1. liga (ČR)

Rytíři Kladno – Sportovní klub Kadaň

3:1

konec (0:0, 2:0, 1:1)

19.11.2014, 18:00 • Městský zimní stadion, Kladno • Michal Sobotka (@SobotkaMichal)

Tipsport: 1.4 4.8 5.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dvě branky byly k vidění také v poslední periodě. Středočeši odskočili soupeři na rozdíl tří branek, ale Kadani se podařilo jednou korigovat, když chytrou střelou vymazal Lukášovi v prvním startu za Kladno nulu Marek Račuk. Tři body tedy berou domácí, Kadaň dnes na Rytíře nestačila. (20:10:54)

60:00

59:34

Hornovu střelu nadvakrát krotí Mouček.

59:00

Puk ve středním pásmu, odstartovala poslední minutka dnešního mače.

58:27

Kladno zatím honí puk po rozích mantinelu, ale i to domácím za současného stavu stačí.

57:49

Toto je zřejmě definitivní konec hostujících naději. Dvě minuty za sekání dostává Jakub Stehlík (KAD).

57:24

Chlouba vypálil přesně v momentě, kdy Lukáš vykukoval zpoza těl hráčů před ním. Pokus ovšem nebyl přesný.

57:12

Po střele Jakuba Nováka puk poskakoval před Lukášovou brankou, až si našel cestu do lapačky kladenského brankáře.

56:07

Rudovský se za brankou skvěle zbavil bránícího obránce a vyjel si před Moučku. Ten s pomocí horní tyče šanci zlikvidoval.

55:24

54:47

Kůs vypálil nepřesně, minul vzdálenější tyč.

54:14

Kadaň se dostala do pásma a vymýšlí přesilovkový vzorec.

53:24

Jan Hlaváč (KLA) inkasuje dvě minuty za podražení, hosté mají možnost vrátit se do hry.

52:21

Karel Ton se zjevil sám před Lukášem, ale jen vzhlíží ke stropu, protože promrhal velkou šanci. Trefil se jen do náruče domácího brankáře.

52:12

Po Hlavově nahození uklidňuje hru brankář Jan Lukáš.

51:27

Až v závěru přesilovky pálil Stach, ale namířil puk přímo do Moučka.

51:08

Oslabení teď Kadaň zvládá bez potíží.

50:21

Kontaktní branku mohli hosté vsítit v oslabení, Račuk zakončil blafákem před Lukášem, který ale podržel svůj tým.

49:38

Dragoun rychle přenesl hru na Hořavu, který u vzdálenější tyč hledal Pituleho. Na toho puk neprošel.

49:26

Rudovský sváděl drsný souboj s Bartejsem. Dvě minuty ovšem dostává Petr Jíra (KAD), který podrazil Pituleho.

48:19

Kadaň právě vstřelila branku!
MAREK RAČUK překročil modrou čáru, vyčkal na pohyb obránce a mezi nohama beka vypálil projektil, který zaplul na přední tyči do branky. Bez asistence.

47:27

Chlouba na modré vyčkal na pohyb před brankou, jeho nahození ale branku přeletělo.

46:22

Hejcman nevýraznou střelou z kruhu zaměstnal Lukáše.

45:16

Kladno právě vstřelilo branku!
Kadaň mohla kotouč vyhodit, ale Růžička tento pokus zastavil. Na kruhu připravil puk pro JANA HLAVÁČE, který chytře využil clony před Moučkem a jeho nahození zaplulo do sítě. Asistence: David Růžička.

44:43

Středočechům se nevede zavést puk do útočného pásma a usadit se v něm.

44:17

Z tlaku Kladna ale pramenil faul. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Aleš Pavlas (KAD).

43:58

Lukáč si sjel od modré na kruh, kam dostal pas od Eberleho. Mouček ale nemusel vážněji zakročit.

43:05

Kladenský brankář si poradil také s nahozením Pavlase. Každopádně domácí začali poslední třetinu hodně pasivně.

42:29

Po rychlé střele Jíry z mezikruží musel na led Lukáš, aby ucpal mezírku mezi betony.

42:15

Na ledě se svíjí v bolestech Jan Hammerbauer, ale upřímně jsem si nevšiml, co bylo příčinou jeho pádu. Kadaňský útočník už po svých odjíždí na střídačku.

42:08

Hosté se tak mohli vydat dopředu a jejich akci zastavil až pozorný Lukáš.

41:57

Pitule teď dostal zásah hokejkou do obličeje, ale rozhodčí si přestupku nevšiml.

41:06

Horna si najížděl na pas od mantinelu, ale těsně na něj před Moučkem nedosáhl.

40:55

Jíra otestoval Lukáše střelou přes obránce, domácí brankář stále drží naději na čisté konto.

40:01

Druhá třetina konečně přinesla v Kladně branky. Obě dali domácí hokejisté a to v podstatě podobným způsobem. Jan Rudovský se trefil střelou mezi betony, Michal Dragoun mířil po ledě k tyči.

40:00

38:48

Rudovský dostal obloučkem výzvu do brejku, ale k puku měl výrazně dál než jeden z obránců.

37:56

Na nahození Jaroměřského reagoval Mouček na poslední chvíli, povedlo se mu však srazit puk do bezpečí.

36:00

Hosté se objevili před Lukášem, ale domácí brankář zasahovat znovu nemusel, kotouče jen proletěly před brankou.

35:10

Domácí si zasloužili potlesk sporadicky zaplněných tribun, které ocenily tlak Kladna.

34:44

Stach dostal puk do předbrankového prostoru. Mouček se musel ohánět také proti dorážkám.

33:55

Jan Lukáš se v posledních minutách v brance příliš nezapotí, protože Kadaňští branku ohrožují jen sporadicky.

32:42

Dragoun se prodral do další šance, ale zblízka na Moučka nevyzrál, stejně tak jako dorážející Eberle.

32:22

A Rytíři začali slušný nápor před Moučkovou brankou.

32:08

Místo toho však odevzdali puk na hokejky domácích hráčů.

31:45

Hromadný souboj ve středním pásmu zvládli lépe hosté, kteří mohou založit útočnou akci.

30:20

Hlaváč čekal mezi kruhy na nahrávku, kterou hosté stačili ještě tečovat, takže domácí forvard se ke kotouči nedostal.

30:00

Jsme v polovině utkání, Rytíři si vybudovali dvoubrankový náskok nad svým sokem.

28:23

Tomáš Redlich poslal do sólového úniku MICHALA DRAGOUNA, domácí útočník namířil po ledě k protější tyči a našel skulinu mezi betonem a brankovou konstrukcí. Asistence: Tomáš Redlich, Ondřej Švaňhal.

28:13

Po souboji dvou hráčů vypadla kladenská branka ze svého postavení.

27:34

Hra se přesouvá z jedné strany na druhou, ale na brankové příležitosti se čeká.

26:29

Rudovský si po buly znovu vyjel do střelecké pozice. Kadaňští ho ale nepustili do zakončení.

26:06

Růžička nezachytil přihrávku od Eberleho, naštěstí pro domácí Lukáč na modré volné místo zastoupil.

25:26

K tlaku se nakonec hosté dostali, Lukáš sice nemusel zasahovat, ale zmatky v brankovišti nastaly.

25:03

Střelu Látala hosté zachytili a Jíra se okamžitě rozjel za obranu Kladna. Přihrávku však dostal prudkou a vzduchem a z brejku nic nebylo.

24:15

Přihrávka na paty znamená zakázané uvolnění Severočechů.

23:15

Pitule před brankou nejprve tečoval puk mimo, ale domácí u kotouče zůstali. Po střele Růžičky zůstal u pravé tyče volný JAN RUDOVSKÝ, který procedil puk skrze Moučkovy betony. Asistence: David Růžička.

22:41

21:51

Po souboji za brankou Kladna se puk dostal k domácím, kteří ho poslali k Moučkovi.

21:14

Kůs pálil z ostrého úhlu, ale vymetl jen síť nad brankou Lukáše.

20:41

Ale ne na dlouho. Jakub Strnad (KLA) dostává dvě minuty za sekání.

20:10

Hammerbauer se vrátil na led, což značí, že oba celky hrají v plném počtu.

20:01

Poklidná první třetina branku nepřinesla. Nejblíže k ní byli domácí hokejisté v poslední minutě, kdy Hlaváč chytře tečoval střílený pas Růžičky. Puk ale skončil v rukavici Moučka.

20:00

19:24

Až v závěru třetiny přišla první velká příležitost. Růžička dostal puk na modrou a střílenou nahrávkou našel hokejku Hlaváče. Na jeho teč ovšem Mouček zareagoval výborně lapačkou.

18:30

Dragounova nahrávka byla pro hosty snadno čitelná, Kadaň tak mohla vyhodit až k Lukášovi.

18:10

Jan Hammerbauer (KAD) dostává dvě minuty za podražení. Dlužno dodat, že domácí předvedli také zákrok minimálně na hraně.

17:48

Další akci Kladenských zastavuje přihrávka rukou.

17:01

Strnad zabránil zakázanému uvolnění a ke střele se tak dostal Hořava. Jeho pokus na vzdálenější tyč však Mouček vyrazil do rohu.

16:27

Ujet tak mohli domácí. Hořava předkládal kotouč před branku, ale Eberle se Strnadem se neprosadili.

16:15

Hosté se v posledních minutách usadili před kladenskou brankou, ale zatím nevymysleli gólovou příležitost.

15:54

Kladenští se provinili zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před Lukášem.

15:20

Kadaň dobře napadá domácí hráče, kteří s aktivním přístupem hostů mají problémy.

14:20

Látal trefil před brankou stojícího spoluhráče. Škoda pro domácí, protože Mouček nemohl nic vidět.

12:52

Stach z rohu našel před brankou Daleckého, kterému při střele sjel kotouč z hokejky.

12:12

A poradil si také s pokusem Koláříka, který vypálil po vhazování.

12:05

Rudovskému visel na zádech obránce, ale přesto se kladenský útočník dostal do zakončení. Mouček nadvakrát puk zkrotil.

11:20

Hlaváč na váhajících hostech vybojoval kotouč, ale Kladno se v pásmu dlouho neohřálo.

10:43

Aktivní Švaňhal hledal před brankou na chvilku volného Eberleho, ke kterému však kotouč neprošel.

09:46

Kadaň bez potíží ubránila slabou početní výhodu Rytířů, hraje se v plném počtu hráčů.

09:29

Přesilovka domácích rozhodně není ideální.

08:59

Stachovu nahrávku na modrou vystihl Jíra a dostal se do brejku, který výborným obranným zákrokem uhasil Redlich.

08:10

Severočeši atakovali rozehrávku Kladna, vybojovali kotouč a získali cenné vteřinky.

07:46

Sudí teď sečetl několik drobných faulů hostů. Dvě minuty za držení nakonec dostává Daniel Opalek (KAD).

07:19

Sprintující Hořava zabránil zakázanému uvolnění a domácí navíc drží pásmo.

06:25

Další střelecký pokus Švaňhala byl daleko nebezpečnější. Host z Olomouce vypálil přes clonící hráče od modré a Mouček musel vytáhnout reflexivní zákrok pravým betonem.

05:47

Švaňhal od mantinelu vyslal propagační střelu na Mouček, vhazovat se bude po levé ruce hostujícího brankáře.

05:43

Kadaň však spolehlivě pracuje v defenzivě.

05:07

Třetí pětka domácích působí na ledě největší rozruch a dostává soupeře pod tlak.

04:15

Obě mužstva se vystřídala v nepřesných útocích, na puku hosté.

03:26

K hostujícímu kapitánu Jírovi se odrazil puk po souboji u hrazení. Forvard Kadaně ovšem trefil jen prvního obránce před sebou a kotouč skončil v ochranné síti.

02:47

Lukáš znovu v akci po snadném nahození ze středního pásma. Domácí brankář zatím nemusel čelit nebezpečné situaci.

02:10

Redlich bojoval před brankou o kotouč, který však Severočeši včasně odklidili do bezpečí.

01:43

V akci poprvé také nová kladenská posila Jan Lukáš, který kryje nahození ze středního pásma.

01:32

Třetí formace na ledě zůstala a Rudovský se po kličce mezi kruhy dostal do střelecké pozice. Puk skončil znovu ve výstroji připraveného brankáře hostů.

01:18

Svižná akce Kladna, Rudovský od mantinelu našel před brankou Pituleho, který usměrnil puk do klína Moučky.

00:59

Mouček se poprvé dotkl kotouče, vypomáhal při rozehrávce Kadaně.

00:23

Hosté posunuli kladenskou branku, vhazování se bude konat ve středním pásmu.

00:01

Rytíři Kladno: Lukáš (Chábera) – Kolářík, Látal, Lukáč, Růžička, Kužel, Jaroměřský – Strnad, Hořava, Eberle – Horna, Stach, Dalecký – Rudovský, Pitule, Hlaváč – Švaňhal, Dragoun, Redlich.

Sportovní klub Kadaň: Mouček (Hanuljak) – Stehlík, Opalek, Pavlas, Bartejs, Szathmáry, Trefný, Mazanec – Jíra, Hejcman, Ton – Kadlec, Chlouba, Kůs – J. Novák, Račuk, L. Novák – Hammerbauer, Berlev, Hlava.

Rozhodčí: Würtherle – Jílek, Šperl.
Kadaň patří především venku k těžkým soupeřům. Na kluzištích soupeřů má severočeský celek čtvrtý nejlepší výsledek. V celkové tabulce jsou hosté pátí. Ztrátu na čtvrté Budějovice mají jen bodovou. V posledním zápase doma Kadaň porazila Šumperk.
Kladno se díky dohrávce posunulo na 8. příčku prvoligové tabulky. V domácích zápasech mají Rytíři průměrný výsledek 4:3, takže na zmenšeném kluzišti padá hodně branek. S Budějovicemi se vyšvihl především Jan Rudovský, jemuž se podařilo zkompletovat hattrick.
Maraton zápasů pokračuje, Kladno se po jednom volném dni představí doma a přivítá Kadaň. Ta poslední duel sehrála také v pondělí. Zatímco Rytíři doma přehráli České Budějovice 5:3, Kadaň uspěla podobným resultem doma se Šumperkem (5:2).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:1

Branky a nahrávky: 24. Rudovský (Růžička), 29. Dragoun (Redlich, Švaňhal), 46. Hlaváč (Růžička) – 49. Račuk

Rozhodčí: Würtherle – Jílek, Šperl