Play-off NHL

Tampa Bay Lightning – New York Rangers

1:5

konec (0:1, 1:2, 0:2) Stav série: 2:2

23.05.2015, 02:00 • Amalie Arena, Tampa • Finále V. konference • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 2.25 3.7 2.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany to bude všechno. Děkuji vám za pozornost a někdy příště u online přenosu na počtenou! (04:51:04)
Střely: 39:24 (7:7, 19:6, 13:11)
Zápas je u konce, Rangers zvítězili na ledět Tampy Bay 5:1 a vyrovnali stav série na 2:2!

Do vedení se dostali v 18. minutě, když se dokázal prosadit Rick Nash. A to i přes to, že dvě velké gólové šance v první třetině měla Tampa.

Druhá třetina herně patřila domácímu celku, gólově ale hostům. Nejprve sice vyrovnal útočník Tampy Steven Stamkos, pak se ale prosadili Chris Kreider a Keith Yandle po odrazu od Hedmanovy nohy, čímž se Jezdci dostali do dvoubrankového vedení.

Ve třetí třetině přidal důležitý gól v průběhu 46. minuty během přesilové hry Martin St. Louis, který se trefil poprvé v tomto play-off. A když v čase 51:33 rovněž během početní výhody skóroval Rick Nash, bylo rozhodnuto.

New York Rangers tak poprvé v tomto play-off dokázali vyhrát o více než jednu branku!

60:00

59:56

Tanner Glass (NYR) obdržel dvě minuty za krosček a osobní desetiminutový trest. Na druhé straně byl potrestán Cedric Paquette (TBL) rovněž desetiminutovým trestem + za nedovolené bránění 2 minutami.

59:56

A znovu se bude vylučovat! Na ledě totiž došlo k hromadné šarvátce!

59:27

59:24

Brenden Morrow (TBL) obdržel dvě minuty za nedovolené bránění brankáře a navíc i za nesportovní chování. Druhý jmenovaný trest obdržel i hostující Kevin Klein (NYR).

59:20

Po střeleckém pokusu Garrisona byl faulován Lundqvist a rozhodčí tak opět bude vylučovat!

58:33

Steven Stamkos se dostal do ofsajdu.

58:05

Moore s Fastem vyrazili do přečíslení ve vlastním oslabení, ale nedošlo ani k přihrávce, natož k zakončení.

57:27

Domácí celek je frustrovaný a tak došlo k větší strkanici. Dvě minuty za hrubost obdrželi Carl Hagelin (NYR), Ryan McDonagh (NYR), Tyler Johnson (TBL) a Ondřej Palát (TBL). Navíc je vyloučen i hostujcíí Derek Stepan (NYR) za hru vysokou holí a domácí Nikita Kučerov (TBL) obdržel desetiminutový osobní trest. Resultuje z toho přesilová hra Tampy Bay.

57:18

V této třetině už čtvrtou gólovou šanci měl Martin St. Louis, ale opět tváří v tvář Benu Bishopovi nedokázal uspět!

57:02

Na druhé straně ovšem zahrozil Carl Hagelin, jehož pokus zápěstím šel vedle branky.

1:5

Branky a nahrávky: 32. Stamkos (Killorn, Filppula) – 18. Nash (Hayes, Hagelin), 36. Kreider (Klein, Yandle), 38. Yandle (Klein, Nash), 46. St. Louis (Brassard, D. Boyle), 52. Nash (Hayes, Yandle)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Šustr, Garrison, Coburn, Nestěrov, Strålman, Barberio – Killorn, Filppula, Stamkos (C) – Kučerov, Johnson, Palát – B. Boyle (A), Paquette, Callahan (A) – Brown, Morrow

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh (C), Girardi (A), Staal, D. Boyle, Yandle, Klein – Nash, Brassard, Hayes – Kreider, Stepan (A), Fast – Hagelin, Moore, St. Louis – Glass, Sheppard, Miller

Rozhodčí: McCauley, Pollock – Cherrey, Heyer

Diváci: 19204