06.03.2015, 14:30 • Omsk Arena • Alan Šrámek (@TramekCZ)

Tipsport: 1.75 4.1 4.02 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa

Miroslav Blaťák (Omsk) 0+0, 0 střel, čas na ledě 23:47

Vladimír Sobotka (Omsk) – do utkání nezasáhl

Ján Laco (Astana) – 33 zákroků, 2 obdržené branky (16:53:18)
Je dobojováno. Ve třetí třetině se domácí zaměřili na defenzívu a nedovolili Astaně ani jednou skórovat. Hosté sice nějaké šance měli, ale vždy narazili na výborného Kostina, který dnes podal výborný výkon. S konstatováním, že Omsk doma poráží Astanu 2:0 a ujímá se v sérii vedení 3:2, se s Vámi loučím.

60:00

59:47

Popov se pokusil trefit odkrytou hostující klec přes celé hřiště. Kotouč končí na zakázaném uvolnění.

59:32

Oddechový čas pro Avangard Omsk.

59:14

Domácí jsou kompletní.

58:48

Hosté to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:17

Domácím se podařilo vyhodit kotouč daleko od své branky.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40

Litviněnkův pokus od modré byl zablokován.

57:14

Perežogin sevřel kotouč a je za to vyloučen na dvě minuty. Další šance pro hosty.

57:04

Kuljaš vyvezl kotouč z pásma, přihrál ho Širokovovi, který se protáhl u mantinelu a následně vypálil. Lacovi kotouč vypadl, ale tam nebyl nikdo z domácích, kdo by ho doklepl do branky.

56:02

Kvaša se dostal do postavení mimo hru.

55:38

Domácí brání střední pásmo ve čtyřech a pouze nahazují kotouče za branku Laca. Omsk nemá kam spěchat.

55:08

Kotouč končí po teči jednoho z domácích obránců v ochranné síti za brankou Kostina.

54:28

Astana svou pětiminutovou přesilovou hru nevyužila a domácí již hrají v plném počtu.

54:02

Tlak hostů stále trvá.

53:17

Před domácí brankou byly veliké zmatky po střele jednoho z hostujících obránců. Kostin se měl co ohánět, aby mu kotouč nepropadl do branky.

52:36

Barys se nastěhoval před branku Kostina, který ovšem ještě nemusel zasahovat.

2:0

Branky a nahrávky: 1. Kolarik (Perežogin, Popov), 31. Perežogin (Kolarik, Popov)

Avangard Omsk: Kostin (Barulin) – Blaťák, Gustafsson, Kuljaš, Glučov, Ljamin, Chomitskij, Kulik, Gončarov – Perežogin, Popov, Kolarik – Širokov, Kalinin "C", Kurjanov – Musatov, Neprjajev, Schutz – Semjonov, Fisčenko

Barys Nur-Sultan: Laco (Malgin) – Dallman, Lundin, Savčenko, Litviněnko, Semjonov, Bartulis, Ryspajev – Dawes, Boyd, Puškarjov – Ruděnko, Antropov "C", Starčenko – Žajlauov, Poliščuk, Gavrilin – Michailis, Kvaša, Romanov – Rachmanov

Rozhodčí: Gusev, Zacharov – Otmachov, Palei