení za hrubost. Pokračuje se 5 na 4.

24:17

Slavia si vypracovala velký tlak, který ovšem prozatím nedokázala zúročit.

23:27

Robinson dobrým pohybem vybojoval přesilovku pro svůj tým. Za sekání usedá na trestnou lavici Sýkora.

22:59

Postavení mimo hru sešívaných.

22:27

Pavlinova střela se nebezpečně odrazila od zadního hrazení, tak raději Klimeš schoval puk pod rukavici.

22:19

Další zakázané uvolnění Přerova.

21:50

Micka z otočky prověřil Klimeše, ten byl pozorný.

21:00

Klimeš teď vytáhl efektní semafor a tribuny skandují jeho jméno.

20:01

Vše je připraven k začátku druhé třetiny...
Domácí vstoupili do utkání fantasticky a po první třetině vedou 4:1. Hosté dlouho vypadali na ručník, až v závěru dokázali vstřelit branku a zatlačit Přerov v jeho obranném pásmu. Čeká nás ještě čtyřicet velmi zajímavých minut.

20:00

19:44

Domácí ubránili velmi důležité oslabení, i když hosté byl několikrát blízko druhé vstřelené branky.

19:15

Micka přestřeluje a vyhání svůj tým z útočného pásma.

18:30

Hosté to nesehráli vůbec špatně, ale Klimeš zlikvidoval všechny pokusy a Grof vyhazuje.

17:44

Hosté dostávají další možnost ke snížení. Procházka je potrestán za držení.

16:54

16:54 Janos VÁS - 4:1

16:54

Slavie snižuje. Po zbytečné ztrátě puku domácích ve vlastním pásmu se prosazuje JÁNOS VAS. Asistence: Jaroslav Markovič

16:40

Slavie se osvobozuje.

16:11

Hořava namířil svůj tvrdý projektil do masky Krále. Bude se vhazovat po pravici hostujícího brankáře.

15:35

Přerov začíná za svou brankou. Na ledě je druhá domácí pětka.

15:00

Pšurného dorážka jen těsně minula Královu klec.

14:42

Slavie půjde opět do čtyř. Za zbytečný útočný faul putuje za katr Kašpařík.

14:11

Hosté v pěti.

13:45

Hra je přerušena.

13:24

Puk skončil v ochranné síti. Vhazuje se po levici Krále.

13:05

Pražané vyhazují.

12:36

Přerovskou akci zastavil hvizd čárového, který dobře viděl ofsajd domácích.

12:11

Hostům začínají pochodovat nervy. Na dvě minuty je vyloučen Čermák, který atakoval Klimeše.

11:42

Time out hostů.

11:42

11:42 Vlastimil DOSTÁLEK - 4:0

11:42

To není možné, Přerov přidává další branku. Od modré vypálil Chmelíř. Těsně před Králem dokázal změnit dráhu letu kotouč VLASTIMIL DOSTÁLEK. Asistence: Lukáš Chmelíř a Milan Procházka

11:25

Puk byl dlouho za brankou Slavie, nakonec ho hosté vydolovali a založili útočnou akci.

10:50

Přerov je i nadále při chuti.

09:46

Hylák opouští branku a na jeho místo nastupuje Král.

09:46

Domácí jdou do třígólového trháku. A opět je to TOMÁŠ SÝKORA, kdo se nejlépe zorientoval v okolí brankoviště a překonává Hyláka. Asistence: Tomáš Dujsík a Marek Sikora

08:40

Zubři se prosazují ve vlastním oslabení. Popelka se ocitl na chvíli sám mezi kruhy, nezazmatkoval a u tyčky našel ještě lépe postaveného JIŘÍHO GOIŠE, který překonal Hyláka. Asistence: Michal Popelka

08:25

Opět se domácí osvobodili.

07:49

Hosté uzamkli přerovské a zle jim zatopili. Domácí se vše statečně bránili a nakonec vyhazují

06:49

První vyloučení zápasu. Za sekání odchází na trestnou lavici domácí kapitán Sýkora.

06:10

Procházka se z ničeho nic ocitl zcela sám před Hylákem. Mířil nad vyrážečku, ale přestřelil.

05:30

Grof se drze uvolnil na modré, ale jeho nahození skončilo jen v klubku těl před Hylákem.

04:45

Na ledě je čtvrtá lajna Přerova proti čtvrté pětce hostů.

04:15

Goiš pouze protečoval kotouč do útočné třetiny.

03:40

Klimeš předvedl fantastický zákrok proti tutovce Markoviče. Rychle se přesunul a vykopl puk levým betonem.

03:35

Chmelíř zakládá útočnou akci od vlastní branky.

02:05

Hosté se zatím vůbec nemohou dostat do hry.

01:05

01:05 Tomáš SÝKORA - 1:0

01:05

Druhý přerovský útok si vypracoval velký tlak, který zakončuje brankou. TOMÁŠ SÝKORA si počínal důrazně na brankovišti Slavie a dotlačil puk za ležícího Hyláka. Asistence: Marek Sikora a David Šťastný

00:30

Hosté nahazují a oba týmy střídají.

00:13

Slavisté se okamžitě dopouštějí icingu.

00:01

Zahajovací pětice jsou již připraveny k úvodnímu vhazování.
A teď za bouřlivého aplausu vjeli do skvěle zaplněné arény hráči přerovského Zubru.
... následování hráči hostující Slavie.
Jako první nastupují na led muži v pruhovaném.
Do začátku utkání zbývá asi 15 minut a přerovská Meo-arena je již velmi pěkně zaplněna. Uvidíme, na jakém číslu se dnes zastaví počet diváků.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Řehoř) – Grof, Chmelíř, Hořava, Dujsík, Vágner, Ferenc, Sedlák, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Šťastný – Goiš, Popelka, Stoklasa – Blinka, Král, Kovařík

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – Kolařík, Růžička, Hraško, Pavlin, Andrlík, Knot – Kubica, Mikulík, Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Bahenský, Kašpařík, Čermák – Micka, Jurík, Šafránek

Rozhodčí: Kubičík – Ganger, Wesley.
HC ZUBR Přerov
Domácí mají za sebou dlouhou šestizápasovou šňůru venkovních utkáních, ze kterých jsem jim podařilo vytěžit 11 bodů. Přerov ztratil všechny body v Ústí nad Labem a po skvělé třetí třetině i na Kladně. Porazit dokázal před více něž pět a půl tisícovou návštěvou České Budějovice, poté Benátky. Urvat body se Zubrům podařilo i ve vypjatých derby utkáních, nejprve v Šumperku a minulou sobotu v Prostějově, kde přerovští brali dva body za výhru po nájezdech.
Přerov se díky dobrým výkonům v poslední době vyšvihl na 9. příčku se ziskem 35 bodů a skóre 69:77.
HC Slavia Praha
Pražané opět nabírají formu. Po herním útlum, který je provázel na přelomu října a listopadu, se hosté z hlavní města opět začínají zvedat. V posledních třech zápase totiž slavili výhru. Nejprve na svém ledě smetli 6:2 Litoměřice, poté ve velmi náročném utkání dokázali přetlačit Ústí nad Labem na jeho ledě 2:1 a naposledy po velkém trápení přemohli v prodloužení Šumperk 5:4.
Nyní Slavie okupuje 3. příčku tabulky se ziskem 46 bodů a skóre 86:54. Počet obdržených branek je vůbec nejlepší z celé WSM Ligy
Dobrý večer, vítejte u přenosu z 26. kola WSM Ligy, dnes na sebe narazí týmy Přerova a Slavie. Toto kolo uzavře první polovinu soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:2

Branky a nahrávky: 2. Sýkora (Sikora, Šťastný), 9. Goiš (Popelka), 10. Sýkora (Dujsík, Sikora), 12. Dostálek (Chmelíř, Procházka), 44. Pšurný (Dostálek, Procházka) – 17. Vás (Markovič), 26. Jurík (Micka, Šafránek)

HC Slavia Praha: Hylák (10. Král) – Kolařík, Růžička, Hraško, Pavlin, Andrlík, Knot – Kubica, Mikulík, Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Bahenský, Kašpařík, Čermák – Micka, Jurík, Šafránek

Rozhodčí: Kubičík – Ganger, Wesley