NHL

Columbus Blue Jackets – Florida Panthers

2:1

konec (1:0, 0:1, 1:0)

02.12.2014, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Michal Borovan (@MichalBorovan)

Tipsport: 2.2 3.8 2.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Mně tedy již nezbývá, než se s Vámi rozloučit. Děkuji za pozornost a těším se opět někdy s nejlepší hokejovou soutěží planety. (03:44:35)
Tři hvězdy zápasu:
1) Boone Jenner (CBJ) – 1+0, 1 bod, +/- +1
2) Sergei Bobrovsky (CBJ) – 25 střel, 1 inkasovaný gól
3) Kerby Rychel (CBJ) – 0+1, 1 bod, +/- +1
Československá stopa v utkání:
Tomáš Fleischmann se ve třetí třetině ocitl v dobrá příležitosti, Bobrovsky však dnes zachytal výborně. Navíc si připisuje v tabulce +/- -1 bod, protože byl na ledě při první brance Columbusu. Ani slovenský forvard Tomáš Kopecký si dnes na ruského gólmana v dresu Modrých Kabátů nepřišel.
A máme tady konec. Columbus poslední buly poslal za vlastní bránu, kde už kotouč domácí udrželi. Panteři se sice v závěru párkrát dostali s pukem do útočné třetiny, branku Bobrovského však příliš neohrozili. Boone Jenner svou rozhodující brankou z 51. minuty ukončil šesti zápasové čekání Blue Jackets na vítězství.

60:00

59:50

Oddechový čas pro domácí.

59:50

Vyhozený puk se kutálel po hraně na bránu Floridy, kterou nakonec o centimetry minul.

59:25

Jenner vyvezl puk do středního pásma, odkrytou bránu netrefil.

58:54

Montoya míří na střídačku.

58:39

Domácí výborně drží puk v pásmu Floridy.

58:06

Huberdeau se po tvrdém střetu těžce sbírá z ledu. Svého spoluhráče následně přijel pomstít Mitchell, rozhodčí však bitku nepřipustili.

57:51

Další střela od modré sražena do hlediště. Buly před Bobrovskym.

57:48

Bergenheim míří z úhlu mimo.

57:20

Domácí zatím skvěle zvládají závěr třetí třetiny.

56:29

Skille od modré neprostřelil Montoyu.

56:16

Nyní navíc icing hostí.

56:10

Florida se nedokáže s pukem usadit v pásmu soupeře.

55:39

Na druhé straně vyrušil Montoyu z nečinnosti ranou z mezikruží Hartnell.

55:21

Willie Mitchel míří od modré nepřesně.

55:10

Columbus zuřivě brání vlastní modrou čáru.

54:37

Pět minut před koncem se bude vhazovat ve středovém kruhu.

54:10

I domácí teď pořádně přitvrdili v soubojích, rozhodčí zůstávají klidní.

53:40

Bobrovsky přikryl nahození Mitchella. Buly v obranném pásmu Modrokabátníků.

53:08

Panteři vědí, že mnoho času již nezbývá a přitápějí pod kotlem.

51:54

Další zákrok ruského gólmana proti střele jeho krajana Kulikova.

51:12

Fleischmann se dostal před bránou Columbusu k odraženému puku, skvěle chytajícího Bobrovského ale nepřekonal.

Boone JENNER - 2:1

50:05

Columbus právě vstřelil branku!
Dělo v Nationwide Aréně zaburácelo. Po chybě domácích se dostal k puku Boone Jenner, který přihřál na Kerby Rychela. Jeho střelu ještě Montoya vyrazil, na dorážku samotného BOONA JENNERA už ale neměl nárok. Asistence: Kerby Rychel.

49:27

Jared Boll skvěle clonil před bránou a sám se poté snažil dorazit puk za nejistého Montoyu.

48:54

Hayes se dostal do zajímavé pozice, ani na dvakrát však Bobrovského nepřekonal.

48:04

Prohráli však buly a dopředu míří hosté.

47:58

Zakázané uvolnění Panterů a domácí si berou time-out.

47:26

Bergenheim se dostal po přihrávce zpoza brány do zakončení, mířil však nepřesně.

46:09

Jack Johnson vypálil těsně vedle levé tyče Montoyovy branky.

45:50

Sražené střela od modré nepříjemně padala na Bobrovského, ten si ji však dokázal bezpečně pokrýt.

45:18

Bobrovsky lapil střelu od modré.

44:57

Montoya s obrovskou dávkou štěstí vyrazil střelu Chaputa.

44:20

Na druhé straně neprošla střela Johnsona.

44:06

Hosté se hnali 3 na 2, Pirri však přečíslení pokazil nepřesnou přihrávkou.

43:39

A Montoya si poradil i se střelou Rychela.

43:27

Tvrdou střelu Hartnella vyrazil Montoya ramenem.

42:16

Cracknell se dostal hned dvakrát do zakončení, Montoya byl pokaždé pozorný.

41:42

Nahození Gudbransona mohlo jen těžko Bobrovského překvapit.

41:31

Calvert zakončil únik 2 na 1 nepřesnou střelou.

40:33

Atkinsonův průnik zastavuje ofsajd.

40:01

Druhá třetina se nesla v lehké převaze domácího celku. Paradoxně to však byli Panteři kteří skórovali. Jejich třetí přesilovku využil tvrdou střelou od modré Ekblad. V závěru druhé části se ocitl ve velké příležitosti slovenský útočník Kopecký, kterého však zradil poskakující kotouč. Střely v druhé třetině – 7:10. Třetí třetina začne přibližně v 02:52.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:20

Závar pře bránou hostí končí potyčkou Hartnella s Mackenziem.

38:45

Kopecký v obrovské šanci nejprve pálil z mezikruží. Při dorážce na něj zívala odkrytá brána, neposedný puk však přeskočil jeho hokejku.

38:32

Kotouč mizí po vyhození Olsena v hledišti, po cestě však lízl tvrzené sklo. Buly před Montoyou.

37:55

Střela Bergenheima mizí ve výstroji Bobrovského.

37:28

Ekblad dostal dobrou nabídku z rohu kluziště, jeho střela však mířila těsně nad bránu domácích.

37:15

Je tady další icing domácích.

37:03

Tomáš Fleischmann vložil hůl do tvrdé střely Olsena, bohužel ji však srazil mimo bránu Columbusu.

36:53

Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

36:20

Kopecký na Bobrovského nevyzrál.

35:37

Boyes udržel útočné pásmo, následně však posla nepřesnou přihrávku na Barkova.

34:50

Montoya na poslední chvíli rozehrál puk před dotírajícím Jennerem.

33:58

Na druhé straně Bobrovsky vyrazil tvrdou střelu Pirriho.

33:46

Johnson on modré míří nepřesně.

33:11

Montoya v pohodě chytá Savardovu střelu od modré.

32:44

Kličku před modrou si dovolil Trocheck, což však vedlo k postavení mimo hru.

32:19

Z otočky vypálil Jussi Jokinen, Bobrovského lapačka byla na svém místě.

31:20

Ekblad od mantinelu Bobrovského nepřekonal.

30:46

Bjugstad chycen v ofsajdu.

30:23

Bergenheim okamžitě naskočil z trestné a střelou od mantinelu těsně minul bránu domácích.

30:11

29:55

Wisniewského střela sražena do hlediště.

29:21

Coligno v dobré pozici ztroskotal na Montoyovi.

29:10

Connauton od modré vyprášil chrániče gólmana Floridy.

28:39

Wisniewski minul křižnou přihrávku od Connautona.

28:11

Sean Bergenheim (FLA) dostane menší trest za vysokou hůl.

27:44

Bergenheim se vytočil s pukem zpoza brány, Bobrovského nepřekvapil.

26:59

Tomáš Kopecký se prokličkoval do dobré pozice, v poslední chvíli mu však puk ujel.

26:40

Komerční přestávka umožní hostům se trochu uklidnit po náporu Blue Jackets.

26:20

Gibbonsova střela z otočky letí těsně mimo.

25:20

Skille se skvěle nacpal s pukem až před Montoyu, který na poslední chvíli vypíchl holí puk útočníkovi Columbusu.

24:08

23:10

Florida vyhazuje přes všechny čáry.

22:37

Další pokus Atkinsona kryje Montoya.

22:15

Tvrdá střela Atkinsona míří mimo bránu Floridy.

22:08

První přesilovka pro domácí. Za držení hole míří na trestnou Olsen (FLA).

22:03

Johnsonovu střelu od modré vyráží Montoya.

Aaron EKBLAD - 1:1

21:23

Florida právě vstřelila branku!
Třetí přesilovku již Panteři využívají. AARON EKBLAD napřáhl od modré a jeho střela proletěla změtí těl až za záda Bobrovského. Asistence: Brad Boyes, Sean Bergenheim

20:29

Hned na začátek druhé třetiny je tu vyloučení. Za vysokou hůl bude pykat Rychel (CBJ).

20:01

První třetina nám příliš šancí nepřinesla, o čemž mluví i počet střel z první části – 4:6. Hosté měli k dispozici dvě přesilové hry, ale ani v jedné z nich si nevypracovali žádnou větší příležitost. A za to je stihl trest. Pět minut před koncem se k puku dostal naprosto osamocený Calvert, který vsítil první branku zápasu. Druhá třetina začne přibližně v 01:57.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30

Johansen prověřil pozornost gólmana Panterů.

18:05

Skille pálí těsně vedle.

17:05

Domácí se stihli rychle vrátit a zablokovat brejk Floridy.

16:55

Nick Foligno při střele od modré zlomil hůl a Columbus jde do protiútoku.

Matt CALVERT - 1:0

15:07

A máme tady první branku.MATT CALVERT se po skvělé přihrávce zpoza brány od Michaela Chaputa ocitl naprosto sám před Montoyou a svou pozici dokázal naprosto bez problémů využít. Asistence: Michal Chaput, Jordan Leopold

14:20

Columbus se usadil v útočném pásmu, ke střele se však hráči domácích nedostali.

13:39

Campbell od modré míří mimo.

13:12

Puk letí do hlediště, vhazovat se bude před Bobrovskym.

12:45

Další dělovka Wisniewského letí mimo bránu Floridy.

12:15

Mackenzie těsně nedosáhl na nahozený puk.

11:57

Wisniewski poslal tvrdou střelu od modré, kterou Montoaya nedokázal udržet. Rozhodčí však ztratili puk z dohledu a přerušili hru.

11:38

Jared Boll dojížděl nahozený puk, který raději skryl pod lapačkou Montoya.

10:49

Domácí v plném počtu. Ani druhá přesilovka hostí neznamenala pro Bobrovksého takřka žádnou práci.

10:25

Johansen vyvezl puk až do útočného pásma.

09:25

Jokinen míří těsně vedle.

08:55

Ekblad zahrál vysokou holí a hra se stěhuje do středního pásma.

08:49

Domácí jdou opět do čtyř. Calvert (CBJ) si odsedí dvě minuty za hákování.

08:47

Trocheck zpoza brány nahodil puk před Bobrovského a obrana Columbusu měla co dělat, aby zabránila dotírajícím hostům v zakončení.

08:02

Calvertova střela míří mimo.

07:16

Střela Murrayho od modré k Montoyovi neprošla.

06:40

Hra se momentálně odehrává převážně ve středním pásmu.

05:34

Domácí v plném počtu. Přesilovka Floridy žádné nebezpečí nepřinesla.

05:10

Domácí zatím brání oslabení bez menších problémů.

04:30

Ofsajd Floridy a bude se vhazovat ve středním pásmu.

03:45

Bobrovsky v pohodě vyráží střelu Briana Campbella.

03:32

Jak Johnson (CBJ) se hodně diví, přesto bude muset odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

02:55

Tomáš Fleischmann a jeho první střelecký pokus, Bobrovsky byl pozorný.

02:16

Calvert si odvedl defenzivní práci a Blue Jackets se dostávají k puku.

01:30

Na druhé straně nepřesně střílí Barkov.

00:40

Johansen se pěkně proháčkoval do pásma, ke střele se ale nedostal.

00:14

Utkání začíná icingem Floridy.

00:01

V hlavním městě Ohia je již vše připraveno. Oba celky již vjíždí do arény a utkání co nevidět začne.

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky – Prout, Johnson, Savard, Leopold, Cannauton, Wisniewski – Hartnell, Johansen, Foligno – Rychel, Jenner, Atkinson – Skille, Chaput, Calvert – Boll, Cracknell, Gibbons.

Florida Panthers: Luongo – Ekblad, Camobell, Kulikov, Mitchell, Gudbranson, Olsen – Huberdeau, Bjugstad, Pirri – Bergenheim, Barkov, Boyes – Fleischmann, Trocheck, Hayes – Kopecký, Mackenzie, Jokinen.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Marko Daňo (CBJ) – 8 záp., 1+1, 2 body, +/- 0
Tomáš Fleischmann (FLA) – 19 záp., 1+2, 3 body, +/- +2
Tomáš Kopecký (FLA) – 21 záp., 0+3, 3 body, +/- -9
Columbus Blue Jackets: Modrým kabátům se zatím letos vůbec nedaří. Na svém kontě mají pouze čtrnáct bodů a krčí se na samotném chvostu tabulky Východní konference. Trenéři Todda Richardse už tak ztrácejí na pozice zaručující play-off 12 bodů. Clomubus navíc již šest zápasů čeká na výhru. Tu poslední si připsal před více než 14 dny pro San Jose.
Florida Panthers: Florida se naopak pomalu, ale jistě drápe tabulkou vzhůru. Po mizerném startu do sezóny, kdy čekali Panteři na první výhru až do čtvrtého kola přišlo zlepšení. Výsledky jsou však jako na houpačce. Jen posuďte sami, posledních deset zápasů přineslo pět výher a pět proher.
Vítejte u dalšího přenosu se zámořské NHL. Společně dnes budeme sledovat zápas Columbusu, který v Nationwide Aréně přivítá Pantery z Floridy. Bude to první vzájemné měření sil těchto celků v nové sezóně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:1

Branky a nahrávky: 16. calvert (Chaput, Leopold), 51. Jenner (Rychel) – 22. Ekblad (Boyes, Bergenheim)

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky – Prout, Johnson, Savard, Leopold, Connauton, Wisniewski – Hartnell, Johansen, Foligno – Rychel, Jenner, Atkinson – Skille, Chaput, Calvert – Boll, Cracknell, Gibbons.

Florida Panthers: Montoya– Ekbald, Campbell, Kulikov, Mitchell, Gudbranson, Olsen – Huberdeau, Bjugstad, Pirri – Bergenheim, Barkov, Boyes – Fleischmann, Trocheck, Hayes – Kopecký, Mackenzie, Jokinen.

Rozhodčí: Furlatt, Walsh – MacPherson, McElman