3:2

konec (1:0, 0:1, 2:1)

05.01.2015, 18:00 • Martin Voltr

Tipsport: 1.23 6.2 7.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Na počest vítězů si vyslechneme švédskou hymnu. Program prvního dne mistrovství světa je teprve na začátku, již za několik okamžiků se proti sobě postaví v repríze loňského souboje o bronzové medaile hokejistky Česka a Ruska! (20:07:12)
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Švédsko – 13 (25)
Japonsko – 8 (28)
Nejlepší hráčky dnešního zápasu:

Švédsko – Emma Söderbergová
Japonsko – Haruka Toková
Japonky byly hodně blízko překvapení hned v úvodním zápase světového šampionátu, o nadějný remízový stav však přišly necelou minutu před koncem. Švédsko si připisuje do tabulky úvodní tři body.

60:00

59:56

Moe Cukimotová přece jen ještě vybojovala vhazování v útočné třetině, brankářka Tonosakiová míří na střídačku! Japonsko hraje power-play!

59:40

Švédský výběr drží puk v útočné třetině a vůbec nedovoluje soupeři možnost odvolat brankáře.

59:22

Útočná akce Švédek je znovu zastavena pro postavení mimo hru.

59:02

Time out si vybral také japonský kouč. Podaří se ještě něco Japonkám vymyslet?

Hanna OLSSONOVÁ - 3:2

59:02

Švédsko právě vstřelilo branku!
Krátce po začátku poslední minuty se Švédky potřetí v dnešním střetnutí dostávají do vedení! Parádní kombinační akce skončila na prostoru kruhů, odkud příklepem poslala puk přímo pod břevno bezmocné Tonosakiové HANNA OLSSONOVÁ – 3:2! Asistence: Emma Johanssonová.

58:57

Pád Cukimotové ve středním pásmu mohl přijít Japonky hodně draho! Emma Johanssonová se totiž dostala k jedovaté střele z mezikruží a také následným dorážkám, Tonosakiová ale udržela stav nerozhodný!

58:31

Švédský přechod do útočné třetiny nebyl v souladu s pravidly, akce favorita je tedy přerušena píšťalkou čárového sudího.

58:16

Japonky pouze nahazují kotouč a znovu se stahují do své obranné ulity.

57:33

Hráčky Tre Kronor se ze všech sil snaží o strhnutí skóre zpět na svoji stranu, Japonky ale brání velmi houževnatě a každou vteřinou se přibližují k zisku nečekaného bodu.

56:58

Důležitý zákrok nyní předvedl Tonosakiová po prudké střele Gradinové od modré čáry. Švédky však zůstanou usazeny v útočném pásmu.

56:10

Švédský kouč si po inkasované brance okamžitě vybírá oddechový čas!

56:10

Japonsko právě vstřelilo branku!
Japonská skupinka fanoušků v hale vyskočila radostí, Japonky totiž necelé čtyři minuty před koncem dotahují ztrátu! Laxnost švédské defenzívy skvěle potrestala MOE CUKIMOTOVÁ, která se na hranici brankoviště dostala ke kotouči a bleskurychle ho zametla za záda Söderbergová – 2:2! Asistence: Ai Otaová.

55:52

Tempo hry začíná s blížícím se koncem gradovat, Japonsko cítí šanci na bodový zisk.

3:2

Branky a nahrávky: 3. Olssonová, 42. Adolfssonová (E. Johanssonová), 60. Olssonová (E. Johanssonová) – 38. Toková (Cukimotová), 57. Cukimotová (Otaová)

Švédsko: Söderbergová (Reidebornová) – Brolinová, Adolfssonová "C", Strandbergová, Linderová, Bäckebová, Gradinová, Bergstromová – W. Johanssonová, Sköldová, Wesslingová – E. Johanssonová, Olssonová, Murenová – Armborgová, Tedenbyová, Hjalmarssonová – El Mahmadiová, Af Bjurová, Svenssonová – Vernblomová. Trenér: Henrik Cedergren.

Japonsko: Tonosakiová (Kondová) – Sekiová, Šigaová, Takenakaová, K. Otaová, Sugimotová, Sonodaová, Itová, Sakuraiová – Mijazakiová, A. Otaová, Toková "C" – Cukimotová, Hinataová, Sanová – Miuraová, Otakiová, Išidaová – Nišiová, Enomotová, Sakamotová. Trenér: Jošifumi Fudžisawa.

Rozhodčí: Cugliettaová (GBR) – Te-Ri (KOR), Strohmengerová (GER).