4:2

konec (1:1, 0:0, 3:1)

15.11.2014, 16:00 • hala Rondo, Brno • Tomáš Čekal

Z Brna vám přeji hezký zbytek sobotního večera. (18:07:39)
Kometa tedy bere tři body za výhru 4:2, která se vůbec nerodila lehce. Když už se po dvou slepených brankách z 45. a 47. minuty zdálo, že náskok 3:1 si Kometa podrží, podařilo se snížit Slánskému. Až do konce zápasu bojovali Vítkovičtí alespoň o bod, jenže tuto vidinu definitivně překazil střelou do prázdné brány Robert Havlát. Navíc tak využil přesilovou hru Komety, druhou v utkání.

60:00

59:44

Kometa právě vstřelila branku!
Ale to se jim vymstilo, protože o kotouč ve středním pásmu přišli. I když poslední bek Vítkovic ještě stihl vytěsnit jako brankář v kleče střelu Hasoně, puk si našel mezi kruhy ROBERT HAVLÁT a zvdojil náskok Komety. Asistence: Jan Hasoň, Jakub Čejka.

59:30

Hostům se podařilo vyhodit a rychle odvolali brankáře.

59:12

Kometa kombinuje v útočném pásmu.

59:00

Hodně emocí ze strany Ondřeje Hartmanna (VIT) zřejmě bude stát hosty body. Útočník hostů dostává dvě minuty za podražení, kterého se dopustil ve svém útočném pásmu u brány Slavíčka.

58:31

Kratochvíl se pokoušel nahrávat před brankoviště z pravého křídla, puk ale přes obránce neprotlačil.

58:17

Po střele Ferdy končí kotouč v náruči brankáře Vítkovic. Hra je přerušena v obranném pásmu hostů.

57:59

Po brejku nahazoval puk na Šimečka Heinrich, brankář hostů puk jen posunul za sebe do rohu kluziště.

57:35

Blíží se poslední dvě minuty základní hrací doby a hosté jsou v útočném pásmu.

57:24

Po tvrdém souboji u domácí střídačky chvíli zůstal na ledě ležet Havlát. Asi po minutě ale vstává a s bolestivou grymasou odchází na střídačku. Hůl mu podávají spoluhráči.

57:16

V závěru přesilové hry hosté chybovali Kometa se zmocnila puku. Zbylé vteřiny už zůstala v útočném pásmu.

56:57

Od modré čáry nahodil puk na bránu Gabrhelík. Slavíček jej drží v lapačce.

56:18

Velké šance hostů! V největší byl Malina. Domácím se nepodařilo vyhodit a kapitán hostů zůstal sám u pravé tyče! Dokonce mohl ještě přihrávat, ale zvolil střelu, kterou nadvakrát skvěle pokryl Slavíček.

55:44

Vhazovalo se ve středním pásmu a Vítkovice buly prohrály.

55:42

Dost nešetrně až ve Slavíčkovi nyní skončil najíždějící hráč Vítkovic, který smetl brankáře Komety až do brány. Rozhodčí chvíli váhali, zda hru přerušit a nakonec pískli.

55:16

Pokyn trenéra hostů je jasný: "Tak dejte gól, no!"

55:16

A zahrají si přesilovou hru. Za hákování je na dvě minuty vyloučen Robert Havlát (KOM). Nyní se zřejmě bude lámat chléb.

4:2

Branky a nahrávky: 15. Zukal (Čejka), 45. Ferda (Zukal), 47. Hasoň (Havlát), 60. Havlát (Hasoň, Čejka) – 12. Toman (Raška), 50. Slánský (Malina)

HC Kometa Brno: Slavíček (Krček) – Petrla, Trnka, Furch, Sedláček D., Zukal, Kratochvíl (C), Gotthard – Mlynář, Havlát, Heinrich, Hasoň, Čejka, Lacombe, Hroudný, Ferda, Havránek.

HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Daňa) – Gabrhelík, Veřmiřovský, Šendera, Ďurkáč, Krčmář, Slíž – Franz, Raška, Malina (C), Maxner, Toman, Vondál, Bernát, Slánský, Spratek, Stupka, Danielčak, Hartmann, Šala.

Rozhodčí: R. Polák, V. Král – M. Antonín, J. Vašíček