Play-off NHL

New York Rangers – Washington Capitals

1:2

konec (0:1, 0:0, 1:1) Stav série: 0:1

01.05.2015, 01:40 • Madison Square Garden, New York • Daniel Kubelka (@DanielKubelka)

Tipsport: 2.1 3.7 3.23 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mne je to pro tuto chvíli již opravdu vše. S konstatováním, že Washington zvítězil v úvodním utkání série proti New Yorku Rangers v poměru 2:1, se s vámi loučím a přeji vám krasné prvomájové ráno. (04:21:35)

Československá stopa

V utkání nenastoupil žádný hráč české či slovenské národnosti.

1. Braden Holtby (WSH) 31 zák., 1 gól, 96,9%
2. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+1
3. Henrik Lundqvist (NYR) 27 zák., 2 góly, 93,1%
Dlouho, dlouho to vypadalo, že Caps dokráčí s jedním gólem až za vítězstvím v dnešním duelu. Vytrvalý tlak Rangers však přinesl v 56. minutě své ovoce, když se o vyrovnání postaral Fast. Když už se schylovalo k prodloužení, vykouzlil svým spoluhráčům úsměv na rtech Joel Ward, jenž necelou vteřinu před koncem třetí třetiny rozhodl o výhře Capitals v prvním zápase série.

60:00

Joel WARD - 1:2

59:58

Washington právě vstřelil branku!
Neskutečné! Opravdu neskutečné! Necelé dvě vteřiny před koncem Washington zcela jistě rozhoduje dnešní utkání. Ovečkin zatáhl puk do pásma, kde jej v rohu po souboji s Boylem opět vybojoval zpět a bruslil směrem za domácí branku, přišla však chytrá přihrávka na bližší tyč, kde už číhal JOEL WARD, jenž poslal puk neomylně za Holtbyho záda! Asistence: Alexandr Ovečkin, Nicklas Bäckström.

59:46

Domácí vyhráli buly a hnali se ještě na poslední zteč Holtbyho branky v této třetině, zastavil je však offside.

59:37

Necelou půlminutu před koncem se po zakázaném uvolnění stěhuje hra před domácí svatyni.

59:00

Domácí atakují branku hostí, Nash předal nalevo najetému Brassardovi a ten z levého kruhu trefuje pouze rameno Holtbyho.

58:15

Niskanen to zkusil od modré čáry, ale i on trefil pouze mantinel za brankou Lundqvista.

57:30

Nahoru-dolů! Tak se teď hraje v posledních minutách, je to opravdu skvělá podívaná. V další šanci Kuzněcov, který ale z mezikruží přestřelil domácí klec.

56:57

V akci ale opět domácí hráči, Moore to zkusil od levého mantinelu a s jeho střelou měl Holtby nemalé potíže.

56:30

Green po buly pálí hodně ostře od modré, kotouč jen buší na zadní hrazení.

56:21

Problémy v domácí rozehrávce málem potrestal aktivní Laich, který i v pádu dokázal trefit kotouč a poslat jej do Lundqvistovy lapačky.

55:55

Hosté se pokouší o rychlou odpověď, ale rána Warda nemá gólové parametry a končí mimo domácí klec.

1:2

Branky a nahrávky: 56. Fast (Hayes, Hagelin) – 19. Ovečkin (Carlson, Holtby), 60. Ward (Ovečkin, Bäckström)

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi (A), McDonagh (C), Boyle, Staal, Klein, Yandle – St. Louis, Brassard, Nash – Miller, Stepan (A), Kreider – Fast, Hayes, Hagelin – Glass, Moore, Sheppard. Trenér: Alain Vigneault.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Orpik (A), Niskanen, Alzner, Green, Gleason – Ward, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Chimera, Kuzněcov, Johansson – Brouwer, Beagle, Burakovsky – Wilson, Laich, Glencross. Trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Sutherland, Rooney – Sharrers, Murphy

Diváci: 18006