konec (0:0, 2:0, 0:0)

07.10.2014, 17:30 • Kivikylän Areena • David Panuška

Tipsport: 2.25 4.2 2.33 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek úterního večera. (19:52:49)
Finský celek vítězí v dnešním zápase 2:0, což znamená celkové vítězství ve skupině K! Utkání rozhodl ve 25. minutě obránce Tikkanen. Velkou mírou k vítězství dopomohl brankář Setänen! Luleå je přemožena poprvé ve skupině a díky horšímu skóre končí na druhém místě.
Finskou arénou zní místní písničky a fanoušci se radují.

60:00

59:31

Zakázané uvolnění Raumy. Poslední šance na skórování.

59:22

Opět mírné strkanice před brankou domácích.

59:00

Finové si výsledek hlídají. Donutii zahrát Luleu na zakázané uvolnění. Larsson zpět v brance.

58:02

Neskutečný zákrok Setänena! V brankovišti na něj jeden z hostů střílel a on jej vychytal! Skvělý výkon domácího brankáře!

56:45

Larsson zůstává na střídačce! Luleå zkouší powerplay!

56:45

Oddechový čas pro hosty.

56:27

55:19

Finové ve svém oslabení ujeli a nebezpečně zahrozili! Z levé strany neprostřelil Larssona Lahti, následně nevyšlo i Gagnonovo obkroužení branky!

54:27

Zaar jel z pravé strany na branku Setänena a byl podražen. Namísto trestného střílení se vylučuje.

53:27

Na ledě se výrazně přiostřuje. Vidět jsou bratři Abbottovi.

53:04

Domácí celek kontroluje hru a kráčí si pro vítězství v zápase i skupině.

53:04

Další komerční pauza.

52:31

52:01

Obrovská šance Henrika Koivista! Finský útočník dostal puk přes celou šíři hřiště přesně na hokejku a vypálil na Larssona, který ramenem zachránil svůj tým! Následné dorážky byly odvráceny.

50:31

Přesilovka pro domácí celek. Důrazný Chris Abbott (LUE) je podruhé dnes vyloučen.

49:10

Dvojitá šance hostů. Nejdříve byla rána zblokována, druhá rána z úhlu šla nad branku.

47:28

Komerční přestávka.

46:55

Po dlouhé době jsme byli svědky zajímavé akce! Domácí Aaron Gagnon ujel po pravé straně a vypálil na Larssona, kterého trefil jen do betonu.

44:10

Hra je v současné době nevyrovnaná.

41:20

Před domácí bránou se strhla mela, ale není z toho žádné vyloučení ani nedošlo na pěstní souboj.

40:19

Hned na začátku třetí části hry vyzkoušel pozornost Larssona Gagnon

40:01

Druhá třetina byla třetinou dvou branek pro domácí tým Lukko Rauma. Nejdříve se trefil pět minut po přestávce v přesilové hře Tikkanen. Druhou trefu přidal v samém závěru třetiny Piitulainen. Domácí celek je aktuálně na prvním místě skupiny K.

Střely na branku: 13:13

40:00

PIITULAINEN - 2:0

39:23

Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
Vteřinu po uplynutí trestu Chrise Abbotta vidíme druhou branku v síti Larssona! Z levé strany na pravou dostal puk Henrik Koivisto, který vrátil puk na hokejku volného JESPERA PIITULAINENA, který doklepl puk do prázdné branky, skvělá kombinace – 2:0!
Asistence: T. Koivisto, Nurmi

39:22

37:22

Doplácí na to Chris Abbott, který je vyloučen za hákování.

37:20

Hra se přitvrzuje a hráči se nešetří.

36:13

Oba týmy hrají v plném počtu.

34:13

Vyloučených hráčů bude víc. Mikkola (RAU) za hákování a Kukan (LUE) za nedovolené bránění. Hraje se čtyři na čtyři.

34:06

Výhoda pro švédy, zahrají si přesilovku.

33:16

32:30

Skvělá akce domácích na jeden dotek zakončená střelou vedle.

31:16

Andreas Hjelm (LUE) přidržel protihráče a za tento prohřešek si půjde odsedět dvouminutový trest.

30:55

Lukko Rauma je v těchto minutách mnohem aktivnější.

29:35

Přečíslení tři na dva nevyřešili domácí ideálně.

28:17

27:42

Domácí zatím odolávají a podruhé vyhazují.

26:17

Lulea si zahraje přesilovku a bude usilovat o vyrovnávací branku. Vauhkonen se provinil.

25:56

Rauma potřebuje vyhrát o dvě branky a více, pokud chce skupinu K vyhrát.

TIKKANEN - 1:0

24:38

Rauma se nakonec prosazují! HARRI TIKKANEN dostal skvělou přihrávku před branku a tvrdou ranou překonal Larssona!
Asistence: Toni Koivisto, Janne Lahti

23:54

Domácí celek více jak minutu kombinoval, ale střelba nepřicházela, poté se hosté osvobodili.

22:49

A nyní se budou muset bránit. Granström si dvě minuty odpočine.

22:29

Luleå musela vyhodit na zakázané uvolnění. Po konci tresti byli pod mírným tlakem.

21:51

20:45

Nyní se finové osvobodili a puk udrželi mimo dosah své branky.

20:28

Lulea hraje opět aktivně v přesilové hře. Střela Wallmarka šla vedle, následná střela byla ukryta v lapačce Setänena.

20:01

Hráči přijíždějí na ledovou plochu, druhá třetina je před námi.
První třetina tohoto duelu je minulostí.
Domácí celek do zápasu vletěl skvělým tempem, které ovšem časem ustálo a iniciativu převzali hosté.
Nejvíce švédi hrozili v přesilové hře na konci třetiny, ale nevyužili jí. Další přesilovku načnou začátkem druhé třetiny a bude trvat bez devíti sekund dvě minuty.

Střely na branku: 4:8

20:00

19:51

Toni Koivisto (RAU) podrazil Deana Kukana, který udělal kličku dvou hráčům a mohl už z dobré pozice střílet.

18:28

18:26

Až pár sekund před koncem trestu se Rauma poprvé osvobodila. Velký tlak a skvěle sehraná přesilovka.

17:34

Zaarovu ránu už musel domácí brankář udržet.

16:54

Lulea je zatím dost nebezpečná. Obránci švédského týmu vyslali již dvě rány, obě se odrazili.

16:28

Bude se vylučovat i na domácí straně, Mikkola (RAU) dostane dvě minuty za držení protihráče.

14:20

V první třetině nevidíme zdaleka pohledný hokej.

12:22

Kristian Nakyva dvakrát prověřil Setänena, první střelu brankář vyrazil do rohu, druhou ukryl mezi betony.

10:12

Ze Švédská dorazila početná skupina fanoušků, ale zatím máme komorní atmosféru a slyšíme mezi sebou promlouvat trenéry a hráče.

09:34

První vážnější zákrok Larssona. Gagnon dostal puk z pravé strany a nadvakrát neprostřelil švédského brankáře.

08:07

Hosté se začínají probouzet, nyní jsme mohli vidět dvě jejich šance. Jednu lapil domácí brankář, ta druhá skončila mimo branku.

07:07

Probíhá komerční přestávka.

05:05

Finský celek začal agresivně a prozatím kontrolují zápas.

04:20

Dvakrát pálil Jaatinen, první střela byla zblokovaná, druhá nepřesná.

03:35

První přesilovka domácím vůbec nevyšla. Spíše se hrálo za jejich brankou.

03:34

01:34

Hned na začátku zápasu si zahraje přesilovku domácí tým. Dean Kukan je vyloučen za hákování.

00:01

Oba týmy jsou již připraveny. Zápas začne za několik vteřin.

Lukko Rauma: Setänen (Zapolski) – Mikkola, Virtanen, Niskala, Tikkanen, Forsberg, Jaatinen – Lahti, Gagnon, Piitulainen – Vauhkonen, H. Koivisto, Nurmi – T. Koivisto, Ahtola, Suronen – Sipiläinen, Virtanen, Riska

Luleå Hockey: Larsson (Lassinantti) – Savilahti-Nagander, Nakyva, Sandström, Kukan, Hjelm, Oskarsson, Hogbom – Granström, Sylvegard, Mannberg – Cam Abbott, Cehlárik, Chris Abbott – Ledin, Zaar, Wallmark – Forsberg, Fabricius, Fogström

Rozhodčí: Vinneborg (SUI), Kaukokari (FIN) – Suominen (FIN), Hägerström (FIN).
Vzájemný zápas

23.9.2014
Luleå Hockey 3-1 Lukko Rauma
Wallmark, Granstrom, Sylvegard – Nurmi
Luleå Hockey
Suverén skupiny K ještě neprohrál ani jeden zápas a obdržel jen čtyři branky. Skvělá vizitka pro defenzívu.
Nejvíce si švédi smlsli nad Nottinghamem. V Anglii vyhráli 1:10, doma 9:1.
Lze vidět, že rozdíl mezi švédským a anglickým hokejem je obrovský, o čemž nikdo nepochybujeme.
Ve své domácí soutěži je Luleå na druhém místě, těsně za Skellefteou. Oba týmy mají po osmi kolech 18 bodů.
V posledním zápase porazili známý celek HV71 2:1
Lukko Rauma
Druhý tým skupiny K má na svém kontě čtyři výhry a jednu prohru. Skóre 19:7 není vůbec špatnou vizitkou pro finský celek.
Nejvyšší výhru si připsali proti anglickému Nottinghamu Panthers a to v poměru 6:2.
Jediná prohra se datuje na poslední kolo. 23. září nestačili na domácí Luleu a prohráli 3:1.
Šanci na reparát bude mít tým Rista Dufva již dnes!
Vedoucí celky skupiny K se utkají proti sobě.
Luleå je lídrem a stále neporaženým celkem. Lukko Rauma má na kontě jeden prohraný zápas a to právě s Luleou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:0

Branky a nahrávky: 25. Tikkanen (Koivisto, Lahti), 40. Piitulainen (Koivisto, Nurmi)

Luleå Hockey: Larsson (Lassinantti) – Savilahti-Nagander, Nakyva, Sandström, Kukan, Hjelm, Oskarsson, Hogbom – Granström, Sylvegard, Mannberg – C. Abbott, Cehlárik, Ch. Abbott – Ledin, Zaar, Wallmark – Forsberg, Fabricius, Fogström

Rozhodčí: Vinneborg (SUI), Kaukokari (FIN) – Suominen (FIN), Hägerström (FIN)

Odveta: Luleå - Rauma 2:1