01.02.2015, 15:00 • TatNeft Arena • Karel Janeba (@Kajaneba)

Tipsport: 1.63 4.0 4.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (17:20:56)

Dnešní utkání sledovalo 5495 diváků.
Československá stopa
Petr Vrána (KZN) 0+0, čas na ledě 14:44
Lukáš Krajíček (MIN) 0+0, čas na ledě 22:15
Tak a je dobojováno. V poslední třetině padl jen jeden gól, který ale nebyl uznán. Stav tak zůstal 2:1 ve prospěch Kazaně i přesto, že Minsk v závěru solidně tlačil.

60:00

59:47

Ihned po buly pálil Linglet, ovšem vedle.

59:45

Charles Linglet obdržel pěkný pas a tak se rozhodl vystřelit. Na dorážku byl připravený Kulakov, ovšem nebylo třeba. Nilsson puk přidržel.

59:17

A opět Ryan Vesce! Ani teď ale jeho dělovka neprošla za záda Nilssona do jeho svatyně.

59:04

Tvrdá rána z hole Ryana Vesce se od Nilssona odrazila před branku, kde se strhla pořádná mela. Gólový účet je však zatím stejný.

58:42

HC Dinamo Minsk hraje v šesti lidech!

58:42

Oddechový čas pro hosty.

58:02

Milčakov je stále v brance. Nyní však byl důvod, jelikož na něj střílel Kosticyn. Hostující gólman ale vše zvládl.

57:26

Minsk kombinuje v pásmu Kazaně. Vyústí jeho snažení v gól?

56:39

Střelu Vrány ze středního pásma zajistil Milčakov. Posléze se dostali hosté do útoku, a proto se bude vhazovat před Nilssonem.

56:02

Dějištěm hry se nyní stává obranná třetina Kazaně, ta se brání tlaku Minsku.

55:21

55:12

Domácí sice kombinují, k výraznějšímu ohrožení klece ale nedochází.

54:29

Kazaň má nyní kotouč na svých hokejkách, hokejky jsou ovšem v jejich pásmu.

53:46

Minsk už je ve čtyřech. I tak je ale Kazaň furt v jejich pásmu a velmi silně atakuje branku Milčakova.

53:39

Dělovka Ilji Nikulina proletěla kolem klece.

53:21

Tohle bude ještě zajímavé, Minsk jde do třech! Matt Ellison (MIN) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Domácí fandové skandováním "šajbu, šajbu" dávají najevo, že chtějí gól na 3:1.

52:50

Obrovská chyba v obraně Kazaně! Paul Szczechura upaloval zcela sám na Nillsona, ten jej ale vykryl betonem a podržel tak svůj tým nad vodou.

52:27

Azevedo obdržel pěkný pas, avšak kotouč do sítě nedopravil.

51:52

Obrana Minsku se neprodleně snažila poslat kotouč z pásma a to se jim také povedlo.

51:46

Na ledě se začíná přiostřovat. Na dvě minuty je vyloučen Alexandr Matěruchin (MIN), jelikož hákoval soupeře.

50:35

Dinamo se stále drží v pásmu Kazaně. Vyústí jejich snažení v gól?

49:30

Tokranov drží puk na své hokejce a rozmýšlí, jak by mohl rozehrát. Hra se opět přesunula do stádia, kdy moc šancí není k vidění.

48:14

Minsk se tlačí před branku Nilssona, ten si zatím ale vše drží pod kontrolou.

47:23

Kirill Petrov měl na holi gól na 3:1! Skákající puk ale do klece nedopravil.

46:20

Razvadovskij nyní zakládá útočné snažení hostů, ti logicky chtějí vyrovnat.

45:50

Minsk protlačil kotouč do sítě, avšak gól nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

44:09

Do útoku se tlačil hostující Minsk, zastavil je však ofsajd.

43:52

Sergej Kosticyn vyslal neskutečnou bombu z bezprostřední blízkosti, ta ale skončila v náruči Milčakova.

43:25

Charles Linglet nedokázal nadvakrát protlačit kotouč za záda Nilssona!

42:49

Tempo hry značně upadlo, nejsou k vidění víceméně žádné šance a oba týmy hrají jakoby na půl plynu.

41:45

Jakov Rylov rozehrává další útočnou akci svého týmu.

41:15

Přechod Barsu do pásma zastavil ofsajd.

40:55

Po přihrávce od Denisova vyslal prudkou ránu Mirnov. Jeho projektil zastavil až mantinel.

40:42

Alexandr Svitov to zkoušel od mantinelu, Milčakov byl pozorný.

40:08

Třetí třetina nám začíná přechodem Minsku do útoku.

40:01

Je za námi druhá třetina, i po ní vedou domácí. Tentokrát však 2:1. Nejprve ve 27. minutě navýšil na 2:0 Dmitrij Obuchov. Za deset minut však bylo sníženo, když se v pětiminutové přesilovce stylově trefil Matt Ellison. A právě pětiminutovou přesilovku zavinil Stěpan Zacharčuk, který nejprve tvrdě atakoval Jonathana Cheechoo a poté zásahem do oblasti hlavy a krku poslal k zemi Meleška. Po těchto dvou excesech se odebral domácí obránce do sprch. Co nám přinese poslední třetina?

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:52

Další icing Minsku.

39:37

Ak Bars Kazaň si drží kotouč a snaží se o pokojné dohrání třetiny.

39:12

Zakázané uvolnění hostů, hra se stěhuje opět před Milčakova.

38:56

Nyní se pokoušel o třetí gól Varnakov, jeho projektil však skončil v lapačce Milčakova.

38:02

37:53

Minsk se stále zdržuje v pásmu Kazaně a snaží se o skórování.

Matt ELLISON - 2:1

37:00

Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Úchvatná branka! Linglet našel skvělým pasem MATTA ELLISONA, který si stylově vybruslil před Nilssona a poté jej překonal. Asistence: Charles Linglet, Paul Szczechura

36:13

Po delší době se přerušuje. Šinkevič to zkoušel od modré, avšak Nilsson byl připraven a schoval puk pod lapačku.

35:37

Minsk sice kombinuje v pásmu Kazaně, k vážnějšímu ohrožení klece Nilssona ale nedošlo.

34:11

Nyní trvá pětiminutová přesilovka Minsku, Linglet zaváží kotouč do pásma.

33:48

33:02

Zacharčuk po zpětném posouzení rozhodčích, kdy nejprve srazil tvrdě Cheechooa a o chvíli později bodyčkem srovnal se zemí Meleška úderem do oblasti hlavy a krku, opouští hřiště a míří do šatny.

33:02

Hra se přesouvá do stádia 4 na 4. Stěpan Zacharčuk (KZN) je vyloučen na pět minut za úder do oblasti hlavy a krku.

32:15

Minsk se ubránil nátlaku a Szczechura nyní vyváží kotouč.

31:48

Přesilovka pro domácí. Za podražení míří na trestnou lavici Ryan Vesce (MIN).

31:25

Jonathan Cheechoo nyní za pomoci spoluhráčů míří na střídačku, odkud se přesouvá do útrob arény.

31:25

Ošklivá situace se děje na ledu TatNeft arény. Zacharčuk tvrdě srazil Jonathana Cheechooa a kapitán hostujícího celku momentálně jen leží na zemi.

31:09

Burmistrov to nyní zkoušel ze stejné pozice, jako pár okamžiků zpět jeho kolega Obuchov. Hráč s číslem 69 na zádech ale neuspěl.

30:05

To domácím ale dlouho nevydrželo a ke střele se dostal jak Nick Bailen, tak Jevgenij Nogačjov. Ani jeden však gólový účet hostí neotevřel.

29:04

U kotouče je nyní Arťom Lukojanov, jež zakládá útočnou akci.

28:32

Lukáš Krajíček se nyní pokoušel o snížení skóre, Nilsson ale jeho střelu přečetl a zastavil.

27:34

Bouře ale neutichá a Kazaň je stále u puku v pásmu Minsku.

Dmitrij OBUCHOV - 2:0

26:39

Kazaň vstřelila branku!
Nedáš – dostaneš. DMITRIJ OBUCHOV získal puk v útočném pásmu a dlouho rozmýšlel, co s ním. Nakonec se rozhodl pro střelu a ta byla úspěšná. Kazaň tak Minsku odskakuje na rozdíl dvou branek. Bez asistence

26:03

Střela Jevgenije Lisovece byla sice tečována, ovšem mimo klec Barsu.

25:09

Kazaň nyní spolehlivě kombinuje v třetině Minsku. Vyústí toto v gól?

24:50

Bývalý Pražák Azevedo se nyní dostal k další střele, napodruhé však Milčakova neprostřelil.

24:41

24:05

Nepokrytý Alexandr Matěruchin obdržel přesný pas, nicméně vystřelil moc pozdě. Nilsson už se stihl přesunout. Zaručeně největší šance Minsku.

23:37

Puk je opět ve středním pásmu, ujímá se ho Matt Ellison.

23:03

Cheechoo se z ničeho nic dostal ke střele z mrtvého úhlu! Puk však Nilssonovi nepropadl do sítě.

22:41

Komplikace pro domácí. Konstantin Kornejev (KZN) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

22:15

Rylov sebral hostům kotouč a pokoušel se o rozehrávku, ovšem kousek černé pryže poslal pouze na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Nilssona.

21:29

U puku je HC Dinamo, s rozehrávkou však nějak nespěchá.

20:50

Gluchov ztratil puk, jehož se ujal Szczechura. Hosté nyní podnikají výpad dopředu.

20:10

Druhou periodu načala Kazaň atakem na klec Milčakova.

20:01

Je za námi vyrovnaná první třetina. Hosté se z počátku sice hledali, pak však ale drželi krok. Padl pouze jediný gól a to, když v osmé minutě tečoval Denisovu střelu bývalý hráč Lva Praha Justin Azevedo. Co nám přinese následujících 40 minut?

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:52

Nikulinův projektil propadl Milčakovi mimo klec.

19:22

Třetina se již spíše dohrává, u puku je Kazaň a nikam dvakrát nespěchá.

19:01

Nyní to zkoušel Tokranov, jeho střela z pravého kruhu však skončila na hrudi Milčakova.

18:37

Kornejev vyslal jedovatou střelu, ta si však cestu do svatyně Milčakova nenašla.

18:17

Další vyloučení. Za podražení si jde sednout Alexandr Kitarov (MIN).

17:18

Minsk si nedokázal udržet pásmo a u kotouče je nyní Bars. Konkrétně Petr Vrána zakládá útočnou akci.

16:39

Rozehrávka se jim nepovedla a ke střele se dostal Alexandr Pavlovič, naštěstí pro domácí byl však Nilsson připraven.

16:11

Varnakov nezachytil přihrávku a Kazaň musí rozehrávat znovu.

15:22

Defenzíva Kazaně vybojovala kotouč a zakládá protiútok.

15:04

Kombinaci Barsu završil Igor Mirnov. Jeho pokus ale gólem neskončil.

14:34

Arťom Lukojanov vyslal nádhernou střelu, se kterou si ale Milčakov poradil. Hraje se opět dlouhodobě bez přerušení.

13:01

Azevedo se nyní prezentoval úchvatnou otočkou, čímž dal prostor obráncům k nahození puku do pásma Dinama.

12:27

Minsk nyní kombinuje v pásmu Barsu, ke střele se ale nedostává.

11:42

Jevgenij Lisovec si drží kotouč na holi a nikam nespěchá s rozehrávkou.

10:45

Hraje se velmi plynule a hra se prakticky nepřerušuje. Až nyní, kdy střelu, kterou vyslal Pavel Razvadovskij schoval do své náruče Nilsson.

10:03

09:29

Minsku se nedaří vytvořit si souvislý tlak a u kotouče je tak Kazaň. I přesto se ale puk nachází momentálně v jejich pásmu.

08:41

Minsk se až nyní usadil v pásmu Kazaně a začíná kombinovat.

08:03

Máme zde přesilovku pro hosty. Jakov Rylov (KZN) si jde sednout za držení.

Justin AZEVEDO - 1:0

07:38

Domácí jdou do vedení! Denisov vyslal od modré čáry střelu, kterou stihl JUSTIN AZEVEDO tečovat za záda Milčakova. Asistence: Vladimir Denisov, Oscar Moller

06:55

Minsk prohrál vhazování a Kazaň se sunula dopředu. Ke střele se dostal obránce Zacharčuk, mířil ale pouze do hrudi Milčakova.

06:27

Alexandr Matěruchin si udělal výlet do útočného pásma, i přesto ale neskóroval. Následně to ze strany zkoušel bývalý hráč Medveščaku Jonathan Cheechoo, ani on ale Nilssona nepřekonal.

06:02

Linglet měl možnost zasunout kotouč do odkryté sítě, avšak reagoval příliš pozdě. Následně při střele Krajíček zlomil hůl.

05:14

Domácím se přesilovku využít nepodařilo. Hosté v plném počtu.

05:03

Tokranov neudržel pásmo a Minsk jede dopředu.

04:30

Zacharčuk to nyní zkusil klasickou dělovkou. Jeho pokus avšak letěl mimo klec. Následně si skvěle vybruslil místní sniper Burmistrov, ten ale také netrefil odkrytou klec.

04:02

Varnakov doslova poslal obranu Minsku na párek, jenže kotouč nedokázal za Milčakova protlačit.

03:28

Kazaň kombinuje v útočném pásmu, nicméně ke střele se dostal až nyní Moller. Jeho projektil skončil v lapačce připraveného Milčakova.

03:14

Máme zde první vyloučení. Za držení si jde sednout Nick Bailen (MIN).

02:10

Dmitrij Meleško vyslal přesný pas na Charlese Lingleta, který ihned prověřil Nilssona. Švédský gólman sice kotouč hledal, nakonec jej ale nalezl pod svými betony.

01:36

Nyní je kotouč na holích defenzívy Minsku, konkrétně Goroško zakládá útočnou akci.

00:42

Minsk ustál chvilkový nápor Kazaně a Kulakov nyní vyváží kotouč dopředu.

00:12

Ihned v úvodu se ke střele dostal Alexandr Svitov, Milčakov byl ale připraven. Vhazovat se bude v pásmu Minsku.

00:01

Hráči Kazaně nastupují na ledovou plochu s doprovodem ohně. Poté si poslechneme hymny a utkání bude moci začít.

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Tokranov, Kornejev, Zacharčuk, Nikulin, Denisov, Rylov – Petrov, Burmistrov, Obuchov – Azevedo, Moller, Varnakov – Kosticyn, Vrána, Gluchov – Lukojanov, Svitov, Mirnov

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Haugen) – Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačjov, Lisovec, Šinkevič – Szczechura, Matěruchin, Cheechoo – Pavlovič, Vesce, Ellison – Meleško, Linglet, Kulakov – Kitarov, Razvadovskij, Štěpanov, Drozd

Rozhodčí: Vjačeslav Bulanov, Sergej Kulakov – Eduard Metalnikov, Alexandr Sirotkin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC DINAMO MINSK

Ani hosté z Minsku na tom nejsou špatně, v západní konferenci se nachází s 88-mi body na pátém místě s tím, že na čtvrtou Moskvu ztrácejí 25 bodů, což se dohání velmi složitě. I tak ale upevnění pozice před dotírajícím Lokomotivem, na který mají náskok pouhých tří bodů je dostatečná motivace. Navíc Minsk už tři zápasy v řadě nevyhrál, přeruší dnes tuto sérii?
AK BARS KAZAŇ

Kazaň vévodí východní konferenci, na svém kontě má 105 bodů a tým je v absolutní pohodě. Na druhý Sibir mají náskok sedmi bodů a pokud dnes vyhrají, může se náskok zvýšit až na 10 bodů, což zní lákavě. Bars navíc poslední 3 utkání vyhrál, naposledy porazil Čeljabinsk 2:1. Přidá čtvrtou výhru v řadě dnes?
Zdravím všechny fanoušky KHL. Kontinentální hokejová liga má na programu další hrací den a my se zaměříme na souboj mezi celkem AK Bars Kazaň a HC Dinamo Minsk. Tímto mačem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

2:1

Branky a nahrávky: 8. Azevedo (Denisov, Moller), 27. Obuchov – 37. Ellison (Linglet, Szczechura)