Mistrovství světa

Rusko – Norsko

6:2

konec (4:0, 2:2, 0:0)

01.05.2015, 20:15 • ČEZ arena Ostrava, kapacita 9 000 diváků • Skupina B • Martin Dvořák

Tipsport: 1.16 8.8 13.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:29:28)

Viktor TICHONOV (RUS)
Rusové zvládli vstup do turnaje, v němž obhajují titul, když porazili Norsko jasně 6:2. Rozhodlo se již v první třetině, kterou Rusové vyhráli 4:2 a v dalších čtyřiceti minutách to bylo spíše udržovací tempu v podání Rusů.

60:00

59:58

A ještě se hra přerušuje, Bobrovskij musí opět zasahovat.

59:32

Velká smůla Holose, který na pravé straně zlomil hůl.

59:19

A znovu se bude vylučovat, Maxim Čudinov dostává dvouminutový trest a Norové si zahrají dvojnásobnou přesilovou hru pět na tři.

59:00

Poslední minuta tohoto zápasu, Rusové se osvobozují, puk míří ze třetiny.

58:40

Norové si berou oddechový čas.

58:30

Rusové pouze ve třech, výhodná přesilová hra, Thoresen zakončil bekhendem, Bobrovskij chytá.

58:15

Norové v útočném pásmu, nakonec Bobrovskij zasahuje a přerušuje hru.

57:46

A pozor, znovu se vylučuje, Medvěděv za držení dostává dvě minuty, přesilová hra pro Norsko.

57:16

Vylučuje se na obou stranách, Ilja Kovalčuk dostává dvě minuty za krošček, stejně jako Tollefsen, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

56:49

Nakonec se před Voldenem objevil Jakovlev a bleskově zakončil, ale trefil pouze dobře postaveného gólmana.

56:30

Mozjakin nepřesně rozehrál na Plotnikova, který se ještě snaží dobruslit kotouč.

56:04

Na druhé straně se M. Olimb dostal ke střele z mezikruží, ale trefil jen lapačku gólmana soupeře.

55:52

Panarin místo zakončení volí zadovku před branku, ale tam zasáhli obránci soupeře.

6:2

Branky a nahrávky: 3. Šipačov (Kovalčuk, Dadonov), 4. Anisimov (Kovalčuk), 16. Zaripov (Mozjakin, Tichonov), 17. Tichonov (Medvěděv, Zaripov), 30. Čudinov (Mozjakin, Zaripov), 35. Panarin (Šipačov, Birjukov) – 21. Thoresen (M. Olimb, Holos), 27. Thoresen (M. Olimb, Ask)

Rusko: Bobrovskij (Chudobin) – Čudinov, Bělov, Jakovlev, Medvěděv "A", Kulikov, Antipin, Birjukov – Panarin, Dadonov, Šipačov – Plotnikov, Anisimov, Kovalčuk "C" – Mozjakin, Tichonov, Zaripov "A"

Norsko: Volden (Haugen) – Holos, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen "C", Odegaard, Sorvik, Norstebö, Stene – Bastiansen "A", Thoresen "A", M. Olimb – Martinsen, K.A. Olimb, Rosseli Olsen – Ask, Roymark, Forsberg – Lovlie, Roest, Dahlström

Rozhodčí: Mayer (USA), Ronn (FIN) – Dahmen (SWE), Mills (CAN)

Diváci: 6 314