07.05.2015, 01:00 • Amalie Arena, Tampa • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 2.14 3.67 3.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany to bude všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc, respektive dobré ráno! (03:53:37)
Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:00
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:55
Ondřej Palát (TBL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:53
2. Ben Bishop (TBL) 30 zák., 1 gól, 96,8%
3. Carey Price (MTL) 17 zák., 2 góly, 89,5%
Střely: 19:31 (6:8, 3:8, 10:15)
Dnešní utkání sledovalo 19204 diváků.
V Tampě Bay je pochopitelně veselo, neboť Lightning gólem vteřinu před koncem rozhodli o třetí výhře v sérii!

První gól padl ve 12. minutě, kdy se prosadil Alex Killorn. V první třetině jsme toho moc neviděli.

Ani druhé dějství hry nenabídlo moc pohledný hokej, ale Montreal v něm byl lepší a mermomocí bojoval o vyrovnání.

Toho se nakonec dočkal v 51. minutě, kdy skóroval Brendan Gallagher. Už už se zdálo, že půjdeme do prodloužení, ale necelé dvě vteřiny před koncem základní hrací doby Tyler Johnson rozhodl o výhře Bolts 2:1!

Tampa tak nyní vede v sérii s Montrealem 3:0!

60:00

Tyler JOHNSON - 2:1

59:58

Tampa právě vstřelila branku!
Tak to je neuvěřitelné!!!! Necelé dvě vteřiny před koncem základní hrací doby Tampa dává gól a rozhoduje o dnešním vítězství! TYLER JOHNSON obdržel nadýchanou přihrávku od Victora Hedmana před odkrytou branku a dopravil puk za bezmocného Careyho Price! Asistence: Victor Hedman a Ondřej Palát.

59:42

Steven Stamkos zápěstím rovněž nezamířil dobře.

59:18

Jason Garrison vyslal velmi zajímavou střelu, ovšem zamířil těsně vedle!

58:58

Carle zkusil vystřelit z levé strany, ale puk jen proletěl brankovištěm.

58:35

Zakázané uvolnění Canadiens, vhazování v útočném pásmu Bolts se tak bude opakovat.

58:28

Dobrou střelu nyní od modré čáry vyslal Matthew Carle, Price ale schoval puk v lapačce. Následně se za brankou strhla kvůli dorážkám strkanice.

58:00

Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty, stav je stále vyrovnaný, ale oba celky se snaží rozhodnout ještě před prodloužením.

57:05

Alex Galchenyuk se dostal k odraženému puku a nahrával na Davida Desharnaise, na něhož zívala odkrytá branka! Útočník Montrealu ale na kotouč nedosáhl, velká škoda pro Habs!

56:34

Šustrova dělová rána skončila těsně vedle branky Careyho Price.

56:00

Steven Stamkos naskočil do hry ze střídačky a hned měl dobrou šanci po špatné rozehře Ellera! Nicméně jeho střela se od Gilberta odrazila do ochranné sítě.

2:1

Branky a nahrávky: 12. Killorn (Stamkos), 60. Johnson (Hedman, Palát) – 51. Gallagher (Gilbert, Pateryn)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Hedman, Strålman, Garrison, Coburn, Carle, Šustr – Boyle, Filppula, Brown – Palát (A), Johnson, Kučerov – Killorn, Stamkos (C), Callahan (A) – Morrow, Namestnikov, Drouin

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov (A), Subban (A), Jemelin, Petry, Gilbert, Pateryn – Pacioretty, Plekanec, Gallagher – Galchenyuk, Desharnais, Weise – Prust, Eller, Parenteau – De La Rose, Mitchell, Smith-Pelly

Rozhodčí: McCauley, Pollock – Amell, Nansen

Diváci: 19204