Karolína Plíšková (7) – Kirsten Flipkensová

2:0 6:2, 6:4

07.10.2014, 12:38 • Centre Court • Josef Cestr (@Hyddaw)

Tipsport: 1.43 2.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě s konstatováním výhry Karolíny Plíškové z toho zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou! (13:55:32)
Statistiky zápasu:

Esa: 6-2
Dvojchyby: 2-2
Úspěšnost prvního podání: 52% – 56%
Brejkboly: 3/6 – 0/0
Obě tenistky si do stavu 2:2 držely své podání a v pátém gemu prvního setu přišel Plíškové čas. Od té doby, jakoby nebyl na kurtu nikdo jiný, než česká tenistka. Karolína Plíšková byla najednou agresivnější, běhavější a vybírala i zdárně ztracené míčky. To se promítlo v průběh první setu, který nakonec česká tenistka ovládla v poměru 6:2. Na začátku druhého setu už se zdálo, že Plíšková uteče své soupeřce hned zkraje setu – Karolína měla k dispozici tři brejkboly – ale ani jeden nedokázala proměnit a tak Flipkensová přeci jen dopodávala pro zisk svého servisu. Stejně jako v prvním setu rozhodoval i druhý set pátý gem, ve kterém získala Plíšková čistou hrou podání Flipkensové a následně už nebyl pro Češku problém si pohlídat průběh celého druhého setu. Karolína Plíšková tedy zvítězila nad Kirsten Flipkensovou v poměru 6:2 a 6:4 za necelých 62 minut a v osmifinále se utká s lepší z dvojice Kiki Bertensová – Mona Barthelová.

Konec zápasu

6:4

Celý zápas nakonec končí po trpělivém údery Plíškové na síti, která si počkala na pohyb své soupeřky do posledních sekund. Karolína Plíšková tedy v dnešním zápase vyhrává 6:2 a 6:4.

40-30

Plíškové se nedaří. Její úder končí za základní čárou.

40-15

Belgičanka odpovídá dobře umístěným a provedeným stopbalem.

40-0

Bitvu od základních čar vyhrává Plíšková, která tak má k dispozici tři mečboly!

30-0

Flipkensové druhý servis soupeřky dopadl přesně na rám rakety. Míček dostal velkou rotaci a vyletěl mimo kurt.

15-0

Plíšková začíná gem znamenitě, šestým esem.

5:4

Konec přestávky, Karolína Plíšková bude podávat na vítězství.

5:4

Následuje přestávka a výměna stran.

5:4

Karolína při náběhu na síť posílá míček za základní čáru, což znamená zisk devátého gemu pro Kirsten Flipkensovou.

40-A

Return Plíškové končí za základní čárou. Gembol pro Kirsten Flipkensovou.

40-40

Plíšková předvedla velký cit pro hru, když při doběhu stopbalu poslal přes síť milimetrově přesný kontrastopbal, míček se otřel o postranní čáru. Shoda.

40-A

Plíšková se nestačila z jedné strany kurtu přemístit na stranu druhou včas, čehož Flipkensová využila. Belgičanka má k dispozici gembol.

40-40

Kirsten neudržela nervy na uzdě a jeden z jejích posledních úderů ve výměně dopadl za základní čáru. Shoda.

30-40

Flipkensová s velkým štěstím trefuje velmi přesně roh kurtu a má tak k dispozici gembol.