6:1

konec (3:0, 2:0, 1:1)

01.05.2015, 16:15 • O2 Arena • Skupina A • Pavel Zeman

Tipsport: 1.13 10.2 15.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Kanada po třetinách 3:0, 2:0 a 1:1 poráží Lotyšsko vysoko 6:1 se s vámi loučím. Díky za pozornost a na shledanou. (18:30:15)
Ode mne je to všechno. Přeji vám, ať čas, který zbývá do vypuknutí zápasu mezi Českem a Švédskem uteče co nejrychleji. Nejočekávanějším utkáním dnešního dne vás na onlajnech provede Radek Barkman.
Je čas poslechnout si hymnu vítězů. Dnes je to tedy ta kanadská. Já pevně doufám, že na stejném místě bude zhruba o 4 hodiny později znít ještě krásnější hymna. Na celém světě na nejkrásnější – česká!
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Janis Sprukts a Jason Spezza. Já bych ještě rád vyzdvihl Edgarse Masalskise, který do brány nastoupil ve 24. minutě a překonal ho pouze v samotném závěru utkání z trestného střílení Sidney Crosby.
Utkání je již minulostí. Kanaďané vstoupili do turnaje tím nejlepším možným způsobem. Naprosto jednoznačně spláchli Lotyšsko poměrem 6:1. O jejich převaze a dominanci hovoří i poměr střel 42:17!

60:00

59:36

Kanada právě vstřelila branku!
A byla to velká paráda. SIDNEY CROSBY se rozjel poněkud líněji. Najel si mezi kruhy, krátce máchl rameny a neuvěřitelně prudkou střelou zápěstím do šibenice přidává svůj první gól na mistrovství světa.

59:36

Roberts Bukas se pověsil na Sidney Crosbyho a nedovolil kanadskému kapitánovi utrhnout se do samostatnému úniku. Jasný faul, bude to trestné střílení!

59:19

Utkání spěje ke svému závěru. Kanadský celek vyhazuje přes všechny čáry na icing.

58:36

Výborný Edgars Masalskis! Cody Eakin střílele z voleje po dorbném zaváhání Lotyšů při rozehrávce. Brankář švýcarského klubu Ambri-Piotta předvedl zaplněným tribunám fantastický zákrok.

57:29

Ennis, Seguin, Giroux kombinují v útočném pásmu. Do hry se zapojuje i Tyson Barrie, který nahazuje na branku. Tam dobře pracoval Tyler Seguin. Sudí odpískal jeho postavení v brankovišti, drobná chybička. Třiadvacetiletý hezoun stál deset centimetrů před modrým územím. Nic se neděje. Každý má právo na chybu.

56:21

Mike Smith si zatím ve třetí třetině připsal jeden jediný zákrok. Jeho kolega v lotyšské kleci musel zasahovat desetkrát. I z toho je patrné, kdo je na ledě pánem.

55:49

Cody Eakin tečoval nahození Dana Hamhuise. Puk míjí levou tyč o pár centimetrů.

54:56

Tým Lotyšska hraje v plném počtu. A právě krátce po skončení početní výhody mohl zakončit do prázdné branky Taylor Hall. Nepodařilo se mu. Byl tísněn lotyšskými obránci.

54:32

Kanaďanům se přesilová hra příliš nevede. Lotyši srdnatě brání modrou čáru.

6:1

Branky a nahrávky: 10. MacKinnon (Spezza, Savard), 14. Spezza (Hamhuis, MacKinnon), 15. Duchene (Hall), 23. Toffoli (Hamhuis, Burns), 24. Spezza (MacKinnon, Crosby), 60. Crosby (TS) – 53. Daugavinš (Darzinš, Džerinš)

Kanada: Smith (Jones) – Burns, Hamhuis, Wiercioch, Savard, Muzzin, Barrie, Ekblad – MacKinnon, Crosby, Spezza – Giroux, Ennis, Seguin – Duchene, Hall, Eberle – Eakin, O'Reilly, Toffoli.

Lotyšsko: Muštukovs (24. Masalskis) – Redlihs, Jerofjejevs, Sotnieks, Galvinš, Širokovs, Cibulskis, M. Jass – Sprukts, Redlihs, Bukartš – Darzinš, Duagavinš, Džerinš – Saulietis, Berzinš, Cipulis – Abols, Skvorcov, K. Jass.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Vinnerborg (SWE) – Kilian (NOR), Lhotský (CZE)

Diváci: 16 013