konec (1:1, 0:1, 0:0)

02.12.2014, 20:05 • Saab Arena, Linköping • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 2.46 3.9 2.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to tedy vše a já vám přeji dobrou noc. (22:28:16)
Úvodní čtvrtfinále tohoto švédského duelu je za námi a Skelleftea si odváží vítězství 1:2. Jako první se již v páté minutě po bekhendové kličce trefil domácí Little, jenže na konci první třetiny vyrovnal Aho a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. V druhé třetiny si oba týmy vytvořily pár šancí, ale v závěru třetiny opět udeřili hosté zásluhou Sundqvista, jehož branka se nakonec ukázala býti vítěznou. V poslední periodě hra totiž vypadalo na to, že jsou oba týmy spokojeny s výsledkem a soustředí se spíše na odvetu. No a když obrovskou šanci spálil deset vteřin před koncem Vrána, bylo jasné, že dnes vyhrají hosté.

60:00

59:50

Tak to je neuvěřitelné! Po Micflikerově střele se k dorážce do odkryté brány dostal Jakub Vrána, ale mladý český útočník trestuhodně netrefil a poslal puk nad!

59:20

Linköping si bere oddechový čas. Högberg však v bráně zůstane, neboť se vhazuje ve středním pásmu.

59:05

Hraje se poslední minuta zápasu a Högberg zatím zůstává v bráně.

58:30

Domácí vybojovali puk v útočném pásmu a Broc Little zakončoval bekhendem těsně vedle.

57:35

Sebastian Karlsson si narazil s mantinelem a poté poslal puk do středního pásma na hokejky hostujících borců.

56:53

Daniel Widing se po vlastní střele dostal k dorážce, která u však nesedla a kotouč sbírá Högberg.

56:25

56:20

Jacob Micfliker nedokázal zastavit přihrávku a kotouč po odrazu od mantinelu končí pod lapačkou Hansese.

55:25

Linköping se snaží vyrovnat, ale Anton Karlsson rovněž zblízka ztroskotal na hostujícím brankářovi.

54:48

Mattias Sjögren měl na holi vyrovnání, když zblízka dorážel Johanssonovu bombu od modré, ale Hanses byl proti a lapil puk do své rukavice.

54:25

Mikko Lehtonen (SKE) byl při své snaze dostat se na puk příliš aktivní, pomohl si hokejkou a putuje na trestnou lavici. Dobrá šance pro Linköping k vyrovnání.

54:09

Hra je nyní hodně kouskovaná, oba týmy dobře brání.

53:31

Domácí přeci jenom pochopili, že z obrany to příliš nepůjde a snaží se napadat. Zatím vybojovali jen vhazování v útočném pásmu.

53:00

Po velké chybě v hostující obraně se ke střele dostal Hardt, ale Hanses včas zareagoval a ztlumil kotouč ve výstroji.

52:39

Takový spíše náhodný pokus hostujícího celku končí zakázaným uvolněním Linköpingu.

1:2

Branky a nahrávky: 5. Little (Hardt, Sjögren) – 19. Aho (Lindholm, Sundqvist), 40. Sundqvist (Widing, Ševc)

Linköpings HC: Högberg (Rautio) – Rahimi, Junland, Forsling, Johansson, Dahlström, A.Karlsson, Hansson – Taffe, Vrána, Micflikier – Hardt, Little, Sjögren – Andersson, S.Karlsson, McDonell – Salmonsson, M.Karlsson, Almtorp – Törnqvist

Skellefteå AIK: Hanses (Eriksson) – Ševc, Heed, Aho, Lindgren, M.Pettersson, Burström, Lundberg, Andersson – Schremp, Calof, Lehtonen – A.Pettersson, Zackrisson, Kabanov – Norman, Lundberg, Holmström – Sundqvist, Lindholm, Widing

Odveta: Skellefteå - Linköping 4:4