1:2

po s.n. (0:2) (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

27.09.2015, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • 6 • 6. kolo • Lukáš Foff

Já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního odpoledne. (14:17:13)
Dnešní utkání je tedy u konce. Jihlavští hokejisté vyloupili led hradeckého Mountfieldu a stávají se tak prvním týmem, který dokázal Východočechy obrat o body. Po základní hrací době byl stav vyrovnaný po brankách Martince a Kardoše, prodloužení rozhodnutí nepřineslo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých zvítězil klub z Vysočiny.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ VALA.

2. série 0:2

Pokorného vychytal Juřička a máme tedy rozhodnuto.

Najman nic nevymýšlel a vymetl pravý horní roh branky.

1. série 0:1

Jakubec zkusil obdobu Forsbergovy kličky, ale neuspěl.

Tomáš Vala zvolil bekhendový blafák a byl úspěšný!

Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení vítěze nepřineslo, a tak rozhodne dovednostní soutěž.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:51

Zakázané uvolnění Mountfieldu HK.

64:30

Ještě třicet vteřin zbývá do konce prodloužení. Poté budou muset rozhodnout nájezdy.

64:12

Tomáš Vala byl zastaven na hranici faulu, ale rozhodčí hru pouští.

64:00

Poslední minuta prodloužení.

63:10

Jaroslav Musil nedokázal zakončit své sólo.

62:57

Petr Poppel teď projel mezi třemi hráči jak nůž máslem, ale trefil přichystanou lapačku jihlavského strážce svatyně.

62:20

Jihlava teď zamkla domácí v pásmu a snaží se vytvořit si prostor na střelu.

61:42

Rozehrávku domácích zachytil Úlovec a nastřelil puk na Dvořáka.

61:07

Jihlava otáčí hru a jde do útočného pásma.

60:47

Pokorný dostal puk před bránu, ale nepropasíroval jej skrz výstroj Juřičky.

60:35

Střela domácích hráčů byla zblokována.

60:05

Prodloužení se hraje ve čtyřech na obou stranách.

60:01

Jelikož se nerozhodlo v základní hrací době, bude po krátké přestávce pětiminutové prodloužení.

60:00

59:50

Pravděpodobně se již nic nestane.

59:20

Šlaicher obětavým zákrokem vypíchl kotouč hostujícímu útočníkovi.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny. Tak co? Zvítězí jeden z týmů v základní hrací době?

58:42

Oddechový čas Mountfield HK.

58:42

Fantastický Dvořák! Z bezprostřední blízkosti se jej snažil překonat Miroslav Juda, ale domácí gólman se natáhl jak široký, tak dlouhý a gólu zabránil!

58:16

Nejdříve Pokorný zaměstnal Juřičku a na druhé straně Musil vyzkoušel Dvořáka.

57:39

Lehce podceňovaná Jihlava je blízko k zisku bodů z ledu úřadujícího mistra republiky. Podaří se jí to?

57:25

A teď zakázané uvolnění Mountfieldu.

57:07

Postavení mimo hru domácích hráčů

56:20

Další útočnou akci rozjížděl Vojtěch Síla, ale puk skončil u Jihlavských.

55:43

Chyba v rozehrávce hostů. Hradečtí ji však nedokázali potrestat.

55:30

Rozhodčí byl nucen zapískat, protože jihlavští hokejisté puk přišlápli u mantinelu.

54:49

Na Východočeších je vidět, že chtějí všechny tři body z tohoto utkání a snaží se dostat do vedení za každou cenu.

54:25

Jihlava už v pěti kombinuje u domácí brány.

53:40

Štěpán Pokorný se dostal k úniku ze strany, který zakončil střelou do tyče! Největší šance třetí třetiny.

53:15

A znovu jde puk přes všechny čáry.

52:40

Nic však nevymysleli a hráči Dukly se osvobozují.

52:11

Hradec je v pásmu a kombinuje.

51:47

Tak i Hradec dostává výhodu přesilové hry. Na dvě minuty půjde na trestnou lavici Najman za hákování.

51:23

Musil od modré čáry vypálil, ale Dvořák dokázal svým pravým betonem zasáhnout.

50:57

Zadražil zavezl černou pryž do útočného pásma.

50:35

Jihlavští nedokázali využít nabídnutou přesilovou hru. Tohle by je mohlo mrzet.

49:47

Puk drží domácí hráči a snaží se šetřit čas.

49:33

Hradec už je ve čtyřech.

49:00

Hradec zahrozil i ve třech! Vojtěch Síla dostal přihrávku před bránu a nadvakrát nepřekonal Juřičku.

48:30

Šedesát vteřin přesilovky pět na tři pro Jihlavu!

48:30

Na trestnou lavici jde znovu Duben, tentokrát za podražení.

48:13

Hradci se daří vyhodit přes všechny čáry.

47:49

Nahození od modré čáry Dvořákovu branku netrefilo.

47:34

Velká šance pro Jihlavu na zvýšení skóre. Dokáží ji zužitkovat?

47:34

Oddechový čas hostů.

47:34

A Hradec jde dokonce do tří! Růta jde na trestnou lavici za sekání.

47:17

Na ledě je více prostoru, protože se hraje ve čtyřech na obou stranách.

47:02

Vala se snažil dorazit kotouč, který vypadl Dvořákovi. Neúspěšně.

46:24

Současně vyloučeni Duben (HKM) a Kardoš (JIH). Hostující hráč za sekání do hradeckého gólmana a Duben za hrubost, když si s ním celý incident chtěl vyříkat.

46:24

Úlovec ujel hostující obraně a málem prostřelil i Dvořáka. Jen tak tak, že puk zůstal někde v jeho výstroji.

45:24

Klička jihlavskému útočníkovi nevyšla a hosté tak musejí rozjet celou akci znovu.

44:35

První střelu na branku ve třetí třetině obstaral Jakubec. Juřička však neměl větší problémy.

44:02

Třetí třetina je zatím velice rozháraná. Žádná šance ani na jedné straně.

43:30

Nedokázali zavést kotouč do útočného pásma.

42:43

Puk mají Jihlavští a rozjíždějí další akci.

42:20

Oba týmy hrají na jistotu a snaží se vyvarovat jakékoli chybě.

41:27

Juřička se snažil zastavit puk za svojí bránou, ten mu však projel pod patkou hole. Za ním však čekal pouze jeho spoluhráč.

40:59

Ani na druhé straně nemusel Dvořák zasahovat.

40:31

K žádnému ohrožení jihlavské svatyně však nedošlo.

40:04

Třetí třetinu zahájili útokem domácí hokejisté.

40:01

Hráči obou mužstev již povzbuzují své brankáře a za chvilku společně vstoupíme do posledního dějství.
Poslední dějství začne zhruba ve 13:26
Druhá třetina nám skutečně nabídla více branek, než ta první. Oba týmy se dokázaly prosadit jednou. Jako první se vedení ujali domácí díky střele Denise Martince, ale hráči Dukly Jihlava se mohutně zvedli a začali předvádět velmi kvalitní a svižný hokej. Odměnou jim bylo vyrovnání, které zařídil Jindřich Kardoš a nadále měli více ze hry. Nechme se překvapit, co předvedou oba týmy v poslední třetině.

40:00

39:55

Vhazování v jihlavské třetině. Už se však zřejmě nic nestane.

39:38

Duben vystřelil od modré čáry. Juřička připraven.

39:05

Úspěšnější byli hosté a snaží se zvrátit vývoj zápasu ve svůj prospěch.

38:40

O puk se teď perou hráči obou týmů za hradeckou bránou.

38:13

Matěj Síla nahazoval na teč. Šedivý jej vyslyšel, ale trefil jen betony Juřičky.

37:38

Už dlouho jsme neviděli nějakou gólovou příležitost. Oba týmy poctivě brání.

37:26

Ofsajd. Hradecká obrana zbrzdila přechod jihlavského útočníka.

37:17

Zakázané uvolnění hostů.

36:54

Po delší době se dostali hostující hokejisté ke střele a byl to opět Tomáš Vala, který je dnes hodně vidět.

36:13

Hradec se snaží dostat na koně a začal více bruslit z čehož pramení mnohem větší držení puku na jeho hokejkách.

36:00

Pokorný se šikovně proháčkoval až k zakončení, které však Juřička ukryl.

35:08

Kotouč teď velmi často střídá majitele díky rychlým přihrávkám domácích hráčů.

34:40

Do šance se cpal Vala, ale byl vytlačen ze střeleckého úhlu.

34:08

Hradec již po několikáté v zápase vysunul forčeking a snaží se znepříjemnit rozehrávku hostům.

33:47

Jakubec se nedokázal probojovat do šance.

33:35

Vhazování ve středním pásmu.

33:17

Dobře sehraná přesilovka jihlavských hráčů je u konce. Hradec ji trochu se štěstím přečkal bez úhony.

32:48

Denis Martinec nedokázal vyhodit ven z pásma.

32:35

Jihlava kombinuje v útočném pásmu.

31:54

Jihlava teď kompletně převzala otěže utkání do svých rukou a má mnohem více ze hry. Další velkou příležitost jim zmařil Daniel Dvořák!

31:26

Na trestnou lavici míří Voňka(HKM) za sekání.

30:45

Dukla právě vstřelila branku!
A máme srovnáno! JINDŘICH KARDOŠ šikovně protečoval nahození od Úlovce do horní poloviny branky a Dvořák byl bez šance. Asistence: Jan Úlovec.

30:22

Do úniku dva na jednoho se řítili Hradečtí, ale nepřišla přesná přihrávka.

30:00

Domácí potřebovali vystřídat, a tak pouze odevzdali kotouč hostům.

29:00

Několik nepřesností na obou stranách uprostřed kluziště.

28:15

Ve skrumáži před brankou se hned několik hradeckých hokejistů snažilo propasírovat puk do sítě, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný!

27:58

Matěj Síla nebezpečně vystřelil, ale těsně minul klec Juřičky.

27:31

Nepřehledný souboj u mantinelu. Puk udrželi domácí borci.

27:00

Druhá třetina je o poznání vyrovnanější s tím rozdílem, že se Hradeckým podařilo skórovat. Jihlava však srovnala krok a urputně se snaží vyrovnat.

26:35

Vhazování ve svém obranném pásmu hradečtí hokejisté zvládli a zakládají útočnou akci.

26:08

Kapitán hostujícího týmu Jan Trávník se snažil natřikrát překonat Daniela Dvořáka, ale ten opět odolal.

25:52

Domácí jsou v plném počtu.

25:35

Od modré to zkusil Tomáš Vala, ale jeho přízemní střela byla zblokována a vyletěla vysoko nad bránu.

25:03

Prozatím nepříliš povedená přesilová hra Dukly, která se nemůže usadit v pásmu.

24:25

Šedivý v oslabení vybojoval kotouč a z ostrého úhlu vypálil.

24:08

Východočeši se osvobozují přes všechny čáry.

23:52

Dvouminutový trest si půjde odsedět Kynčl(HKM), který zahákoval svého protihráče.

23:19

Jihlavští mohli pohotově odpovědět, nebýt skvělého zákroku Dvořáka! Opět zaúřadovala jeho lapačka!

22:04

Hradec právě vstřelil branku!
Těsně po skončení jihlavského trestu se přece jenom prosadili hradečtí hokejisté. DENIS MARTINEC vystřelil od modré čáry a trefil horní růžek branky! Asistence: Tomáš Šlaicher

21:28

Hradec se nemůže usadit v pásmu hostů.

21:04

Velká chyba na modré čáře a Musil se řítil úplně sám na Dvořáka. Nic nevymýšlel a vystřelil na lapačku hradeckého gólmana, který si ovšem připsal parádní zákrok.

20:32

Díky dobrému napadání Najmana měli ztíženou rozehrávku.

20:01

Hradečtí vstupují do druhé třetiny v přesilové hře. Uvidíme, jak si s ní poradí.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 12:43.
Úvodní perioda šestého kola ELIOD extraligy nám žádný gól nepřinesla. Více ze hry měli jednoznačně hradečtí hokejisté, kteří si vypracovali pár zajímavých příležitostí, ale nemohli zapomínat na zadní vrátka, protože rychlé brejky Jihlavských byly také nebezpečné. Oba gólmani zatím podávají kvalitní výkon a zejména Juřička několikrát podržel své mužstvo. Uvidíme, jestli nám druhá třetina přinese více branek.

20:00

20:00

Společně s koncem třetiny je pískán také první faul dnešního zápasu. Na trestné lavici zahájí druhou třetinu Jakub Filip, který se provinil hákováním.

19:18

Jihlavští se snaží udržet puk na svých holích, aby se mohlo jít do kabin za nerozhodného stavu. Podaří se jim to?

19:04

Voňka nahodil od modré čáry a odešel střídat.

18:28

Tentokrát si hráči Dukly s aktivním napadáním Hradeckých poradili a mohli jít do přečíslení. Akci však zastavila nepřesná přihrávka.

18:19

Přihrávka rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

17:45

Hradečtí jsou sice aktivní, ale nejsou schopni se dostat k nějaké nebezpečné akci.

17:24

Najman se snažil zavést puk do útočného pásma, ale je pískán ofsajd.

16:54

Můžeme vidět velký hradecký nápor. Jedna střela za druhou prší na Juřičku, který zatím odolává. Tentokrát to byl znovu Šedivý, který pálil od modré.

16:39

Šedivý projel přes půlku hřiště a takovou propagační ránou pozdravil hostujícího brankáře.

16:27

Kardoš se dostal přes svého obránce k zakončení, ale jeho střela byla zblokována do ochranné sítě.

15:47

Šlaicher byl úplně osamocen mezi kruhy, ale jeho střela mířila přesně doprostřed brány!

15:15

Pokorný měl v poslední chvíli zblokovanou hůl, takže nemohl zakončit. Dobře zasáhla jihlavská obrana.

14:58

Jan Juřička si pohlídal, aby mu tvrdá střela nevypadla z výstroje, což bylo zásadní, protože hladoví hradečtí útočníci se již hnali za dorážkou.

14:29

Matěj Síla vybojoval kotouč od mantinelu, ale nedokázal přesně přihrát.

13:48

Řehákova rána trefila prvního bránícího hráče.

12:36

Najman a Vala teď udělali obrovský vítr v hradecké obranné třetině! V jednu chvíli se dokonce ocitli úplně sami před Dvořákem, ale nedokázali propasírovat kotouč za jeho záda. Výborně zasáhl hradecký brankář!

12:08

Ofsajd Dukly. Jeden z útočníků udělal na modré kličku navíc.

11:28

Růta z těžkého úhlu zkoušel štěstí, ale hostující brankář byl u své tyče včas.

11:10

Východočeši teď vyvinuli velký tlak na svého soupeře a uzamkli jej v pásmu. Juřička raději podržel puk.

10:22

Morong byl sám před bránou, ale skákavý kotouč promáchl! Velká šance na otevření skóre v dnešním zápase.

09:57

Poppel se probíjel před bránu, ale byl zastaven posledním bránícím hráčem.

09:29

Voňka nahodil od modré na bránu hostů. Vhazování v útočném pásmu Hradce.

09:01

Aktivní forčeking hradeckých hokejistů dělá velký problém těm jihlavským. Jen tak tak, že neudělali chybu v rozehrávce.

08:33

Zatím je ve hře plno nepřesností a osobních soubojů.

08:00

Tomáš Vala prověřil pozornost Daniela Dvořáka. Ten hru uklidnil a schoval kotouč do lapačky.

07:28

Petr Poppel obrdžel fantastickou přihrávku přes celé kluziště a upaloval sám na Juřičku. Bekhendový blafák však nebyl úspěšný a netrefil bránu.

06:43

Pokorný se zkoušel prosadit přes svého obránce, ale neuspěl.

06:06

Domácí potřebovali vystřídat a tak pouze nahodili touš do pásma hostů.

05:37

Hradečtí jsou podle předpokladů více na kotouči a mají více ze hry. Jihlavští urputně brání a čekají na protiútoky.

05:16

A znovu fantastický Juřička! Tentokrát si počkal na střelu Jakubce.

04:25

Matěj Morong se dostal až před brankáře a zakončil! Pouze výtečný zákrok Juřičky zabránil gólu.

04:10

Nepřesná rozehrávka Dukly. Hradečtí útočníci ji zachytili ještě v pásmu a vybojovali útočné vhazování.

03:30

První vážnější šance hostí! Brož se prosadil jeden na jednoho a zajímavě vystřelil na vyrážečku Dvořáka.

02:47

Šedivý se prezentoval zajímavým průnikem, který zakončil do připraveného brankáře hostí.

02:15

Šlaicher nahazoval od mantinelu, Juřička byl připraven.

01:25

Ani jeden z týmů se zatím nedokázal prosadit do nějaké lepší šance. Vidíme plno nepřesností.

01:00

Hosté z Vysočiny mají kotouč na svých holích.

00:21

Puk je za bránou Jihlavských a hráči o něj bojují u mantinelu.

00:01

Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté a zakládají útočnou akci.

00:01

Hráči jsou již připraveni a můžeme začít.
Mountfield HK
Hradeckým mladším dorostencům se v letošní sezóně daří náramně. Úřadující mistr republiky doposud neokusil hořkost porážky, a jak skončil minulý ročník, tak začal ten letošní. Domácí se mohou pyšnit nejlepší obranou v celé soutěži, když dovolili soupeřům vstřelit pouze šest branek. Hradec je momentálně na druhém místě ELIOD extraligy o skóre za Bílými Tygry, kteří však mají o zápas víc. Případné vítězství Východočechů by tak znamenalo posun zpět na čelo tabulky.
HC Dukla Jihlava
Hosté z Vysočiny nezačali letošní sezónu vůbec dobře. Prozatím se krčí na osmé pozici s druhým nejnižším počtem gólů. V pěti zápasech se jim podařilo vstřelit pouze čtyři branky. Nutno říci, že však mají o zápas méně, než většina soupeřů, a tak by jim dnešní případné vítězství mohlo pomoci posunout se v tabulce alespoň o jedno místo nahoru. Prozatím se jim podařilo zvítězit proti Havlíčkovu Brodu, který zdolali 2:1.
Dobré poledne, jestli právě obědváte, tak přeji dobrou chuť! Vítejte u přenosu z hradecké FORTUNA arény. Dnes se proti sobě utkají celky Mountfield HK a HC Dukla Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

1:2

Branky a nahrávky: 23. Martinec (Šlaicher) – 31. Kardoš (Úlovec), rozh. náj. Vala