NHL

Pittsburgh Penguins – New York Rangers

2:5

konec (1:2, 0:2, 1:1)

18.01.2015, 18:30 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Martin Schwarz (@MartinSmuci)

Tipsport: 2.2 3.5 2.87 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tři hvězdy utkání

1. Derek Stepan (NYR) (2 + 0)
2. Rick Nash (NYR) (2 + 0)
3. Derick Brassard (NYR) (1 + 1) (21:11:14)
Československá stopa v utkání

Ani v jednom z týmů dnes nepůsobil některý z českých nebo slovenských hokejistů.
Jsme na konci dnešního večerního klání zámořské National Hockey League. New York Rangers byli po většinu duelu lepším týmem na ledě, o svém kladném výsledku rozhodli především v prostředním dějství, kdy přidali další dva zásahy navrch. Domácí Pittsburgh sice stačil snížit ve třetí části a vykřesat naději, pak ale Penguins znovu inkasovali. Pět branek Jezdcům přináší celkem klidnou výhru v základní hrací době. Ode mě je to vše, přejí hezký zbytek nedělního večera.

60:00

59:11

Gólman Pittsburghu v poslední minutě základní hrací doby zachycuje puk do rukavice a zařizuje ještě jedno buly po své levé ruce.

58:52

Chris Kreider hodně důrazný v obranné třetině u mantinelu, Penguins začínají mírně polevovat a vědí, že cesta za kladným výsledkem by byla už hodně skvělá a překvapující.

58:02

Boylův pokus od modré čáry byl pro Thomase Greisse snadným počinem, domácí brankář puk jenom vyrážečkou lehce poslal do rohu.

56:24

Kotouč se za poslední vteřiny vyskytuje převážně ve střední třetině, tedy na území nikoho. Šance domácích je menší a menší, Rangers ubírají zaměření do obrany.

55:40

Kris Letang a jeho vyhlídky ke střele na pravém kruhu, když se mu to nepovedlo, mohl ještě zakončovat David Perron. Oba ale hodně nepřesní.

54:56

Vyhození celku ze slavného amerického města přes všechny čáry, píšťalka rozhodčího signalizuje prohřešek zakázaného uvolnění.

54:10

Jakoby Newyoračné nemohli dostat puk z obranné třetiny ani za cenu velké bojovnosti. Kreiderovi ani Brassardovi puk na hokejku nesedl.

53:38

Sidney Crosby zpátky na ledě, jeho klička za brankou ještě vybídla k nahrávce Ehrhoffa. Druhý zmiňovaný našel jen betony brankáře Rangers.

52:58

Na druhé straně Jevgenij Malkin v možnost zakončit, avšak dnes aktivní muž na ledě nyní ani netrefil zařízení soupeře.

52:25

Thomas Greiss si tak trochu sám zkomplikoval situaci, když si hodil puk z lapačky před sebe, ten ještě málem jeden z hostů dorážel. Ale pro Penguins vše dobře dopadlo.

52:03

Sidney Crosby chce vzít celou zodpovědnost na sebe a ještě vykřesat novou naději pro svůj tým. Ale Henrik Lundqvist byl proti i po jeho střele z otočky.

51:16

Chris Kreider měl na chvíli otevřený prostor k průjezdu do útočné třetiny, až na poslední moment se k němu dokázal stáhnout obránce Penguins.

50:29

Pittsburgh znovu předvádí styl hry, který se mu podařilo nastolit od začátku třetí třetiny. I když je ale v blízkosti Lundqvista, nedokáže se prosadit v zakončení.

2:5

Branky a nahrávky: 16. Crosby (Perron, Letang), 45. Perron (Bortuzzo, Letang) – 1. Nash, 7. Brassard (Klein, Zuccarello), 23. Nash (Brassard), 26. Stepan (St. Louis, Kreider), 47. Stepan (Kreider, St. Louis)

Pittsburgh Penguins: Fleury (26. Greiss) – Letang, Martin, Ehrhoff, Harrington, Despres, Scuderi – Perron, Crosby, Kunitz – Bennett, Malkin, Spaling – Downie, Sutter, Goc – Adams, Arcobello, Sill

New York Rangers: Lundqvist – Girardi, McDonagh, Boyle, Staal, Hunwick, Klein – Zuccarello, Brassard, Nash – St. Louis, Stepan, Kreider – Fast, Hayes, Hagelin – Stempniak, Moore, Miller

Rozhodčí: Pochmara, Furlatt – Brisebois, Sharrers

Diváci: 18 668