konec (0:0, 2:0, 0:1)

02.03.2015, 17:00 • MFH Ostrava • Monika Baloghová

Tipsport: 1.4 5.5 4.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný večer a budu se těšit někdy opět na počtenou. (19:17:02)
O bodech je v tomto zápase rozhodnuto. Domácí přerušili křehkou sérii dvou výher mladoboleslavských po sobě ve vzájemných utkáních a zároveň odskočili svému dnešnímu soupeři o pět bodů. Jízda vítkovických pokračuje, už v sobotu na svém ledě přivítají Chomutov, proto si nenechte ujít ani tento následující zápas.

60:00

59:54

Na led naskakuje potrestaný Rimmel.

59:35

Vítkovičtí se šikují před svého gólmana.

59:27

Domácím se podařilo dostat puk do bezpečí, ale jen středního pásma.

59:19

Vítkovičtí se brání zuby nehty, Volf při dělovce upadl na led, ale Svoboda jeho střelu vyráží za branku.

59:10

Weinhold zabránil téměř jasné brance a posílá puk mimo dosah hostů.

58:45

Růžička opouští své místo v brance, hosté budou hrát v šesti proti čtyřem.

58:30

Další vyhození domácích.

58:16

Vítkovičtí vyhazují kotouč k Růžičkovi.

57:54

Za podražení bude pykat Rimmel a hosté cítí jasnou šanci na vyrovnání.

57:00

Domácí trenéři nabádají své svěřence k soustředění, že jim zbývají pouze tři minuty do třetího hvizdu.

56:28

Hosté jsou proti a přesunují hru zpět ke Svobodovi.

56:05

Vítkovičtí u puku, přesouvají se do pásma.

55:39

Illéš u branky Mladé Boleslavi nepřesný.

55:12

Vítkovičtí se ženou kupředu, ale Růžička má dobrý výhled.

54:36

Kotouč končí mimo hrací plochu.

53:57

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hostům se snaha nakonec vyplatila, po nahrávce Ďurače překonává Svobodu STANISLAV BRZÁK – 2:1. Asistence: Ivan Ďurač, David Bernad.

53:50

Vítkovický Svoboda v brance doslova čaruje.

53:35

Volf projel mezi kruhy a z první napálil puk na branku, Svoboda vyráží.

53:26

Hosté ostřelují Svobodu, ten předvádí parádní zákroky.

53:17

Vítkovičtí míří na hostující branku, ale Blahuta se k pořádnému zakončení nedostal.

52:52

Za hákování je vyloučen domácí Zdráhal.

51:38

Ďuráč se napřáhl, ale jeho střela byla zblokována.

50:55

Na opačné straně to zkoušel Zdráhal, marně.

50:11

Svoboda musel zasáhnout proti pokusu Volfa.

49:36

Hosté v těchto chvílích hasí jeden průnik vítkovických k Růžičkovi za druhým jako na běžícím pásu.

48:02

Oba týmy se přetahují o kotouč, strany útoku se rovnoměrně mění.

46:03

Mladoboleslavští to nevzdávají, stále je o co hrát.

45:22

Zakázané uvolnění pro hosty.

44:56

Sysala chtěl zakončit ke vzdálenější tyči, ale tu si Růžička pohlídal.

44:39

Domácí rozehrávají útočnou akci.

43:54

43:07

Sonnek zkusil štěstí, ale Svoboda včas vložil do dráhy puku beton.

42:42

Brzák zkušeně, ale Svoboda byl na místě.

42:01

Domácí posílají puk do bezpečí.

41:54

Domácí Adamík vyloučen za hákování.

41:26

Hosté mají puk pod kontrolou, ale musejí se k brance prodírat.

40:53

Hra přerušena po zákroku Svobody.

40:22

Kotala si to namířil do pásma, společně se Sonnkem, ale gólmana domácích neoblafli.

40:01

Druhá třetina přinesla dvě branky, k radosti domácích diváků pak obě inkasoval mladoboleslavský Růžička. Vítkovičtí se dostali do svého tempa a hrají v poklidu, nechme se ale překvapit, s jakou taktikou na ně nastoupí hosté ve třetí části.
Další třetina začne přibližně v 18:35.

40:00

39:42

Od modré střílel Hawlík, ale Růžička kotouč vytěsnil nad.

39:25

Zakázané uvolnění pro vítkovické.

38:53

Hosté se snaží rozjet útok, ale příliš se jim to nedaří.

38:27

Vítkovičtí mají puk pod kontrolou a postupují do pásma.

37:56

Bude se vhazovat po levici Růžičky.

37:23

Na opačné straně to zkoušel Gelnar, ale Růžička měl dobrý výhled.

36:42

Kotala se ochomýtal kolem vítkovické klece, ale nepodařilo se mu nic kloudného vymyslet.

36:12

35:52

Svoboda si s několika málo pokusy soupeře dokázal hravě poradit.

35:35

Hosté mohou pokračovat přesilové hře.

35:19

Vítkovice právě vstřelily branku!
PATRIK ZDRÁHAL se ujal puku a zamířil ve vlastním oslabení na soupeřovu klec, kde zkušeně zavěsil pod víko – 2:0. Bez asistence.

34:39

Vítkovičtí celkem v poklidu už podruhé vyhazují puk na Růžičkovu bránu.

34:12

Za krosček je vyloučen domácí Kafka.

33:00

Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.

32:19

Hosté se pokoušejí vyzrát na domácího gólmana, ale prozatím se nedaří.

31:42

Hosté se zjevili před Svobodou, ale Brzák nemířil přesně.

31:00

Zdráhal ujel do sóla, ale mladoboleslavskou klec přestřelil.

30:10

Odpískán ofsajd pro domácí mužstvo.

29:10

Hosté se pouštějí odvážněji ke Svobodovi, ale zatím se skóre nemění.

28:39

Kotala se spoluhráčem zamířil přímo na Svobodu, ale ten byl ve střehu.

28:12

Vítkovičtí vytvořili skrumáž u hostujícího Růžičky, ten je ale všude tam, kde má být.

27:24

Čistý průstřel ADAMA HAWLÍKA posílá vítkovické do vedení ve využité přesilovce – 1:0. Asistence: Patrik Zdráhal, Martin Blahuta.

27:09

Za hákování si na dvě minuty odpočine hostující Poljanyčka.

27:00

Domácí hráči i nadále okupují útočné pásmo.

26:26

Oddechový čas pro hosty.

25:59

Vítkovičtí rozehrávají od své branky.

25:36

Gelnarova rána končí v lapačce mladoboleslavského gólmana.

25:10

Růžička je rozchytaný na maximum, vítkovickým se nedaří jej přemoci.

24:46

Vítkovičtí se snaží držet v prostoru mladoboleslavské branky, Adamíkovu střelu Růžička vykopl.

24:03

23:52

Kuťák s Blahutou před brankou na Růžičku nevyzráli.

23:36

Vítkovičtí před Růžičkou, Zdráhalovi přeskočil kotouč hokejku.

22:57

Kotala se dostal k puku a zamířil do pásma, tam ale jen zdatně šetřil vteřinky.

22:30

Mladoboleslavští vyhazují puk do bezpečí.

22:15

Před brankou do dobře počínal Ballner.

22:03

Za hákování bude pykat Červinský.

21:56

Vítkovičtí usazeni v pásmu jako při přesilovce.

21:20

Oba gólmani ve střehu, hraje se na obě strany.

20:21

20:12

Hosté se těžce dostávají do pásma.

20:01

Mladá Boleslav má k dispozici ještě 20 vteřin přesilové hry.

20:01

První třetina se obešla bez branek, ale k vidění je pohledný hokej hodný mužstev na prvním a druhém místě. Uvidíme, co nám přinesou další minuty.
Další třetina začne přibližně v 17:46.

20:00

19:35

Vítkovičtí se prozatím brání účelně.

19:18

Kuťák naskakuje do hry, mladoboleslavští hrají 5 na 4.

19:00

Potrestaný Němec sprintuje na střídačku, hosté mají zkrácenou přesilovku 5 na 3.

18:33

Domácí ihned po vhazování posílají kotouč do bezpečí.

18:21

Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Rimmel, hosté hrají přesilovku 4 na 3.

18:07

Vítkovičtí okupují útočné pásmo.

17:46

Už druhé zakázané uvolnění hostů v krátkém sledu.

17:18

Kotala využil nepřesnosti Vítkovic a ujížděl na vítkovickou klec, Svoboda se dopustil podražení, jeho trest odpyká Kuťák. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

17:00

Hosté špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Němec.

16:38

Vítkovičtí míří do pásma, Růžička vyhlašuje pohotovost.

16:00

Hraje se převážně ve středním pásmu.

15:12

Zdráhal s Gelnarem mířil v tandemu na branku, ale odražený puk naskočil Růžičkovi přímo do lapačky.

14:44

Weinhold střílel hned po vhazování.

14:21

Hosté poslali puk pryč z pásma, Bail jej na modré nezachytil, ale je pískání zakázané uvolnění.

13:58

Znovu to zkusil Česlík, poté Sysala, ale Růžička odolává.

13:42

Sysalova střela nastřelila bránícího hráče.

13:03

Domácí v pásmu, Růžička je ale na svém místě.

12:33

Jeden zásah také pro Svobodu, vyzrát se na něj pokusil Kotala.

12:21

Po zpětné přihrávce Gřeše mohl skórovat Kuťák, ale nastřelil boční síťku.

12:02

Gřeš se dostal do šance, byl před brankou sám, ale vystřelil přímo do Růžičky.

11:49

11:45

Až teď se to povedlo.

11:34

Hosté se prozatím brání dobře, i když se jim nedaří vyhodit kotouč.

11:11

Obléhání mladoboleslavské klece pokračuje.

10:45

Puk se po jedné ze střel odrazil od horní tyče, Kuťák ihned dorážel, ale blesková lapačka Růžičky zabránila jasnému gólu Vítkovic!!

10:38

Zdráhal nastřelil Růžičkův beton.

10:15

Hosté vyhazují kotouč do bezpečí.

10:02

Zdráhal to zkoušel od modré,ale Růžička vše viděl.

09:49

První přesilovka pro domácí, za vyhození kotouče je potrestán mladoboleslavský Šťáva.

09:30

Domácí krouží pásmem, Puzič nastřelil Ballnera.

08:56

Pätoprstý dlouho váhal se střelou, nakonec se mu povedlo nastřelit tyč.

08:32

Obě mužstva jako na povel střídají, puk pod kontrolou domácích.

08:00

Svoboda předvedl velmi dobrý zákrok proti pokusu Brzáka.

07:43

Hosté znovu v pásmu, Bernad vystřelil přes obránce příliš nad.

07:07

Hosté si nabruslili do pásma a zkoušejí štěstí.

06:28

Ofsajd pro hosty.

06:24

Mladoboleslavští v náporu před domácí brankou, Volf ani Sonnek ale puk do branky nedokázali dostat.

05:42

Vítkovičtí se už dlouho drží před hostující brankou, Puzič poslal puk na Růžičku, Zdráhal jej ale tečoval těsně vedle.

04:44

Pätoprstý s Borovcem si to zamířili na Svobodu, ten byl ale ve střehu.

04:14

Podsedníček nenašel v útočném pásmu žádného spoluhráče, proto poslal puk do rohu.

03:54

Hraje se rychlý hokej nahoru dolů, zpoza branky to teď zkoušel Blahuta, ale Růžička byl připraven.

02:53

Na opačné straně Kafka nastřelil tyč!

02:35

Po hrubce domácích se do sóla dostal Poljanyčka, ale v poslední chvíli mu domácí Puzič drbnul do hokejky a puk si to zamířil mimo vítkovické tyče.

02:13

Rimmel to zkusil od modré.

02:00

Vítkovičtí nastřelují zadní mantinel.

01:44

Od mantinelu nahazoval na branku Mašek, ale jeho pokus byl zblokován.

01:20

Hosté na chvíli u Svobody, ale přišli o kotouč.

00:57

Ballner se Sysalou v pásmu, ale Sysala netrefil puk před Růžičkou.

00:22

Svoboda zasahovat nemusel a vítkovičtí míří na branku.

00:13

Hosté vyhráli vhazování a míří na domácí klec.

00:01

Jak toto utkání dopadne a zda hosté převezmou otěže lídra skupiny "C" do svých rukou, tak toto se dozvíme už za pár okamžiků.
Dnešní zápas je v letošní sezóně již šestým vzájemným měřením sil a zajímavostí jistě je, že hned tři zápasy z pěti skončily s výsledkem 4:0. Vždy ve prospěch domácího týmu, dvakrát z toho se zadařilo Vítkovicím. Vítkovičtí jsou tím týmem, které mají v letošní sezóně přece jen navrch, vyhráli tři utkání se skóre 15:9. Pravdou však je, že poslední dvě utkání dopadly lépe pro hosty, kteří na domácí celek vyzráli.
Nejlepším hráčem mladoboleslavských je dle kanadského bodování s jedenácti body Jakub Kotala (7+4) a je celkově na páté příčce ve skupině "C", nejlepším nahrávačem pak se sedmi přesnými nahrávkami Lukáš Volf (3+7), který je ve skupině na devátém místě. Nejlepším obráncem se s osmi body David Bernad (2+6), což mu zaručuje desátou pozici ve skupině a prvenství mezi beky celkově. Nejtrestanějším hráčem je s třiatřiceti trestnými minutami obránce Jiří Kurka. Jedničkou týmu, co se týče branky, je Jan Růžička s průměrem 2,81 a úspěšností 91,74%.
Po sedmi zápasech třetí části je lídrem kanadského bodování Vítkovic se čtrnácti body Martin Blahuta (6+8), což mu zaručuje třetí místo v celkovém bodování skupiny "C". Nejlepším nahrávačem je s deseti příhrami Jakub Illéš (2+10), což ho posunulo na čtvrté místo v celkové tabulce této skupiny. Nejlepším bekem je se šesti body Marek Bail (0+6). Nejtrestanějším hráčem se obránce Dominik Rudl, který vyinkasoval 13 trestných minut. Gólman René Svoboda je aktuální jedničkou týmu s průměrem 1,67 a úspěšností 94,92%.
Domácí po nepovedeném začátku zabojovali a tak jako v předchozí – druhé části – se vyšvihli na první příčku tabulky s bilancí 5-0-0-2, skóre 38:14 a 15 body. Na záda jim ale z druhého místa dýchají právě mladoboleslavští, kteří si uhráli 13 bodů za bilanci 3-2-0-2 a skóre 26:19.
Tři zápasy děli juniorské týmy od konce třetí části, ve které si mohou vybojovat účast ve vyřazovacích bojích play-off. Domácím Vítkovicím se do cesty postaví tým Mladé Boleslavi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

2:1

Branky a nahrávky: 28. Hawlík (Zdráhal, Blahuta), 36. Zdráhal – 54. Brzák (Ďurač, Bernad)

HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Wanecki) – Adamík, Hawlík, Puzič, Weinhold, Bail, Rudl, – Ballner, Rimmel, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Zdráhal, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar

BK Mladá Boleslav: Růžička (Příhonský) – Mašek, Tůma, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Němec, Kotala, Poljanyčka, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďuráč, Sedmík, Sonnek

Rozhodčí: Mikula – Tošenovjan, Hlavatý