13.05.2015, 01:30 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • Jan Prošek

Tipsport: 2.14 3.66 3.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:47
Ondřej Palát (TBL) 1+1, 4 střely, čas na ledě 17:36
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:38
1. Nikita Kučerov (TBL) 2+1
2. Ben Bishop (TBL) 18 zák., 1 gólů, 94,7%
3. Steven Stamkos (TBL) 1+0

Montreal Canadiens odehrál poslední utkání letošní sezóny. V sérii s Tampou dodal velmi dobrý výkon, dokázal odvrátit rychlé vyřazení, bojoval seč mohl, ale na svého soka prostě a jednoduše neměl. "Jeden je veselej, druhej je smutnej," takový je hokej. Oba týmy ale odehrály kvalitní sérii, kterou byla radost sledovat.
Díky výhře 4:1 postupuje Tampa Bay do finále konference. Postup si zaslouží i díky skvěle propracované obranné hře, díky niž vyhrála dnešní duel poměrem 4:1.

60:00

59:20

Utkání se dohrává, celá arena stojí.

58:49

Postavení mimo hru zastavuje hru, buly ve středním pásmu.

58:00

Sezóna pro Canadiens pravděpodobně končí.

Nikita KUČEROV - 4:1

57:59

Tampa právě vstřelila branku!
A je to jasné, domácí slaví, hosté smutní. NIKITA KUČEROV z poloviny kluziště posílá kotouč mezi tři tyče. Obrovská radost domácích. Bez Asistence.

57:30

Tento kotouč do prázdné branky nedoklouže, hráč hostů u něj bude dříve.

57:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:55

Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

56:25

Blesky hrají velmi dobře v neutrálním pásmu, hosté s největší pravděpodobnosti nevyrovnají.

Max PACIORETTY - 3:1

55:03

Montreal právě vstřelil branku!
Hosté vykřesali jiskřičku naděje. MAX PACIORETTY po přihrávce Gallaghera překonal domácího brankáře, který dnes čisté konto neudrží. Pomůže tento moment hře Montrealu? Asistence: Brendan Gallagher.

54:55

Těžko, těžko se Canadiens prosazují proti dobře hrající obraně soupeře. Blesky brání hluboko na polovině soupeře, střední pásmo je hodně zahuštěné, najít nějakou skulinku, kterou vést útok moc nejde.

54:30

Teď, zdá se, hosté konečně míří do útočného pásma s viděnou delšího pobytu.

53:12

Očekávaný tlak hostů stále nepřichází, domácí hrají zodpovědně z obrany, což je problém pro kanadský celek, neboť si neví rady.

52:45

Canadiens se nemohou dostat do útočného pásma, nedaří se jim dneska prakticky vůbec nic. Osmnáct střel vyslali na branku, několik dobrých šancí měli, ale neproměnili žádnou.

51:46

Desharnais zvlokoval střelu Hedmana. Hraje se v útočném pásmu Tampy.

51:02

Canadiens se nemohou stabilně dostat ke kotouči tak, aby mohli hrát v útočném pásmu. Blesky se velmi dobře brání.

50:08

Komerční přestávka.

50:01

Třetí třetina se dostává do své druhé poloviny.

49:00

Domácí fanoušci se po delší době znovu ozývají, utkání si užívají, vědí, že postup do konferenčního finále je setsakramentsky blízko.

48:20

V této třetině jsme viděli sedm střel na branku, domácí vyslali na Priceho čtyři rány, opačným směrem mířily tři.

47:30

Třetí třetina se nám pomalu ale jistě blíží do své poloviny, domácí stále drží tříbrankové vedení.

47:18

Dale Weise se dostal do brejku, ve kterém ovšem selhal. Trefil výstroj Bishopa.

47:01

Nálada v Tampa Bay Times Foru je parádní.

46:08

Komerční přestávka na začátku čtyřicáté sedmé minuty.

46:00

Tampa hraje to, co potřebuje, fanoušci začínají pomalu slavit. Vědí totiž, že pokud se nic neočekávaného nestane, jejich oblíbenci dnes postoupí dál.

45:30

Hra přerušena, kotouč vylétl ze hřiště.

45:10

Elitní domácí formace je na ledě, což znamená extrémní nebezpečí pro branku Price a přilehlé oblasti.

44:21

Price si připisuje další zákrok. Střelecky jsou domácí aktivnější 24:15. Hosté budou mít co dělat, aby dokázali v šedesáti minutách alespoň vyrovnat.

43:00

Čas vyhrazený pro tento duel se pomalu ale jistě krátí, hosté prohrávají o tři branky, pokud nevyhrají, sezóna pro ně končí. Montreal se snaží, ale nemůže najít recept na obrannou hru Tampy.

42:17

Domácí přečkali oslabení celkem bez problémů. Montreal se do šancí nedostával.

41:32

Max Pacioretty mohl vstřelit první branku Canadiens v tomto zápase, ale minul branku. Gólman Bishop se stihl přemístit, pravděpodobně by puk chytil.

40:41

Palát a Johanson vyrazili v oslabení do brejku dva na jednoho. Tyler Johnson to vzal na sebe, ale neuspěl.

40:17

Vyloučen Brenden Morrow na dvě minuty za hru loktem. Přesilovka pro Canadiens.

40:01

Dvě branky vstřelili domácí ve druhé části hry, a tak zcela po zásluze vedou 3:0, díky tomu jsou blízko postupu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:00

Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

Ondřej PALÁT - 3:0

38:56

Rychle využitá početní výhoda znamená vedení domácích 3:0. Krásně si sjel do volného prostoru ONDŘEJ Palát, dostal přesnou přihrávku, počkal si na pohyb brankáře. Puk poslal na vzdálenější tyč. Asistence: Nikita Kučerov, Anton Stralman.

38:38

Vyloučen hostující Devante Smith-Pelly na dvě minuty za držení. Přesilovka pro Tampu.

38:11

Max Pacioretty si položil brankáře, ale neuspěl. Následně Perenteau trefil tyčku domácí branky.

38:05

Až v poslední sekundě se Montreal dostal do šance, tu ale zneškodnil Bishop.

37:30

Montreal hraje početní výhodu velmi špatně, nemůže se dostat do pásma, tohle k ničemu nevede.

37:00

Polovina přesilové hře hostů je prakticky pryč. Canadiens se nedostali do pořádné střelecké pozice, obranný hra domácích funguje.

36:25

V oslabení vyrazil do útoku Jeden z hráčů Tampy, jeho střela z mezikruží skončila na betonu Priceho.

36:05

Přesilovka pro hosty, vyloučen za sekání na dvě minuty Andrej Šustr.

35:25

Max Pacioretty minul branku Bishopa v dobré pozici.

35:00

Druhá třetina se blíží ke svému konci, domácí jsou střelecky aktivnější 18:11, vstřelili dvě branky, a tak jsou k postupu do finále konference blíže.

34:01

Ondřej Palát se dostal do dobré pozice, spoluhráč jej našel dlouhým pasem, český hráč v koncovce neuspěl, trefil tyčku. Příliš přesně zamířil.

33:03

Buly ve středním pásmu, k puku se dostali hostující hráči, kteří ani tentokrát nemohou najít úspěšnou cestu.

32:05

Domácí hra vychází z dobré obrany, která je velmi kompaktní, hosté nemohou najít recept, jak překonat defenzivní, poměrně vysunutý, val domácích.

30:27

P.K. Subban se probojoval ke střele, kterou schoval za obránce, ten puk drobně tečoval, a přesto si dokázal Bishop s touto šancí hostů poradit.

30:19

Galchenyuk se dostal před Bishopa, který jeho střelu i dorážku kryje betonem. Komerční přestávka.

30:01

Polovina utkání je pryč, sledujeme pasáž hry, která nenabízí zajímavý hokej, hraje se spíše ve středním pásmu.

29:03

Polovina utkání se blíží, domácí vedou o dvě branky, díky tomu mají k postupu do dalšího kola blíže než Montreal.

28:16

Steven Stamkos to zkoušel z velkého úhlu bekhendovou střelou, kterou nadělal poměrně hodně problémů brankáři Canadiens.

27:38

Perenteause rychle dostal před branku soupeře, odkud ovšem prostor vymezený třemi tyčemi minul.

27:07

P.K. Subban ujel po křídle do pásma, ke střele se tento talentovaný hráč nedostal, obránci k němu přistoupili zodpovědně.

26:49

Komerční přestávka v probíhající dvacáté sedmé minutě.

26:20

Na druhé straně mohl snížit Plekanec, jehož rána však brankáře Bishopa nepřekvapila.

Steven STAMKOS - 2:0

25:12

Domácí vedou o dvě branky, nyní se prosadil střelou přes obránce STEVEN STAMKOS. Tampa vede 2:0, což znamená, že se zase výrazněji přiblížila postupu do dalšího kola. Asistence: Alex Killorn, Matthew Carle.

24:35

Domácí jsou aktivnější, Hedman ani Audy-Marchessault branku netrefili.

23:38

Hra je přerušena, hostující branka je posunuta.

23:14

Postavení mimo hru zastavilo útočnou akci hostů, buly ve středním pásmu v polovině Canadiens.

22:48

Domácí na svého soupeře ve druhé třetině vlétli ve velkém stylu. Gólman Price musí řešit jednu situaci za druhou.

22:05

Eller vyhrál buly nad Stamkosem, i tak se domácí dostali k puku, vystřelili na branku, Price byl pozorný.

21:29

Blesky se dostaly do několika dobrých šancí, J.T. Brown a Anton Stralman nedokázali své střely umístit přesně.

20:28

Tyler Johnson střelou příklepem našel brankáře hostů, který kryje i tento pokus.

20:01

Po první třetině vedou domácí o jednu branku, prosadil se Nikita Kučerov, který tečoval před brankou střelu Ondřeje Paláta.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30

Hosté jsou v útočném pásmu, třetina se v klidu dohrává.

19:00

Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:52

18:35

Domácí hrají přesilovou hru špatně, málo se tlačí do předbrankového prostoru.

17:52

Montreal se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

17:37

Hostující brankář si připsal důležitý zákrok, stihl se přesunout od tyčky k tyčce.

17:00

Hrají se poslední tři minuty první třetiny, domácí v útočném pásmu kombinují, ke střele se nemohou dostat.

16:52

Vyloučen P.K Subban na dvě minuty za zdržování hry, vyhození nebo vystřelení kotouče mimo hřiště.

16:07

Střelecky aktivnější domácí hokejisté jsou odměněni vedoucí brankou, která je přibližuje postupu.

Nikita KUČEROV - 1:0

15:35

Domácí jdou do vedení. Krásnou teč předvedl NIKITA KUČEROV, který těsně před brankou změnil směr kotouče tak, že brankář Price nestihl reagovat. Asistence: Ondřej Palát

15:07

Gólman Bishop kryje, komerční přestávka.

15:00

Markov zlomil hokejku, když se napřahoval.

14:20

Domácí Stamkos ujel po křídle, jeho rána vystřelená ve velké rychlosti minula místo určení.

13:09

Tomáš Plekanec se dostal do dobré šance, těžil z práce Gallaghera. Ke gólu to nevedlo, a tak na něj stále čekáme.

12:37

Andrej Šustr se dobře položil do střely protihráče. Obětavý zákrok českého hráče.

11:54

P.K. Subban se dostal ke střele od modré, pro brankáře Bishopa celkem snadná práce.

11:12

Hodně opatrný hokej sledujeme, žádné bezhlavé útočení, nýbrž defenzivně pojatá hra ovlivňuje první třetinu.

10:37

Domácí Tyler Johnson se dostal ke střele zápěstím, Carey Price byl pozorný, a tak kotouč zastavil v jeho cestě za brankovou čáru.

10:13

Postavení mimo hru, komerční přestávka.

10:00

Polovina první třetiny je minulostí, viděli jsme celkem sedm střel, ovšem ani jedna nebyla nějak extra nebezpečná.

09:33

Hra je přerušena, kotouč vylétl ze hřiště. Buly před brankou domácího celku.

08:26

Max Pacioretty se proháčkoval před branku, dostal se ke střele s níž si brankář Ben Bishop poradil. Zajímavá možnost Montrealu.

07:42

Stamkos se dostal do dobré pozice, ale nebyl přesný. Následuje komerční přestávka.

06:37

Nikita Kučerov a jeho střela příklepem byla snadným soustem pro brankýáře Careyho Price, který si připsal jednoduchý zákrok.

05:41

Gólman Tampy kryje nahození od modré čáry, vhazování po jeho levé ruce.

05:10

Ani jeden celek nechce udělat chybu, hraje se o hodně, průběh utkání tomu odpovídá, a tak prim zastává obranná hra.

04:35

Sledujeme hodně opatrný zápas, dvě střely letěly na brankáře. Každý z nich zasáhl jednou.

03:57

Tomáš Plekanec vyhrál vhazování v útočném pásmu, jeho spoluhráče však o puk přišli poměrně rychle. Tampa jen nahodila do útočného pásma a šla střídat.

03:35

Victor Herman se dostal do dobré pozice, vybruslil si před branku, ovšem zařízení netrefil přesně.

03:05

Zakázané uvolnění hostů, buly v jejich obranném pásmu. Price tak musí být pozorný.

02:30

Canadiens musí hrát opravdu naplno, neboť jediná porážka je dělí od konce sezóny.

01:50

Montreal má opticky více ze hry, nicméně na branku ještě nevystřelil.

01:35

Stamkos sestřelil Jemelina, tvrdý hit oba hráči ustáli, a tak ve hře pokračují.

01:13

Dale Weise se dostal do zajímavé střelecké pozice, ze které ovšem branku minul.

00:50

Zakázané uvolnění Tampy vrací hru před brankáře Bishopa.

00:01

Domácí vyhráli první buly, dostali se do útočného pásma, a také vystřelili na branku. Tomáš Plekanec vybojoval kotouč,a tak otočil směr hry.

00:01

Utkání brzy začne.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevski) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Callahan, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paquette, Filppula, Boyle – Brown, Namestnikov, Morrow

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Petry, Jemelin, Pateryn, Gilbert – Gallagher, Plekanec, Paccioretty – Wiese, Desharnais, Galchenyuk – Perenteau, Eller, Prust – Smith-Pelly, Flynn, De La Rose.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Pokud Tampa dnes vyhraje, postoupí do dalšího kola play off, naopak Montrealu by sezóna skončila. Očekává se velmi vyrovnaný a dramatický hokej.
Nejproduktivnějším hráčem domácích je Tyler Johnson (8+4), druhé místo v produktivitě patří Stevenu Stamkosovi (2+7). Třetí je pak Nikita Kučerov (4+4).
Nejproduktivnějším hráčem hostů je obránce P.K. Subban, který v play-off odehrál 11 zápasů, v nich si připsal 8 kanadských bodů za gól a sedm asistencí. Druhý je Max Pacioretty, ten odehrál 10 zápasů, ve kterých vstřelil čtyři branky a na dvě přihrál.
Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího klubového hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Tampa Bay Lightning a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

4:1

Branky a nahrávky: 16. Kučerov (Palát), 26. Stamkos (Killorn, Carle), 39. Palát (Kučerov, Stralman), 58. Kučerov – 56. Pacioretty (Gallagher)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevski) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Audy-Marchesseult, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paquette, Filppula, Boyle – Brown, Namestnikov, Morrow

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov, Petry, Jemelin, Beaulieu , Gilbert – Gallagher, Plekanec, Pacioretty – Weise, Desharnais, Galchenyuk – Perenteau, Eller, Prust – Smith-Pelly, Flynn, De La Rose

Rozhodčí: Rooney, Sutherland – Murphy, Sharrers

Diváci: 19 204