01.03.2015, 18:20 • Tipsport arena • Tomáš Lichnovský

Tipsport: 1.85 4.5 3.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:16

Třinec to zkouší bez brankáře se šesti muži v poli!

53:25

Třinec si zahraje přesilovku, před brankou se provinil držením Lukáš Cingel (SPA).

52:49

Další branku Sparty mohl ze samostatného úniku přidat Pech, ale Svoboda jeho kličku do forhendu a následnou střelu vykryl betonem!

Dominik VOLEK - 6:5

52:14

Sparta právě vstřelila branku!
DOMINIK VOLEK dává hodně důležitý gól, protože Sparta se tak necelých osm minut před koncem základní hrací doby dostává do vedení. Sparťanský útočník dostal zpětnou přihrávku od Réwaye a z mezikruží příklepem propálil Svobodu. Asistence: Martin Réway a Dominik Bílek.

49:42

Bude se opět vylučovat, ale tentokrát na obou stranách. Za vzájemný konflikt odcházejí na dvě minuty pykat Martin Réway (SPA) a Jurij Repe (TRI).

Marek ĎALOGA - 5:5

46:21

Sparta bleskově vyrovnává zásluhou obránce MARKA ĎALOGY, který střelou zápěstím z vnější hranice levého kruhu propílil špatně postaveného Svobodu. Asistence: Martin Réway.

Aron CHMIELEWSKI - 4:5

45:48

Třinec právě vstřelil branku!
ARON CHMIELEWSKI přebruslil sparťanského obránce a backhandem překvapil Januse. Puk zapadl pod horní víko. Asistence: Antonín Pechanec a Michal Sztefek.

43:27

Martin Procházka (SPA) při napadání v útočném pásmu nezkrotil svou hůl a zasáhl jednoho z třineckých hráčů do obličeje, takže dostává 2 minuty za vysokou hůl.

39:57

Lukáš Cingel (SPA) dostává 2 minuty za krosček. Hosté si přesilovou hru pravděpodobně přenesou do třetí třetiny.

Aron CHMIELEWSKI - 4:4

38:09

Dvě minuty před koncem druhé části se Ocelářům podařilo vyrovnat. Pechanec nahodil kotouč na Januse, ten střelu jen vyrazil před sebe a k dorážce se dostal ARON CHMIELEWSKI, který backhandem přehodil sparťanského brankáře. Asistence: Antonín Pechanec.

Adam POLÁŠEK - 4:3

35:46

Domácí otáčejí vývoj zápasu! Na pravý kruh dostal ideálně nabyto ADAM POLÁŠEK a dělovkou do poloodkryté třinecké klece se nemýlil. Svoboda se nestihl včas přemístit, a Sparta tak využívá svou přesilovou hru. Asistence: Martin Réway a Lukáš Pech.

35:04

Lukáš Žejdl (TRI) dostává 2 minuty za sekání. Jeho útočný faul dává Spartě přiležitost k obratu.

Lukáš CINGEL - 3:3

30:29

Domácí vyrovnávají ve vlastním oslabení! Do samostatného úniku se dostal Forman, který před Svobodou přibrzdil a přihrál z druhé vlny dojíždějícímu LUKÁŠI CINGELOVI. Ten střelou po ledě do protipohybu překonává potřetí hostujícího brankáře. Asistence: Miroslav Forman.

29:40

Třinec se teď může pokusit utlumit vzrůstající výkon pražské Sparty, protože si zahraje přesilovou hru. Lukáš Pech (SPA) se provinil hákováním.

Martin NOVÁK - 2:3

26:42

Nádherná hokejová akce! Piskáček našel přihrávkou od modré čáry na levém kruhu Réwaye, který puk z první přiťukl mezi kruhy MARTINU NOVÁKOVI, který svým už svým druhým zásahem v tomto zápase snižuje na 2:3. Asistence: Martin Réway a Jan Piskáček.

25:32

Domácí budou hrát přesilovou hru. Jurij Repe (TRI) dostává 2 minuty za hákování.

23:39

Janus skvělým zákrokem vyrazil střelu Matyáše, který opět zůstalal úplně sám před sparťanským brankovištěm!

Antonín PECHANEC - 1:3

21:29

Třinec jde opět do dvoubrankového vedení. Janus vyrazil střelu od modré čáry, ale dorážky se chopil ANTRONÍN PECHANEC, který puk z bezprostřední blízkosti neomylně posílá nad levý Janusův beton. Asistence: Jakub Matyáš.

Martin NOVÁK - 1:2

19:31

Domácí využívají přesilovou hru prostřednictvím MARTINA NOVÁKA, který z mezikruží propálil Svobodu střelou k levé tyči. Asistence: Petr Kumstát a Juraj Mikuš.

18:34

Sparta si zahraje v závěru první třetiny ještě jednu přesilovku. Daniel Rákos (TRI) dostává trest za podražení.

18:23

Velký závar v domácím brankovišti. Janus vyrazil tři střely v rychlém sledu druhé třinecké formace.

Vladimír ROTH - 0:2

15:07

Hosté využívají přesilovou hru zásluhou VLADIMÍRA ROTHA, který napřáhl na modré čáře a dělovkou propálil Januse nad levým betonem. Asistence: Jakub Klepiš a Erik Hrňa.

13:47

Počet hráčů na ledě se vyrovná, protože David Dvořáček (SPA) se provinil sekáním.

12:30

Domácí si zahrají první přesilovku v zápase. Na trestnou lavici odchází Marek Trončinský (TRI) za hákování.

11:11

Réway s Pechem ujeli na jediného třineckého obránce, ale druhý jmenovaný netrefil mezeru pod Svobodovou lapačkou.

Radim MATUŠ - 0:1

09:33

RADIM MATUŠ dostal žabičku do jízdy a backhandovým blafákem překonává Januse. Obránci Sparty trestuhodně zaspali na modré čáře, takže třinecký útočník měl hodně prostoru. Asistence: Milan Doudera a Lukáš Doudera.

6:5

Branky a nahrávky: 20. Novák (Mikuš, Kumstát), 27. Novák (Réway, Piskáček), 31. Cingel (Forman), 36. Polášek (Réway, Pech), 47. Ďaloga (Réway), 53. Volek (Réway, Bílek) – 10. Matuš (Doudera M., Doudera L.), 16. Roth (Klepiš, Hrňa), 22. Pechanec (Matyáš), 39. Chmielewski (Pechanec), 46. Chmielewski (Pechanec, Sztefek)

HC Sparta Praha: Janus (Král) – Piskáček, Polášek, Ďaloga, Mikuš, Eminger, Hrbas, Bílek – Réway, Volek, Buchtele (A) – Kumstát, Pech (C), Novák – Forman, Cingel, Chlapík – Procházka, Černoch, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač

HC Oceláři Třinec: Svoboda (Šimboch) – Roth (A), Trončinský, Nosek, Foltýn, Matyáš, Repe, Doudera M., Doudera L. – Hrňa, Klepiš, Orsava (C) – Matuš, Žejdl, Rákos – Chmielewski, Pechanec, Sztefek – Cienciala, Jašek, Kovařčík. Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Jelínek, Pešek