Play-off KHL

HC Sibir Novosibirsk – Traktor Čeljabinsk

3:1

konec (1:0, 2:1, 0:0)

06.03.2015, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • Jakub Vais (@KubaVais), Václav Petrů, Jan Havlovic (@jeanhavlovic)

Tipsport: 1.72 4.0 4.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

A je konec! HK Sibir Novosibirsk si připisuje velmi důležité třetí vítězsví nad Traktorem Čeljabinsk, dnes v poměru 3:1!

Sibir šel od začátku zápasu vítězství na proti. Už v 11. minutě se prosadil David Ullström a Ice Sports Palace Sibir byl v euforii. Už do dvoubrankového vedení se dostal Sibir v 25. minutě, kdy se prosadil po výborné přihrávce Butuzova Stepan Sannikov! Za Traktor ale snížil o sedm minut později Semjon Kukujov. Ještě před koncem druhé třetiny ale navrátil dvoubrankové vedení domácím Jarno Koskiranta. Stav 3:1 vydržel až do závěrečné sirény!

Sibir získal velmi důležité třetí vítězství a nyní pojede do Čeljabinsku s možností sérii rozhodnout. Pokud by se mu to nepovedlo, hrálo by se sedmé utkání v Novosibirsku!

Martin Růžička (CLJ) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:02

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejové textového přenosu se těším brzy nashledanou! (16:49:42)

60:00

59:39

Monja vyhodil kotouč pouze na modoru k Quintovi!

59:19

Demčenko odjel na střídačku, hostům se ale nepodařilo dostat do třetiny!

59:04

Demčenko na střídačce ale dlouhou nevydržel, Quint vyhodil puk na zakázané uvolnění a bude se vhazovat v pásmu Traktoru!

58:58

A je tomu opravdu tak, Demčenko na střídačce a Traktor se šesti hráči na ledové ploše!

58:58

Traktor si bere minutu před koncem oddechový čas, pravděpodobně uvidíme hru v šesti v podání hostů.

58:52

Daší dva důležitého zákroky českého gólmana! Nejdříve střílel Quint, jehož bekhendovou ránu vyrazil Sálák levým beton. Druhou ránu Martynova Salák také dokázal vykrýt.

58:19

Sibir opravdu hraje konec zápasu velmi dobře takticky.

57:47

Panov udělal elegatntní otočku Martynovy a vystřelil. Jeho ránu vyrazil Demčenko před sebe, neúspěšně se snažil dorazit puk Kopejkin.

57:12

Na led naskočila lajna s Koskirantou, která výborně pracuje v útočném pásmu a šetří cenné vteřinky pro domácí celek.

56:42

Ožiganov je zpět na ledě a Sibir je v plném počtu!

56:15

Teď konečně vystřelil Francis Pare, jeho rána z hranice pravého kruhu mířila jen do připraveného Saláka!

55:42

Traktor už je usazený v útočném pásmu a začíná kombinovat.

55:09

Koskiranta zapracoval výborně na modré čáře a vyhodil kotouč až k Demčenkovi. Celá čtyřka Sibiru spěchá vystřídat.

54:53

Sibir ale začíná nejlépe jak mohl – vyhozením.

54:42

No tak to je pro domácí velká komplikace! Za brankou podrazil Ožiganov Pestunova a míří na dvě minuty na trestnou lavici! Ideální příležitost pro Traktor na snížení!

54:29

Ullström to teď ale příliš šikovně neudělal, neboť vyhodil puk na zakázané uvolnění. Vhazování po pravici českého gólmana.

54:11

Monjovo vyhození zachytil na modré Kondraťjev a Traktor pokračuje v tlaku.

3:1

Branky a nahrávky: 11. Ullström (Enlund), 25. Sannikov (Butozov, Menšikov), 37. Koskiranta (Alexejev, Kugryšev) – 32. Kokujov (Pare, Aťjušov)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Ožiganov, Alexejev, Bělov, Menšikov, Vereščagin, Ignatovič, Gimajev – Enlund, Ullström, Monja – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Gubin, Sannikov, Vorošilo – Bobrov, Šalunov, Butuzov

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Garnett) – Quint, Borodkin, Kondraťjev, Piganovič, Davydov, Martynov, Aťjušov, Vasilčenko – Bulis, Panov, Čistov – Osnovin, Pěnkoviskij, Růžička – Popov, Glinkin, Pestunov – Kokujov, Paré, Mokin

Rozhodčí: Jeřábek, Gašilov – Gorděnko, Sysujev