18.01.2015, 15:30 • Hartwall Arena, Helsinki • Karel Janeba (@Kajaneba)

Tipsport: 2.59 3.9 2.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám hezký zbytek dne. (17:48:58)

Dnešní utkání sledovalo 13396 diváků.
Československá stopa
Petr Koukal (JOK) 0+0, 16:19 čas na ledě
Ondřej Němec (MOS) 0+0, 18:01 čas na ledě
Je dobojováno. Šlágr dnešního dne KHL je u konce, Jokerit v něm porazil CSKA 2:1. V poslední třetině padly dvě branky, nejprve se v 50. minutě trefil Juhamatti Aaltonen, ovšem za ani ne minutu snižoval Igor Makarov a z utkání se tak stávalo drama.

S ukazatelem skóre to ale nepohnulo, ačkoliv to hosté zkoušeli minutu a šest sekund před koncem v šesti. Spravedlivější by pro oba celky jistě bylo prodloužení, nicméně na to se v hokeji nehraje.

60:00

59:44

CSKA se nedokáže usadit, z tribun se ozývá potlesk.

59:19

Gunderson nyní vyhodil puk, CSKA si jej bere a nahazuje zpět do útočného pásma.

59:01

CSKA stále kombinuje v pásmu Jokeritu. Změní se ještě skóre?

58:54

CSKA jde do šesti! Lalande zůstává na střídačce.

58:54

Oddechový čas pro hosty.

58:54

Jokerit vyhodil moc daleko, je odpískáno zakázané uvolnění.

58:31

CSKA nyní pouze nahazuje kotouče a snaží se o vytvoření souvislejšího tlaku.

57:47

CSKA se nedokáže semknout a kombinovat ve třetině Jokeritu. Ten i tentokrát vyhazuje kotouč tak, aby to nebyl icing.

57:08

Kapitán výběru z Moskvy Denis Děnisov nyní rozehrál další útok CSKA.

56:26

Domácí obránci nyní kombinují ve vlastním pásmu a zakládají útok.

55:50

CSKA se ale stále drží v útočném pásmu, i když ke střelám se moc nedostává.

55:44

54:51

Za doprovodu pískotu z tribun Hartwall arény kombinují hosté před brankou Jokeritu.

54:13

Andreas Engqvist dlouho vymýšlel, co by udělal s pukem. Nakonec ale vystřelil do připraveného Karlssona. Vhazovat se tak bude před švédským gólmanem.

53:47

A domácí ihned vyhazují kotouč přes všechny čáry.

53:44

Další vyloučení. Za podražení poputuje na trestnou lavici Oskari Korpikari (JOK).

53:21

CSKA se drží u branky Jokeritu a snaží se o vyrovnání skóre. Skvělé zákroky však předvádí Henrik Karlsson.

52:26

Nyní došlo na větší potyčku před střídačkou CSKA, která vyvrcholila pěstním soubojem mezi Igorem Makarovem a Semirem Ben-Amorem. Domácí hráč z ní vyšel jako vítěz. Oba hráči si odpykají pětiminutový trest.

52:15

Diváci v Hartwall aréně se i po inkasovaném gólu baví.

51:17

U kotouče se nyní drží domácí celek a snaží se vsítit další branku, která by znamenala pojistku vedení.

Igor MAKAROV - 2:1

50:21

CSKA právě vstřelilo branku!
CSKA však vzápětí snižuje! Jan Muršak si najel do levého kruhu, zadovkou přenechal kotouč IGORU MAKAROVI, který ranou nad beton Karlssona snižuje skóre. Asistence: Jan Muršak

Juhamatti AALTONEN - 2:0

49:03

Jokerit právě vstřelil branku!
Topi Jaakola dostal přihrávku k modré čáře, posunul kotouč na JUHAMATTIHO AALTONENA, který tvrdou ranou do rohu branky navyšuje skóre. Asistence: Topi Jaakola, Daine Todd

48:59

Niko Kapanen si skvěle vybruslil až před Lalanda, ale nastřelil tyč.

48:19

Jokerit se ubránil a zakládá další útočné snažení.

47:37

46:29

Domácí se ubránili náporu a za potlesku vyhazují kotouč a odjíždí střídat.

45:37

Tomi Maki (JOK) si jde sednout za hákování. Jak si hosté poradí s touto přesilovkou?

44:38

Děnisov se nenápadně dostal ke střele, ta však do sítě neprošla. Později se před Karlssonem strhl zmatek, ovšem švédský gólman vše zvládl.

43:52

Dějištěm hry bylo momentálně zvoleno střední pásmo. K vidění není žádná výraznější akce, ani žádné přerušení.

43:01

Engqvistův pokus mohl dorážet Arťuchin, věhlasný Rus se však ke kotouči nedostal. CSKA i nadále drží puk na svých holích.

42:04

Z pásma byli domácí sice vyhoštěni, i tak ale mají kotouč na holi a snaží se proniknout zpět.

41:36

Jokerit si vybojoval vhazování v útočné třetině a začíná s kombinacemi.

41:15

Pokus z hole Arťuchina lapil do lapačky Karlsson. Vhazovat se bude po levici švédského gólmana.

40:47

Ke střele se dostal Kiselevič, jeho projektil zastavil Karlsson.

40:39

40:01

Začala poslední třetina, Jokerit nahazuje kotouč do pásma CSKA.

40:01

Je za námi 40 minut hry. Druhé dějství přineslo jeden gól a ten padl ve 36. minutě, když si od mantinelu v početní výhodě vybruslil Steve Moses a otevřel gólový účet tohoto utkání. Do poslední periody vstoupí hosté s přesilovkou, povede se jim ji nějako zužitkovat? To uvidíme v další třetině, která začne přibližně v 17:08.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:47

Bogdan Kiselevič si najížděl na dorážku do prázdné klece, bohužel pro hosty však netrefil.

39:12

Nyní se výtečně na modré čáře uvolnil Nikita Zajcev, ani jeho dělovka si ale do klece domácích cestu nenalezla.

38:50

Ke střele se dopracoval Stephane Da Costa. Ovšem s jeho projektilem si Henrik Karlsson poradil.

38:39

Tomi Maki (JOK) je vyloučen za naražení. Uvidíme tak první přesilovku hostů.

37:42

Před Karlssonem se dokonale uvolnil Andreas Engqvist! Jeho pokus ale letěl mimo klec domácího brankáře.

37:09

CSKA se urputně snaží vyrovnat, Jokerit jim to však nechce umožnit. K malému oddychu přispěl nyní Petr Koukal vyhozením na zakázané uvolnění.

36:14

Kapanen nedokázal tečovat kotouč do sítě. Následně si pak před domácího gólmana vybruslil Hjalmarsson, jeho projektil ale skončil na hrudi švédského mága v dresu Jokeritu.

35:48

Jokerit dychtí po dalším gólu a usilovně kombinuje v pásmu CSKA. To nyní působí trochu zmateně.

Steve MOSES - 1:0

35:01

Nakonec je gólový účet přeci jen otevřen v přesilovce. STEVE MOSES si vybruslil od mantinelu před Lalandeho a přesnou ranou k bližší šibenici otevírá skóre. Bez asistence

34:40

Ke střele se ovšem domácí nedostali a načež museli opustit pásmo kvůli nekvalitnímu zpracování přihrávky.

34:18

Jokerit se nyní usadil v pásmu a začíná kombinovat.

33:25

Přesilovka má opět stejný start, CSKA vyhazuje kotouč z pásma.

33:23

Jan Muršak (MOS) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

32:50

Engqvist vyváží kotouč ven z pásma CSKA a předává jej soupeřovi. Ten zahajuje další útočné snažení.

32:17

32:10

Moses hledal volného Koukala, přihrávka k němu ale nedošla.

31:37

Ville Lajunen nezpracoval přihrávku a Jokerit znovu opouští pásmo.

31:01

Hostům se podařilo již potřetí vyhodit. Při výhodě se zde Jokerit zdržel solidně dlouho, teď se mu nedaří usadit se.

30:22

Kotouč však neprodleně po buly opustil pásmo CSKA.

30:17

Máme první vyloučení této hry. Denis Děnisov (MOS) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

30:05

Jokerit je v šesti lidech, jelikož má výhodu. Rozhodčího už ale musí pěkně bolet ruka.

29:10

Fandové Jokeritu se rozjeli, domácí se teď drží v pásmu CSKA značně nejdelší dobu v celém utkání a zasypávají Lalandeho střelami. Ten se ovšem zatím drží.

28:17

Nyní to zkoušel Riku Hahl, jeho projektil však nedoletěl ani k svatyni CSKA.

27:38

Tommi Huhtala se protáhl až do levého kruhu a vyslal pohlednou ránu. Tu Lalande vyrazil bez potíží, i když působil krapet zmateně.

26:52

Moskva má kotouč na holi ve svém pásmu a s rozehrávkou nějak nespěchá.

26:13

Jokerit – CSKA nabízel vždy atraktivní podívanou. Dnes je ale ten hokej bez výraznějších šancí, aspoň prozatím.

25:43

Omark vybojoval kotouč v pásmu a hledal volného Petra Koukala, k českému forvardovi se ale kotouč nedostal. Hosté pouze vyhodili na icing.

25:20

Už se pokračuje, dějištěm hry je nyní pásmo Jokeritu Helsinky.

25:17

Karlsson přišel o masku, hra se přerušuje.

24:50

Jokerit se nyní za aplausu z tribun zdržuje v pásmu CSKA Moskvy.

24:07

Maxim Mamin si stylově objel branku a přihrál kotouč na Korotkova, ten jej však poslal do betonu Karlssona.

23:57

Jokerit se v pásmu CSKA moc dlouho nezdržel, hra se přehoupla do pásma domácích.

23:11

Koukal si najížděl sám před Lalanda, kotouč ho však minul.

22:51

Přechod Jokeritu do útoku zastavil ofsajd.

22:37

Dělovka z hole Igora Grigorenka si našla cestu akorát do betonu domácího brankáře.

22:05

Karlsson nyní zaváhal v rozehrávce, když jej dojížděl zezadu Tělegin. Nakonec však kotouč rozehrál v pořádku.

21:50

Pěknou střelou se prezentoval Andrej Stas, Karlsson byl však připraven.

21:26

Hra přidala na tempu, Omark našel přesným pasem Koukala, pokus z hole expardubického hokejisty však skončil v lapačce Lalandeho.

20:46

Ke střele se dostal Muršak, jeho projektil šel ale vedle klece Karlssona.

20:11

Nyní se držiteli puku stali hostující hráči CSKA Moskva. Jejich nahození však skončilo zakázaným uvolněním.

20:01

Odstartovalo druhé dějství, u kotouče je domácí Jokerit.

20:01

Je za námi konec první třetiny. Byli jsme svědky velmi rychlého hokeje plného šancí, gól nám sice ukázán nebyl, ovšem s tímto nasazením od obou celků se jej jistě dočkáme. Další třetina začne přibližně v 16:19.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:54

Ohtamaa již jen nahodil kotouč, v této třetině se už nic nestane.

19:24

V závěru prvního dějství je u puku CSKA v pásmu Jokeritu. Dočkáme se ještě gólu?

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:24

Stále se pokračuje ve svižném hokeji, který doplňuje málo přerušení. Jokerit se nyní tlačí do třetiny CSKA.

17:23

Omark se skvěle protáhl kolem defenzívy CSKA. Puk mu ovšem naneštěstí pro něj ujel v ten nejméně vhodný moment – stál totiž sám před Lalandem.

17:07

U puku je Jokerit, konkrétně Omark jej nyní podél mantinelu vede do útočného pásma.

16:58

A další přerušení, CSKA se totiž provinilo ofsajdem.

16:29

Puk byl uveden zpět do hry a hra pokračuje.

16:28

Po velmi dlouhé době se přerušuje a rovnou na delší dobu, následuje totiž komerční pauza.

16:11

Nyní jsme svědky souboje mezi Stasem a Wirtanenem v rohu pásma Jokeritu.

15:33

Ani jeden z celků se nedokáže usadit. CSKA konstantně přechází do pásma Jokeritu a pak zase ven.

14:39

Ani atak Zajceva na Steva Mosese nedal rozhodčím podmět k přerušení hry. Diváci se sice pískotem dožadují odpískání faulu, ovšem jim to není nic moc platné. U puku je nyní Muršak v pásmu Helsinek.

14:12

Hraje se hodně dlouho bez přerušení, Sergej Andronov nyní peláší do útočného pásma.

13:20

Saari se srdnatě opřel do souboje s Těleginem a Jokerit tak znovu vybojoval černou pryž ve svém pásmu.

12:31

Lajunen se ujal kotouče a Jokerit rozehrává útočnou akci.

11:59

Hra se trochu zklidnila, puk je nyní ve středním pásmu.

11:20

Před Lalandem zůstal zcela sám Tomi Maki, ale trestuhodně minul!

10:49

Jokeritu se nedaří dostat se přes střední pásmo. Tak to ze střední části hřiště zkusil Omark, jeho projektil ale zamířil vedle.

10:15

Ihned po vhazování se ke střele dostal Naumenkov, jeho pokus ale letěl do hrudi Karlssona.

09:48

Aaltonen si vybruslil až před Lalandeho, ovšem položeného gólmana v dresu CSKA Moskva prostřelit nedokázal.

09:25

Petr Koukal vybojoval kotouč a Jokerit se tak stěhuje do pásma CSKA.

08:49

Po první reklamní pauze tohoto utkání se opět pokračuje ve hře, nyní je u puku CSKA ve svém obranném pásmu.

08:09

Obří šance domácího celku! CSKA tragicky rozehrálo a sám s kotoučem se před Lalandem ocitl Semir Ben-Amor, jeho klička si však do sítě cestu nenašla.

07:31

A opět Arťuchin, ani tentokrát ale ruský sniper nezamířil přesně, betony Karlssona byly na správném místě.

06:54

Arťuchin si dlouho držel kotouč na holi, až se rozhodl pro střelu z bekhendu. Ta střela ale narazila do Saariho a ten vyváží kotouč ven ze třetiny.

06:05

Ani ruka Ohtamy nepomohla a Jokerit se musí stěhovat z pásma CSKA.

05:53

Niklas Hagman to zkoušel na Lalandeho, ten se ale nenechal zmást a jeho pokus vykryl.

05:20

Korotkov si vybruslil až před Karlssona, ovšem jeho dělovka letěla těsně vedle klece!

04:47

Zaplněné tribuny Hartwall Areny momentálně sledují kombinace hráčů CSKA v pásmu Jokeritu.

04:29

Posléze se ve velké šanci ocitl Moses, ovšem jeho kličku Lalande vychytal.

03:58

Petr Koukal nezvládl přechod do útočného pásma a Jokerit tak přišel o kotouč. Toho využil Arťuchin, branku z mezikruží ale netrefil.

03:27

Poprvé kotouč přidržel i Lalande, ten se musel činit proti střele Jaakoly. Poté si ještě vyřizovali účty Koukal s Bondarevem, k pěstnímu souboji ovšem nedošlo. Vhazovat se bude v pásmu CSKA.

02:35

Karlsson kryje další pokus, tentokrát z hole Muršaka. Vhazovat se bude po pravici švédského gólmana.

02:10

Igor Grigorenko nastřelil tyč!

01:49

Němec měl problémy s rozehrávkou, nakonec ale vše zvládl a CSKA tak přechází do útoku.

01:49

01:23

A opět Moskvu zastavuje ofsajd.

01:15

CSKA nahodilo kotouč do pásma Jokeritu a začalo bojovat.

00:54

Ke střele se dostal Sallinen, jeho pokus ovšem byl tečován do ochranné sítě.

00:30

Po rychlém přechodu do pásma vystřelil Hjalmarsson, jeho projektil kryje Karlsson.

00:04

Utkání začalo atakem CSKA na branku Helsinek.

00:01

Halou zní hymna Ruské federace. Poté si poslechneme ještě hymnu Finska a utkání bude moci být odstartováno.
Hráči přichází na led za hromadného potlesku domácích příznivců.

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Korpikari, Gunderson, Jaakola, Todd, Ohtamaa, Lajunen, Saari – Hagman, Kapanen, Huhtala – Sallinen, Aaltonen, Wirtanen – Moses, Koukal, Omark – Maki, Ben-Amor, Hahl

CSKA Moskva: Lalande (Galimov) – Děnisov, Zajcev, Kiselevič, Němec, Jegoršev, Naumenkov, Bondarev – Grigorenko, Da Costa, Engqvist – Hjalmarsson, Arťuchin, Muršak – Makarov, Stas, Andronov – Tělegin, Korotkov, Mamin – Kvartalnov

Rozhodčí: Alexej Bělov, Eduard Odins – Juris Balodis, Sergej Morozov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

CSKA MOSKVA

Klasický celek z Moskvy se nachází na první příčce celé KHL se ziskem 108-mi bodů, což je velmi slušné. Drží si náskok osmi bodů na SKA Petrohrad, který dnes hraje v Čerepovci. Pokud tam prohraje a CSKA dnes vyhraje, budou mít náskok už jedenácti bodů, což zní lákavě. Z českých hokejistů působí v týmu Ondřej Němec.
JOKERIT HELSINKY

Nováček v KHL si vede skvěle, patří mu třetí místo v západní konferenci se ziskem šestadevadesáti bodů. Z Čechů v tomto týmu uvidíme bývalého hráče Pardubic Petra Koukala, který sem přišel před sezónou. Jokerit se v případě vítězství tabulkou neposune, ovšem dotáhne se na druhý SKA Petrohrad, což je lákavé.
Zdravím všechny fanoušky KHL. Vítám vás u šlágru dnešního dne, jímž je souboj mezi Jokeritem Helsinki a CSKA Moskva. Tímto atraktivním utkání vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

2:1

Branky a nahrávky: 36. Moses, 50. Aaltonen (Jaakola, Todd) – 51. Makarov (Muršak)

Rozhodčí: Alexej Bělov, Eduard Odins – Juris Balodis, Sergej Morozov

Diváci: 13396