Jaroslav HALÁK (NYI) 28 zákroků, 3 góly, 90,3%

Lubomír VIŠŇOVSKÝ (NYI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:41

New York Islanders: 26

3. třetina:

Nashville Predators: 11

New York Islanders: 9
Predátoři nezvládli závěr třetí třetiny a byť hráli přes dvě minuty v šesti, v podstatě ani nevystřelili na branku Islanders. Hosté tak potvrzují svou bilanci, kdy po dvou porážkách následuje vždy výhra. Nejinak tomu je i nyní, Ostrované vítězí na ledě Nashvillu 4:3 a připisují si cenné body z ledu silného soupeře. Pro Predátory je to další nepříjemná porážka, díky níž se znovu sníží odstup od pronásledovatelů.

60:00

59:40

Zatím hodně dobře zvládnutý závěr zápasu (nebo třetí třetiny?) v podání Ostrovanů.

59:15

Ne, hosté se skvěle brání a nepouští soupeře do vlastní třetiny!

59:00

Poslední minuta řádné hrací doby, Forsberg nezavezl puk do útočného pásma.

58:27

Hamonic posouvá puk ze třetiny, ale tak šikovně, aby to nebylo zakázané uvolnění.

58:10

Domácím se zatím nedaří přejít do útočného pásma.

57:43

Branka Predátorů zůstává prázdná, Rinne na střídačce!

57:43

Puk končí nad plexisklem, za zády Haláka, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

57:05

Anders Lee odchází střídat a ještě posouvá puk do třetiny soupeře.

56:47

Višňovský zachytil puk na vlastní modré a založil útočnou akci Ostrovanů.

55:53

Hra přerušena, bude se vhazovat po pravici Haláka, ale až po komerční přestávce.

55:24

Forsberg to zkouší bekhendem, ale Višňovský zachycuje puk a vrací ho do středního pásma.

54:54

Puk ve středním pásmu, domácí se snaží jakýmkoliv způsobem dostat před Haláka.

Brock NELSON - 3:4

53:52

Islanders právě vstřelili branku!
To se dějí věci! Domácí střídali a nechali tak více prostoru soupeři, z levé strany se dostal do zakončení Grabner, jehož dělovku ještě Rinne vyrazil, ale pouze před sebe, kde úspěšně doráží BROCK NELSON. Asistence: Michael Grabner a Johnny Boychuk.

52:35

Ostrované se osvobozují pouze za cenu vyhození puku ze třetiny.

51:58

Hráči Nashvillu jsou při chuti a nyní drží svého soupeře před jeho brankou.

C. SMITH - 3:3

50:47

Nashville právě vstřelil branku!
Tak to bylo hodně rychlé! Predátoři smazali dvoubrankový náskok soupeře během pár vteřiny, Forsberg získal puk ve vlastním pásmu, po levém křídle prchl do útočného pásma, kde nahrál na pravou stranu volnému CRAIGU SMITHOVI, jenž nastavil hůl a nasměroval puk za záda Haláka. Asistence: Filip Forsberg.

50:16

Gól ještě muselo potvrdit videcentrum, rozhodčí se chtěli přesvědčit, že tam nebylo hraní vysokou holí.

Mike RIBEIRO - 2:3

50:16

A Predátoři slaví první ze dvou "povinných" gólů! Ryan Ellis pálí od modré, z pravé strany, puk tečuje MIKE RIBEIRO a překonává tak Jaro Haláka, kterému tam zřejmě puk propadl do branky pod lapačkou. Na obranu slovenského gólmana třeba dodat, že měl zakrytý výhled. Asistence: Ryan Ellis a Roman Josi.

50:00

Posledních deset minut třetí třetiny, Nashville potřebuje alespoň dvakrát skórovat.

49:23

Josi neudržel útočné pásmo, domácí se musí bleskově zformovat do obrany.

Nick LEDDY - 1:3

48:39

Nielsen parádním pasem z pravé strany našel na levé zcela volného NICKA LEDDYHO, k němuž se již dvojice obránců Nashvillu nestihla přesunout, obránce pak přesnou střelou překonal Rinneho a hosté vedou již o dva góly. Asistence: Frans Nielsen a Johnny Boychuk.

47:45

Hra přerušena, bude se vhazovat ve třetině Nashvillu.

46:54

Tavares odpálil puk z vlastní třetiny a oba týmy mohou střídat.

46:16

Ostrované se sami připravují o útočné pásmo nepřesným pasem na Tavarese.

45:45

Bekhendový pokus Baileyho z pravé strany, Rinne vyráží.

44:55

Střelu Grabnera vyráží Rinne za branku, hosté se snaží získat puk zpět.

44:07

Ofsajd Nasvillu, Santorelli byl příliš rychlý při přechodu přes útočnou modrou.

43:39

Nasvillu se vydařil vstup do třetí třetiny, pomohl i zbytek přesilové hry.

42:19

Forsberg zkouší z levé strany překvapit Haláka a puk se nakonec odráží od brankové konstrukce, to nebyl vůbec marný pokus!

41:34

Domácí přešli do útoku, který ale záhy končí odpískaným ofsajdem.

41:25

Souboj o puk ve středním pásmu, puk míří za branku Nashvillu.

40:16

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:55.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Nashville Predators: 5

New York Islanders: 12
Je to tak, Islanders se ubránili i v oslabení a oba týmy tak odchází do kabin za stejného stavu, jako po první třetině. Hosté vedou 2:1 a tento náskok budou ještě v úvodu třetí třetiny hájit při vlastním oslabení.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:43

Puk míří ze třetiny Islanders, hosté se zřejmě ubrání v závěrečných vteřinách druhé třetiny.

39:14

Hra přerušena, strkanice ve třetině Islanders, ale nebude se vylučovat.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny, po přihrávce Ekholma mohl zakončit do odkryté části branky Fisher, ale obránce Boychuk mu skvěle přidržel hokejku!

38:16

A je z toho vyloučení, ovšem na straně hostů, Tavares držel Becka a dostává dvouminutový trest, přesilová hra Nashvillu.

38:08

Hosté mají na ledě svou elitní formaci proti čtvrté domácí.

37:38

Mike Fisher ještě bojuje o puk s přesilou tří obránců Islanders, ale ostatní spoluhráči mu, celkem nepochopitelně, odešli střídat.

37:18

Puk ve středním pásmu, domácí útočí po levé straně, konkrétně Josi.

36:10

Až elitní formace Predátorů se odvážila k útoku, Josi tam dvakrát prověřil Haláka v brance Islanders.

35:32

Puk míří do třetiny Islanders, ale domácí nehrají, hosté tak mohou zaútočit.

34:24

Puk ve středním pásmu, domácí ho dostávají za branku soupeře, ale to je asi tak vše.

33:25

Leddy netrefil branku, to je škoda pro Ostrovany, Rinne nebyl na svém místě.

32:50

Tavares parádně prošel s pukem na holi ze středního pásma až před Rinneho, ale již nezakončil.

31:55

30:59

Střelu Leeho z pravé strany již Rinne chytá a přerušuje hru.

30:49

Rinne vyráží střelu Leddy od modré.

30:27

Zatím tomu nic nenasvědčuje, puk opouští třetinu Predators.

30:05

Přesunuli jsme se do druhé poloviny dnešního zápasu, využijí hosté i druhou přesilovou hru?

29:55

Vylučuje se, na trestnou lavici zamíří domácí Ekholm za hraní vysokou holí, přesilová hra Islanders.

29:30

Rinne měl nyní velké štěstí, Nelson obkroužil branku a nebýt toho, že se puk odrazil od tyčky a poté ven z brankoviště, mohl to být znovu gól!

28:59

Strome si najíždí z levé strany před branku, Kuljomin však jeho úmysl nepochopil a neadresoval mu přihrávku.

27:40

Tentokrát Hickey místo přihrávky pálí, ovšem puk končí nad plexisklem, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

27:09

Po přihrávce Hickeyho pálí od modré Višňovský, ale puk se odráží od některého z bránících hráčů Nashvillu.

25:50

Kuljomin nahazuje puk do třetiny Nashvillu, domácí rozehrávají.

24:39

Jenže zasahovat musí opět gólman Nashvillu, který tentokrát přerušuje hru.

24:22

Snadnou střelu Boychuka Rinne v pohodě vyráží, domácí získávají puk.

23:54

Po střele Fransona, od modré, musí Halák zasahovat, puk má kdesi ve výstroji, hra přerušena.

23:18

Jones čeká za vlastní brankou na dostřídání svého týmu.

22:54

Až nyní se domácí vymanili z vlastní třetiny.

22:11

Josi nabral puk na hůl a bekhendem ho vyhodil až na zakázané uvolnění.

21:50

Rinne pomohl svou rozehrávkou zpoza branky defenzivě.

21:11

Hrají však domácí, kteří se dostávají do útočného pásma, puk však posléze putuje do středního pásma.

20:51

Boychuk nahazuje puk za branku Predátorů.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:02.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Nashville Predators: 15

New York Islanders: 5
Skončila první třetina, v níž jsme sledovali velmi dobrý hokej. Je vidět, že se dnes utkaly dva týmy, které mají velkou kvalitu. Hosté byli v úvodu zápasu pod velkým tlakem, ale všechny šance Predátorů pochytal Jaro Halák, což neplatilo na druhé straně pro Rinneho. Ten v první části inkasoval dvakrát a nebýt možná trochu šťastného gólu domácích dvě desetiny před koncem první třetiny, šli by Ostrované do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

Colin WILSON - 1:2

19:59

To se dějí věci! Dvě desetiny před koncem první třetiny snižuje náskok Islanders domácí COLIN WILSON, který dokázal Haláka překonat napotřetí, kdy nikdo z obránců Ostrovanů nebyl schopný odpálit puk z prostoru před vlastní brankou! Asistence: Mike Fisher.

19:34

Franson odstavil Cizikase od puku za vlastní brankou.

19:00

Posledních šedesát sekund první třetiny.

Anders LEE - 0:2

18:30

Nick Leddy pálí od modré, z pravé strany, před brankou Rinneho tečuje puk ANDERS LEE, který poté doklouzal podél pravého betonu gólmana Nashvillu do branky, využitá přesilová hra. Asistence: Nick Leddy a John Tavares.

18:03

Paul Gaustad dostává dvouminutový trest za krošček, hosté si zahrají přesilovou hru.

17:44

Bourque s Višňovským zaváží puk do útočné třetiny, byly tam i nějaké střely, Halák si se všemi poradil.

17:10

Hosté mají na ledě stále svou elitní formaci, která točila soupeře před jeho vlastní brankou, ale bylo to bez střel.

16:46

Grabner se nedostal ve třetině Nashvillu k puku, přesto se domácí nemohou vymanit.

15:47

Puk míří za branku Nashvillu, není to icing, domácí musí hrát.

14:43

Forsbeg netrefuje z levé strany branku soupeře.

14:29

Akci Nashvillu přerušuje odpískaný ofsajd na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

14:09

Hra přerušena ve třetině Nashvillu, následuje komerční přestávka.

13:49

Domácí se ale nedostali ke střele a puk opět získávají hosté.

13:30

Fisher zavezl puk do útočného pásma.

11:49

Co je domácím platná převaha z úvodu zápasu, když gól vstřelili hosté.

John TAVARES - 0:1

11:24

Rinne zaváhal, nepohlídal si za brankou JOHNA TAVARESE, který ho překvapil výjezdem zpoza branky a následnou střelou z úhlu, kdy puk prošel kolem levé tyčky do branky. Asistence: Josh Bailey a Lubomír Višňovský.

10:47

Rychlý výpad hostů, Franson se prohnal po pravém křídle kolem bránícího Ribeira a zakončil, Rinne vyráží vysoko nad branku.

10:35

Jaro Halák je od úvodního hvizdu v permanenci, nyní zasahuje proti G. Bourgemu.

10:03

Po nepřesné střele Travise Hamonice následuje komerční přestávka.

09:09

Vhazování ve středovém kruhu, úspěšnější hosté.

07:33

Halák uspěl v souboji s Filipem Forsbergem, jehož nájezd vychytal.

07:25

Boychuk přešel s pukem na holi k modré čáře, kde ho poslušně odevzdal.

06:35

Domácí mají v úvodu zápasu jasnou převahu, Josi zkoušel překvapit Haláka střelou z levé strany, z ostrého úhlu, slovenský gólman se nenechal zaskočit.

06:00

Halák si nyní pohlídal prostor u své tyčky, kde se Calle Jarnkrok snažil dostat puk do branky, následuje komerční přestávka.

05:06

Po střele C. Smitha se puk dostává nad plexisklo, hra přerušena, vhazování ve třetině Islanders.

04:37

Jaro Halák má puk a přerušuje hru, vhazování po jeho levici.

04:20

Zápas začal ve skvělém tempu, další šanci Predátorů neproměnill Michael Santorelli.

02:08

Cizikaz dokázal dostat puk ze třetiny, ale hosté se zatím nedostávají přes střední pásmo.

01:09

Halák má opět puk ve své moci a přerušuje hru.

00:39

První gólová šance zápasu, hostující gólman Halák zachránil při nájezdu Cullena!

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Jones, Franson, Ekholm, Ellis – Forsberg, Ribeiro, C. Smith – Wilson, Fisher, Neal – Cullen, Jarnkrok, Santorelli – G. Bourque, Gaustad, Beck

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – Leddy, Boychuk, Hickey, Hamonic, de Haan, Višňovský – Lee, Tavares, Bailey – Grabner, Nielsen, Clutterbuck – Kuljomin, Strome, McDonald – Boulton, Nelson, Cizikas

Rozhodčí: McCauley, Peel – Shewchyk, Morin.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Nashville Predators přivítá na svém ledě New York Islanders.
                   NEW YORK ISLANDERS
________________________________________

Ostrované prohráli dva poslední duely, v nichž navíc inkasovali osm gólů, což je nelichotivý průměr čtyř gólů na zápas. Pro jeden z nejlepších týmů Východní konference tedy nic moc bilance. Pohled do výsledků Islanders dává navíc docela zajímavý přehled o tom, jak pravidelně se střídají porážky a výhry, vždy v počtu dvou. To znamená, že po dvou porážkách zpravidla následující dva duely Ostrované vyhrají. Při zachování stávajícího modelu by tak Islanders, po dvou porážkách z předchozích zápasů, měli dnes na ledě Nashvillu vyhrát!
                   NASHVILLE PREDATORS

Predátory nazastihl konec února a začátek března v dobrém rozpoložení. Do té doby nejlepší tým celé NHL totiž prohrál v osmi soutěžních zápasech hned šestkrát a po skvělé vítězné sérii z počátku února jako by se slehla zem. Právě díky nepovedeným výsledkům z posledních zápasů přišel Nashville o první místo v lize a i v Západní konference, kde přepustil vedoucí příčku Anaheimu. Zezadu se navíc dotahuje St. Louis, tedy soupeř z Centrální divize, který má ztrátu čtyř bodů, ovšem k dobru dva zápasy navíc.

V Nashvillu nepůsobí žádný český hráč.

Brankář Michal NEUVIRTH.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

3:4

Branky a nahrávky: 20. Wilson (Fisher), 51. Ribeiro (Ellis, Josi), 51. C. Smith (Forsberg) – 12. Tavares (Bailey, Višňovský), 19. Lee (Leddy, Tavares), 49. Leddy (Nielsen, Boychuk), 54. Nelson (Grabner, Boychuk)

Rozhodčí: McCauley, Peel – Shewchyk, Morin

Diváci: 17 113