18.01.2015, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • Marcel Holl (@69Maca)

Tipsport: 3.36 3.55 1.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Zemgus Girgensons (BUF) – 2+0, 4 střely, 2 TM
2. Michael Del Zotto (PHI) – 0+2, 2 střely, 0 TM
3. R. J. Umberger (PHI) – 1+0, 5 střel, 0 TM
Česká stopa v zápase
Michal Neuvirth (BUF) – 4 obdržené branky a 87,5% úspěšnost zákroků.
Jakub Voráček (PHI) – 0+1, 1 střela, čas ve hře: 16:22
Flyers s Jakubem Voráčkem v sestavě porážejí Buffalo 4:3. Nutno říci, že český brankář Michal Neuvirth několikrát podržel svůj celek. Hosté z Philadelphie si tak připisují cenné tři body.

60:00

59:40

Buffalo hraje stále bez brankáře, ale i přes velký tlak to na další trefu nevypadá.

ZEMOUS GIRGENSONS - 3:4

58:51

Sabres právě vstřelili branku!
Po sérii několika dorážek v bezprostřední blízkosti branky Flyers se dostal ke kotouči ZEMGUS GIRGENSONS a bekhnedem snižuje. Asistence: Matt Moulson a Chris Stewart.

58:39

Až nyní zasáhl německý brankář proti střele Gorgese.

58:00

Po počátečním neúspěchu se dostali Sabres opět do útočné třetiny a v ní svírají svého soupeře. Zatím ale Zepp nemusel příliš zasahovat.

57:34

Michal Neuvirth zůstává na střídačce.

57:34

Oddechový čas pro domácí.

57:34

Máme tu další vyloučení. Na dvě minuty je vyloučen Vincent Lecavalier (PHI), jenže přidržel hokejku Ristolainenovi.

56:31

Neuvirth kryje odražený kotouč před dojíždějím Girouxem.

56:10

Domácí se nepřesnou kombinací připravují o útočné pásmo.

55:33

Na druhé straně zahrozil Tyler Mayers, který získal kotouč ve střední třetině a střelou zápěstím získal buly před Zeppem.

54:48

Neuvirth vyráží VandeVeldeho střelu zápěstím do rohu hrací plochy.
Máme tu další komerční pauzu.

53:48

Del Zotto zlomil při svém pokusu hokejku, Buffalo se i díky tomu ubránilo náporu svého soupeře.

53:16

Píská se ofsajd Buffala.

52:30

Hráčům Flyers se daří zachytávat útoky Sabres už ve střední třetině. Domácí se tudíž nedokáží dostat k většímu ohrožení Zeppovy branky.

52:03

Michal Neuvirth nyní kryje další pokus hráčů Philadelphie, konkrétně střelu Wayna Simmondse.

51:42

Ristolainen musí vyvést puk zpoza vlastní branky.

50:57

Readův pokus kryje Neuvirth.

50:21

Gorges neudržel puk v pásmu, takže jeho spoluhráči musejí začít ze střední třetiny.

50:16

Oddechový čas pro hosty.

50:16

Hráči Flyers nyní poslali kotouč na zakázané uvolnění. Hra se tak opět stěhuje před jejich brankáře.

50:00

Zepp vyráží střelu Gorgese.

49:24

Flyers narostla křídla. Neuvirth nyní musel zneškodnit pokus Vincenta Lecavaliera.

MICHAEL RAFFL - 2:4

48:39

Philadelphia právě vstřelila branku!
Michael Del Zotto vyslal střelu od modré čáry a MICHAEL RAFFL jí tečoval za záda brankáře Neuvirtha. Asistence: Michael Del Zotto a Luke Schenn.

48:15

Flynn byl obrán o kotouč za Zeppovo brankou.

CHRIS VANDEVELDE - 2:3

45:54

CHRIS VANDEVELDE pláchl domácím zadákům a střelou mezi Neuvirthovy betony vrací Philadelphii vedení. Asistence: Vincent Lecavalier a Carlo Colaiacovo.

45:21

Hra je přerušena, kvůli ofsajdu domácího družstva.

44:49

Domácí nyní neudrželi útočnou modrou čáru, a vzápětí přicházejí o kotouč. Flyers míří za dalším útočným pokusem.

43:50

Icing Buffala.

43:38

Giroux nyní svým nahozením nechtěně trefil rozhočího, hra však pokračuje dál.

42:43

Bellemare byl tvrdě dohrán za brankou Neuvirtha, takže míří otřesený na střídačku.

42:11

Sudí si celou akci nechali překontroval na videu, a dospěli ke stejnému názoru jako ihned po přerušení. Tím rozhodnutím je, že puk brankovou čáru nepřekročil.

42:11

Po akci Myerse s Mitchellem byla menší mela v brankovišti, ale jak se zdá puk zůstal ještě před brankovou čárou. Bude se vhazovat před Zeppem.

41:19

Střelu Andrewe MacDonalda kryje Neuvirth, vhazuje se před českým brankářem.

40:30

Ihned v úvodu třetího dějství si připisuje zákrok Rob Zepp, jenže ukryl střelu Gorgese.

40:01

Hosté z Philadelphie v první polovině třetiny otočili vývoj zápasu na svou stranu. Neuvirtha překonali R. J. Umberger s Markem Streitem. Sabres nesložilo zbraně a na začátku poslední minutky srovnalo. Bekhendem se prosadil Tyler Ennis.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

TYLER ENNIS - 2:2

39:05

Ristolainen vypálil od modré čáry. S tímto pokusem si Zepp poradil, avšak puk se dostal k Moulsonovi, který ho poslal na volného TYLERA ENNISE, který v závěru třetiny srovnává. Asistence: Matt Moulson a Rasmus Ristolainen.

38:20

Domácí hokejisté střílejí z každé pozice, puky tak létají okolo Zeppovy branky. Zatím však bez vážnějšího ohrožení německého brankáře.

37:33

37:00

Sabres musejí započít další útok ze své vlastní třetiny.

36:43

Mayers předložil puk Moulsonovi, jehož pokus byl ztečován o něčí hokejku do ochranné sítě.

35:42

Chris Stewart svou střelou trefuje pouze zadní hrazení.

35:33

Zac Rinaldo (PHI) fauloval Kaletu a je vyloučen na dvě minuty, Sabres si zahrají přesilovku.

35:15

A opět je v hlavní roli český brankář, který si tentokrát poradil s pokusy Couturiera a Reada.

34:40

Michal Neuvirth nyní předvedl dva za sebou jdoucí zákroky proti pokusům R. J. Umbergera.

34:10

Rasmus Ristolainen svou střelou prověřil pozornost Zeppa, jenž ale puk kryje.

33:35

Dobrou šanci měl nyní kapitán Flyers Giroux ale nemíříl přesně.

32:26

A další dobrá šance domácích. Brian Flynn beckhenem ohrozil Zeppa, jenž ale byl připraven.

31:37

Do úniku se v oslabení dostal Girgensons, jenž obral o kotouč obránce Flyers a uháněl k bráně Roba Zeppa. Jenže toho svou kličkou do forhendu nepřekonal.
Během nynější komerční přestávky je připomínáno vyvěšění dresu Dominka Haška pod strop tohoto stadionu a je ukázáno, že Neuvirth má "Dominátora" na své masce.

31:03

Philip Varone (BUF) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

30:48

Mayers se pokoušel ohrozit Zeppa, ale nemířil příliš přesně. Hra je po druhé trefě Flyers víceméně vyrovnaná, náznaky šancí jsou na obou stranách.

MARK STREIT - 1:2

27:49

Střela MARKA STREITA od modré čáry končí za zády brankáře Neuvirtha. Asistence: Claude Giroux a Jakub Voráček.

26:30

Na trestnou lavici nyní putuje Chris Stewart, který inkasuje od rozhodčích čtyřminutový trest. Jeden z nich je za potyčku s Couturierem, který je také vyloučen. Flyers si tak zahrají přesilovku.

26:30

Mayers nyní nevybíravě dohrál jednoho z hráčů Flyers a rázem se strhla menší strkanice v níž figuroval další hráč Sabres Chris Stewart.

25:58

Hráči Buffala posílají puk do pásma Flyers.

25:36

Vhazuje se před brankou Zeppa.

24:41

Nervy evidentně pracují. Nyní si nic nedarovali Mitchell s Braydenem Schennem. Mezi oběma kohouty proběhla drobná strkanice.

R. J. UMBERGER - 1:1

23:51

Dell Zotto našel Reada, jehož dělovkou z hranice pravého kruhu tečoval R. J. UMBERGER. Asistence: Michael Del Zotto a Vincent Lecavalier.

23:18

Wayne Simmonds si vybruslil zpoza branky a střelou zápěstím trefil pouze připraveného brankáře Neuvirtha, který kotouč ukryl ve své moci.

22:40

Lajna vedená Claude Girouxem ostřeluje Neuvirthovu branku ze všech pozic.

22:04

Máme tu druhé vyloučení v zápase. Flyers měli chvilku ponechanou výhodu po faulu Girgensonse, jenž záhakoval svého protihráče.

20:53

Ofsajd Flyers.

20:41

Domácí Sabres v úvodu dobře napádá svého soupeře, a díky tomu jsou hráči v modrých dresech nastěhováni v okolí Zeppovy branky.

20:01

Vše již je nachystáno na druhé dějství.
Sabres byli v první třetině po většinu času horším celkem, ale jsou to právě svěřenci trenéra Nolana, kdo se ujal vedení. Na konci třetině prostřelil Zeppa střelou z první Zemgus Girgensons.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:25

Flyers po inkasovaném gólu zavřeli svého soupeře v jeho třetině, jenže brankáře Neuvirtha překonat nedokázal ani Giroux a ani Voráček.

ZEMGUS GIRGENSONS - 1:0

18:51

ZEMGUS GIRGENSONS dostal nahrávku od Stewarta do mezikruží a střelou z první překonal Roba Zeppa. Asistence: Chris Stewart a Brian Flynn.

18:46

Máme tu vhazování před Zeppovo brankou.

18:20

Ennis obkroužil branku Zeppa, ale svou přihrávkou nenašel hokejku žádného svého spoluhráče.

17:10

Sabres se opět nepřesnou rozehrávkou připravují o kotouč.

16:32

Voráček předal kotouč Schennovi, jenže toho zastavila hostující obrana.
Je tu další komerční přestávka dnešního střetnutí.

15:25

Moulson pouze nahodil kotouč do pásma Flyers.

14:10

Sabres se po napadání soupeře osvobozují posláním kotouče na opačnou stranu.

13:20

Zepp rozehrál přesně na hokejku Stafforda, jenže jeho počínají dokázala zneškodnit obrana Philadelphie už v zárodku.

12:52

Rinaldovu střelu ukryl ve své lapačce Neuvirth, hra se tak stěhuje před jeho brankoviště.

12:24

Vhazuje se v pásmu Flyers.

12:18

11:37

Mayersova střela od hrazení byla vyražena pohotovým zákrokem Zeppa.

11:09

Sabres se přesilovka vůbec nedaří.

10:48

Hosté nyní sevřeli domácí v jejich pásmu. Své štěstí zkoušel Bellemare, avšak na Neuvirtha si nepřišel.

10:18

Kaleta byl faulován a domácí si zahrají přesilovou hru. Na trestnou lavici odchází Michael Raffl.

10:10

Raffl skvěle bojuje o kotouč v pásmu Buffala.

09:38

Český brankář nyní raději skryl kotouč, který se po střele Schultze odrazil od zadního hrazení.

09:13

Po icingu domácích se vhazovalo před Neuvirthem.

08:38

Těmi dvěma hráči, kteří se srazili jsou Torrey Mitchell a Tyler Ennis.

08:38

Dva hráči Sabres se nyní srazili ve středním pásmu, čehož se snažili využít hráči hostů.

08:14

Nyní následuje po pravici německého brankáře Roba Zeppa.

07:54

Hráči Flyers mají nyní více kotouč na hokejkách.
Komerční přestávka.

07:41

Přihrávka na Marka Streita nyní mířila až do středního pásma, takže je pískán ofsajd Philadelphie.

05:46

Vhazuje se po levé ruce brankáře Zeppa.

05:00

Střela Colaicova nebyla přesná, Flyers ale přesto zůstali ještě na chvíli v pásmu soupeře.

03:37

Hra se stěhuje před Neuvirtha.

03:29

Domácí jsou nastěhování před brankou Flyers, ale dokázali z toho vytěžit pouze jednu střelu.

02:37

Akce Mitchella byla zastavena obranou Flyers, vzápětí musel zasáhnou i český brakář Neuvirth.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Zranění hráči

Philadelphia Flyers
Matt Read (horečka), Steve Mason (zranění v dolní části těla), Scott Laughton (zranění v horní části těla), Kimmo Timonen (krevní sraženiny), Nicklas Grossmann (zranění v dolní části těla), Braydon Coburn (zraněná noha)

Buffalo Sabres
Mike Weber (zranění v dolní části těla), Brian Gionta (hlava), Cody McCormick (krevní sraženiny v noze), Marcus Foligno (zraněná ruka)
Předpokládané sestavy

Philadelphia Flyers: Zepp – Streit, MacDonald, Schultz, Dell Zoto, Colaiacovo, L. Schenn – Voráček, Giroux, B. Schenn – Simmonds, Couturier, Umberger – Akeson, Raffl, Rinaldo – Lecavalier, Bellemare, VandeVelde

Buffalo Sabres: Neuvirth – Gorges, Myers, Ristolainen, Zadorov, Strachan, Benoit – Stewart, Girgensons, Flynn – Ennis, Mitchell, Moulson – Stafford, Varone, Hodgson – Kaleta, Ellis, Deslauriers
Buffalo Sabres se nadále trápí a potácí na dně NHL. Horší, než oni jsou jen olejáři z Edmontonu. Hodně velký je rozdíl mezi nejproduktivnějšími hráči Buffala a Philadelphie. Nejproduktivnějším je zatím Tyler Ennis, který má 24 bodů.
Philadelphia Flyers se nachází na již zmiňovaném čtyřiadvacátém místě NHL. Na svém kontě mají jednačtyřicet bodů se skóre 119-134. Nejproduktivnějším hráčem je Jakub Voráček (17+35), druhý je Claude Giroux (14+34).
V ranní hodinách se můžeme těšit na utkání mezi Buffalem a Philadelphií. Aktuálně předposlední celek celé NHL s brankářem Neuvirthem bude čelit Flyers. Ani celek z Pensylvánie neprožívá přímo ideální sezónu. Velkými tahouny jsou Jakub Voráček a Claude Giroux, což ale stačí jen na 24. místo v NHL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:4

Branky a nahrávky: 19. Girgensons (Stewart, Flynn), 40. Ennis (Moulson, Ristolainen), 59. Girgensons (Moulson, Stewart) – 24. Umberger (Zotto, Lecavalier), 28. Streit (Giroux, Voráček), 46. VandeVelde (Lecavalier, Colaiacovo), 49. Raffl (Zotto, L.Schenn)

Buffalo Sabres: Neuvirth – Gorges "A", Myers "A", Ristolainen, Strachan, Benoit – Stewart, Girgensons, Flynn – Ennis, Mitchell, Moulson "A" – Stafford, Varone, Hogson – Kaleta, Ellis, Deslauriers.

Philadelphia Flyers: Zepp – MacDonald, Streit "A", Schultz, Del Zotto, Colaiacovo, L. Schenn – Voráček, Giroux "A", B. Schenn – Simmonds "A", Couturier, Umberger – Read, Raffl, Rinaldo – Lecavalier, Bellemare, VandeVelde.

Rozhodčí: Leggo, Kozari – Amell, MacPherson