Karolína Plíšková (7) – Kirsten Flipkensová

2:0 6:2, 6:4

07.10.2014, 12:38 • Centre Court • Josef Cestr (@Hyddaw)

Tipsport: 1.43 2.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě s konstatováním výhry Karolíny Plíškové z toho zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou! (13:55:32)
Statistiky zápasu:

Esa: 6-2
Dvojchyby: 2-2
Úspěšnost prvního podání: 52% – 56%
Brejkboly: 3/6 – 0/0
Obě tenistky si do stavu 2:2 držely své podání a v pátém gemu prvního setu přišel Plíškové čas. Od té doby, jakoby nebyl na kurtu nikdo jiný, než česká tenistka. Karolína Plíšková byla najednou agresivnější, běhavější a vybírala i zdárně ztracené míčky. To se promítlo v průběh první setu, který nakonec česká tenistka ovládla v poměru 6:2. Na začátku druhého setu už se zdálo, že Plíšková uteče své soupeřce hned zkraje setu – Karolína měla k dispozici tři brejkboly – ale ani jeden nedokázala proměnit a tak Flipkensová přeci jen dopodávala pro zisk svého servisu. Stejně jako v prvním setu rozhodoval i druhý set pátý gem, ve kterém získala Plíšková čistou hrou podání Flipkensové a následně už nebyl pro Češku problém si pohlídat průběh celého druhého setu. Karolína Plíšková tedy zvítězila nad Kirsten Flipkensovou v poměru 6:2 a 6:4 za necelých 62 minut a v osmifinále se utká s lepší z dvojice Kiki Bertensová – Mona Barthelová.

Konec zápasu

6:4

Celý zápas nakonec končí po trpělivém údery Plíškové na síti, která si počkala na pohyb své soupeřky do posledních sekund. Karolína Plíšková tedy v dnešním zápase vyhrává 6:2 a 6:4.

40-30

Plíškové se nedaří. Její úder končí za základní čárou.

40-15

Belgičanka odpovídá dobře umístěným a provedeným stopbalem.

40-0

Bitvu od základních čar vyhrává Plíšková, která tak má k dispozici tři mečboly!

30-0

Flipkensové druhý servis soupeřky dopadl přesně na rám rakety. Míček dostal velkou rotaci a vyletěl mimo kurt.

15-0

Plíšková začíná gem znamenitě, šestým esem.

5:4

Konec přestávky, Karolína Plíšková bude podávat na vítězství.

5:4

Následuje přestávka a výměna stran.

5:4

Karolína při náběhu na síť posílá míček za základní čáru, což znamená zisk devátého gemu pro Kirsten Flipkensovou.

40-A

Return Plíškové končí za základní čárou. Gembol pro Kirsten Flipkensovou.

40-40

Plíšková předvedla velký cit pro hru, když při doběhu stopbalu poslal přes síť milimetrově přesný kontrastopbal, míček se otřel o postranní čáru. Shoda.

40-A

Plíšková se nestačila z jedné strany kurtu přemístit na stranu druhou včas, čehož Flipkensová využila. Belgičanka má k dispozici gembol.

40-40

Kirsten neudržela nervy na uzdě a jeden z jejích posledních úderů ve výměně dopadl za základní čáru. Shoda.

30-40

Flipkensová s velkým štěstím trefuje velmi přesně roh kurtu a má tak k dispozici gembol.

30-30

Jenže následuje return, který končí v síti.

30-15

Plíšková dnes poněkolikáté zaútočila na returnu úderem po čáře a nyní úspěšně.

15-15

Souboj od základních čar vyhrává Kirsten Flipkensová. Plíšková udeřila míček do postranního autu.

15-0

Flipkensová byla zahnána Plíškovou do hluboké defenzivi, v nátlaku pak poslala Bělgičanka míček do sítě.

5:3

Hned ten první využívá, neboť soupeřka vyhodila míček za základní čáru. Karolína Plíšková je jen jeden gem od vítězství v zápase.

40-0

Po chybě Flipkensové má Karolína Plíšková k dispozici tři gemboly.

30-0

Plíšková si do statistik zapisuje páté eso v zápase.

15-0

Karolína byla ve výměně agresivnější než její soupeřka, ta nakonec na forhend Plíškové nezareagovala.

4:3

Konec přestávky, podávat bude Karolína Plíšková.

4:3

4:3

V gemu vítězí Flipkensová, která si připisuje sedmý gem na své konto.

15-40

Česká zástupkyně na turnaji v Lincu si při smeči soupeřky dobře tipla směr úderu, ale nedokázala dostat míček přes síť. Kirsten Flipkensová má k dispozici dva gemboly.

15-30

Další return Karolíny končí v síti.

15-15

Nyní naopak chybuje Plíšková, která posílá z returnu míček do sítě.

15-0

Po úderu Flipkensové se míček objevil v postranním autu.

4:2

U sítě využívá Plíšová hned první možnost k ukončení gemu a získává tak šestý gem druhého setu, kterým zároveň potvrzuje získaný brejk z předchozího gemu.

40-0

Následováno esem z rakety Plíškové. Česká tenistka má k dispozici tři gemboly.

30-0

Druhý za základní čárou.

15-0

První return v šestém gemu z rakety Flipkensové končí v síti.

3:2

3:2

3:2

Teď už si česká tenistka nenechala vzít možnost na brejk, jako tomu bylo v prvním gemu druhého setu. Karolína Plíšková tedy získává podání soupeřky v pátém gemu druhého setu a nyní bude sama podávat na potvrzení brejku.

40-0

Flipkensová posílá z hluboké obrany míček pouze do sítě. Karolína Plíšková má k dispozici tři brejkboly!

30-0

Velmi dlouhou výměnu ukončuje Plíšková povedeným stobalem, který dopadá malý kousek za síť.

15-0

Flipkensová posílá svůj úder během výměny do sítě.

2:2

Stejná situace jako ta předchozí. Karolína Plíšková pomocí této chyby soupeřky tomu získává čtvrtá gem druhého setu.

40-30

Flipkensové return končí v sít. Karolína Plíšková má k dispozici gembol.

30-30

Flipkensové uletěl míček do postranního autu.

15-30

Karolína odpovídá nejlépe jak může, esem.

0-30

Následována druhou dvojchybou v zápase v podání české tenistky.

0-15

První dvojchyba z rakety Karolíny Plíškové.

1:2

1:2

Z hlediště se ozývají české hlasy, které podporují Karolínu, to je velmi příjemná zpráva pro Karolínu Plíškovou.

1:2

1:2

Celý gem je ukončen nepřesným returnem Plíškové, který doletěl za základní čáru. Kirsten Flipkensová získává třetí gem druhého setu.

15-40

Tentokrát už Flipkensová na síti úspěšná.

15-30

Flipkensová si tipla v těžké situaci dobrou stranu kurtu, kam Plíšková nasměrovala svůj prudký úder. Křižným prohozem se Belgičance povedlo českou tenistku překonat.

15-15

Return Plíškové skončil v síti.

15-0

Flipkensová se na síti zjevně necítí moc dobře. Další možnost na ukončení výměny skončil v síti.

1:1

Druhý gem druhého setu ukončuje Karolína Plíšková esem.

40-15

Flipkensová chybuje a dává tak Karolíně Plíškové k dispozici dva gemboly.

30-15

Tentokrát už Plíšková na síti chybovala a jeden z jejích úderů zamířil za základní čáru.

30-0

Česká tenistka úspěšná na síti, prudký bekhend soupeřky dokázala zlikvidovat.

15-0

Karolína Plíšková uspěla s úderem po čáře. Flipkensová jen marně dobíhala.

0:1

0:1

0:1

Ten využívá poté, co Plíšková posílá míček za základní čáru. Škoda nevyužitých 3 brejkbolů Plíškové. Kirsten Flipkensová získává první gem druhého setu.

40-A

Flipkensová má k dispozici dokonce gembol.

40-40

Bohužel všechny tři brejkboly zůstaly nevyužity. Flipkensová posílala přes síť tak dlouho slicované míčky, až Plíšková poslala míček do sítě. Shoda.

40-30

Ani druhý brejkbol není proměněn, Plíšková na returnu trefuje síť.

40-15

První z nich zůstává nevyužit po úspěšném stopbalu Flipkensové těsně za síť.

40-0

Kirsten měla volný téměř celý dvorec, ale vybrala si úder do sítě. Karolína Plíšková má hned v úvodu druhého setu k dispozici tři brejkboly!

30-0

Flipkensová kazí slice z bekhendové strany. Míček se ocitá v síti.

15-0

Plíšková začíná druhý set stejně, jako dokončila první. Ziskem fiftýnu.

0:0

Konec přestávky, podávat bude Kirsten Flipkensová.

6:2

Využívá hned ten první, neboť Flipkensová posílá míček z returnu za základní čáru. Karolína Plíšková tedy získává první set v poměru 6:2.

40-0

Teď se jí to sice povedlo při druhém servisu soupeřky, ale následně ve výměně vyhazuje míček do postranního autu. Karolína Plíšková má k dispozici tři setboly!

30-0

Kirsten ne a ne trefit ideálně míček na returnu.

15-0

Return Flipkensové dopadá hluboko za základní čáru.

5:2

5:2

Další brejkbol Plíškové je proměněn. Flipkensová se sice snažila uběhat všechny údery Plíškové, ale ta soupeřku zaskočila úderem po čáře. Karolína Plíšková tedy dnes podruhé v zápase bere své soupeřce podání a sama bude podávat na vítězství v prvním setu.

A-40

Česká mladá tenistka si nejprve přitáhla Flipkensovou na síť, aby ji následně mohla prohodit forhendovým úderem po čáře. Karolína Plíšková má k dispozici brejkbol!

40-40

Plíšková měla možnost smeče od sítě, kterou také proměňuje ve fiftýn. Shoda.

30-40

Tentokrát už Karolína nebyla na síti tak úspěšná. Míček dopadá do postranního autu. Kirsten Flipkensová má k dispozici gembol.

30-30

Česká tenistka svými prudkými údery dělá své soupeřce velké problémy. Ta nyní dokázala úder Plíškové vrátit pouze do sítě.

15-30

Karolína Plíšková trefuje prostor za základní čárou.

15-15

Plíšková úspěšná s returnem po čáře. Flipkensová míček nedoběhla.

0-15

Flipkensová se u sítě natahovala pro míček. ve chvíli, kdy míček odletěl z rakety Belgičanky, otřel se o pásku a dopadl těsně za ní.

4:2

Karolína byla u sítě mnohem úspěšnější, než její soupeřka a stopbalem od sítě potvrzuje získaný brejk z předchozího gemu.

40-15

Druhý servis byl od české tenistky dobře umístěn. Belgičanka pouze přibrzdila dráhu letu.

30-15

Velmi prudký první servis Plíškové s velkým štěstím Flipkensová vrací aspoň do sítě.

15-15

Karolína trefuje naběhnutý bekhend z kříže do sítě.

15-0

Flipkensová na returnu neúspěšná, míček končí za základní čárou.

3:2

3:2

V přestávce mezi gemy si kamera všímá sestry Plíškové, Kristýny, která je přítomna v hledišti.

3:2

3:2

Ten Karolína Plíšková využívá po chybě Flipkensové, která odpálila míček od základní čáry pouze do sítě. Karolína Plíšková tedy bere v pátém gemu prvního setu podání své soupeřce a půjde podávat na potvrzení brejku.

A-40

Další dlouhý míček od Flipkensové končí za základní čárou. Karolína Plíšková mí k dispozici brejkbol!

40-40

Ani druhý gembol není využit, když se míček z rakety Kirsten Flipkensové dostává až za základní čáru. Shoda.

30-40

První z nich po útoku Plíškové od sítě nevyužívá.

15-40

To stejné se dá říci i o Kirsten, která má k dispozici dva gemboly.

15-30

Plíškové se podařilo dokráčet agresivní hrou pro fiftýn.

0-30

Česká tenistka se po druhém servisu soupeřky jen marně natahovala. Míček skončil v postranním autu.

0-15

Po forhendu Flipkensové se Plíšková pouze poohlédla.

2:2

Hned ten první po chybě soupeřky využívá a získává tak čistou hrou čtvrtý gem prvního setu.

40-0

Behem výměny zaletěl míček z rakety Kirsten do postranního autu. Karolína Plíšková má k dispozici tři gemboly.

30-0

Return Flipkensové letí do sítě.

15-0

Česká rodačka svůj druhý servis rozlifotvala natolik, že nedokázala Flipkensová dostat míček do kurtu.

1:2

1:2

1:2

Další return Plíškové do sítě znamená, že Kirsten Flipkensová získává třetí gem prvního setu ve svůj prospěch.

40-A

Return české tenistky dolétl těsně za základní čáru. Kirsten Flipkensová má k dispozici gembol.

40-40

První dvojchyby v zápase se dopouští Kirsten Flipkensová. Shoda.

30-40

Při pokusu Karolíny o změnu rytmu hry vyletěl míček mimo kurt. Kirsten Flipkensová má k dispozici gembol.

30-30

Kirsten si Karolínu přitáhla k síti, kde byla Plíšková přeci jen lepší hráčkou a získala fiftýn.

15-30

Nádherná výměna, zakončena úderem Plíškové do autu při pokusu o křižný prohoz.

15-15

Plíšková se pokoušela na returnu o úder po čáře, neúspěšně.

15-0

Křižný forhend Flipkensové končí v postranním autu.

1:1

Druhé eso v tomto gemu zaznamenala Karolína Plíšková a tím si vybojovala i druhý gem prvního setu.

40-30

První z nich zůstává nevyužit. Míček pohltila síť.

40-15

Po esu, které zaznamenala česká tenistka má Karolína Plíšková k dispozici dva gemboly.

30-15

Dvaadvacetiletá česká tenistka zakončila rázným úderem do forhendové strany Flipkensové, ta se za míčkem pouze ohlédla.

15-15

Tentokrát už byla Plíšková na síti mnohem úspěšnější než v prvním případě. Flipkensová nakonec poslala míček za základní čáru.

0-15

Plíškové křižný forhend končí v postranním autu.

0:1

0:1

0:1

Slicovaný míček od základní čáry Plíškové dolétl za základní čáru na druhé polovině kurtu. Kirsten Flipkensová získává první gem prvního setu.

30-40

Belgičanka má k dispozici gembol poté, co se české tenistce nepovedl return.

30-30

Flipkensová donutila udeřit Plíškovou míček mimo kurt.

30-15

Česká tenistka byl u sítě později, než měla, podle toho vypadal i úder, který skončil v síti.

30-0

Dlouhou výměnu zkraje zápasu zakončuje Karolína bekhendovým úderem po čáře, do protipohybu soupeřky.

15-0

Flipkensová svůj první úder ve výměně posílá za základní čáru.

0:0

Ohlášeny 2 minuty do začátku zápasu.
Obě tenistky jsou na kurtu a probíhá předzápasová rozehra.
Vzájemná bilance – obě tenistky proti sobě ve své kariéře sehrály celkově 3 zápasy. Lepší bilancí se může pyšnit zkušenější z nich, Kirsten Flipkensová, která letos odcházela z kurtu dvakrát jako vítězka. Karolína Plíšková už si dokázala připsat také aspoň jedno vítězství nad svojí dnešní soupeřkou. Nechme se překvapit, zda Plíšková srovná stav vzájemné bilance nebo naopak odskočí Flipkensová. Sázkové kanceláře řadí do role favoritky Karolínu Plíškovou.

2012 – Andrezieux (tvrdý povrch) – Karolína Plíšková 6:4 a 6:2

2014 – Auckland (tvrdý povrch) – Kirsten Flipkensová 6:4 a 6:3

2014 – Dubaj (tvrdý povrch) – Kirsten Flipkensová 6:1 a 7:5
Kirsten Flipkensová – je mnohem zkušenější 28-letá bývalá 13. hráčka světa, dnes Flipkensová zaujímá 43. pozici ve světovém žebříčku. Na Linc musí mít Kirsten vynikající vzpomínky z předminulé sezóny, kdy se dokázala dostat skrz kvalifikaci až do semifinále turnaje, kde jízdu Belgičanky zastavila Julia Goergesová ve 3 setech (6:1, 2:6 a 3:6). Celkově se tato pravoruká tenistka zúčastnila turnaje v Lincu třikrát, poprvé v roce 2009. Naopak nebude vzpomínat v dobrém na svůj poslední turnaj, kterého se zúčastnila a sice Peking. V prvním kole nastoupila Flipkensová proti Carle Suárezové Navarrové a Španělka ji uštědřila prohru 2:6 a 2:4, což znamenalo loučení se s turnajem velmi brzy, stejně jako v případě Karolíny Plíškové.

Nejvyšší umístění v žebříčku WTA: 13. (13. srpna 2013)
Karolína Plíšková – je česká 22-letá tenistka, která se aktuálně nachází na 30. pozici v žebříčku WTA a na tomto turnaji startuje jako sedmá nejvýše nasazená hráčka. Svůj poslední turnaj odehrála Karolína v Pekingu, kde však nestačila hned v prvním kole na kvalifikantku Polonu Hercogovou a s turnajem se tedy rozloučila velmi rychle. Letos zažívá tato mladá pravoruká hráčka svojí nejlepší sezónu, co se singlu týče, což potvrdila získáním titulu v Soulu. V Lincu vystupovala Plíšková již dvakrát – jednou prohrála první kolo kvalifikace, v loňské sezóně nestačila v prvním kole na Francescu Schiavoneovou po setech 5:7 a 2:6.

Nejvyšší umístění v žebříčku WTA: 29. (29. září 2014)
Přeji příjemné odpoledne všem tenisovým nadšencům. Dnes je v Linci na programu 1. kolo ženské dvouhry, hraném na tvrdém povrchu, ve kterém se mimo jiné představí Karolína Plíšková, té turnajový pavouk postavil do cesty Kirsten Flipkensovou. Zápas se odehraje od 12:30 na centrálním dvorci jako první v pořadí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.