Play-off NHL

New York Rangers – Tampa Bay Lightning

2:1

konec (0:0, 1:0, 1:1) Stav série: 1:0

16.05.2015, 19:00 • Madison Square Garden, New York • Finále V. konference • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 2.18 3.7 3.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že dnešní utkání v Madison Square Garden sledovalo 18 006 diváků se s vámi loučím a u dalších onlajnů z finále konferencí NHL nashledanou. (21:42:32)
Československá stopa v utkání

Ondřej Palát (TBL) 1+0, 3 střely, čas na ledě 19:26
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:41
1. Dominic Moore (NYR) 1+0
2. Henrik Lundqvist (NYR) 23 zák., 1 gól, 95.8%
3. Ondřej Palát (TBL) 1+0
Naprosto úžasné, skvělé a strhující první finále Východní konference je u konce a Rangers slaví důležité první vítězství.
Od 40.minuty byli právě domácí ve vedení zásluhou Dereka Stepana, avšak v sedmé minutě třetí třetiny dokázal srovnat Ondřej Palát a zdálo se, že budeme svědky prodloužení. To však nakonec rozhodující trefou 2 minuty a 25 sekund před koncem odmítl domácí Dominic Moore, který díky šťastného odrazu puku od nohy dostal kotouč za záda něeťastného Bena Bishopa

60:00

59:45

Střelec druhé branky Rangers, Dominic Moore trefil tyč prázdné brány!

59:36

Hagelin to zkusil od červené čáry, ale netrefil!

59:24

Znovu je kotouč mezi červenými čarami.

59:10

Rangers dostali puk do středního pásma a mohou si na chvíli oddechnout.

58:55

Ben Bishop míří na střídačku a Tampa to zkouší v šesti!

58:47

Znovu se bude vhazovat jen ve středním pásmu a Bishop tak stále zůstává na půl cesty od brány.

58:33

Bishop už mířil na střídačku, ale nakonec je místo zakázaného uvolnění a vhazování v pásmu Rangers uznána chyba čárového a buly se bude odehrávat ve středovém kruhu.

58:00

Oznámeny poslední dvě minuty třetí třetiny a Tampa se snaží přitlačit obranu domácího celku.

Dominic MOORE - 2:1

57:35

Rangers právě vstřelili branku!
Jenže domácí hráče to nemusí vůbec mrzet. Kevin Hayes se dokázal vytočit zpoza brány, nahodil puk do brankoviště a zde puk do odkryté části brány nohou poslal DOMINIC MOORE. Jednoznačný pohyb proti puku vidět nebyl a tak se Rangers dostávají dovedení. Asistence: Kevin Hayes, Derik Brassard

57:14

Rangers šli tři na jednoho jenže poté přišla naprosto špatná zadovka a kotouč přebírají hosté.

56:52

Opět je kotouč až u Bishopa, přesilová hra Tampy se chýlí ke konci.

56:17

Garrison sice napoprvé ještě udržel puk v útočném pásmu, jenže poté přišla ztráta hostů a Hagelin vyváží kotouč do středního pásma.

55:49

Hosté se drží v útočném pásmu, Lundqvist však zatím nemusel zasahovat.

2:1

Branky a nahrávky: 40. Stepan (Kreider, McDonagh), 58. Moore (Hayes, Brassard) – 47. Palát (Johnson, Hedman)

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh, Girardi, Staal, D.Boyle, Yandle, Klein – Nash, Brassard, St.Louis – Kreider, Stepan, Fast – Hagelin, Moore, Hayes – Glass, Sheppard, Miller

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Stralman, Garrison, Coburn, Carle, Šustr – Palát, Johnson, Kučerov – Killorn, Filppula, Stamkos – Paquette, Namestnikov, Callahan – Morrow, Marchessault, Brown

Rozhodčí: Steve Kozari, Dan O’Halloran – Greg Devorski, Michel Cormier

Diváci: 18 006