NHL

Ottawa Senators – Tampa Bay Lightning

2:4

konec (1:0, 1:3, 0:1)

05.01.2015, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 3.1 3.5 2.02 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to tedy vše a já vám přeji příjemný zbytek noci. (03:48:24)
3. Kyle Turris (OTT) 1+1
Třetí třetina je tedy také pryč a Tampa si v ní jen pojistila vedení, které udržela až do konce. V 48.minutě se prosadil podruhé v dnešním zápase Tyler Johnson a uzavřel skóre dnešního zápasu. Do něj sice Sens vstoupili velmi dobře, ale postupem času byla vidět únava ze včerejšího utkání v Bostonu a nelehkého přesunu zpět do Ottawy.
Senátoři tak přichází o sérii tří vítězství v řadě, Tampa naopak po zaváhání v Pittsburghu opět vítězí.

60:00

59:47

Po nahození od modré ještě Lehnera mohl překonat Drouin, ale domácí brankář udržel beton na ledě a dnešní zápas skončí výsledkem 2:4.

58:31

Střelec dvou branek Tyler Johnson by rád hattrick, ale tomu se zatím ani nyní nedostalo.

58:04

Hoffman už je zpět na ledě, Ottawa hraje ve čtyřech, ale téměř stoprocentní šanci měl Callahan, který číhal u volné tyče, ale následně poslal puk do ochranné sítě.

57:15

Erik Karlsson (OTT) sice hodně nesouhlasí, ale jde na lavici hanby za hákování. Nutno říci, že z opakovaných záběrů šlo jasně vidět, že mu Killorn držel hokejku. Kapitán domácích dostává ještě dvě minuty přídavek za nesportovní chování.

56:56

Jeden na jednoho se snažil projít Bobby Ryan, který se dostal i ke střele a Ben Bishop musel vytáhnout nelehký zákrok a udržet puk mezi rukou a tělem.

56:38

Přesilovka Tampy neměla dlouhého trvání, na trestnou lavici usedá za hákování Brett Connolly (TBL).

56:00

Zcela hloupě se teď nechal vyloučit Mike Hoffman (OTT), který neudržel nervy na uzdě a tvrdým krosčekem do zad poslal jednoho z domácích na led.

54:39

Další útok Ottawy byl bez problému zastaven a na druhé straně prověřil Lehnera Steven Stamkos.

54:28

Bobby Ran sice získal kotouč v rohu, Turris jej posunul na MacArthura, ale jeho střela nemířila mezi tři tyče.

54:13

Opět je puk v hledišti a hra je znovu přerušena.

53:58

Sens se sice snaží, ale kýžený tlak ne a ne přijít. Střela Pageaua nezpůsobila Bishopovi velké potíže.

52:48

Lehner pouze vyrazil střelu před sebe a Steven Stamkos mohl přidat pátou branku, když se dostal k dorážce z hranice brankoviště. Domácí brankář napravil svou chybku a zakročil.

52:18

Puk se ocitl mimo hrací plochu a po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

2:4

Branky a nahrávky: 1. Turris (MacArthur, Ceci), 28. Stone (Turris, Karlsson) – 24. Hedman (Drouin, Carle), 37. Johnson (Kučerov, Stralman), 37. Stamkos (Killorn, Hedman), 48. Johnson (Kučerov, Palát)

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Karlsson, Phillips, Ceci, Cowen, Gryba, Wiercioch – Stone, Turris, MacArthur – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Condra, Legwand, Greening – Chiasson, Pageau, Michálek

Tampa Bay Lightning: Bishop (Nabokov) – Šustr, Hedman, Stralman, Carle, Nestěrov, Garrison – Connolly, Stamkos, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Callahan, Filppula, Paquette – Morrow, Boyle, Drouin

Rozhodčí: Chris Rooney, Brian Pochmara – Derek Nansen, Mark Wheler