Přípravné zápasy juniorů

Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice

3:2

konec (1:1, 2:1, 0:0)

25.08.2015, 17:00 • Malá hala FORTUNA arény, Hradec Králové • Lukáš Štěrovský (@sterovsky)

Z mojí strany je to vše, z hradecké malé haly FORTUNA arény vám přeji hezký zbytek dne! (19:10:07)
Tak to byl zápas jako řemen! Východočeské derby, které pro sebe uzmuli domácí, sice začalo jasnou převahou Pardubic, ty ale jako by zaskočila srovnávací branka z konce první třetiny. Přestože na vedení Hradce, které si Mountfield vypracoval na začátku druhé dvacetiminutovky, Dynamo ještě našlo odpověď, na gól Lvů z pětadvacáté minuty již nikoliv. I tak byl ale zbytek zápasu jednou velkou jízdou, která se nedá nazvat jinak než oslava hokeje, dnes se šťastnějším koncem pro Hradec.

59:58

Bakóci stříli od modré čáry, Vomáčka zasahuje pravým betonem, tohle vypadá na výhru Hradce!

59:32

Domácí získali puk na svoje hole, to už by měli udržet.

59:05

Nahození Mountfieldu minulo branku Dynama, Pardubice opět jedou vstříc kleci Hradce.

58:32

Vomáčka byl v pozoru, další střela Pardubic mířila mimo tři tyče.

58:18

Ano, Husár je na střídačce, máme tu power-play Pardubic!

58:18

Oddechový čas pro hosty.

58:18

Icing Hradce, pokusí se Pardubice o hru bez gólmana?

58:00

A dvě minuty před koncem útočnou snahu hostí zastavuje ofsajd.

57:17

Necelé tři minuty dělí Hradec od vítězství, Pardubice momentálně nevypadají na to, že mají sílu skóre otočit nebo aspoň srovnat.

56:40

No, dožaduje... vše proběhlo v naoko přátelské diskuzi. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:40

Rohlík zůstává ležet v prostoru střídaček, kde došlo ke kontaktu s členem kádru Hradce. Nicméně hráč Dynama se zvedá, bude v pořádku. Rozhodčí něco vysvětlují kapitánu hostí, který se zřejmě dožaduje trestu pro Mountfield.

56:05

David Malík se pokoušel protlačit puk kolem levé tyče pardubického gólmana, jenže byl dobře bráněn hostujícími beky.

55:48

Což se mu po vhazování znovu daří.

55:08

V této disciplíně tedy jasně vítězí Pardubičtí. O puk se bojuje u mantinelu v obranném pásmu Hradce, následně Mountfield vyhazuje až k Husárovi.

54:39

Jenže domácí puk okamžitě vyvezli až před Husára. Začíná jít opravdu do tuhého, slyšet jsou už i obě střídačky, hořečně povzbuzující své spoluhráče na ledě.

54:22

A když už je o strážci hradecké svatyně řeč, vhazuje se po jeho levici.

3:2

Branky a nahrávky: 20. Hnik (Havránek, Š. Matějček), 21. Hnik (Š. Matějček), 25. Drašnar (Lier) – 10. Zadina (Růžička, Krajnák), 23. Barkóci

Mountfield HK: Vomáčka (Bechný) – Lier, Junek, M. Matějček, Havránek, Š. Matějček, Souček, Malík, Hnik, Šeda, Drašnar, Veselý, Michálek, Chalupa, Gančarčík "C", Orság, Košař, Faltýnek. Trenér: Aleš Krátoška.

HC Dynamo Pardubice: Husár (Červený) – Beran, Horyna, Nedbal "C", Kučera, Šklíba, Faltys, Benýsek, Pipek, Hoskovec, Panna, Zadina, Krajnak, Růžička, Rohlík, Hlaváček, Barkóci, Dušek, Martinec, Voženílek. Trenér: Richard Král.