Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:24
Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:55

Využití: 2 – 1
Vhazování: 32 – 34
Hity: 30 – 29
Zblokované střely: 10 – 11
Hosté vykročili v cestě za povinným vítězstvím hned v první třetině. Již ve třetí minutě se do útočné akce zapojil obránce Andrej Markov a hosté vedli. O chvíli později zvyšoval již na 2:0 pro Habs Max Pacioretty, jenž se prosadil po úniku při vlastním oslabení.

Ve druhé periodě pokračoval brankostroj v podání hostujícího celku. V 26. minutě se přes nejistě chytajícího Bishopa prosadil David Desharnais a krom zvýšení vedení pro svůj tým rovněž ukončil působení brankářské jedničky Tampy v tomto duelu. Rozhodující pro konečný výsledek utkání pak byla třicátá minuta, kdy se hosté prosadili hned dvakrát. Nejprve pálil do černého obránce Jeff Petry, jen o patnáct vteřin později se dělovkou prosadil rovněž Brendan Gallagher a o vítězi utkání nemohlo být pochyb. Domácí hráči se přeci jen dočkali a to když Palát při přesilové hře přesně našel Tylera Johnsona a ten nezaváhal.

Nádech dramatu alespoň na chvíli přivál povedený úvod Bolts do závěrečného dějství. Po sedmnácti vteřinách třetí třetiny se prosadil český forvard Ondřej Palát a domácí na okamžik mysleli na zdramatizování duelu. Tyto myšlenky však o pár minut později rázně utnul na brankovišti důrazný Brandon Prust, jenž svým gólem uzavřel brankový výčet tohoto utkání.
Utkání číslo čtyři série mezi Tampou Bay a Montralem je u konce a z výhry v poměru 6:2 se radují hráči kanadského celku, kteří tak, alespoň prozatím, odvrátili svůj konec v letošních bojích o Stanley Cup.

60:00

59:14

Za vzájemnou potyčku vyloučeni Namestnikov a Galchenyuk, dvě minuty za hrubost pro oba hráče. Hrát se bude 4 na 4.

59:14

Ještě jeden zásah Vasilevského přijde ve třetí periodě a to když do lapačky chytil puk po střele Parenteaua.

58:50

Závěreční vteřiny a minuty utkání se odehrávají převážně ve středním pásmu, oba týmy se o puk rovnoměrně střídají.

58:01

Anton Stralman to zkusil zápěstím a Price musel zasáhnou levým betonem. Následně raději puk přikryl lapačkou a přerušil tak dění na ledové ploše.

57:35

Utkání se pomalu dohrává a u kotouče jsou po většinu času hráči Montrealu. Až nyní jej na chvíli půjčí i hokejistům hájící domácí barvy.

57:03

Vasilevskij je pod neustálou palbou ze strany hostujícího Montrealu. Nyní jeho pozornost prověřil Galchenyuk, domácí gólman byl ale pozorný a puk lapil.

56:31

A ti se do zakončení dostávají dnes poměrně snadno, další jejich střelecký pokus zastavuje Vasilevskij a přerušuje hru.

56:11

První formace Tampy se neudržela před Pricem, na řadě v ataku soupeřovy branky tak jsou opět hosté.

55:35

Vhazování pro hosty, kteří následně pozvolna kombinují ve vlastním pásmu.

55:21

Ještě jedna komerční pauza čeká na účastníky tohoto duelu.

55:21

Až nyní musel zasáhnout brankář Montrealu, střela příklepem obránce Hedmana z pravé strany si však cestu do sítě nenašla. Kotouč skončil na Priceově hrudi.

2:6

Branky a nahrávky: 33. Kučerov (Palát, Stralman), 41. Palát (Johnson, Stamkos) – 3. Markov (Subban, Pacioretty), 9. Pacioretty (Gilbert), 26. Desharnais (Weise, Galchenyuk), 30. Petry (Galchenyuk, Subban), 30. Gallagher (Pacioretty, Plekanec), 45. Prust (Eller, Parenteau)

Tampa Bay Lightning: Bishop (26. Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Callahan (A), Stamkos (C), Killorn – Kučerov, Johnson, Palát (A) – Paquette, Filppula, Boyle – Brown, Namestnikov, Drouin.

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban, Markov (A), Petry, Jemelin, Pateryn, Gilbert – Gallagher, Plekanec (A), Pacioretty (A) – Weise, Desharnais, Galchenyuk – Parenteau, Eller, Prust – Smith-Pelly, Mitchell, De La Rose.

Rozhodčí: O’Rourke, O’Halloran – Devorski, Cormier

Diváci: 19.204