04.10.2015, 02:30 • United Center, Chicago • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.05 3.8 2.78 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Marián Hossa (CHI) 2+0, 3 střely, čas na ledě 12:57
Aleš Hemský (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:39 (05:19:56)
1. Marián Hossa (CHI) 2+0
2. Artěmij Panarin (CHI) 0+2
3. Brent Seabrook (CHI) 0+0
Je konec! Hokejisté Chicaga Blackhawks mohou jít do nové sezóny s dobrou náladou, v posledním přípravném duelu před jejím startem totiž přehráli Dallas po dobrém výkonu 4:0. O čisté konto se podělili oba brankáři Chicaga, Corey Crawford a Scott Darling. Oba v zápase předvedli několik pěkných zákroků a nedovolili tak Hvězdám skórovat.

Skóre zápasu se poprvé měnilo až ve 33. minutě, kdy v přesilovce dorážel po Panarinově střele puk do odkryté klece Marián Hossa. Ve třetí části pak domácí nastříleli hned tři góly. Ve 42. minutě opět střílel Panarin a tentokrát dorážel Patrick Kane. V 57. minutě si pak Lehtonen srazil za brankovou čáru pokus Mariána Hossy z minusového úhlu a 61 sekund před koncem uzavřel skóre Andrew Shaw.

Střely na branku ve 3. třetině – 11:10, celkem – 29:28.

59:14

S Fiedlerovým pokusem si poradil Darling. Zdá se, že domácí dnes udrží čisté konto.

Andrew SHAW - 4:0

58:59

Chicago právě vstřelilo branku!
Ještě jeden gól! ANDREW SHAW zachytil nepřesnou rozehrávku Dallasu, krásně se prokličkoval až do střelecké pozice a ranou na vyrážečku Lehtonena zvyšuje na 4:0 pro obhájce Stanley Cupu.

58:43

Hokejisté Stars v postavení mimo hru.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

Marián HOSSA - 3:0

56:39

Velmi chytře to udělal MARIÁN HOSSA, který byl už za brankovou čarou. Přesto vystřelil a zaskočený Lehtonen si srazil puk do vlastní klece – 3:0. Asistence: Trevor van Riemsdyk a Jonathan Toews.

56:27

Krásná kombinace domácích! Na jejím konci přihrával Daley Teräväinenovi, ale Lehtonen se včas přemístil a střelu svého krajana našel v lapačce!

55:26

Domácí v obranném pásmu ztratili kotouč a z toho mohl těžit Ničuškin. Darling však jeho střelu udržel ve výstroji, což bylo důležité, neboť před brankovištěm už hlídkoval Seguin.

54:58

Další zákrok Lehtonena, pálil Keith.

54:17

Desjardins a Krüger operovali před brankou Hvězd, ovšem Lehtonen puk odpálil do bezpečí.

54:01

Poslední reklamní přestávka. Do konce zbývá šest minut.

53:48

Kane čekal na najíždějícího Panarina, ovšem obrana Dallasu ruského útočníka pokryla.

53:02

Tvrdá střela Seabrooka skončila mimo.

4:0

Branky a nahrávky: 33. Hossa (Pamarin, Toews), 42. Kane (Pamarin), 57. Hossa (van Riemsdyk, Toews), 59. Shaw

Chicago Blackhawks: Crawford (od 30. min. Darling) – Keith (A), Hjalmarsson, Seabrook (A), Daley, Svedberg, van Riemsdyk – Hossa, Toews (C), Shaw – Kane, Anisimov, Panarin – Garbutt, Teräväinen, Bickell – Baun, Krüger, Desjardins.

Dallas Stars: Niemi (od 41. min. Lehtonen) – Goligoski (A), Klingberg, Oduya, Oleksiak, Jordie Benn, Demers – Sharp, Seguin, Jamie Benn (C) – Hemský, Janmark, Ničuškin – Eaves, Eakin, Roussel – Moen, Fiddler (A), McKenzie.

Rozhodčí: Kimmerly, Dwyer – Mach, Pancich

Diváci: 21221