Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary

4:3

po s.n. (1:0) (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0)

04.10.2015, 13:30 • ČEZ stadion, Kladno • 8. kolo • Jan Brabec

Dnešní souboj o první místo potvrdil dominanci kladenských Rytířů, kteří nadále vedou ligu. Hosté podali velmi dobrý výkon, ale dovednostní soutěž určila jako vítěze Rytíře. (15:58:53)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.
Bod navíc vystřelil domácím MATYÁŠ FILIP, který svůj nájezd pohodlně zakončil mezi betony hostujícího brankáře!

3. série 1:0

Křemen nedokázal naznačit, Jiroušek jeho kličku vystihl a betonem puk vykopl.

2. série 1:0

Nagy zamíchal s pukem a následně poslal černou gumu těsně nad břevno.

Šik naznačil a vystřelil pouze do levé tyče!

1. série 1:0

Filip zkušeně zasouvá buk mezi betony!

1. série 0:0

Klejnův forhendový blafák končí v lapačce Jirouška!

Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nám branku nenabídlo, rozhodnou samostatné nájezdy!

65:00

Prodloužení skončilo.

64:40

Dvacet sekund před koncem prodloužení se bude vhazovat před Jirouškem.

64:05

Zakázané uvolnění domácího celku.

62:01

61:41

Matyáš Filip nyní trošku sobecky zakončil přečíslení 3 na 1 nepřesnou střelou nad bránu soupeře!

60:37

Filip bez přípravy střílel do helmy hostujícího brankáře, od které se puk odrazil k Martinu Bláhovi, jehož střela mířila nad!

60:17

Domácí se usazujíc v pásmu soupeře.

60:01

Hráčská lavice (KVA) dostává 2minutový trest za nesportovní chování.

60:01

60:00

59:50

59:17

Kladno právě vstřelilo branku!
To je neuvěřitelné, domácí vyrovnávají! Bláhovo nahození od modré šikovně tečoval před bránou clonící MATYÁŠ FILIP přesně za záda hostujícího brankáře. Asistence: Ondřej Bláha.

59:07

Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před bránu Energie.

58:59

Minutu před koncem třetí třetiny Kašpar přerušuje hru.

58:41

Jiroušek zůstává na střídačce, domácí jsou v pěti!

58:41

Oddechový čas pro domácí.

58:41

Domácí ještě vybojovali vhazování v útočném pásmu.

57:50

Hráčská lavice (KLA) je potrestána 2minutovým trestem za nesportovní chování.

57:50

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Obrat dokonán, přesilová hra využita! Na modré čáře se napřáhl JAKUB PTÁČEK, který svojí dělovkou vymetl všechny pavučinky ve vzdálenějším rohu kladenské branky. Asistence: Theodor Pištěk, Adam Křemen.

57:30

Zich se skvěle prokličkoval přes několik protihráčů a následně podržel kotouč v útočném pásmu.

56:59

Domácí vyhazují kotouč odrazem o mantinel.

56:24

Karásek (KLA) je vyloučen na 2 minuty za sekání.

54:55

A je vyrovnáno! Z ničeho nic teď padl vyrovnávací gól. Pištěk vjel do pásma a přihrál do mezikruží puk volnému OTAKARU ŠIKOVI, který prostřelil Jirouška, čímž odstartoval bouři radosti u svých spoluhráčů. Asistence: Theodor Pištěk, Adam Křemen.

53:51

Ondřej Bláha v bruslařském souboji o puk předjel posledního obránce Energie, ale za pukem vyjel pozorný Kašpar, který ustřelil puk před kladenským útočníkem mimo hřiště. Dvojice kladenských borců se ještě sesypala na hlavního rozhodčího, protože chtěla vyloučení hostujícího brankáře, ale ten argumentoval tím, že puk byl ještě tečován.

53:31

Rudovský nenechal svého soupeře projít podél mantinelu, čímž vybojoval puk na stranu svého týmu.

52:55

Sedm minut před koncem základní hrací doby se bude vhazovat před Kašparem.

51:42

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, zápas může mít jakéhokoli vítěze.

50:51

Ofsajd zastavuje akci kladenských borců.

50:32

Ihned po buly střílel Novotný, ale Jiroušek jeho střelu zkrotil lapačkou.

49:49

Hudečka ujel po pravém křídle, protlačil se před Jirouška, kterého roztáhl po brankovišti a následně zkoušel zasouvat puk mezi jeho betony, ale Kladenský gólman se nenechal ošálit a na poslední chvíli utěsnil skulinku, kterou kotouč mohl projít!

48:25

O puk se téměř minutu bojovalo v pásmu Energie, nakonec puk ukořistil Karásek.

47:28

46:35

Martin Bláha se prokličkoval z rohu a předložil puk do brankoviště Ondřeji Bláhovi, jehož pokus z velmi výhodné pozice mířil pouze do betonu hostujícího brankáře. Následně byl kladenský útočník sražen k ledu, což mu nedovolilo dorážet.

45:28

Novotný (KVA) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

45:25

Velká šance domácích! Martin Bláha pálil a jeho střelu nadvakrát nedokázal dorazit za záda hostujícího brankáře Hasil!
Slabý obkroužil pásmo a nakonec se dostal k velmi slabé střele bekhendem, která přinesla pouze vhazování v útočném pásmu.

43:28

Hudečka ujel po levém křídle a zkoušel přihrávat pod sebe, ale naštěstí pro domácí v cestě puku stál hráč v bílém.

42:39

Slabého prudké nahození pouze orazítkovalo mantinel za brankou Energie.

41:50

Unavená pětka domácích pouze vyhodila a odešla střídat. Jen Hasil dojel až do pásma soupeře a zajistil svou přítomností přerušení hry.

41:12

Hostům vlila branka krev do žil, zelení opět okupují pásmo domácích.

40:32

Lepší vstup do třetiny si hosté ani nemohli přát! Šik vypálil zpoza obránce, přičemž jeho střelu Jiroušek vyrazil pouze na hůl THEODORA PIŠTĚKA, který s velkým důrazem uklidil za brankovou čáru. Asistence: Otakar Šik.

40:09

Filipova střela z kraje pásma mířila jen do zadního mantinelu.

40:01

Domácí ve druhé třetiny zvýšili svůj náskok zásluhou Martina Bláhy, který zakončil svojí individuální střelou přesně mezi betony Kašpara. Zejména konec třetiny nabídl skvělou podívanou, ale dominovali brankáři, nebo nepřesnost v koncovce. Co nabídne poslední perioda?
Další třetina začne přibližně v 14:05.

40:00

39:37

Konec druhé třetiny nám nabídl hned několik obrovských šancí, ale ani jedna nebyla využita, a tak vše nasvědčuje tomu, že výsledek po druhé třetině bude 2:0.

39:05

Šmolík nahazoval kotouč, který se odrazil Marinu Bláhovi, jehož přihrávka mířila před prázdnou bránu na Karáska, ten ovšem netrefil rychlý puk!

37:52

Matyáš Filip si mohl připsat svůj druhý zářez, položil si brankáře, jenže trefil jen ležícího obránce!

36:20

Větší šanci na snížení už si snad Energie ani nemohla přát. Kladenská obrana zapomněla na volného Pištěka, který domácím bekům upláchl a svůj únik zakončil dobrou střelou, proti které se ovšem blýskl Jiroušek, když velmi svižně máchl lapačkou a zachytil letící puk!

36:09

Martin Bláha ze středního pásma jen nahodil kotouč na Kašpara a společně se svojí formací odjel střídat.

35:08

Po nepřesné kombinace Rytířů končí puk na holích hostí, kteří se ženou kupředu.

34:29

Šmolík pod tlakem pouze vyhazuje kotouč do středního pásma.

33:44

Nepřesnost v domácí rozehrávce donutila rozhodčího odpískat icing.

33:16

Domácí přečkali velmi krušné časy a opět se ženou do opakovaných útoků.

32:11

32:05

Tržil obětavým zákrokem padl do přihrávky a vypíchl kotouč z nebezpečného prostoru.

31:02

Ptáčkova střela byla sražena do rohu kluziště, následně kotouč letí ven z pásma domácích.

30:56

Rytíři jsou ve čtyřech.

30:22

Hosté byli nepřesní, Tržil vyhazuje kotouč!

30:11

Oddechový čas pro hosty.

30:11

Velká šance na snížení, domácí jdou do tří! Ondřej Bláha (KLA) je vyloučen na 2 minuty za podražení!

29:57

Hostům se nedaří, puk opět putuje až ke Kašparovi.

29:30

Zakázané uvolnění hostujícího celku.

28:58

Šik nabízel puk do brankoviště, kde se k několika střelám dostal Křemen, ale Jirouška nepřekonal!

28:52

Rudovský (KLA) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

27:55

Nádherný gól posílá Rytíře do dvoubrankového vedení! MARTIN BLÁHA se prokličkoval z rohu kluziště do mezikruží, kde si prohodil dalšího hráče a velmi pohotovou střelou propálil Kašpara patrně mezi betony. Asistence: Matyáš Filip.

27:03

Martin Bláha dorážel puk z bezprostřední blízkosti, ale jeho pokus byl zblokován ležícím obráncem.

26:11

Stejskal (KVA) je vyloučen na 2 minuty za faul loktem.

25:18

24:50

To samé se povedlo Kladnu, zakázané uvolnění.

24:42

Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

23:58

Stejskal poslal ve středním pásmu velmi tvrdě k ledu Rudovského, vylučovat se ovšem nebude.

23:18

Hráčská lavice (KVA) byla potrestána 2minutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě.

23:00

Domácí vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně, bílých dresů je najednou plný led.

22:18

O puk si řekl Hudečka, ale stačil ho na poslední chvíli pouze dloubnout do lapačky domácího brankáře.

21:16

Další obrovská šance Kladna! Tržil v přečíslení přihrával až do druhé vlny na Bernata, ten ale trefil pouze beton dobře vyjetého Kašpara!

20:34

Martin Bláha šel do přečíslení 2 na 1 se svým bratrem Ondřejem, který akci zakončil jedovatou střelou, která ovšem mířila těsně nad branku!

20:22

Ofsajd Kladna byl posouzen jako úmyslný, bude se vhazovat před Jirouškem.

20:08

Karlovy Vary zahajují druhou třetinu ofsajdem.

20:01

Domácí do zápasu vstoupili do třetiny skvěle. První přesilovou hru tohoto utkání využil Matyáš Filip, když skóroval pomocí odrazu od bránícího hráče, čímž si připsal už 6 gól v této sezóně. Hosté si také vypracovali svou velkou šanci, ale Maydl sám proti Jirouškovi neuspěl.
Další třetina začne přibližně v 14:19.

20:00

19:46

Domácí zavřeli své pásmo, v této třetině už se nikam nepoženou.

19:18

Rychlý brejk Energie zastavuje postavení mimo hru.

19:06

Martin Bláha se snažil uvolnit se z rohu, což se mu povedlo, ale v rozhodující fázi mu kotouč utekl.

18:31

Poizl přišel ve středním pásmu o puk a Kladno mohlo jít do slibného přečíslení, jenže rozhodčí nesmyslně odpískal hru vysokou holí.

17:58

Sledujeme velmi vyostřený duel, hráči obou týmů si nic nedarují.

16:58

Jiskra s Maydlem teď předvedli obrovský důraz v brankovišti, ale této snaze o vstřelení branky zamezil Jiroušek, který si doslova sedl k levé tyči a puk nepustil za brankovou čáru!

16:15

Po icingu se bude vhazovat u brány Energie.

15:42

Křemen zkoušel vypálit z mezikruží, jenže jeho projektil byl zablokován.

14:22

14:16

Po velké chybě hostující obrany mířil v oslabení sám na Kašpara Martin Bláha, ale trefil pouze rameno hostujícího strážce svatyně!

13:32

Opět je puk ve středním pásmu. Hostům se přesilovka vůbec nedaří.

12:57

Domácí zásluhou Hasila vyhazují.

12:22

Rudovský (KLA) je vyloučen na 2 minuty za faul loktem.

12:14

Zakázané uvolnění Karlových Varů.

11:18

Šťastnému v cestě na bránu stál už jen Zich, ten se ovšem nenechal obehrát, čímž zamezil obrovské šanci soupeře!

10:34

Hostující brankář raději přerušil hru před dotírajícím útočníkem.

10:16

09:48

Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat před Kašparem.

09:31

Puk je až za hostující klecí, Energie má problémy s napadáním Karáska.

09:13

Hra se stěhuje do středního pásma, kde se bude vhazovat.

08:43

Pištěk dobře trefil skákající kotouč, ten ale mířil pouze do výstroje domácího brankáře.

08:16

Martin Bláha (KLA) je vyloučen na 2 minuty za faul kolenem.

07:47

Po chybě domácí obrany se zcela sám před Jirouškem zjevil Maydl, ale akci uspěchal – střílel pohotově, ale nepřesně!

07:17

Tržil poslal kotouč z první přes brankoviště na Bernata, ten měl problémy se zpracováním, takže nestihl trefit prázdnou branku!

06:45

Pohotová střela Zíky byla nepřesná.

06:04

Po souboji dvou hráčů puk vyputoval mimo hřiště, vhazovat se bude před Jirouškem.

05:39

Za vysokým pukem spěchal Ondřej Bláha, avšak Stejskal byl u puku dříve a pohotově rozehrál.

04:49

Domácí opět zatlačili svého soupeře do hloubi útočného pásma, jenže Hudečkovi se podařilo vyhodit do středního pásma.

04:20

Nahození Ondřeje Bláhy raději podržel hostující gólman ve své lapačce.

03:45

Tržil zkoušel překvapit Kašpara z velkého úhlu, ovšem hostující brankář byl připraven.

03:00

Hosty obdržený gól nakopl, momentálně jsou aktivnějším mužstvem.

01:42

První přesilovka už je minulostí, kladenští si připisují první gól. MATYÁŠ FILIP zkoušel nahodit kotouč z rohu kluziště před bránu, což elitnímu střelci Rytířů vyšlo náramně – jeden z hostujících obránců si puk srazil do vlastní klece. Asistence: Martin Slabý.

01:32

Martin Bláha čekal na přihrávku v mezikruží, ale ta se k němu nedostala.

01:05

Další kombinaci Rytířů zastavuje postavení útočícího hráče v brankovišti.

00:53

Šmolíkovu střelu od modré už drží Kašpar ve své náruči.

00:45

Ptáček (KVA) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

00:30

Na druhé straně byla střela Klevety zablokování.

00:08

Ihned po úvodním buly se hnali karlovarští do útoku, ale zastavil je ofsajd.

00:01

Zápas začne o malou chvíli později, až teď oba týmy ukončily rozcvičování.

Rytíři Kladno: Jiroušek (Kiml) – Smažík, Zich, Slabý, Šmolík, Rudovský – Hasil, Srbek, Karásek, Kleveta, Obadal, Filip, Bernat, Zíka, M. Bláha, Nagy, O. Bláha, Tržil

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Radosta) – Poizl, Doubek, Kořán, Klejna, Stejskal, Ptáček – Holub, Maydl, Šťastný, Křemen, Hudečka, Pištěk, Šik, Tamáš, Jiskra, Novotný

Rozhodčí: Schmejkal – Krátký, Žídek.
HC Energie Karlovy Vary

Hosté dýchají Rytířům na záda – od jejich dnešního soupeře je dělí jediný bod. Karlovy Vary mají zatím 18 bodů, když našli jediného svého přemožitele v pátém kole, když podlehl Plzni 0:3. Minulý zápas se Energie povedl náramně, karlovarští deklasovali Slavii 6:0.

Rytíři Kladno

Dnešní zápas bude velmi pikantní, Rytíři zatím nasbírali 19 bodů, což stačí na aktuální prvenství v této lize. Domácí dokázali 28 branek, přičemž inkasovali pouze 13. Ofenzivu Kladna táhne zejména skvělý Matyáš Filip a bratrská dvojice Martin a Ondřej Bláhovi.

Adam Zich – 5 zápasů (2+4)
Vítejte u zápasu ELIOD Extraligy mladšího dorostu, ve kterém se představí Rytíři Kladno a Karlovy Vary!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

4:3

Branky a nahrávky: 2. Filip (Slabý), 28. M. Bláha (Filip), 60. Filip (O. Bláha), rozh. náj. Filip – 41. Pištěk (Šik), 55. Šik (Pištěk, Křemen), 58. Ptáček (Pištěk, Křemen)