Portugalský pohár

Sporting Lisabon – SC Braga

2:2

po penal. (3:1) (0:2)

31.05.2015, 18:15 • Estádio Nacional, Jamor • Finále • Jan Havlovic (@jeanhavlovic)

Dnešní pohárové finále je u konce! Sporting Lisabon prohrával již v 25. minutě 0:2, nicméně v samotném závěru se mu podařilo vyrovnat a v penaltovém rostřelu předčil SC Bragu a stává se vítězem potugalského poháru!

Z mé strany je to pro dnešek vše a u dalšího onlajnu se těším brzy nashledanou! (21:08:41)

AGRA

4. série 3:1

Salvador Agra vůbec netrefil branku a Sporting vítězí!

SLIMANI

3. série 3:1

Alžířan Slimani si také počínal velmi zkušeně a Kricjuka poslal na opačnou stranu!

3. série 2:1

Portugalec Éder situaci vůbec nezvládl a přestřelil!

2. série 2:1

Nani si zkušeně počkal a poslal míč doprostřed branky Rusa Kricjuka!

2. série 1:1

Stoper Pinto nedává! Patricio trefil stranu a vyráží!

1. série 1:1

Sporting vyslal jako prvního Adriana Silvu, který se s tím nepáral a poslal míč do levého růžku!

1. série 0:1

Jako první se k penaltovému puntíku postavil zkušený Portugalec Alan, který si zkušeně počkal a proměnil! Patricio šel na opačnou stranu!

Střílení penalt začíná.
Ani prodloužení v zápase Sporting – Braga nerozhodlo a za pár minut uvidíme penaltový rozstřel!

120

Druhé prodloužení skončilo.

120

Prodloužení se již blíží ke svému konci. Braga má míč na svých kopačkách na polovině hřiště.

119

Na levé straně zaváhal Djavan Ferreira, který si předkopl míč. Na ten si dělal zálusk Silva, nicméně mu unikl do zámezí.

118

Slimani kombinoval ve středu hřiště s Jeffersonem, nicméně přihrávka alžírského útočníka přesná nebyla a u míče je Braga.

116

Ve středu pole se nyní provinil nedovoleným zákrokem Carvalho, který poslal k zemi Édera.

Červená karta po 2. žluté

115

Mauro se nyní ve středovém kruhu ohnal po Silvovi a vidí druhou žlutou kartu!

114

Tak to byla obrovská příležitost Bragy! Éder zpracoval přihrávku od Luize Carlose na hranici vápna a poslal míč na volného Salvadora Agru, který však Patricia nepropálil!

113

Braga drží míč na svých kopačkách. Agra momentálně kombinuje na pravé straně s Luizem Carlosem.

111

Po lékařském ošetření by již měl být Rui Patrício v pořádku a je schopen pokračovat ve hře.

110

Na zemi nyní zůstal ležet Rui Patrício, který má zřejmě nějaké zdravotní problémy.

108

Salvadro Agra vybojoval rohový kop, ten si vzal na starost Luiz Carlos, jehož centr však zamířil přímo do rukavic Ruie Patricia.

107

Oliveira hledal dlouhým nákopem ve vápně Slimaniho, ten si již zpracovával míč na hruď, nicméně následně podklouzl a míč mu utekl.

106

Sporting nyní kombinuje na vlastní polovině. Braga navíc nikterak vysoce nenapadá, což kombinaci ulehčuje.

106

Začalo druhé prodloužení.
Hlavní arbitr nenastavil ani jednu minutu a první prodloužení je u konce! Velkou příležitost měl na kopačce Nani, jehož střela mířila těsně mimo. Oba týmy spíše vyčkávají a lze očekávat, že uvidíme penaltový rozstřel!

105

První poločas prodloužení skončil.

104

Montero obešel na pravé straně Djavana Ferreiru a postupoval vpřed. Následně přihrál Monterovi, který se pokoušel míč vrátit. Jeho přihrávka však již přesná nebyla.

102

Rohový kop se však Nanimu příliš nepovedl, neboť Braga se dostala do rychlého protiútoku. Alan však nabídnuté příležitosti nevyužil a svou střelu mezi tři tyče nenasměřoval.

101

Nani ještě stihl dlouhou přihrávku Slimaniho na hrací ploše a poslal do vápna nadýchaný centr, který srazil na rohový kop Pinto.

100

Přihrávka stopera Ewertona byla hodně nepřesná a míč zachytil Luiz Carlos, který postupuje s míčem na polovinu Sportingu.

99

Salvador Agra teď velmi ostře zajel do Jeffersona a může být rád, že neuviděl žlutou kartu!

98

Sporting nyní pokračuje v kombinaci, nicméně Braga brání velice pozorně.

97

Carlos Mané postupoval s míčem po pravé straně. Následně našel pěkným centrem ve vápně Naniho, jehož střela skončila těsně mimo!

95

Sporting již ubral na aktivitě a zaujmul defenzivní taktiku.

93

Aderlan našel ve středu pole volného Alana, který měl proti sobě Silvu. Záložník Sportingu si pomohl nedovoleným způsobem a Braga má k dispozici volný přímý kop.

92

Oba týmy zatím hrají hodně zataženě. Sporting navíc hraje stále o desíti, což jeho pozici v prodloužení komplikuje.

91

Začal první poločas prodloužení.
To je opravdu finále jak má být! Sporting prohrával ještě v 84. minutě 0:2 a hrál o desíti! Jenže poté skóroval Islam Slimani a v nastavení se prosadil střídající Fredy Montero! Po krátké pauze nás tedy čeká prodloužení!

90+6

Druhý poločas skončil.

90+6

Rohový kop Luize Carlose již nic neřešil, neboť hlavní arbitr odpískal útočný faul Aderlanovi.

90+5

Konečně se již hraje a do šance se dostával Salvador Agra, který se odpoutal od Jeffersona a mířil do vápna. Následně se pokoušel poslat míč na Édera. jeho přihrávku však zablokoval Carvalho.

90+4

Oba týmy mají nyní zjevně nějakou taktickou poradu, neboť každý tým stojí v kroužku na vlastní polovině a stále se ještě nehraje.

Fredy MONTERO - 2:2

90+3

Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Máme vyrovnáno! Sporting v nastavení zaslouženě vyrovnává! Silva poslal do vápna hodně dlouhý míč, který směřoval na malé vápno. Míč propadl k FREDY MONTEROVI, a ten i s trochou štěstí dostal míč do sítě!

90+1

Jenže na polovině Sportingu byl nyní faulován Rafa Silva a Braga si dává s rozehrávkou volného přímého kopu na čas!

90

Hlavní arbitr nastavuje celkem šest minut nad rámec základní hrací doby! Sporting má ještě dostatek času na vyrovnání!

89

Pomalu se blíží nastavení a příznivci Sportingu jsou zvědaví, kolik minut hlavní arbitr nastaví.

88

Dvojice Éder – Salvador Agra nyní kombinovala na polovině soupeře a ušetřila tak pár desítek vteřin!

87

Dlouhý míč z kopačky Silvy směřoval na Slimaniho. Střele zatím jediné branky Sportingu našel na hranici vápna volného Montera, tomu však střela nesedla.

86

Braga se již opravdu snaží držet míč na polovině hřiště a hlavně co nejdál od branky Kricjuka!

85

Hned po obdržené brance se do útoku dostala Braga. Rafa Silva poslal míč na Édera, který vypálil z levé strany. Patricio byl však na správném místě.

Islam SLIMANI - 1:2

84

Sporting se přecijen dočkal! Dlouhý nákop Carvalha mířil na hlavu Naniho, který se však k hlavičce nedostal a míč se odrazil na hranici vápna, kde stál ISLAM SLIMANI, ten využil špatného postavení Kricjuka a poslal míč k tyči!

82

Další nepřehlednou situaci nyní musel řešit na brankovišti gólman Kricjuk, který nejprve vyrazil hlavičku Slimaniho. Následně mu pomohl stoper Pinto, který míč razantně odkopl.

80

Rozehrávky rohového kopu se ujal Rafa Silva, na jeho centr si naskočil Aderlan. Hlavička se mu však nepodařila a míč letěl vysoko nad branku.

79

Na druhé straně Alan našel krásný pasem za obranou Slavadora Agru, který posílal přihrávku na malé vápno, kde se nacházel Éder. Ten se však k míči nedostal, neboť jej odkopl do zámezí Ewerton.

78

Sporting nyní rozehrával rohový kop. Ten první odhlavičkoval Baiano do zámezí. Druhý centr Carvalha byl již povedenější, avšak obrana Bragy si dokázala poradit.

77

Na trávníku zůstal ležet Salvador Agra, ke kterému přibíhají lékaři.

Výborný zákrok Kricjuka

76

Obrovská příležitost pro Sporting! Z levé strany poslal do vápna pěkný centr Nani, na který si naskočil Slimani. Jeho hlavičku však výborný reflexivním zákrokem vyrazil gólman Kricjuk!

75

Hostující Braga provádí druhou změnu. Felipe Pardo evidentně není schopný pokračovat ve hře a je střídán. Nahrazuje jej Salvador Agra.

74

Sporting provádí poslední změnu v tomto zápase. Ze hřiště odchází Miguel Lopes, který přišel ve 21. minutě po vyloučení Cédrica. Místo něj na trávník putuje Fredy Montero.

73

Hráči Bragy již opravdu nikam nepospíchají! Jejich kombinace na útočné polovině je opravdu hodně pomalá. Na trávníku teď navíc zůstal ležet Pardo, který má zřejmě nějaké zdravotní problémy.

72

Za zdržování hry nyní vidí žlutou kartu gólman Bragy Kricjuk. Ruský brankář opravdu velmi "pospíchal" s rozehrávkou.

71

Na pravé straně si vůbec nerozuměl Nani s Oliveirou a míč skončil v zámezí.

70

Ze střední vzdálenosti nyní vypálil Luiz Carlos, který však svou přízemní ranou Patrícia nevylekal.

69

Stoper Aderlan se pokoušel poslat dlouhý míč za obranu na Rafu Silvu. Portugalský křídelník si však nepohlídal ofsajdovou linii, což postřehl pomezní rozhodčí.

68

Nyní se však ozvali i fanoušci Sportingu, kteří začali ve velkém pískat. Hra Bragy byla totiž silně defenzivní a hráči nejevili zájem hrát.

67

Braga má aktuálně míč pod kontrolou na polovině hřiště. Sporting je limitován a nemůže tak aktivně napadat.

65

Tlak Sportingu již není tak silný, jako v prvním poločase. Svěřencům kouče Marca Silvy navíc ubíhá čas. Do závěrečného hvizdu zbývá zhruba 27 minut!

64

Míč je aktuálně u stoperů Bragy, kteří vyčkávají a zahajují postupný útok.

63

Miguel Lopes vybojoval ve středu pole míč a vydal se do rychlého protiútoku. Posunul míč na naběhnutého Naniho, který poslal do vápna centr. Míč však nikoho z jeho spoluhráčů nenašel a proletěl vápnem až do zámezí.

61

První střídání v dnešním zápase provádí i Braga. Ze hřiště odchází za potlesku fanoušků Rúben Micael, kterého nahrazuje portugalský veterán Alan.

Střela Édera z hranice vápna gólem neskončila

60

Před vápnem se dostal k míči Portugalec Éder, který se nerozpakoval a vyslal technickou ránu. Rui Patricio raději přizvedl míč nad branku!

59

MIguel Lopes zavezl míč na pravou stranu k rohovému praporku. Následně jej chtěl předal Nanimu, přihrávka však přesná nebyla a míč skončil v zámezí.

58

Carvalho našel skvělým pasem za obranou naběhnutého Carlose Maného, který postupoval do vápna. Do zakončení se však nedostal, neboť ho čistým způsobem zastavil Baiano!

56

Rozehrávku rohového kopu si vzal na starost Rubén Micael, který však svým centrem našel pouze rukavice Ruie Patricia.

55

Pardo si navedl míč do středu hřiště a vypálil. Jeho ránu však srazil Ewerton a Braga bude zahrávat rohový kop.

54

Za zdržování hry dostává žlutou kartu střelec první branky Éder.

54

Sporting provádí druhé střídání. Ze hřiště odchází Carrillo, kterého nahrazuje Carlos Mané!

53

André Carrillo se nyní octil s míčem na levé straně. Centrem hledal za obranou Slimaniho, na toho byl však míč příliš dlouhý.

51

Carrillo se ocitl osamocen na pravé straně, i tak se pokoušel dostat přes Djavana Ferreiru. Tomu přišel na pomoc Pinto a společnými silami Carrilla o míč obrali.

50

Rúben Micael našel krásným pasem za obranou Baiana, který se nerozpakoval a poslal centr do vápna. Těsně před Éderem však míč chytil Rui Patricio.

48

Druhou žlutou kartu dnešního utkání udělil hlavní arbitr Luizovi, který zajel pod nohy Miguela Lopese.

47

Nepřesnou přihrávku Micael zachytil Miguel Lopes, nicméně míč si nepřesně zpracoval, a ten mu unikl do zámezí.

46

Nani si vyměnil na levé straně míč s Slimanim a postupoval do vápna. Proti sobě však měl Baiana, přes kterého se mu nepodařilo přejít.

46

První poločas ovlivnila situace ze 14. minuty, kdy předvedl výborné sólo Djavan Ferreira a vše musel hasit Cédric, který obránce Bragy fauloval ve vápně, za což si vysloužil červenou kartu! Z nařízené penalty navíc poslal Bragu do vedení Éder! Hosté "přesilovku" využili a o devět minut později skóroval Rafa Silva. Následně však převzal iniciativu Sporting, který svého soupeře i v oslabení tlačil. Žádnou výraznou příležitost si však nevytvořil.

Do druhého poločasu tak půjdou hosté s dvoubrankovým vedením. Na Estádio Nacional druhá půlka začne přibližně v 19:19.

45+2

45+2

Rozehrávky volného přímého kopu se ujal Carvalho, jehož centr našel hlavu Ewertona. Hlavička brazilského stopera nebyla niktrak razantní a Kricjuk ji v klidu lapil.

45+1

Pardo teď na levé straně zcela zbytečně dohrál Carrillo a může být rád, že neuviděl žlutou kartu.

45

Nastavují si dvě minuty nad rámec základní hrací doby!

45

Nani si na hranici vápna neporadil s Djavanem Ferreirou a Aderlan míč razantně odkopl. K němu se málem dostal Éder, nicméně pomohl si faulem v souboji s Oliveirou.

44

Portugalec Nani si našel cestu středem hřiště a vypálil z hranice vápna. Jeho ránu však obětavě zablokoval stoper Pinto.

43

Carrillo se po pěkné přihrávce dostal k míči na pravé straně. Poradil si s Djavanem Ferreirou a poslal do vápna zajímavý centr. Kricjuk však šel z branky a míč lapil.

41

Pěknou individuální akcí se nyní prezentoval Rafa Silva, který převzal míč na levé straně. Přešel přes Jeffersona a z velké vzdálenosti vypálil. Jeho přízemní ránu však Patrício lapil.

40

Hlavní arbitr přerušil hru, neboť na trávníku zůstal ležet střelec první branky Rafa Silva. Po krátké lékařském ošetření by však měl být schopen pokračovat ve hře.

39

Sporting má nyní opravdu velký tlak! Slimani pálil z hranice vápně, nicméně Kricjuk výborně zasáhl!

38

Ve středovém kruhu byl nyní faulován Adrian Silva, kterého poslal k zemi Mauro. Záložník Bragy vidí za svůj zákrok žlutou kartu!

37

Rozehrávky rohového kopu se ujal Nani, jehož centr ve vápně našel Ewertona. Jeho hlavička však neměla dostatečnou razanci a Kricjuk neměl s chycením míče problém.

36

Carrillo se pokoušel prostrčit míč na Slimaniho. U míče však byl rychleji stoper Aderlan, který míč odkopl na rohový kop.

35

Velmi ostře šli do hlavičkového souboje Baiano s Carrillo. Hůře skončil obránce Bragy, který je momentálně v péči lékařů.

34

Rozehrávky rohového kopu se ujal Carrillo, jehož centr se snášel na zadní tyč. V tomto prostoru se nacházel Ewerton, brazilský stoper se však k hlavičce nedostal.

33

Carrillo uvolnil na levé straně Jeffersona, který skvěle načasoval svůj centr. Na přední tyči byl však Pinto, který poslal míč na rohový kop.

32

Nyní se však Oliveirovi podařilo vybojovat rohový kop. Rozehrávky se ujal Nani, jehož centr směřoval na malé vápno. Kricjuk šel ven z branky a míč vyboxoval.

31

Sporting to má v deseti velmi těžké proti kompaktnímu obrannému bloku soupeře.

30

Portugalec Nani se pokoušel něco vymyslet na levé straně hřiště. Zde si ho však pohlídal obránce Baiano, který raději zahrál míč do autu.

28

Carvalho se pokoušel zrychlit hru a vysunout na pravé straně Carrillo. Přihrávka však byla příliš dlouhá.

27

Sporting je vzniklou situací velmi zaskončený a troufám si říci, že Braga je vítězství velmi blízko.

Rafa SILVA - 0:2

25

Braga právě vstřelila branku!
A je to 2:0 pro Bragu! Sporting zahrával rohový kop, nicméně rozehrávka se mu vůbec nepovedla a Braga se dostala do protiútoku. Na polovině hřiště udělal velkou chybu Ewerton a do samostatného úniku šel RAFA SILVA, který si věděl rady i s gólmanem Patriciem a posílá Bragu do dvoubrankového vedení!

23

U postranní čáry se provinil nedovoleným zákrokem Baiano, který poslal k zemi Naniho. Hráči Sportingu se dožadují udělení žluté karty, hlavní arbitr to však odmítá.

21

Sporting střídá! Ze hřiště odchází z taktických důvodů Mario, kterého nahrazuje Lopes.

21

Odražený míč se dostal ve středu pole k Carvalhovi, který si míč výborně pokryl tělem. Následně ho však poslal k zemi Rúben Micael.

20

Do dalšího protiútoku se dostala Braga. Na pravé straně operoval s míčem Pardo, který si udělal prostor k centru. Ten však nikoho z jeho spoluhráčů nenašel.

18

Nani poslal nadýchaný centr do vápna, kde se dostal ke střele Carrillo. Jeho střelu však obětavě zablokoval Pinto.

17

Sporting však hned po rozehrávce zamířil do útoku. Na levé straně se uvolnil Slimani, toho však poslal k zemi Pardo a Sporting má výhodu volného přímého kopu.

ÉDER - 0:1

16

K rozehrávce penalty se postavil Portugalec ÉDER, který ji bezpečně proměnil a posílá Bragu do vedení!

15

Cédric navíc za svůj zákrok dostává červenou kartu! To je velká nepříjemnost pro Sporting!

Zákrok Cedrica na Djavana Ferreiru

14

Krásnou individuální akci nyní předvedl Djavan Ferreira, který si krásně obhodil Oliveiru. Následně ho však ve vápně poslal k zemi Cedirc a je nařízena penalta!

13

Míč má nyní pod kontrolou gólman Krycjuk, který rozehrává na stopery Bragy.

12

Ve vápně Sportingu nyní svedl souboj o míč Éder a Oliveira. Útočník Bragy si počínal nedovoleně, čehož si všiml hlavní arbitr.

11

Jenže Braga rohový kop nerozehrála ideálně a Sporting šel do protiútoku, který táhl Carrillo. Křídelník z Peru poslal míč do běhu na Slimaniho, tomu však nesedlo zpracování a míč mu utekl.

10

Do dobré střelecké pozice se dostal Rúben Micael. U středopolaře Bragy byl však velmi rychle Jefferson, který raději poslal míč do zámezí na rohový kop.

8

Obránce Baiano se nyní pokoušel vysunout Parda. Centr mu však vůbec nevyšel a míč skončil v zámezí.

7

Na pravé straně se nyní pokoušel projít Kolumbijec Pardo, toho však zastavil Ewerton. Navíc se bude odkopávat od branky Sportingu!

5

Velmi nebezpečně nyní pálil Nani, který pořádně vystrašil brankáře Krycjuka. Rána portugalského záložníka však mířila mimo!

3

Hned od úvodu jsou aktivnější domácí, kteří již měli výhodu rohového kopu. Žádné nebezpečí z toho však pro branku Kricjuka nebylo.

1

Sporting Lisabon: Patricio – Jefferson, Ewerton, Oliveira, Cedric – Silva, Carvalho, Mario – Nani, Slimani, Carrillo
Náhradníci: Boeck, Figueiredo, Lopes, Mane, Martins, Rosell, Montero

SC Braga: Kricjuk – Djavan Ferreira, Pinto, Aderlan, Baiano – Luiz Carlos, Mauro – Silva, Micael, Pardo – Éder
Náhradníci: Agra, Matheus, Alan, Tiba, Sasso, Santos, Zé Luis.
Hezký nedělní podvečer! Portugalská Primeira Liga má již po sezóně, nicméně stále ještě není znám vítěz portugalského poháru. Na tuto otázku nalezneme odpověď dnes večer. Zaměříme se tedy na finále, ve kterém se utká Sporting Lisabon proti SC Braga. Úvodní výkop je naplánován na Estádio Nacional v 18:15 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
SPORTING LISABON
V lize Sporting marně stíhal dvojici Benfica – Porto a v konečné zúčtování obsadil třetí pozici se ziskem 76 bodů. V příštím roce si tak zahraje v pohárové Evropě.

Sporting započal svou cestu pavoukem portugalského poháru zápasem s Portem. Porto v domácím prostředí nepotvrdilo roli mírného favorita a prohrálo 1:3. V dalším kolem čekal tým Espinho. Sporting v kombinované sestavě vyhrál 5:0 a postoupil do osmifinále. V tom narazil na tým Vizela, po dramatickém průběhu se hosté radovali z výhry 3:2. Čtvrtfinále již odehrál Sporting v domácím prostředí a mohl se radovat z výhry 4:0. Semifinále se již hrálo na dva zápasy. Sporting se střetl s Nacionalem a první utkání na půdě týmu z ostrova Madeira skončilo remízou 2:2. V odvetném zápase však "Leões" zvítězili 1:0 a postoupili do finále.

Mezi důležité hráče týmu Marca Silvy patří Portugalec Nani, který je ve Sportingu na hostování z Manchesteru United. Dále také Kolumbijec Fredy Montero, ten má na svém kontě jedenáct ligových zásahů. Obrana Bragy si bude muset dá pozor na Alžířana Islama Slimaniho, který vsítil dvanáct branek.
SC BRAGA
Braga se umístila na čtvrté příčce tabulky se ziskem 58 bodů. Na třetí Sporting ztratila propastných osmnáct bodů, nicméně i ona si zahraje v pohárové Evropě.

Braga započala svou cestu domácím utkání proti Alcains. Do dalšího kola prošla bez zaváhání a zvítězila 4:1. V dalším kole již SC narazilo na Guimaraes. Po výsledku 2:1 se z postupu radovala Braga. V osmifinále čekala na svěřence Sérgia Conceiçãa opravdová výzva v podobě Benficy Lisabon. Ta nenasadila nejsilnější možnou sestavu a z postupu do čtvrtfinále se mohla radovat Braga. V tom si "Os Arsenalistas" s chutí zastříleli a Belenenses "vypráskali" 7:1. V dvojzápase s Rio Ave Braga o svém vítězství rozhodla již v prvním zápase, který vyhrála 3:0. Druhé utkání skončilo 1:1, ovšem z postupu se radovala Braga.

Velmi důležitou postavou týmu Bragy je Portugalec Rúben Micael, který operuje ve středu hřiště a v letošní sezóně stihl přidat i šest přesných zásahů. Nejlepším střelcem je Portugalec Éder, který v posledních zápase nastupuje spíše z pozice "žolíka", nicméně i tak má na svém kontě deset branek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.