Hokejová Liga mistrů

HV71 – JYP Jyväskylä

0:3

konec (0:0, 0:3, 0:0)

07.10.2014, 20:05 • Kinnarps Arena, Jönköping (kapacita 7000 míst) • Adam Lacek (@laci_17)

Tipsport: 2.15 4.2 2.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:22:02)
Výsledek dnešního zápasu se dal tak nějak i předpokládat. Finský tým měl ještě velkou šanci na postup, musel dnes ale vyhrát, naopak domácím už o nic nešlo, jejich šance byla pouze teoretická, také to tak dopadlo.

O všem rozhodla druhá část hry, ve které Jyväskylä nastřílela všechny své branky. Skóre otevřel ve 29. minutě Eric Perrin, útočník se zkušenostmi i z NHL, kde hájil barvy například Atlanty Thrashers.

O chvíli později na něj navázal Tuomas Pihlman, který využil perfektní práce a následné přihrávky Petra Hubáčka. Do konce druhé periody se pak prosadil ještě Juuso Ikonen a o vítězi zápasu bylo téměř rozhodnuto.

Třetí třetinou se už domácí pouze protrápili, hosté z Finska totiž postavili před svou třetinu tuhý obranný blok, kterému z branky velel dnes skvělý Tuomas Tarkki, nejlepší hráč utkání.

Jyväskylä si tak dnešní tříbodovou výhrou upevnila své místo na druhém místě tabulky I za prvním Salcburkem a může se tak začít chystat na boje v play off, kam se už jistojistě JYP podívají!

60:00

59:50

Hosté se ještě dokázali usadit v útočném pásmu, jejich kombinace ale nevede k žádnému zakončení, Holzapfel s Viitanenem mezitím opustili trestné lavice.

59:05

I ve třech hráčích ale domácí dokáží kombinovat, bohužel jim to už ale není nic platné, z dnešního zápasu odejdou poraženi.

58:39

Po icingu hostů je vyloučen Anton Bengtsson, který zbytečně dohrál protihráče u mantinelu a míří tak na trestnou lavici za vražení na hrazení.

58:30

Anton Bengtsson měl před sebou poloprázdnou branku, ve velké šanci ale nedokázal bekhendem poslat kotouč za Tarkkiho záda!

58:07

Anton Bengtsson se dostal do postavení mimo hru.

57:50

Gustaf Wesslau míří na střídačku, domácí tak budou hrát v 5 proti 4!

57:50

Domácím hráčům trochu tečou nervy, Riley Holzapfel se dostal do křížku s Mikkou Viitanenem, oba hříšníci míří na trestnou lavici za hrubost.

57:50

Neskutečný zákrok nyní předvedl Tuomas Tarkki proti dělovce Chrise Campoliho z mezikruží, hostující brankář jen tak máchnul lapačkou, ve které ale našel skrytý puk!

56:43

Tarkki pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou a těm se opět podařilo dostat kotouč do středního pásma.

56:05

Zakázané uvolnění hostů vrátí hru zpátky před Tarkkiho branku.

55:52

Tarkki si připisuje další úspěšný zákrok proti střele od modré čáry, dorážet se snažil dnes velmi aktivní Riley Holzapfel, hostující obránci jej ale nepustili.

55:37

Ze souboje čtyř hráčů u mantinelu nakonec vzešli jako vítězové hosté.

55:01

Až nyní své štěstí pokusil Carl Ridderwall, jeho střela ale končí na zadním mantinelu.

54:21

Domácí hokejisté se ale pořád snaží potěšit své fanoušky alespoň čestným gólem, posledních pár minut jsme ale neviděli ani jedno zakončení.

53:30

A domácí hokejisté nemají v sobě tak potřebnou šťávu a zřejmě i motivaci s výsledkem utkání něco udělat, nějakému velkému tlaku také nenahrává prázdný stadion.

52:35

Hosté hrají přesně tak, jak si podle mého neodborného pohledu řekli v kabině před třetí třetinou. Všechny puky se z vlastní třetiny snaží vystřelovat do bezpečné vzdálenosti od Tarkkiho branky.

0:3

Branky a nahrávky: 29. Perrin (Luoma, Kemilainen), 35. Pihlman (Hubáček), 39. Ikonen (Lofman, Hannikainen)

HV71: Wesslau (Ersberg) – Johansson, Karlsson M., Williamsson, Campoli, Berglund, Eidstedt, Pilut – Tedenby, Christensen, Brithen – Ridderwall, Strandberg, Fiala – Melin, Holzapfel, Karlsson P. – Sandberg, Bengtsson, Torngren Trenér: Andreas Johansson.

JYP Jyväskylä: Tarkki (Rajaniemi) – Salonen, Luoma, Kemiläinen, Hietanen, Niku, Viitanen, Pulli, Nenonen – Ikonen, Perrin, Hubáček – Tuppurainen, Löfman, Hännikäinen – Pihlman, Lahti, Boyce – Poukkula, Kanninen, Salmio Trenér: Marko Virtanen.

Rozhodčí: Wiegand (SUI), Edqvist (SWE) – Haster (SWE), Pihlblad (SWE)