2:2

konec (0:1)

28.01.2015, 20:45 • Bramall Lane, Sheffield • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 3.8 3.34 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto dramatického utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:46:58)
Utkání sledovalo 30 236 diváků.
Hráči Tottenhamu oslavují se svými fanoušky postup do Wembley, a mohou se těšit na souboj s Chelsea o pohárovou trofej.
Utkání je u konce a z postupu do finále se raduje zástupce Premier League – Tottenham Hotspur. Moc ale nescházelo a šlo se do prodloužení, neboť domácí Adams dal mezi 77. a 79. minutou dva góly a pobláznil domácí tribuny. Jenže v 88. minutě dostal pěknou přihrávku Eriksen a i on se dnes podruhé zapsal do střelecké listiny A byl to gól postupový.

90+7

90+7

Murphyho centr odvrátil Vertonghen na autové vhazování.

90+6

Domácí už posílají vše do šestnáctky, je to ale hodně na náhodu.

90+5

Vorm je na nohou a bude odkopávat od vlastní branky.

90+3

Chris Basham za svůj zákrok dostal žlutou kartu.

90+3

Vorm je v ošetření lékaře, vypadá to, že utkání v poklidu dohraje.

90+3

Na hostující branku se řítil Chris Basham , šel proti Vormovi skluzem a tvrdě jej zasáhl. Hráči Tottenhamu se na něj okamžitě sesypali a dali mu najevo, že takhle tedy ne.

90+2

Vorm rozehrává od vlastní branky a samozřejmě nikam nespěchá.

90+1

Tottenham udělal poslední změnu, odešel Ryan Mason, na poslední chvíle nastoupil Danny Rose.

90

Budou se nastavovat čtyři minuty.

90

Kane dobře šetří čas u rohového praporku, o míč se jej snaží obrat hned dva protihráči.

Christian ERIKSEN - 2:2

88

Tottenham právě vstřelil branku!
Tohle je pro domácí kruté. CHRISTIAN ERIKSEN dostal na vteřinu volný prostor, naběhl si na přihrávku za obranu Sheffieldu a podél gólmana poslal míč křížnou střelou přesně k tyči.

87

Vybojovat standardku se nepodařilo ani Adamsovi, jeho pád ve vápně nebyl zapříčiněn faulem.

85

Oj, málem to bylo 3:1! Ve vápně si zpracoval Reed a jeho bomba jen těsně prosvištěla nad břevnem brankáře Vorma.

84

Harris se snažil vymodlit přímý kop, rozhodčí ale dobře viděl a nenechal se ošálit. Pokračuje se ve hře.

82

Po rozehrání se ke střele dostal Scougall, nevyšlo mu to ale podle představ – míč se sotva došoural k Vormovi.

82

Murphyho centr odvrátil Dier na roh, domácí jsou ve velkém tlaku.

80

Současný stav poslal zápas do prodloužení, protože v Ligovém poháru se hraje na prostý součet branek.

Che ADAMS - 2:1

79

Sheffield United právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné, Sheffield už vede! I tato akce měla základ na pravé straně. Murphy našel CHE ADAMSE, ten si zpracoval a s pomocí Dierovy teče překonal zkoprnělého Vorma!

Che ADAMS - 1:1

77

No pozor, je vyrovnáno! Centr z pravého křídla proskákal přes celé vápno, odvrátit jej nedokázali Vertonghen, ani Walker, na zadní tyči zamířil podél gólmana CHE ADAMS a po třech minutách pobytu na hřišti dal zápasu nový náboj.

76

Je tu poslední čtvrthodinka utkání, domácím čas utíká velmi rychle...

74

A okamžitě přišlo i poslední střídání Sheffieldu, Marka McNultyho nahradil Michael Higdon.

74

Rychlou změnu provedl i Sheffield, Jamal Campbell-Ryce přenechal místo Che Adamsovi.

74

Ten právě přišel, Andros Townsend nahradil Erika Lamelu.

72

Trenér Pochettino chystá druhou změnu, čeká se jen na vhodný okamžik.

71

Technické provinění McNultyho, tomu se to moc nelíbí, nic s tím ale neudělá...

69

Velice nadějná akce Tottenhamu. Mason dostal skvělý pas za obranu, už se chystal k zakončení, když do prostoru vlétl skluzem Baxter a míč odpálil do bezpečí.

Technická střela Harryho Kanea z volného přímého kopu.

68

Tomu se podařilo zeď překonat, jenže neplatilo to na gólmana. Howard byl na brankové čáře rychlý a míč lapil.

67

Přímý kop pro hosty, nyní si míč staví Harry Kane.

66

Změnu udělali i hosté, Moussu Dembélého nahradil Paulinho.

65

Domácí vystřídali, Michael Doyle má dnes odehráno, místo něj nastupuje Louis Reed.

65

Sheffield se vydal do rychlého brejku, jenže vše zhatila zcela nepovedená přihrávka zleva. Míč skončil mezi diváky.

64

Eriksenovi se ale rozehra vůbec nepodařila. Rána neměla potřebnou razanci, ani přesnost a skončila na zdi.

63

Hosté si kopnou přímák. A bude z velmi nebezpečné pozice. Howard už začíná budovat bytelnou zeď.

61

Na druhé straně pálil zpoza pokutového území Flynn, přízemní pokus byl hostující obranou sražen mimo nebezpečí.

60

Dembélé vyzkoušel svou levačku, střela prolétla prostorem a skončila mezi diváky za Howardovou brankou.

58

Dembélé byl přišlápnutý Ryanem Flynnem a hráč Sheffieldu byl potrestán žlutou kartou.

57

Zprava centroval Campbell-Rice, jeho prudká přihrávka se od bránícího hráče odrazila na autové vhazování.

56

Signál se střelou ze střední vzdálenosti nevyšel, Vertonghen bombu zblokoval. Přesto pokračuje Sheffield v útoku.

55

Domácí budou z levého křídla rozehrávat přímý kop.

55

Faul na Murphyho, Moussa Dembélé dostal žlutou kartu.

54

Na druhé straně přichází roh pro Sheffield.

53

Když se Kane dostane k míči, těžko se od něj odstavuje. Nyní se prodral hned přes tři protihráče a po zemi tvrdě vypálil. Howard jeho pokus zkrotil až na druhý pokus.

52

Lamela dostal míč po šestnáctky, pokoušel se o centr, míč ale skončil v zámezí. Hosté reklamovali roh, sudí nakonec ukázal odkop od branky.

51

Hosté útočí sérií autových vhazování.

49

Centr z následného přímého kopu se dostal na zadní tyč a poté i do zámezí. Vhazují hosté.

48

Další faul hostů, nyní byl zastaven McNulty, provinil se Dier.

47

Hned ze startu druhé půle je tu žlutá karta pro Ryana Masona. Ten tvrdým skluzem poslal k zemi unikajícího Scougalla.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Je za námi první půle a vedení jsou hráči Tottenhamu Hotspur. Ti byli aktivnějším a nebezpečnějším týmem a do vedení se londýnský tým dostal po perfektně zahraném přímém kopu, kdy gólman Howard byl pouze divákem při Eriksenově trefě. Mohl to byl ale pouze vyrovnávací gól, to by ovšem v 10. minutě musel Murphy proměnit vyloženou šanci...Nepovedlo se a Sheffield nyní musí zápas otáček, pokud chce pomýšlet na případný postup.

45+2

45+1

Kane se jednoduše prosmýkl do šestnáctky, následnou ránu mu zblokovala domácí obrana. Další důkaz útočné pohody hostů.

45

I k tomuto přímáku se postavil Eriksen, nyní ale trefil dobře postavenou zeď.

45

Masona fauloval před vápnem Michael Doyle a zcela po zásluze spatřil žlutou kartu.

44

Akce hostů, vedená středem, skončila v přehuštěném prostoru.

43

Vyrovnat se pokusil McNulty, ten si zpracoval přihrávku zprava a druhým dotekem zamířil k tyči. Vorm pokus pouze kontroloval, míč skončil o asi metr vedle.

41

Je tu poslední pětiminutovka první půle, do Wembley mají zatím velice slušně našlápnuto hráči Tottenhamu.

39

Dembélé potáhl po pravé straně, naservíroval zpětnou přihrávku na Masona, jeho pokus z první prolétl vedle Howardovy brány.

39

Tottenham teď výborně kontroluje hru, prakticky nepouští soupeře před vlastní branku.

37

Žlutou kartu dostal hráč Tottenhamu, Kyle Walker.

36

Počasí se zhoršilo, z nebe padá směsice sněhu a krup.

35

Doyle srazil Dembélého úderem ruky do obličeje, kartu zatím nechal sudí v kapsičce. Hosté pouze rozehrávají přímý kop.

33

Mohlo udeřit na druhé straně. Kane si pohlídal míč, zasprintoval po levé straně, zasekávačkou se zbavil McEveleyho, jeho následnou střelu po zemi však Howard zvládl vyrazit.

32

Nepovedl se ani výpad po pravé straně, centr byl obranou ve žlutém odvrácen.

30

Domácím zbývá hodina hry na obrat. Už nyní se snaží o útok po levém křídle, je to ale trochu na náhodu.

Christian ERIKSEN - 0:1

28

No tak to byla parádní trefa. CHRISTIAN ERIKSEN famózně rozehrál přímý kop z pravé strany a zakroutil křížnou ranou míč o tyč do sítě!

27

Teď má Tottenham přímý kop kousek za pokutovým územím.

26

Další slušná šance Tottenhamu. Kane unikal po levé straně, dohnat se jej snažil McEveley, přesto Kane vystřelil. Pro hosty ale bohužel mimo.

26

Oblouček Eriksena na Lamelu byl o něco prudší, než bylo potŕeba, míč tak skončil u Howarda.

24

Walker chtěl dlouhým autem založit další akci Tottenhamu, Sheffield ji sice zastavil, bylo to ale s faulem.

22

Zákrok na Harrise byl sudím vyhodnocen jako čistý, hosté už peláší do rychlého protiútoku.

20

Za domácí obranu dostal přihrávku Harry Kane, jeho akci ovšem ukončil praporek asistenta sudího – ofsajd.

19

Kane se pokusil překvapit domácího gólmana střelou z pravé strany, míč mu ale vůbec nesedl a skončil o několik metrů mimo.

17

Walker si udělal na pravé straně udělal z Murphyho dobrý de, vnikl do šestnáctky a ohrozil Howarda. Následný pokus Dembélého skončil mimo.

15

Tottenham se snaží o kombinace na půli soupeře, zatím je to do plných.

Harry Kane si vytvořil prostor pro střelu, ta ale zamířila pouze do míst, kde stal připravený brankář Sheffieldu United.

13

Kane se drží za hlavu, právě totiž prováhal velice slušnou šanci. Z hranice šestnáctky zamířil přesně doprostřed branky, do Howardových rukavic.

12

Hraje se teď nahoru dolů, zleva centroval Murphy, hledal McNultyho, jeho přihrávka nakonec pouze neškodně prolétla vápnem.

12

Rychlý brejk Tottenhamu skončil v pokutovém území, kde byl čistě atakován Kane a byl i obrán o míč.

Michel Vorm podcenil centr z pravé strany, nakonec ale své zaváhání s pomocí spoluhráče dokázal napravit.

10

Obrovská šance domácích na vedení. Campbell-Rice zasprintoval po pravé straně, Vorm jeho centr neudržel v rukavicích a Murphy mohl zblízka zakončovat. Napálil však pouze bránícího hráče na brankové čáře!

9

Po centru se už do rychlého kontru dostávál Campbell-Rice, Mason mu ale míč odebral ukázkovým skluzem.

8

Dembélé se mezi dvěma obránci probíjel do pokutového území, Harris mu na poslední chvíli odkopl míč na rohový kop.

7

Walker místo zakončení hledal přihrávkou Eriksena, domácí obrana tento úmysl vystihla a odvrátila.

6

Oba trenéři od počátku zápasu jsou mimo své lavičky a pozorují své svěřence od pomezní čáry.

5

McNulty hodlal posla přihrávku za obranu na Murphyho, u míče byl nakonec dříve gólman Vorm.

4

Po něm zakončoval Lamela, jeho pokus se zakroutil vysoko nad Howardovu branku.

3

Kane se nebojácně probil zprava do pokutového území, po zemi nacentroval, obrana nakonec zvládla odkopnout na roh.

2

Ten rozehrával i nyní, bylo to trochu riskantní před dotírajícím protihráčem, nakonec to zvládl.

1

Pas na Lamelu byl příliš prudký, míč skončil v zámezí, rozehrává gólman Howard.

1

Výkop měli hráči Tottenhamu.

1

Sheffield United FC: Howard – Flynn, Basham, McEveley, Harris – Doyle – Campbell-Ryce, Scougall, Baxter, Murphy – McNulty. Trenér: Nigel Clough.
Náhradníci: Turner – Alcock, Higdon, Reed, Kennedy, Adams, Wallace.

Tottenham Hotspur: Vorm – Walker, Dier, Vertonghen, Davies – Mason, Stambouli – Lamela, Dembélé, Eriksen – Kane. Trenér: Mauricio Pochettino.
Náhradníci: Friedel – Rose, Paulinho, Soldado, Adebayor, Townsend, Fazio.

Rozhodčí: Michael Dean – Jake Collin, Mick McDonough.
Hráči obou týmů jsou už na hrací ploše, zápas může začít!
Zápas na Bramall Lane v Sheffieldu začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a sledujte, zda bude finále čistě londýnské, nebo zda se k Chelsea připojí Sheffield, účastník League 1. K našemu přenosu jste samozřejmě všichni srdečně zváni.
Rozhodčí

Dnešní odvetu povede jako hlavní Michael Dean, kterému budou na pomezí pomáhat Jake Collin a Mick McDonough.
První utkání

Před týdnem se hrál zápas číslo 1 a v Londýně na White Hart Lane se radoval Tottenham z těsné výhry 1:0. Dlouho to vypadalo na remízový duel, o všem nakonec rozhodla 75. minuta, ruka McEveleyho v pokutovém území a proměněná penalta v podání Androse Townsenda.
Dobrý večer u odvety Ligového poháru. Dnes se podíváme na druhý semifinálový duel mezi týmy Sheffield United FC a Tottenham Hotspur.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.