4:3

konec (3:0, 1:3, 0:0) Stav série: 1:0

02.05.2015, 03:45 • United Center, Chicago • Jan Matúš (@honzashepp)

Tipsport: 2.2 3.7 3.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je tedy z tohoto napínavého utkání vše. Já se s vámi loučím a u dalšího onlajn přenosu zase někdy na počtenou. (06:24:44)

Dnešní utkání sledoval 21 851 diváků.
Po dvou třetinách plných branek nakonec přišla bezbranková třetí perioda, který tedy rozhodla o tom, že první vítězství si v semifinálové sérii Západní konference připíšou Blackhawks, jenž nakonec i s trochou dávkou štěstí porazili těsně Wild 4:3. O vítěznou branku Chicaga se v závěru druhé třetiny postaral svou premiérovou trefou v play off NHL Teravainen.

60:00

59:44

Toews poslal pik do obranného pásma Minnesoty.

59:34

Mike Yeo (MNS) si samozřejmě bere oddechový čas.

59:34

Parise zasáhl puk v útočné třetině vysokou holí, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

59:16

Chicago dostalo puk do střední třetiny.

59:03

A nyní už Dubnyk míří na svou střídačku, a Wild to zkusí v šesti.

58:49

Hosté se zatím nemohou dostat do svého útočného pásma.

58:37

Chicago odevzdalo puk za bránu Minnesoty.

57:44

Tak teď už mělo být vyrovnáno!!! Kotouč se velice zajímavé odrazil od zadního mantinelu přímo na hůl Granlunda, který jej ihned přihrál volnému Pominvillovi, před kterým zívala zcela prázdná brána, avšak útočník Minnesoty klec Chicaga minul!!!

57:12

Pominville napřáhl z pravého kruhu a Crawford raději udržel puk ve své lapačce.

56:50

Stewart se možná nečekaně dostal až před Crawforda, což zřejmě nečekal ani samotný útočník, a tak se už následně jen dostal do velkého úhlu a snažil se přihrát Niederreiterovi, kterého však skvěle ubránil Richards.

56:30

A tak jsem se mýlil. Ještě je tu jedna komerční přestávka.

56:30

Další útočná akce Minnesoty končí hvizdem čárového rozhodčího, když je hostům odpískáno postavení mimo hru.

56:08

Hawks zastavili další útok Wild a nyní jen odevzdali puk do středního pásma.

55:46

Hossa poslal obloučkem puk na Toewse, jenž si skákající puk zpracoval bez větších potíží a následně i ohrozil Dubnyka, který si však připisuje další úspěšný zákrok.

55:23

Je tu další komerční přestávka, po které se již dohraje posledních pár minut třetí třetiny.

55:23

Další akce Chicaga končí už na útočné modré čáře, protože se domácí hokejisté ocitli v ofsajdu.

55:02

Hawks jen poslali puk za bránu Minnesoty a celou halou se žene pokřik Let´s Go Hawks.

54:10

Následně bylo i hodně horko před Dubnykovou bránou, kde nebezpečně pálil Oduya a následně ještě dorážel Richards, jenže hostující brankář udržel naděje svého týmu.

53:44

Stewart nádherně poslal žabičku za obránce na Niederreitera, který však z bezprostřední blízkosti selhal.

52:49

Zucker se snažil obkroužit bránu Chicaga, avšak byl příliš rychlý, a tak svůj manévr nezvládl.

52:29

Dumbova střela nyní nadělala Crawfordovy velké problémy, ale domácí brankář nakonec vše zvládl.

52:01

Kane chtěl vystřelit ze středu útočného pásma, avšak jeho střela končí hned na prvním hráči Wild.

51:21

Richards vystřelil bekhendem z pravého kruhu a Dubnyk po jistém zákroku rychle vyklepal puk pro své spoluhráče.

50:59

Hra je nyní trochu nepřesná na obou stranách a ani jeden z týmů se nemůže usadit ve svém útočném pásmu.

50:11

Chicago se v závěru svého oslabení vydalo do útoku, kde Hossa skvěle uvolnil Keitha, jenž nakonec z levé strany trefuje přesně plastrón Dubnyka.

49:53

Niederreiter měl vyrovnání na své holi, avšak do jeho zakončení sáhl svou holí Oduya, a zblokoval tak puk do ochranné sítě.

49:42

Druhá útočná formace Wild drží puk ve svém útočném pásmu.

49:10

Puk je až za bránou Minnesoty, kam jej špatnou rozehrávkou poslal Parise.

48:42

Chicagu se navíc následně podařilo dostat puk z obranného pásma.

48:38

Suter nabil Vanekovi, avšak jeho dělovka byla hodně nepřesná.

48:16

Wild budou hrát další přesilovou hru, když se provinil Brad Richards (CHI), jenž udělal v útočném pásmu hodně zbytečný faul, za který dostává dvě minuty.

47:47

Hra bude pokračovat až po komerční přestávce.

47:47

Spíše takovou navštívenku než nebezpečnou střelu nyní vyslal Kane od modré čáry směrem na Dubnyka, jenž puk chytil svou lapačkou.

47:09

Suter poslal puk do "ohně", kde ještě nebezpečně doráželi Granlund, avšak Crawford si s celou situací poradil.

46:42

Chicago nyní jen poslalo puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

46:27

Teravainen se pokusil vystřelit z levé strany a jeho střelu tentokrát zastavil bránící Scandella.

46:05

Wild sice vyhráli následné vhazování, jenže hosté poslali puk přes celé kluziště, a tak je hostům odpískán icing.

46:00

Kane se dostal do zakončení jednoruč, a tak jen přistrčil puk pod Dubnyka.

45:43

Ještě v závěru přesilové hry to bylo před bránou domácích hodně horké, ale puk nakonec jen projel Crawfordovým brankovištěm.

45:10

Granlundovu střelu z pravé strany pásma kryje Crawford svým pravým betonem.

44:41

Další vyhození domácího týmu, který tentokrát zvládá své oslabení mnohem lépe než to první.

44:11

Koivovi sjel touš z hole, a tak se dostal ke Keithovi, jenž neváhal a poslal puk přes celé kluziště.

43:53

Puk je vyhozen do středního pásma.

43:41

Minnesota bude hrát druhou přesilovku v utkání! Johny Oduya (CHI) totiž dostává dvouminutový pobyt na trestné lavici za držení protihráče.

43:22

Tentokrát už to Richards zkusil sám a vystřelil z levého kruhu a Dubnyk musel zasáhnout svým betonem.

43:04

Richards vyslal zadovku naslepo mezi kruhy, avšak zde nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů.

42:51

Wild se navíc následně nepodařila rozehrávka a puk končí až na zakázaném uvolnění.

42:32

Teravainen zavezl puk do útočného pásma a domácí hokejisté následně odcházejí střídat.

41:45

Sharp bojoval o puk za bránou Wild, avšak zde byl sám hned na dvojici hráčů v bílém.

41:17

Snad poprvé v dnešním utkání vystřelil Toews a jeho nedůraznou střelu vyrazil hostující brankář.

40:49

Chicago zažehnalo útok Wild a naopak se domácí vydávají do blízkosti Dubnykovy brány.

40:12

Puk je velmi rychle poslán za bránu Chicaga, kde o něj bojuje hned čtveřice hráčů.

40:01

Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 20:25
Vhazování: 20:22
Zblokované střely: 6:7
Hity: 25:30
Tak druhá třetina nabídla zcela opačný obrázek než tomu bylo v první dvacetiminutovce, protože se Minnesotě během deseti minu podařilo smazat svou ztrátu z první periody, když se za hostující postupně prosadili Zucker, Parise a Granlund. Avšak v samotném závěru druhé třetiny přišel tvrdý direkt pro hostující tým, jelikož se z nenápadné střely prosadil Teravainen, a tak i do třetí třetiny půjde Chicago, jako vedoucí tým.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

Teuvo TERAVAINEN - 4:3

39:02

Chicago právě vstřelilo branku!
Ou, tak to je možná pro Minnesotu příliš kruté. Chicago se v poslední minutě natlačilo do útočného pásma, kde nakonec Sharp získal puk pro TEUVA TERAVAINENA, jehož následná střela zapadla do levého růžku Dubnykovy brány. Asistence: Patrick Sharp, Duncan Keith.

38:25

Toews jen vysvobodil svůj tým z obranného pásma a vyvezl puk až do útočné třetiny, kde jej nahodil za Dubnykovu klec.

37:51

Avšak zcela stejným prohřeškem proti pravidlům se provinili i domácí hokejisté a hra se přesune před Crawforda.

37:24

Wild se nevydařila útočná rozehrávka a puk končí až na zakázaném uvolnění.

37:10

Zucker vletěl do útočné třetiny, jenže zde byl osamocen a ihned se na něj sletěla hned čtveřice hráčů v červeném.

36:28

Scandella vystřelil od modré čáry a jeho pokus letěl vedle Crawfordovy brány.

35:58

Poté se do zakončení od modré dostal Leopold, avšak puk končí ve výstroji domácího brankáře.

35:51

Rozsíval nyní nechal prostor Vanekovi, jenž z pravé strany vyslal svou dělovku, která nakonec lízla boční síť domácí klece.

35:36

Desjardins jen poslal puk směrem na Dubnyka, jenž si nechce dělat problémy a schovává puk pod svou lapačkou.

35:12

Parise vyvezl puk až do útočného pásma a jeho následná střela velmi nebezpečně ohrozila Crawforda.

34:55

Střela Oduyi od modré čáry letí mimo tři tyče hostující klece.

34:28

Hossa zkusil své štěstí z levé strany a jeho pokus končí na betonech Dubnyka.

34:12

Hawks jen nahodili puk na Dubnyka, který jej raději podržel ve své výstroji. Následuje komerční pauza.

33:40

Koivu už byl ve velmi dobré pozici, jenže hostující útočník chtěl ještě přihrát na volného Zuckera, avšak do jeho pasu se perfektně položil Rozsíval.

33:08

Chicago se nemůže dostat ze svého obranného pásma a hosté nyní odstřelují domácí klec!

32:34

Leopold vystřelil od modré čáry a jeho pokus zastavil jeden z obránců ještě před Crawfordem.

32:05

Akce Hawks je nyní zastavena hvizdem rozhodčích, protože si domácí přihráli puk rukou.

31:56

Ani nevím, po jak dlouhé době, si Dubnyk připisuje úspěšný zákrok. Sharp zkusil zakončit zpoza brány a brankář hostí si musel pohlídat svůj prostor u pravé tyče.

31:27

Richards chtěl překonat Dubnyka z hodně velkého úhlu, ale jeho střela letěla mimo bránu Minnesoty.

31:04

Richards jen nahodil puk do útočného pásma, avšak zde není nikdo v červeném.

30:37

Chicago pokračuje ve své křeči a Wild nyní jejich útoky odráží bez větších potíží.

30:04

Puk opět míří ze středního pásma až do hlediště, a tak je tu další suvenýr i pro další fanouška.

29:30

Joel Quenneville (CHI) si samozřejmě bere oddechový čas, aby své mužstvo znova nabudil do hry.

Michael GRANLUND - 3:3

29:30

Minnesota právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno!!! Parise skvěle vybojoval puk v rohu kluziště pro MIKAELA GRANLUNDA, který ihned vybruslil před Crawforda a překonal jej střelou mezi betony. Domácí brankář nyní zřejmě nemá svědomí čisté, protože tento gól hodně padá i na jeho vrub. Asistence: Zach Parise.

29:21

Hraje už znova v obranném pásmu Chicaga, kde se Minnesota pokusí už vyrovnat stav utkání.

28:46

Hawks jsou ve velké křeči, když se domácí velmi těžce dostávají do svého útočného pásma a Dubnyk se zatím ve své bráně musí nudit.

28:08

Puk končí v hledišti a jeden z fanoušků si z dnešního večera odnese velmi cenný suvenýr.

27:46

Hosté už nyní neudrželi útočné pásmo a navíc je Wild odpískán ofsajd. Chicago tak konečně může vystřídat své unavené hráče.

27:39

Hawks mají hodně velké problémy s napadáním Minnesoty, která je po dvou gólech snad všude minimálně o jeden krok dříve.

27:16

Jenže Hawks se nepodařila následná rozehrávka a puk končí až na zakázaném uvolnění.

27:08

Granlund dostal puk za bránu Chicaga, avšak zde jej hosté velmi rychle ztratili.

26:44

Po dalším zákroku Crawforda se však už hra přerušuje a hrát se bude až po komerční přestávce.

26:28

Wild už byli hodně blízko vyrovnání, avšak nyní Crawford podržel svůj tým, a drží tak Chicago ještě ve vedení.

26:01

Niederreiter chtěl zpoza brány nahrát mezi kruhy jednomu ze svých spoluhráčů, avšak jeho pas zachytil Seabrook.

25:36

Další útočná akce Wild končí zblokovanou střelou až v ochranné síti.

Zach PARISE - 3:2

25:07

Wild využívají přesilovou hru! A o zápletu je postaráno, protože se hostům velmi rychle podařilo využít svou přesilovou hru, když Vanek přihrál před Crawforda ZACHU PARISEMU, jenž už se z bezprostřední blízkosti nemýlil a snížil na rozdíl jediné branky. Asistence: Thomas Vanek, Mikko Koivu.

24:53

Chicagu se však hned dvakrát podařilo dostat puk do středního pásma.

24:36

Wild budou hrát svou první přesilovou hru v utkání, protože je na trestnou lavici poslán domácí Michal Rozsíval (CHI), který si odpyká dvě minuty za držení protihráče.

24:28

Menší nátlak Minnesoty zakončuje střela Sutera, která končí přesně v lapačce Crawforda.

23:58

Minnesota tlačí čím dál více na pilu a především v osobních soubojích jsou nyní hosté mnohem lepší než domácí hokejisté.

22:58

Chicago si mohlo vzít své vedení o tři branky zpět, když domácí jeli dva na jednoho, jenže hráči Hawks přečíslení vůbec nezvládli.

22:23

Na Crawfroda se valil další nebezpečný útok hostů a domácí brankář raději podržel puk ve své náruči.

Jason ZUCKER - 3:1

21:28

Nyní se však už Wild dočkávají! Hosté vyhráli následné vhazování a Vanek přihrál z pravé strany mezi kruhy zcela volného JASONU ZUCKEROVI, jenž už se tentokrát nemýlil a vstřelil kontaktní branku Minnesoty. Asistence: Thomas Vanek.

21:15

Naopak kontaktní branku měl na své holi Zucker, avšak Crawford se parádně přesunul a jeho střelu zastavil.

20:58

Oduya si připravil střelu od modré čáry a jeho pokus orazítkoval břevno Dubnykovy brány!

20:44

Jenže ani Minnesota si nevedla lépe,a tak je tu další pokus Chicaga který už byl hodně nebezpečný, protože střela Bickella letěla jen těsně vedle brány Wild.

20:20

Chicagu první útok ve druhé třetině nevyšel, a tak je na řadě Minnesota.

20:01

Statistiky první třetiny:

Střely: 8:13
Vyhraná vhazování: 7:9
Zblokované střely: 4:1
Hity: 10:16
Je za námi úvodní perioda prvního semifinále Západní konference, po které zatím mohou být šťastnější domácí hokejisté, kteří si v ní vypracovali hned třígólový náskok. Branky Chicaga postupně vstřelili Saad, Kane a naposled se v utkání prosadil Kruger. Minnesota zatím nehraje špatně, avšak hosté hned dvakrát nezachytili rychlý kontr Hawks, který byl ještě v obou případech podpořen i špatným bráněním Sutera a poté ještě Scandelly.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:50

Wild se ještě pokoušejí o poslední útok první třetiny, ale jejich snaha už zřejmě kontaktní branku nepřinese.

19:26

Kane vystřelil z pravého kruhu, avšak jeho střela neprošla ihned přes prvního hráče Minnesoty.

18:56

Niederreiterovu střelu z pravé strany útočného pásma vyrazil Crawford až do ochranné sítě.

18:39

Oduya zastavil další útočnou akci Wild a poté jen poslal puk do středního pásma.

17:55

Kane mohl přidat další branku Hawks, když se zjevil zcela sám před Dubnykem, ale tentokrát si domácí šikula s hostujícím brankářem neporadil.

17:34

Přesilovka Chicaga je už u konce a první početní výhoda utkání nic zajímavého nepřinesla.

17:15

Wild se podařilo dostat puk až na Crawforda, který nakonec musel udržet puk pod svou lapačkou, protože na nej nebezpečně dotíral jeden z hostujících hráčů.

16:45

Richards vypálil od modré čáry a jeho pokus zastavil jeden z blokujících hráčů Wild.

16:24

Wild však zatím své oslabení zvládají bez větších problémů.

15:38

Je tu první přesilová hra v utkání, kterou si zahrají domácí hokejisté, protože je na dvě minuty za nedovolené bránění vyloučen Zach Parise (MNS).

Marcus KRUGER - 3:0

15:05

Jenže útok Hawks pokračoval dále, když se k zakončení z levého kruhu dostal Shaw, jehož střelu ještě před Dubnykem zachytil MARCUS KRUGER, který s pukem zamíchal a poslal jej přesně mezi betony Dubnyka. Asistence: Andrew Shaw, Duncan Keith.

15:01

Keith zkoušel chytře překonat od modré Dubnyka, avšak jeho střelu zblokoval už jeden z obránců Minnesoty.

14:34

Fontaine vybojoval puk v útočném pásmu Minnesoty, kde jej poté přenechal Cookovi, kterému se podařilo ohrozit Crawforda až z jeho druhé střely, ale takový pokus nemohl domácího brankáře ohrozit.

14:09

Akce Minnesoty končí už na útočné modré, protože se hostující celek dostal do ofsajdu, a tak se po komerční přestávce bude vhazovat ve střední třetině.

Patrick KANE - 2:0

13:10

Hawks se opět prosazují z rychlého protiútoku! Domácí vyhráli vhazování ve vlastním obranném pásmu, kde se k puku dostal Richards, jenž si ve střední třetině poradil se Scandellou, aby následně v útočném pásmu přihrál do pravého kruhu PATRICKU KANEOVI, který se už nemýlil a prostřelil bezmocného Dubnyka. Asistence: Brad Richards.

13:04

O poznání lépe si poté na druhé straně vedl Koivu, jehož rána sice letěla do prostorů mezi tři tyče, avšak puk končí přesně v lapačce Crawforda.

12:48

Kane doslova vletěl do útočného pásma, kde nakonec vystřelil ze středu levého kruhu, avšak jeho střela letěla těsně vedle brány.

11:55

Už mohlo být vyrovnáno! Coyle zpoza brány nahrál mezi kruhy Vanekovi, jenž se svou okamžitou střelou trefuje levou tyč Crawfordovy brány!

11:25

Chicago rychle přeneslo hru do svého útočného pásma, kde Sharp drží puk v rohu kluzišti.

10:53

Ani následný pokus Vaneka neprošel na domácího brankáře.

10:45

Suterova střela z levé strany byla sražena domácí obranou.

10:38

A další střela směrem na domácí klec. Tentokrát zkoušel překonat Crawforda Coyle, ale ani on nebyl úspěšný a po zákroku domácího brankáře následuje další komerční blok.

10:19

Na Crawforda letěla další střela od modré čáry, kterou tentokrát vyslal Suter a domácí brankář jeho pokus vyrazil za svou bránu.

09:38

V těchto chvílích má zatím více ze hry Minnesota, který se žene za vyrovnáním, avšak hosté nikdy nesmí podcenit velmi nebezpečnou ofenzívu Chicaga.

09:01

Niederreiter už chtěl střílet z levého kruhu, avšak perfektně zasáhl Kane, který švýcarského šikulu obral o kotouč.

08:36

Jenže po nepřesné střele Spurgeona sek puku dostal Teravainen, který jej poté ze středního pásma poslal až do hlediště, a tak tu máme první komerční přestávku v utkání.

08:18

Scandella poslal puk za bránu Chicaga, kam si pro něj jede hned několik hráčů.

07:51

Chicago nyní jen odevzdává puk ze svého obranného pásma a Minnesota může založit další útočnou akci.

07:14

Saad už byl ve velmi dobré střelecké pozici, jenže domácí střelec první branky raději ještě přihrával mezi kruhy a jeho pas zastavil jeden z hráčů v bílém.

06:02

Tak nyní už však Crawford podržel svůj tým, protože se ke střele z mezikruží dostal Pominville a jeho zakončení vyrazil domácí brankář svou hokejkou!

05:27

Crawford si připisuje další úspěšný zákrok, když jej tentokrát vyzkoušel Coyle z pravého kruhu.

04:50

Avšak hosté se k puku velice rychle vracejí, protože se Chicagu nevydařila útočná rozehrávka.

04:22

Útok Minnesoty byl nyní velice rychle zastaven domácí obranou.

03:56

Tak útočná trojice okolo Hossy je hodně při chutí, když nejdříve z velkého úhlu zkusil znovu své štěstí Saad, který však netrefil bránu, ale poté se do velmi dobré pozice dostal Hossa a Dubnyk měl co dělat, aby neinkasoval už druhou branku.

03:10

Hjalmarsson chtěl poté vysunout do úniku Toewse, jenže ten jeho pas nezachytil, a tak míří puk na zakázané uvolnění.

02:58

Z pravé strany vletěl do útočného pásma Niederreiter, který i prověřil Crawforda, jenže jeho střelu vyrazil na druhou stranu kluziště.

02:27

Po dalším rychlém výpadu Chicaga se Minnesota rychle ujala kotouče, jenže hosté jej poté jen poslali přes celé kluziště na icing.

01:58

Wild se ihned po inkasované brance nastěhovali do útočného pásma, jenže Hawks je nepouští do zakončení.

Brandon SAAD - 1:0

01:20

Tak to bylo rychlé!!! Hossa vybojoval puk v obranném pásmu Chicaga a následně jej předal na pravé křídlo BRANDONU SAADOVI, jenž prošel přes Sutera a poté už z bezprostřední blízkosti chladnokrevně prostřelil Dubnyka. Asistence: Marián Hossa.

00:40

Parise chtěl nahodit puk do útočného pásma, jenže tobylo ještě před středovou čárou, a tak je tu zakázané uvolnění Minnesoty.

00:27

První útok už mají za sebou Hawks, ale Wild vše přežili bez inkasované branky.

00:02

Nervozita u obou týmů je vidět ihned v úvodu utkání, protože se musí opakovat už úvodní vhazování.

00:01

Teprve nyní zní v United Center americká hymna, a tak si na úvodní vhazování ještě několik okamžiků počkáme.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Rozsíval, Oduya, Hjalmarsson, Timonen, Seabrook – Saad, Toews, Hossa – Bickell, Richards, Kane – Sharp, Vermette, Teravainen – Desjardins, Kruger, Shaw.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Leopold, Dumba – Parise, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Stewart – Vanek, Coyle, Niederreiter – Cooke, Brodziak, Fontaine.

Rozhodčí: Watson, Lee – Kovachik, Pancich.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V prvním kole se nejvíce dařilo těm, od kterých se to v Chicagu čeká. Jonathan Toews během šesti zápasů nasbíral osm bodů za tři branky a šest asistencí. O bod pod míň je dvojice Patrick Kane a Duncan Keith, oba totiž zaznamenaly dvě branky a pět asistencí.

Minnesotu bodově vede Zach Parise, místní rodák. Během šesti zápasů dokázal třikrát skórovat a čtyřikrát asistovat. Nezaostávají ale ani Jason Pominville a Mikael Granlund. Oba borci jsou na metě pěti bodů. Prvně jmenovaný dal o branku více, než finský hračička.
Chicago Blackhawks se s Nashvillem Predators postarali snad o nejkrásnější čtvrtfinále letošního roku. Zápasy plné branek a krásných akcí nakonec skončilo lépe pro Blackhawks, kteří i nadále mohou snít o pátém titulu za posledních pět let. Stejně, jako Minnesota, tak i Chicago postoupilo po šestém utkání.

1. Chicago 4:3pp. Nashville
2. Chicago 2:6 Nashville
3. Nashville 2:4 Chicago
4. Nashville 2:3pp. Chicago
5. Chicago 2:5 Nashville
6. Nashville 3:4 Chicago
Minnesota Wild proklouzla do dalšího kola play-off lehce překvapivě, neboť v sérii se St. Louis Blues se jí příliš nevěřilo. Ambicióznímu celku, kterému se ve vyřazovací části vůbec nedaří, dovolila Minnesota pouhé dva zápasy. Týmový duch pomohl Wild k postupu do semifinále západní konference.

1. Minnesota 4:2 St. Louis
2. Minnesota 1:4 St. Louis
3. St. Louis 0:3 Minnesota
4. St. Louis 6:1 Minnesota
5. Minnesota 4:1 St. Louis
6. St. Louis 1:4 Minnesota
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

4:3

Branky a nahrávky: 2. Saad (Hossa), 14. Kane (Richards), 16. Kruger (Shaw, Keith), 40. Teravainen (Sharp, Keith) – 22. Zucker (Vanek), 26. Parise (Vanek, Koivu), 30. Granlund (Parise)

Rozhodčí: Watson, Lee – Kovachik, Pancich

Diváci: 21 851