1:2

konec (0:1, 1:1, 0:0)

07.10.2014, 20:05 • Saab Arena • Martin Švejkar

Tipsport: 2.0 4.3 2.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (22:27:07)

Tak nakonec je už v tuto chvíli jisté, že společně s Linköpingem se z postupu ze skupiny může radovat i TPS Turku, které už z postupové pozice v tabulce druhých míst nemůže nikdo sesadit!
Hosté se nakonec ubránili! TPS Turku vítězí na ledě Linköpingu 2:1 a činí tak důležitý krok k tomu, aby společně se švédským týmem postoupilo do play off. Švédové měli již před tímto zápasem postup jistý a velké šance má nyní i finský celek, který bude s 12 body čekat na to, jak dopadne tabulka druhých celků.

60:00

59:56

Domácí se rychle vrátili s pukem do útoku a opět vytvořili tlak před brankou, kde teď došlo k menší potyčce. Zbývají čtyři sekundy a vhazovat se bude před Lassilou.

59:41

Hostující obránci padali do střel a nyní se jim podařilo vyhodit kotouč.

59:15

Velký tlak domácího týmu! Puk skáče před Lassilou.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:21

Mikko Rantanen zalehl kotouč a rozhodčí ho posílá na trestnou za zdržování hry! Tohle je příležitost pro domácí tým, který nyní bude hrát v šesti proti čtyrem!

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí tým kombinuje v útočném pásmu.

57:35

Högberg zůstává na střídačce! Linköping už zkouší hru v šesti.

57:35

Trenér Linköpingu si vyžádal oddechový čas.

57:35

Icing hostujícího týmu.

57:14

Linköping se snažil usadit s pukem v útočném pásmu, ale nyní byli domácí vyhnání do neutrální zóny.

56:22

Hostům se v těchto chvílích daří držet kotouč daleko od své branky.

55:32

Sundhova zblokovaná střela končí v ochranné síti za Lassilou. Linköpingu se krátí čas na vyrovnání.

55:04

Hosté se dostali do protiútoku, ale byl jim odpískán ofsajd, po němž však ještě Nakládal vypálil na branku, což se domácím hráčům vůbec nelíbilo.

53:16

Little (LIN) hledal přihrávkou Sundha, který se málem ve výborné pozici dostal k puku, ale chybělo mu pár centimetrů.

52:11

Domácí se dostali do útoku, ale Micflikier nedosáhl na kotouč a v brance nakonec místo puku skončil on sám. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

51:19

Koskiranta zkusil vyzrát na Högberga bekhendovým zakončením, ale domácí brankář byl pozorný.

50:48

Další důležitý zákrok si nyní připsal hostující Lassila! V té době se Seigo vrací zpátky do hry a přesilovka Linköpingu končí.

50:11

Hostům se dvakrát podařilo dostat kotouč ze svého pásma.

49:19

Linköping si vytvořil tlak v útočném pásmu a puk nebezpečně poskakoval před Lassilovou brankou, do níž ho však nakonec nikdo z domácích nedoklepl.

48:48

Hostující Seigo si odsedí dvě minuty za hákování. Dá se očekávat, že tlak domácího týmu se nyní vygraduje!

47:11

Aktivnější je nadále domácí tým, který se snaží o vyrovnání zápasu.

45:38

Další icing hostujícího týmu.

44:53

Zakázané uvolnění hostů. Ti jsou teď pod velikým tlakem.

44:49

Rahimi (LIN) vypálil z dálky a jeho rána se otřela o břevno Lassilovy branky!

44:09

Domácí Kolarik se objevil s pukem přímo před Lassilou, ale trestuhodně minul branku!

43:52

Lasch (TPS) se snažil dostat s pukem před branku, ale domácí obrana včas zakročila.

43:05

Utkání sleduje na stadionu 1783 diváků.

42:11

Hostům se teď při hře 5 na 5 daří a hraje se více před Högbergem.

40:49

Do třetí části vstoupili aktivněji domácí, kteří ještě měli k dispozici zbytek přesilové hry. Do jediné šance se zatím dostal Little, ale hosté se ubránili a nyní jsou již v plném počtu.

40:01

Druhá třetina je za námi a viděli jsme v ní po jednom gólu na každé straně. Před poslední dvacetiminutovkou tak zůstává stále o krok napřed hostující TPS. Třetí třetina začne přibližně ve 21:49.

40:00

39:00

Hosté jsou nyní pod tlakem. Lassila si teď málem srazil puk do vlastní branky!

38:39

Hostující Rantanen si jde odpykat dvě minuty za podražení.

38:02

Český hokejista Jakub Nakládal se teď nešikovně srazil s vlastním brankářem a se zraněním v obličeji odchází do kabiny.

37:30

Hostující první formace si teď vytvořila tlak v útočném pásmu, ale nic z toho nakonec nebylo.

36:27

V posledních minutách se hra přesouvá z jedné strany na druhou, ale gólové šance momentálně k vidění nejsou.

35:07

Finský tým se teď snaží hrát aktivně a držet puk mimo vlastní obranné pásmo.

33:33

Domácí jsou teď rozhodně aktivnější. Nyní pálil Andersson, ale jeho pokus minul branku.

32:49

Nyní přichází na řadu komerční přestávka, kterou v tuto chvíli uvítají zejména hosté.

31:09

Teď už Lassila musel zasahovat! Hostující brankář předvedl parádní zákrok proti střele McDonella!

30:47

Ke střele se však nyní dostal domácí Forsling, ale puk minul Lassilovu branku!

29:18

TPS už je kompletní a dobrým bruslením zatím nedovoluje domácím nějaký větší nápor.

JEFF TAFFE - 1:2

28:00

Linköping právě vstřelil branku!
Domácí nakonec využívají dvojnásobnou přesilovku! Přesilovkovou kombinaci zakončil po přihrávce Micflikiera JEFF TAFFE. Asistence: Jacob Micflikier.

26:52

Dvojí vyloučení na straně hostů! Za sekání dostává menší trest Lamsa, kterému bude na trestné lavici dělat společnost Lasch, který si jde odsedět trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Velká příležitost pro domácí v podobě dvuominutové přesilovky 5 na 3!

25:31

Domácí se vcelku snadno ubránili a hrají v plném počtu.

24:43

Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry.

23:45

Do této třetiny vstoupili mnohem lépe hosté, kteří nyní těží z přesilové hry a pokračuje tak jejich převaha.

23:31

Domácí Dahlström si jde odsedět dvě minuty za hákování.

MIKKO LEHTONEN - 0:2

20:27

TPS právě vstřelilo branku!
Hostující MIKKO LEHTONEN vypálil od modré čáry a jeho rána, která byla nejspíš lehce tečována jedním z domácích hráčů, nakonec proletěla mezi Högbergovy betony. Asistence: Tero Koskiranta, Ryan Lasch.

20:01

Do první třetiny vstoupili aktivněji hosté, ale postupem času převzali iniciativu domácí. Z prvního gólu se však nakonec přeci jen radovalo TPS, které poslal v čase 16:45 do vedení Matias Sointu. Druhá třetina začne přibližně ve 20:57.

20:00

19:31

Hostující Otto Karvinen si odsedí dvě minuty za sekání. Na trestnou půjde však i jeden z domácích a hrát se tedy bude 4 na 4.

MATIAS SOINTU - 0:1

16:45

Hosté se dostávají do vedení! MATIAS SOINTU dostal přihrávku do mezikruží od Kumeliauskase a měl dostatek prostoru na to, aby mohl uklidit kotouč do horního rohu Högbergovi branky. Asistence: Tadas Kumeliauskas, Steven Seigo.

15:59

Fredric Andersson (LIN) si odsedí dvě minuty za podražení. Na trestnou odchází ve stejnou chvíli i hostující Koskiranta, který přifilmoval pád. Hraje se tedy 4 na 4.

14:43

Kumeliauskas je zpátky na ledě.

14:28

McDonell (LIN) se objevil s pukem před brankou, ale vypálil nepřesně!

13:33

Domácí uzamkli TPS v jeho obrané třetině, ale dlouho tomu chyběla střelba. Až nyní vypálil od modré Micflikier, jehož střelu Lassila sice pouze vyrazil, ale nikdo se k dorážce nedostal.

12:43

Přesilovku si teď poprvé zahrají domácí. Hostující Kumeliauskas dostává menší trest za hákování.

11:14

Druhá přesilovka hostů je u konce. Little je zpátky na ledě.

11:02

Linköping opět posílá kotouč až k Lassilovi.

10:41

Domácí vyvezli puk ven ze svého pásma.

10:33

Ofsajd hostujícího týmu.

09:40

Gysbers (TPS) vypálil od modré a hosté se ještě snažili dostat k dorážce, ale Högberg nakonec puk udržel ve výstroji a přerušuje hru.

09:14

Broc Little (LIN) dostává dvě minuty za hákování.

08:34

Linköping teď trochu ožil a začal se dostávat do útočného pásma, kde díky dobrému pohybu dokáže držet kotouč. Zatím tomu však chybí častější střelba.

07:58

Tvrdý hit schytal teď od domácího Nordéna Lehtonen, který ihned míří na střídačku. Domácí příznivci odměňují zákrok potleskem.

07:21

McDonell (LIN) zkusil vypálit tvrdou ránu z velkého úhlu, ale Lassila nemusel zasahovat, jelikož puk minul prostor mezi třemi tyčemi.

05:31

Smoleňák se dostal po pravé straně do dobré šance, když najel s pukem až před Högberga, ale domácí brankář si věděl s jeho následnou střelou rady!

04:21

TPS je zatím aktivnějším týmem a více se tlačí do útoku.

03:36

Hostující Seigo dostal prostor v mezikruží, odkud tvrdě vypálil, ale jeho střela minula branku. Ve stejnou chvíli se potrestaný Karlsson vrátil do hry.

02:44

Útok hostujícího týmu překazil odpískaný ofsajd.

02:29

Obrovskou chybu v rozehrávce hostů mohl využít Little, který jel zničehonic s pukem sám na Lassilu, za něhož se mu však nepodařilo procpat kotouč!

01:36

Domácí Karlsson si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

00:51

Jako první se do útoku vrhli hosté. K ráně od modré se dostal Gysbergs, ale neuspěl a s brankářem si o chvíli později neporadil ani Koskiranta, který vyjel s pukem zpoza branky a zkoušel zakončit z úhlu.

00:01

Linköpings HC: Högberg (Rautio) – Johansson, Forsling, A. Karlsson, Dahlström, Rahimi – Tornqvist, Almtorp, Salmonsson – McDonell, S. Karlsson, Nordén – Vrána, Taffe, Andersson – Little, Kolarik, Sundh – Micflikier

TPS Turku: Lassila (Jarvinen) – Lehtonen, Gysbergs, Pulli, Nakládal, Seigo, Friman, Keskilato – Lasch, Virtala, Koskiranta – Kumeliauskas, Rantanen, Smoleňák – Vahatalo, Sointu, Pikkarainen – Lindsten, Lamsa, Kulmala – Karvinen

Rozhodčí: Kubuš (SVK), Andersson (SWE) – Malmqvist (SWE), Dahmén (SWE).
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Skupinová fáze Hokejové ligy mistrů vrcholí a rozhodne se o zbylých postupujících do play off! Boj o postup uvidíme i v tomto zápase, jelikož finské TPS Turku je momentálně na druhém místě skupiny F a na ledě švédského Linköpingu, již jistého postupujícího z prvního místa, bude hrát o důležité body do tabulky druhých týmů. Z této tabulky postoupí pět nejlepších do play off a TPS je zatím s devíti body na šestém místě, o skóre před dalšími čtyřmi týmy se stejný bodovým ziskem. Tabulka druhých míst je velice vyrovnaná a finskému celku půjde v dnešním zápase o všechno. Rozhodovat může i celkové skóre a proto má TPS Turku motivaci vyhrát co možná největším rozdílem. Švédský Linköping už má naopak vše jisté a hrát může uvolněně, což by však mohlo dobrému hokeji také prospět a čeká nás tedy jistě zajímavá podívaná, která začne ve 20:05 a vy u toho můžete být s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:05.

1:2

Branky a nahrávky: 28. Taffe (Micflikier) – 17. Sointu (Kumeliauskas, Seigo), 21. Lehtonen (Koskiranta, Lasch)

Rozhodčí: Kubuš (SVK), Andersson (SWE) – Malmqvist (SWE), Dahmén (SWE)