1.FC Slovácko – FK Senica

2:1

konec (1:1)

28.01.2015, 14:00 • Širůch, Staré Město • Marek Janoš (@marekjanos)

Slovácko ve svém čtvrtém přípravném utkání porazilo slovenskou Senici 2:1. Nutno podotknout, že utkání bylo velmi vyrovnané. Zatímco první půli tahali za delší konec provazu hráči slovenského týmu, druhý poločas převzeli otěže pro změnu domácí. Moravané také vyprodukovali celkově více střel na branku a možná i díky tomu nakonec vyhráli 2:1. Rozhodující branku vstřelil v 55. minutě Kalouda. (18:10:22)

90

84

Tentokrát se Kalabiška dostal ke střele a Heca musel vytáhnout hbitý zákrok.

82

Kalabiška se nechal chytit do ofsajdove pasti, z protiútoku Senice nic není.

75

Sadílek poslal do strany Civice, který namířil centr do vápna a hosté museli odvracet na roh.

73

Slovácko je daleko aktivnější a po vystřídání převzalo iniciativu. Hráči Senice působí unaveným dojmem.

68

Kalouda se prodral až do zakončení, ale mířil těsně nad.

65

Ani ze zatím posledního rohového kopu ale nevzešla vážnější šance a založit útok bude moci Senice.

63

Slovácko je nyní aktivnější a dokazuje to série rohových kopů, které dokázalo vybojovat.

59

Civič poslal zpoza vápna prudkou střelu pod břevno, ale brankář vytáhl na roh.

55

Slovácko právě vstřelilo branku!
Nádherná akce! Junior Zajíc vystřihl ve vápně dokonalou kličku a našel na penaltovém puntíku LUBOŠE KALOUDU, který bez problémů prostřelil brankáře.

51

Šimko protáhl brankáře hostů pěknou ranou k bližší tyči.

47

I druhý poločas načali lépe domácí. Nejdřív se do zakončení tlačil po straně Civić, následně na druhé straně kombinovali Trávník s Galuškou.

46

Dochází k výměně většího počtu hráčů. Hru opouštějí:
Rada, Košút, Šumulikoski, Valenta, Havlík, Dosek a Reinberk. Ty nahradí: Šimko, Mezlík, Prajza, Sadílek, Trávník, Kalouda a Zajíc.

46

První poločas nabídl zajímavou hru z obou stran. Utkání mělo solidní tempo a na každé straně padla jedna branku. Zatím byli lepší hosté ze Senice, kteří se dopeředu dostávali rychlou kombinační hrou.

45

44

Hlohovský si ve vápně stáhl míč a vystřelil. Jeho ránu vyškkrábnul Daněk na tyč. Odražený míč sebral Majtan, ale i on trefil pouze tyč.

40

Hlohovský napřáhl k tvrdé ráně. Tu tečoval Košút a míč jen těsně minul levou tyč Daňkovy branky.

2:1

konec (1:1)

Branky: 5. Galuška, 55. Kalouda – 21. Dolný

1.FC Slovácko: I. poločas: Daněk – Reinberk, Rada, Košút, Břečka – Šumulikoski – Galuška, Valenta, Havlík, Civić – Došek. II. poločas: Daněk (od 65. Heča) – Prajza, Břečka, Mezlík, Šimko – Sadílek – Galuška, Trávník, Kalouda, Civić – Zajíc.
Náhradníci: Kalouda, Prajza, Šimko, Sadílek, Mezlík

FK Senica: Junas, Chvátall, Pavlík, Čermák, Majtán, Dolný, Hlohovský, Malý, Pilár, Opiela, Piroska
Náhradníci: Komara, Kalabiška, Medgyes, Kosorin, Gombala, Kubica

Rozhodčí: Ondráš – Dostálek, Němec