02.11.2014, 00:05 • Amalie Arena, Tampa • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 2.2 3.85 2.83 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi loučím a přeji dobrou noc. (02:53:53)
Radko Gudas (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:21
Ondřej Palát (TBL) 1+0, 4 střely, čas na ledě 17:06
1. Nikita Kučerov (TBL) 1+1
2. Tyler Johnson (TBL) 0+2
3. Ben Bishop (TBL) 35 zák., 3 góly, 92,1%
Dnes jsme měli možnost sledovat opravdu skvělý zápas ve strhujícím tempu. V poslední třetině se jako jediný prosadil Jason Garrison a Tampa si hlavně díky skvělým zákrokům Bishopa připisuje cenné vítězství 4:3.

60:00

59:50

Puk je za bránou Bishopa, kde ho domácí udrží a dnes zvítězí.

59:25

Puk ve středním pásmu.

59:10

Ovečkinova bomba zablokována domácím útočníkem.

58:48

Domácí vyhráli vhazování a posouvají puk dál od své brány.

58:41

Puk v ochranné síti, vhazuje se překvapivě ve středním pásmu.

58:34

Domácím se nepodařilo dostat z pásma, ale střely od modré čáry zatím míjí Bishopovu bránu.

58:14

Je to tak. Washington hraje powerplay.

58:14

Hosté si berou oddechový čas a dá se předpokládat, že Holtby zůstane na střídačce a Caps to zkusí v šesti hráčích v poli.

58:14

Domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

57:59

Domácí brankář je opravdu neuvěřitelný! Přečíslení tři na dva vyřešili hosté přihrávkou na Ovečkina, který si opět vylámal zuby na skvělém Bishopovi!

57:20

Pokračujeme bez vyloučení a Bishop zasahuje proti další střele Alexe Ovečkina.

57:10

Nicklas Backström byl volný před Bishopem, ale ten dokázal chytit i tuto velkou šanci švédského útočníka. Následně do domácího brankáře šťoural Alex Ovečkin, což se samozřejmě nelíbilo domácím hráčům a ti ho nekompromisně složili. Uvidíme, zda se bude vylučovat.

56:41

Právě zmiňovaný Kuzněcov objížděl branku, ale do pořádného zakončení se nakonec nedostal.

56:11

Callahan posunul puk jen ke Kuzněcovovi, který se okamžitě dostal do útočného pásma.

55:30

Po komerční přestávce hráči pokračují ve strhujícím tempu a my se jen můžeme těšit, co nám přinese závěr třetí třetiny.

54:36

Kučerov jel sám na Holtbyho, ale neměl dostatečnou rychlost, tak zvolil střelu a přestřelil.

54:15

Na druhé straně zasahuje Bishop po švihu Ovečkina.

53:40

Stralman pěkně pálil od modré, ale Holtby byl pozorný a vyrazil jeho střelu do rohu.

53:25

Hodně divokou pasáž ukončuje Holtby pohodovým zákrokem.

52:28

Jason Chimera se natahoval po dorážce Kuzněcova bekhendu, ale Bishop opět podržel svůj tým.

51:58

Filppula se po jednom z ataků těžce zvedl z ledu, ale nakonec se zapojil do hry a pomohl domácím dostat puk za červenou čáru.

51:00

A už jsme zase u Bishopa. Nejenže se hra rychle přelévá, ale hráči očividně přidali na tvrdosti a dohrávají každý souboj.

50:43

Ovečkin se nedostal k puku a domácí rychle obrací hru.

49:54

Nikita Kučerov se dostal k další teči, ale tentokrát namířil střelu Antona Stralmana těsně vedle Holtbyho brány.

49:12

Nyní se hraje hodně nahoru dolů. Filppula z mezikruží jen do Holtbyho.

48:27

Nahození Orpika se odrazilo od Bishopa do předbrankového prostoru, ale nejrychleji u puku byl domácí obránce a dostává hru pryč od svého brankáře.

47:59

Wilson se snažil proháčkovat ke střele, ale zatím se to mladému útočníkovi Capitals nedaří.

47:48

Snaha domácích o rychlý přesun do útočného pásma neslaví úspěch, neboť je zastaven ofsajdem.

47:05

Horká chvilka v brankovišti Tampy. Andre Burakovsky pálil, Bishop jeho ránu jen vytěsnil na břevno a poté puk zalehl asi 30 centimetrů před brankovou čárou.

46:45

Palát se snažil obhodit Brouwera, ale hostující obránce se nenechal a získal puk pro svůj tým.

46:08

Nyní Callahan nedostihl puk a pro změnu icing domácích.

45:57

Rozhodčí pískají další ofsajd.

45:00

Obrovská šance domácích. Nejdřív jel Johnson s Kučerovem dva na jednoho, Kučerov nedal, ale poté se před bránou zjevil Ondřej Palát, dvakrát dorážel puk do brány, jenže Branden Holtby ho dvěma skvělými zákroky vychytal a udržel puk těsně před brankovou čárou.

44:06

Johanssonovi odpískáno postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:48

Teď se však rozjel Burakovsky, vypálil, ale jeho střela mířila přesně do hrudi Bena Bishopa.

43:21

Hosté jsou očividně rozhozeni a nedaří se jim ani jednoduché přihrávky.

Jason GARRISON - 4:3

42:27

Tampa právě vstřelila branku!
Tohle přerušení se Holtbymu hrubě nevyplatilo. Ihned po vyhraném vhazování střílel JASON GARRISON a jeho střela projela mezi nohami brankáře Caps až do brány. Tohle byla rozhodně chytatelná střela. Asistence: Steven Stamkos

42:24

J.T.Brown nahazoval ještě ze středního pásma, ale u Holtbyho byl nejrychleji Namestnikov a brankář Washingtonu raději přerušil hru.

42:02

Hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Začátek třetí třetiny je velice neurovnaný.

40:55

Radko Gudas rozjíždí další útok, ale puk se k němu rychle vrací.

40:25

Hosté nahazují puk za bránu Bishopa,ale zde jsou jen domácí obránci.

40:01

Další třetina začne přibližně v 1:57.
Dvě třetiny tohoto zajímavého utkání jsou za námi a stále je stav vyrovnaný. Ve druhé třetině se do vedení zásluhou Fehra dostali Caps, ale domácí brankou Paláta a krásnou tečí Kučerova otočili zápas a ve 33.minutě vedli 3:2. Ani toto skóre však nezůstalo, neboť minutu před koncem třetiny využil přesilovou hru Troy Brouwer a vyrovnal tak stav utkání na 3:3.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50

Carlson hledal někoho před bránou, ale puk končí na bočním mantinelu.

Troy BROUWER - 3:3

39:01

Washington právě vstřelil branku!
Hosté rychle využívají přesilovku a opět vyrovnávají. Marcus Johansson našel úplně volného TROYE BROUWERA, který z mezikruží prostřelil Bena Bishopa. Asistence: Marcus Johansson, Nicklas Backström

38:34

Na trestnou lavici míří český útočník Ondřej Palát (TBL) a oslabuje svůj tým – 2 minuty za hákování.

37:49

Namestnikov dohrál Greena, ale následnou střelu od modré si pohlídal Holtby.

37:17

Rozhodčí pro ofsajd přerušuje hru.

36:51

Puk má Filppula a v klidu rozehrává na vlastní obránce.

36:13

Obrana Tampy však pracuje velmi dobře a nepouští hosty k zakončení.

35:46

Ondra Palát odzbrojen a Caps se hrnou do útoku.

34:45

Brian Boyle se pro změnu snažil získat puk, ale k puku, natož ke střele, se vůbec nedostal.

34:12

Barberio elegantně zavezl puk do útočného pásma, ale domácí se tentokrát k zakončení nedostali.

33:43

Aktivní Ovečkinova lajna dokázal točit domácí obranu, ale nakonec se puk ocitl ve středním pásmu a čárový rozhodčí píská ofsajd.

33:08

Tampa dokázala otočit vývoj utkání a teď je řada na Capitals, aby nám předvedli něco ze svého umění.

Nikita KUČEROV - 3:2

32:12

Domácím to však vůbec nemusí vadit. Od Tylera Johnsona se puk dostal k domácí střídačce, odkud nahazoval Brewer a NIKITA KUČEROV jeho ránu šikovně tečoval za záda hostujícího brankáře. Asistence: Eric Brewer, Tyler Johnson

31:52

Garrison příliš váhal, Kuzněcov ho předstihla a zakázané uvolnění se tak nepíská.

31:19

Tuto pasáž přerušuje Bishop polapením nahození Johna Carlsona.

30:41

Hosté nyní zatápí domácí obraně a Tampa se nemůže dostat z vlastního pásma.

30:02

Ofsajd domácího celku. Další krátká přestávka.

Ondřej PALÁT - 2:2

29:29

A je vyrovnáno! Tyler Johnson zavezl puk do útočného pásma, předal ho Kučerovovi, který nezištnou přihrávkou zpoza brány našel ONDŘEJE PALÁTA a ten v pohodě trefil odkrytou část brány Brandena Holtbyho. Asistence: Nikita Kučerov, Tyler Johnson

28:35

Orpik zastavil Callahana a nepustil tak Tampu do útočného pásma.

27:53

Puk má znovu Bishop a následuje komerční přestávka.

27:33

27:22

Domácí vyhazují puk pryč ze svého pásma. Tohle oslabení zvládnou bez inkasované branky.

27:17

Puk je však rychle u Bishopa, který si připisuje další zákrok.

26:50

Johnson s Palátem se dostali dokonce do pásma Caps a našetřili několik vteřin.

26:00

Z mezikruží střílel Brouwer, ale opět pouze do Bishopa!

25:48

Ovečkin z první, ale Bishop vyráží do rohu.

25:33

Snahu Tampy zastavuj Alex Killorn (TBL), který se provinil hákováním a jde si odpočinout na trestnou lavici.

25:05

Hráči Tampy se sice dokáží dostat do útočného pásma, ale zde jejich akce zpravidla končí. Caps výborně brání.

24:33

Na druhé straně si zákrok připisuje Ben Bishop.

24:21

Domácí teď hodně zajímavě střídali a museli si dát velký pozor na to, aby nehráli v šesti.

23:40

Hosté znovu v pásmu Bolts, ale Callahan vyváží puk pryč.

Eric FEHR - 1:2

22:11

Nedáš, dostaneš! ERIC FEHR vypálil zblízka mimo, ale puk se mu od zadního mantinelu odrazil zpět na hůl a tentokrát už Fehr nezaváhal a poslal puk za záda bezmocného Bishopa. Asistence: Jason Chimera, John Carlson

21:40

Několik výborných šancí měla Johnsonova lajna, ale Kučerov trefil tyčku a o zbytek se postaral Holtby.

21:09

Alex Ovečkin pálil z kruhu, ale Bishop nemusel zasahovat.

20:48

Puk zpět v obranném pásmu Bolts.

20:17

Hosté se ihned dostali do pásma, ale přihrávka se na volného Johanssona nedostala a domácí obrací hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 1:02.
Je za námi první třetina, ve které jsme viděli dvě branky, bitku, tyč a jeden skvělý zákrok Holtbyho. Jako první se prosadil domácí Ryan Callhan, ale na jeho branku za šest minut odpověděl Marsuce Johansson a skóre je tak vyrovnané 1:1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:14

Na druhé straně měl práci po střele Fehra Bishop, ale i v tomto případě uspěl brankář.

18:46

Killorn si hezky obhodil obránce, hledal spoluhráče před bránou, ale tam byly jen hokejky hostujících borců.

18:11

Caps brzdí další ofsajd.

17:45

Bolts ztratili puk v útočném pásmu, ale svou chybu dokázali napravit a nepustili Ovečkina do útoku.

17:38

Stamkos se po delší době dostal ke střele a Holtby ji v pohodě chytá.

17:11

Troy Brouwer byl chvíli sám před Bishopem, ale přihrávka zpoza brány mu přeskočila hokejku.

16:46

Ofsajd zastavuje útok Washingtonu a následuje krátká komerční přestávka.

15:50

Za Bishopem zvoní tyč po střele Jaye Beagla!

15:03

Puk se nyní za bránou Holtbyho zajímavě odrazil před jeho svatyni, ale tam byli naštěstí pro Caps jen spoluhráči Holtbyho.

14:00

Nepřesná přihrávka Alznera končí ve středním pásmu.

13:34

Domácí rozehrávají až zpoza vlastní brány.

Marcus JOHANSSON - 1:1

12:59

Alexander Ovečkin se dostal do úniku, byl faulován, ale puk se dostal k volnému MARCUSI JOHANSSONOVI, který jej dopravil do prázdné brány. Asistence: Alexander Ovečkin, Jevgenij Kuzněcov

12:13

11:55

Holtby si připisuje další zákrok a vhazovat se bude v pásmu Caps.

11:15

Valteri Filppula v obrovské šanci, ale famózního Holtbyho překonat nedokázal.

10:13

Tresty rozděleny následovně. Eric Fehr (WSH) dvě minuty za nedovolené bránění, Tom Wilson (WSH) pět minut za bitku, Radko Gudas (TBL) pět minut za bitku. Další přesilovka Tampy.

10:13

Fehrovu střelu kryje domácí brankář a po ataku na Ben Bishopa se strhla rvačka mezi Radko Gudasem a Tomem Wilsonem. Bude se znovu vylučovat.

09:55

Tyler Johnson se také neprosadil a puk je znovu ve středním pásmu.

09:36

Hosté v pohodě vyhazují.

09:22

Namestnikov se snažil dostat zpět do pásma, ale zastavil ho ofsajd.

08:55

Domácí jsou usazeni v pásmu, ale zatím jen bez střelby kombinují.

08:03

Brooks Orpik (WSH) opravdu nepěkně naremploval Namestnikova na hrazení obdržel dvě minuty za naražení na hrazení a dvě za hrubost. Alex Killorn (TBL) jen dvě minuty za hrubost a z toho vyplývá přesilovka pro Tampu.

08:03

Po souboji u mantinelu se strhla menší strkanice a bude se vylučovat.

07:50

Bishop chytá ránu od modré a domácí mohou vystřídat.

07:21

Mike Green pálil z výborné pozice, ale přestřelil a Tampa tak zůstává ve vedení.

07:14

Hosté se okamžitě snaží sevřít domácí.

Ryan CALLAHAN - 1:0

06:06

Domácí nakonec z tohoto tlaku vytěžili branku a dostávají se do vedení. První Boylova střele byla sražena, ale puk se odrazil zpět k domácímu útočníkovi, který puk jen tak plácl směr Holtby. Kotouč sice mířil mimo bránu, ale u tyčky postavený RYAN CALLAHAN ho jen tak líznul a usměrnil mezi nohy Brandena Holtbyho. Asistence: Brian Boyle

05:43

Latta dostal puk do středního pásma, ale tam ho sbírá opět jeden z domácích.

05:13

Teď už však domácí odjíždí střídat a Holtby si může na chvíli odpočinout.

04:46

Caps se nyní nemohou dostat z vlastního pásma. Obránci Tampy skvěle drží modrou čáru.

04:06

Holtby měl trochu problémy s polapením puku, což se mu nakonec také nepovedlo, ale domácí toho využít nedokázali.

03:48

Garisonova střela ihned po vhazování sražena nad.

03:34

Radko Gudas pálil po přihrávce Garisona mimo, avšak Holtby si nakonec připisuje další zákrok.

03:31

První střelecký pokus si připsal Steven Stamkos a Holtby vyráží puk do ochranné sítě.

03:00

Bishop zastavuje puk za svou branou a pomáhá tak uklidnit hru.

02:23

Tom Wilson se po vlastní ztrátě snaží napadat, ale puk je na hokejkách domácího celku.

01:35

Chimera nahazoval na Bishopa, ale puk byl zastaven jedním z domácích obránců a Tampa obrací hru.

00:59

Po střele Orpika bylo před Bishopem docela rušno, ale domácí obrana situaci z vládla a poslal puk do středního pásma.

00:40

Brouwer využil špatné rozehrávky domácích a prověřil Bishopovu pozornost.

00:22

Domácí se jako první proviňují zakázaným uvolněním a vhazovat se bude po pravici Bena Bishopa.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tampa Bay Lightning: Bishop (Nabokov) – Carle, Stralman, Gudas, Garrison, Barberio, Brewer (A) – Callahan, Stamkos (C), Filppula – Kučerov, Johnson, Palát – Killorn, Namestnikov, Drouin – Brown, Boyle, Morrow (A)

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik (A), Niskanen, Alzner, Green, Schmidt – Ward, Burakovsky, Ovečkin (C) – Bouwer, Backström (A), Johansson – Beagle, Kuzněcov, Chimera – Wilson, Latta, O'Brien.
Washington Capitals
Tým z hlavního města měl dobrý vstup do sezóny, ale poté se v tabulce Západní konference propadli na 11.místo, což je pro svěřence Barryho Trotze jistě velké zklamání.
V úvodních pěti zápasech si Caps připsali tři vítězství a ve všech dokázali bodovat, jenže poté zaznamenali hráči Washingtonu pokles formy a prohráli tři ze čtyř posledních utkání. Naposledy Washington nestačil na Detroit a podlehl mu 2:4, i když ještě na začátku třetí třetiny vedli 2:1.
Nejproduktivnějším hráčem je obránce Mike Green, který dosud nasbíral tři branky a pět asistencí. Hodně za očekáváním zůstává Alex Ovečkin, jež má na svém kontě jen 6 kanadských bodů (5+1).
Tampa Bay Lightning
Domácí tým prokazuje na začátku sezóny vynikající formu a po jedenácti odehraných zápasech se nachází na třetím místě Západní konference. Zejména v zápasech na vlastním stadiónu hraje Tampa opravdu výborně a v tomto ohledu je vůbec nejlepším týmem ve své konferenci.
Z posledních pěti zápasů si Lightnings připsali čtyři vítězství z toho tři v základní hrací době. Naposledy dokázali v pohledném zápase zdolat Flyers 4:3 na čemž měla velký podíl dvojice Stamkos-Filppula, která se postarala o tři ze čtyř branek domácích.
Kapitán Steven Stamkos je díky osmi brankám a čtyřem asistencím nejproduktivnějším hráčem týmu. Stejný počet bodů má Tyler Johnson, ale ten si připsal jen jednu branku, kvůli čemuž je v kanadském bodování lepší právě Stamkos.
Vítám u vás u on-line přenosu z velmi atraktivního utkání v rámci Západní konference NHL mezi Tampa Bay Lightning a Washington Capitals. Utkání začne v 0:05

4:3

Branky a nahrávky: 7. Callahan (Boyle), 30. Palát (Kučerov, Johnson), 33. Kučerov (Brewer, Johnson), 43. Garrison (Stamkos) – 13. Johansson (Ovečkin, Kuzněcov), 23. Fehr (Chimera, Carlson), 40. Brouwer (Johansson, Backström)

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik (A), Niskanen, Alzner, Green, Schmidt – Ward, Burakovsky, Ovečkin (C) – Bouwer, Backström (A), Johansson – Beagle, Kuzněcov, Chimera – Wilson, Latta, Fehr

Rozhodčí: Wes McCauley, Mark Lemelin – Michel Cormier, Shane Heyer

Diváci: 19119