25.08.2015, 15:30 • Omsk Arena • Adam Soukup (@AdamSoukup1)

Tipsport: 2.1 4.1 2.91 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů napočtenou. (17:59:17)

Michal Kempný (OMS) 0+0, 0 střel, TOI 21:18
Vladimír Sobotka (OMS) 0+0, 1 střela, TOI 16:55

Statistiky k dnešnímu utkání

Střely: 25 – 13
Vyloučení: 8 – 8
Vhazování: 24 – 32
Je dobojováno! V poslední třetině jsme viděli dvě branky, a to na každé straně jednu. Nejprve snižoval na 3:2 v přesilovce 5 na 3 Lepisto, o dvě minuty se prezentoval gólem v oslabení na 4:2 Popov, který dostal krásnou přihrávku od Sobotky.

59:55

Pěrežogin se ještě pokoušel dohnat puk ve středním pásmu a následně uhánět k prázdné brance, ale to už díky siréně nestihl.

59:09

Ufa v šesti, Svedberg na střídačce.

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:18

Omsk drží puk ve vlastním pásmu a Ufu ke kotouči vůbec nepouští, vypadá to že se už skóre měnit nebude.

57:36

57:10

Omsk se snaží útočit i v oslabení, což se mu i celkem daří. Nyní chvilku operoval s pukem za hostující brankou Širokov, který nasbíral pro svůj tým drahocenné vteřinky.

56:38

Bodrov se napřáhl ke střele, ale ta letěla jen do klubka hráčů, kteří stáli před brankou.

55:58

Hosté mají ještě šanci v přesilové hře snížit na rozdíl jediné branky a zdramatizovat utkání, povede se jim to? Zatím se nemohou dostat přes červenou.

55:36

Valentěnko (OMS) dostává dvě minuty za hákování.

55:03

Domácí se dostali do útočného pásma, kde si chvilku přehazovali kotouč, ale ke střele se nedostali.

54:21

Omsk je již v plném počtu.

54:02

Domácí se brání na výbornou a hosty k ničemu nepouští a nyní opět vyhazují až k Svedbergovi.

52:59

Sobotka vyhazuje puk přes všechny čáry.

52:36

Ufa se ihned usazuje v útočném pásmu, kde se snaží kombinovat, ale zatím neúspěšně.

52:21

Lemťjugov (OMS) dostává dvě minuty za držení.

51:55

Ufa se snaží o kontaktní branku.

51:01

Michejev se dostal před brankou k puku, ale zakončit se mu už nepodařilo.

49:45

Ufa drží puk za vlastní brankou a snaží se rozehrát, to se jí zatím příliš nedaří.

48:20

Hostům ještě zbývá něco kolem třiceti vteřin přesilové hry, zatím mají ale problém dostat se do útočného pásma.

Alexandr POPOV - 4:2

47:39

Avangard právě vstřelil branku!
Omsk se prosazuje v oslabení! Sobotka vybojoval puku následně se hnal do přečíslení, před brankou ještě poslal puk na druhou stranu, kde byl připraven ke střele ALEXANDR POPOV, ten střelou z první neměl sebemenší problém zakončit. Asistence: Vladimír Sobotka.

46:54

Po vstřelené brance mají hosté ještě k dispozici jednu přesilovou hru, zatím se drží ve středním pásmu.

Sami LEPISTÖ - 3:2

45:04

Ufa právě vstřelila branku!
Hosté přeci jen snižují na rozdíl jediné branky. Po krásném pasu od Omarka se dost ke střele SAMI LEPISTÖ, ten přesnou střelou k pravé tyči využil přesilovou hru pět na tři. Asistence: Linus Omark.

44:51

Kuljaš (OMS) dostává dvě minuty plus dvě minuty za vysokou hůl. Hosté mají velkou šanci.

44:27

Ufa se ihned dostává do útočného pásma. Lisin u puku, který si přehazuje puk na modré s Kolcovem, ten po chvilce pálí mimo.

44:19

Kulik (OMS) dostává dvě minuty za hákování.

43:50

Druhá formace domácích se nastěhovala před Svedberga, kde se snaží kombinovat.

43:40

Sobotka poslal od modré puk na svého spoluhráče, který zkoušel zakončovat v před brankovém prostoru, ale hostující brankář byl úspěšnější.

43:23

Po delší době se k puku dostávají i domácí, ti se ihned nastěhovali před branku Svedberga.

42:38

Engqvist ještě udržel puk v útočném pásmu, Ufa nyní kombinuje před Furchem.

42:24

Černov se dostal ke střele z levého kruhu, ale jeho pokus Furch vychytal na výbornou.

41:41

Ufa je v úvodu třetiny hodně aktivní a snaží se o kontaktní branku, u puku Černov.

40:53

Domácí ale po chvilce hosty vyhnali do středního pásma, kde se nyní pokouší získat puk.

40:13

Po vyhraném buly se hosté ihned ženou do útočného pásma, kde následně kombinují.

40:01

Vypadá to, že už je vše připraveno, pojďme tedy na poslední třetinu dnešního zápasu.
Další třetina začne přibližně v 17:18.
Ve druhé třetině jsme viděli tři branky, a to na straně domácích, kterým se podařilo otočit vývoj utkání na svoji stranu. Nejprve vyrovnával Širokov, o minutu později otočil skóre Ahnelöv a ve 34. minutě zvyšoval na 3:1 Pěrežogin, uvidíme co nám přinese poslední třetina, která začne za 15 minut.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52

Po nepřesné přihrávce se hnali dopředu hosté, v útočném pásmu se dostal ke střele Lisi, ten pálil do Furcha.

39:33

Omsk se ještě v závěru třetiny drží v útočném pásmu, ale vypadá to že už nic nevykoumá.

39:01

Probíhá poslední minuta druhý třetiny.

38:32

Kempný dostal přihrávku na modrou, ale místo střely ještě přihrál pře branku, tam se ale puku ujali hosté.

37:55

Pozorujeme hodně vlažný hokej, který se hraje nahoru a dolů, ani jeden tým nikam nespěchá.

36:56

Nyní se hra přelévá ze strany na stranu.

36:08

Po dlouhé době se k puku dostávají také hosté, ti se ale v útočném pásmu moc neohřáli.

34:46

Domácí jsou hodně aktivní.

Alexandr PĚREŽOGIN - 3:1

34:00

Domácí se dostávají již do dvoubrankového vedení. ALEXANDR PĚREŽOGIN zblokoval jednu ze střel a následně se hnal zcela osamocen na Svedberga, ten nedokázal přečíst jeho kličku k pravé tyči.

33:33

33:10

Až nyní se podařilo domácím dostat se před Svedberga, ten si po chvilce připisuje úspěšný zákrok.

32:43

Omsk se ale vůbec nemůže dostat z vlastního pásma, Ufa brání zatím oslabení na výbornou.

31:55

Nyní jsou domácí v plném počtu a mají k dispozici téměř celou přesilovou hru.

31:33

Čuljagin (UFA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

31:16

Nyní se hraje spíše ve středním pásmu.

30:35

Hra tedy pokračuje čtyři na čtyři, ve které jsou zatím aktivnější hráči domácího Omsku.

29:59

Pěrežogin (OMS) dostává dvě minuty za podražení.

29:41

Razumňak (UFA) dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

29:38

Sobotka zavezl kotouč do útočného pásma, tam ho předal Popovi, ten ho ale po chvilce ztratil.

28:58

Hra se už trochu uklidnila, nyní se hraje ve středním pásmu, kde operují s pukem hosté.

28:28

Omsk se nastěhoval do útočného pásma, kde si přehazuje puky podél mantinelu.

27:48

Hosté se až nyní dostali před domácí branku, tam udělali menší rozruch, ale Furch vše zvládl.

27:16

Omsk má obrovský tlak a Ufu k ničemu nepouští. U kotouče nyní Kuljaš, který kombinuje.

26:25

Ufa je po obdržených brankách neustále ve vlastním pásmu, odkud se nemůže dostat.

25:25

Oddechový čas pro hosty.

Jonas AHNELÖV - 2:1

25:25

Omsk využívá další přesilovou hru. Po asistenci Pěrežogina se dostal k puku JONAS AHNELÖV, ten svoji krásnou střelou otočil vývoj utkání. Asistence: Alexandr Pěrežogin.

24:59

Soin (UFA) putuje za svůj faul na dvě minuty na trestnou lavici.

Sergej ŠIROKOV - 1:1

24:35

Omsk využívá přesilovou hru! Krásnou kombinaci nyní předvedla druhá formace. Paršin přihrál z levé strany mezi kruhy kde byl Zubov, ten ještě posunul k druhé tyči na SERGEJE ŠIROKOVA, který už neměl problém zakončit do odkryté klece. Asistence: Ilja Zubov a Denis Paršin.

24:02

Višněvskij (UFA) obdržel dvě minuty za hákování.

23:50

Po chvilce ale vybojoval kotouč zpět Sobotka, ten ihned přihrál mezi kruhy, kde viděl najíždějícího Popova, ten pálil z první jen do připraveného Svedberga.

23:16

Domácí hokejisté si nerozuměli v rozehrávce, a tak se ve středním pásmu ujímají kotouče hosté.

22:31

Černikov se ujal puku v před brankovém prostoru, ale v rychlosti zakončil jen do výstroje Svedberga.

21:59

Lazarev se dostal s pukem až do útočného pásma, ale tam o něj hodně rychle přišel.

21:16

Sobotka posunul ve středním pásmu puk na Popova, ten se prokličkoval až před branku, ale zakončit se mu už díky hostující obraně nepodařilo.

20:33

Zubov si najel z pravé strany, jeho střela z pravého vrcholu kruhu, ale Svedberga nepřekvapila.

20:15

Vhazování vyhráli opět domácí, ti se ihned pokouší o založení útočné akce zpoza vlastní branky.

20:01

Vše je připraveno, pojďme na druhou třetinu.
Je za námi úvodní třetina, ta nám nabídla jednu branku, a to na straně hostů. V osmé minutě se po chybě domácích ujal puku Chlystov, ten svoji následnou střelou otevřel skóre dnešního klání. O necelou minutu byl blízku na vyrovnání Sobotka, ale jeho prudká střela jen orazítkovala horní tyč hostující branky. Hraje se hodně svižný a tvrdý hokej, uvidíme co nám nabídne druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 16:22.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:27

Hosté dokázali vybojovat kotouč, toho se ujal Engqvist, který vyhodil puk přes všechny čáry.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny, Omsk byl vyhnán z útočného pásma, a tak musí začít znovu od vlastní branky, u puku Sobotka.

18:38

Kempný se snaží rozehrát zpoza vlastní branky, to se mu příliš nedaří, hosté skvěle napadají.

Kolcov a jeho faul za úder do hlavy a oblasti krku.

18:18

Kolcov (UFA) dostává dvouminutový trest za úder do oblasti hlavy a krku + desetiminutový osobní trest.

17:15

Ufa již hraje v plném počtu a ihned hru přesouvá na druhou stranu.

16:42

Domácí mají přesné přihrávky a tím dostávají hosty pod tlak, ale ke střele se zatím nikdo neměl.

16:05

Omsk má obrovský tlak, ale nikdo z hráčů se zatím neodváží ke střele, u puku Popov.

15:31

Michal Kepmný dostal přihrávku těsné před modrou, odkud následně pálil, ale jeho tvrdou střelu Svedberg úspěšně chytá

15:11

Višněvskij (UFA) se dopustil v před brankovém prostoru faulu, a za to je také potrestán.

14:57

Alexandrov dostal nabito na modrou, ale jeho střela od modré se mezi tři tyče nevešla.

14:35

Hodně rychle rozjetý Popov si najel z pravé strany do kruhu určený pro vhazování, odtamtud se dostal i ke střele, ale tu hostující brankář vychytal.

13:58

Domácí se snaží rozjet útočnou akci zpoza vlastní branky, ale to se jim příliš nedaří.

13:44

Popov objel branku a nenápadně přihrál do brankoviště, kde byl už připraven Pěrežogin, ten ale z otočky zakončil jen do Svedberga.

13:16

12:16

Nyní krásně vybojoval kotouč v rohu kluziště Sobotka, který ho následně vyvezl až za střední pásmo.

11:54

Ufa se ihned usazuje v útočném pásmu, kde kombinuje. Domácí se vůbec nemohou dostat k puku.

11:16

Tak nakonec je tedy vyloučen pouze Pěrežogin (OMS) za faul u mantinelu proti Metljukovi.

11:16

Ještě za hostující klecí se seběhla menší šarvátka, uvidíme jaké budou nakonec tresty.

11:16

Metljuk se po osobním souboji u mantinelu hodně těžce zvedá, vypadá to že se bude vylučovat.

10:27

Popov si najížděl z levé strany před branku, ale přihrávku od Sobotky nedostal.

10:02

Po jedné ze střel, která letěla z vrcholu pravého kruhu přerušil Svedberg hru, vhazovat se bude po jeho pravici.

09:27

Domácí jsou hodně aktivní a ihned se snaží o vyrovnání, nyní kombinují v útočném pásmu.

08:39

Obrovská šance Sobotky, který z levého kruhu trefil horní tyčku hostující branky!

Denis CHLYSTOV - 0:1

07:34

A máme tu úvodní branku! Chybnou rozehrávku Lemťjugova dokázal využít DENIS CHLYSTOV, který se ujal puku a střelou od modré čáry prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Nikolaj Prochorkin.

07:10

Kempný (OMS) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Hra pokračuje čtyři na čtyři.

06:29

Kempný si říkal na modré přihrávku, tu také dostal. Jeho následná střela z první ale hostující branku netrefila. K puku se tak dostali hosté, kteří vyhazují.

05:58

Domácí se ihned dostávají do útočného pásma, kde se pokouší o kombinaci podél mantinelů.

05:29

Soin (UFA) dostává dvě minuty za podražení.

05:20

Omsk drží puk za vlastní brankou, odkud se pokouší rozjet útočnou akci Kurjanov, ten se nakonec prokličkoval přes celé hřiště, ale jeho zakončení Svedberg vykryl.

04:51

04:16

Lepisto dostal nabito na úrovni modré čáry, ale jeho dělovka se jen odrazila od zadního plexiskla.

03:52

Až nyní se podařilo hostujícímu celku rozjet útočnou akci, ta ovšem končí ihned za modrou.

03:27

Domácí začali oslabení na výbornou, a to poté co se k puku dostal Popov, který vyhodil přes všechny čáry.

02:51

Michejev (OMS) dostává dvě minuty za hákování.

02:31

Gluchov nahodil puk do útočného pásma, poté za ním spěchal ale hostující obránce byl rychlejší.

01:38

Ufa přišla díky nepřesné rozehrávce o kotouč, ale domácí ho taktéž dlouho na hokejkách neudrželi.

00:59

Popov si najížděl z levé strany, následně zkoušel přihrát před branku na Pěrežogina, ale jeho kolmici zblokoval hostující obránce, který se nyní žene kupředu.

00:26

Domácí se po vyhraném buly stáhli do svého pásmu, odkud se pokouší rozjet útočnou akci Sobotka.

00:01

Domácí nastupují dnes v černých dresech, hosté v zeleno modrých.
Ještě klasické pozdravy kapitánu s rozhodčími, vypadá to že už je vše připraveno, utkání může začít.
Před zahájením zápasu si poslechneme ruskou hymnu, oba týmy jsou seřazeni na modrých čarách.

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Ahnelöv, Kuljaš, Alexandrov, Kempný, Valentěnko, Kulik, N. Gluchov, Ugolnikov – Popov, Sobotka, Pěrežogin – Širokov, Paršin, Zubov – Lemťjugov, Petrov, Černikov – Kurjanov, A. Gluchov, Michejev

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Sochatskij) – Kolcov, Metljuk, Lepistö, Bodrov, Višněvskij, Arzamascev, Čuljagin, Razumňak – Grigorenko, Engqvist, Lisi – Omark, Makarov, Hartikainen – Černov, Soin, Lazarev – Nestěrov, Prochorkin, Chlystov

Rozhodčí: Anisimov, Bělov – Zacharenkov, Sadovnikov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

#3 Michal Kempný (OMS) smlouva do 30.4.2016
#17 Vladimír Sobotka (OMS) smlouva do 30.4.2017
#33 Dominik Furch (OMS) smlouva do 30.4.2017

Avangard Omsk

Domácí na tom byli o něco lépe. Po základní části se umístili na čtvrtém místě ve východní tabulce, Omsk tak tedy prošel do play-off bez problémů. Ve vyřazovacích bojích narazil Avangard na Barys Astanu, s tou bojoval až do posledního sedmého zápasu, nakonec ale sérii vyhrál 4:3. V následujícím postupu narazil Omsk ve čtvrtfinále na Kazaň, s tou ale už vzájemné zápasy nezvládl a v sérii podlehl 1:4.
Salavat Julajev Ufa

Hosté na tom minulou sezonu nebyli špatně, ale ani ne dobře. Po základní části se umístili ve východní tabulce na šestém místě. Tato pozice zajišťovala Ufě postup do osmifinále, ve kterém ale narazila na velkého favorita a předloňského mistra, Metallurg Magnitogorsk, nad tímto soupeřem Ufa podlehla 1:4 na zápasy.
Vítám všechny hokejové příznivce. V dnešním klání se střetnou Avangard Omsk – Salavat Julajev Ufa. Podrobným on-line přenosem Vás provede Adam Soukup. Přeji Vám příjemný hokejový prožitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

4:2

Branky a nahrávky: 25. Širokov (Zubov, Paršin), 26. Ahnelöv (Pěrežogin), 34. Pěrežogin, 48. Popov (Sobotka) – 8. Chlystov (Prochorkin), 46. Lepistö (Omark)

Rozhodčí: Anisimov, Bělov – Zacharenkov, Sadovnikov