1:7

konec (0:2, 1:5, 0:0)

07.10.2014, 19:30 • Stadthalle Villach • Tomáš Dolejš (@tdolejs)

Tipsport: 5.9 5.8 1.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je konec. Třetí třetina byla jen čekáním na závěrečnou sirénu, protože rozhodnuto bylo v podstatě již po čtyřiceti minutách. Frölunda si připisuje další vítězství, páté ze šesti zápasů. Villach bohužel zvítězit nedokázal, ačkoliv na postup by již nedosáhl. (21:47:46)

60:00

59:57

Fortier si ještě přijel pro zakončení, zřejmě to ale nestihne.

59:35

Wikstrandův pokus o teč není úspěšný.

59:11

Bojuje se v útočném pásmu Frölundy.

58:30

Axelsson ještě rozehrává akci zpoza branky, ale z obou stran je celá třetina spíše čekání na konec.

58:01

Klidné oslabení Villach ubránil, už je v plném počtu.

57:38

Gustafssonovo dobré nahození z pravého kruhu vytěsnil Honeckl.

57:06

Domácím se zatím daří držet švédský tým daleko od svého pásma.

56:01

Ruslan Gelfanov (VIL) nakonec dostává dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Frölundu.

55:45

Pokus o útok Villachu, Gelfanov vymýšlel akci na pravém křídle, byl však atakován a o kotouč přichází.

54:55

Engvall se chopil puku vedle klece domácích, otočil se a vyslal dobrou střelu, která je však zblokována.

54:30

Axelssonův nebezpečný pokus dokázal zlikvidovat Honeckl.

53:35

Djuse svou křižnou přihrávkou nikoho nenašel, kotouč je v rohu kluziště.

52:40

Gortz byl za brankou zbaven kotouče, a ačkoliv jeho spoluhráči ještě bojovali, tak nakonec musejí vyklidit pásmo.

51:10

Lundqvist si najížděl zprava, položil si brankáře, ale kupodivu nedokázal zakončit!

50:52

Nahození Gustafssona nedokázal nikdo protečovat, dříve byl u puku Honeckl.

50:15

Gortzovo zakončení nebylo přesné a hosté se musejí vracet.

49:34

Engvall byl dobře vysunut do úniku, těsně před gólmanem však přestřelil.

48:30

Po pravé straně se prosmýkl do pásma Karlsson, po kombinaci se svými spoluhráči však Frölunda žádnou střelu nevyslala.

47:52

Hosté jsou natlačeni ve svém pásmu, Rakušané je nenechají rozehrát.

47:00

Za rozhodnutého stavu už moc zajímavých akcí nevidíme, Villach nabírá na aktivitě a chce alespoň kosmeticky vylepšit skóre.

45:33

Rozjetý Karlsson jen orazítkoval mantinel za brankou Villachu.

45:10

Další icing rakouského týmu.

44:41

Domácí Pewal se dostal téměř do úniku a podařilo se mu i zakončit, Johansson je však pozorný a puk dokázal lapit.

44:07

Villach se dopouští zakázaného uvolnění.

43:36

Švédové chvíli kombinovali, ale poté byli vytlačeni do střední třetiny hřiště.

42:50

Rychlý protiútok hostů zakončoval Engvall tvrdou střelou, která končí na hrudi Honeckla.

42:27

Oba týmy chvíli bojovaly ve středním pásmu, nakonec rozhodčí zaznamenal ofsajd domácích.

41:33

Hosté jsou v plném počtu, oslabení zvládli ubránit.

41:10

Frölunda se osvobozuje na modré čáře.

40:47

Lammersův útočný výpad skončil střelou, kterou však bez větších obtíží vyráží Johansson.

40:10

Domácí dohrávají přesilovou hru z druhé třetiny.

40:01

Ve druhé třetině ukázali hosté, že nevedou jen náhodou a přidali dalších pět branek. Villach se zmohl jen na gól v oslabení a vypadá to, že o dnešním vítězi je rozhodnuto.

40:00

39:53

Pretnar rozjíždí útok, ale už zřejmě nic nestihne.

39:32

V závěru třetiny ještě vyloučení, dvě minuty za držení protihráče dostává Joel Lundqvist (FRO).

38:40

Hosté, konkrétně Olimb, měli problém rozehrát. Villach dobře forčekuje a nechce pustit hru za půlící čáru.

37:41

Engvall v rohu ztrácí kotouč a jeho formace se musí vracet.

36:53

Rakouský tým je v plném počtu.

36:48

Blidh přišel o puk v rohu a domácí na konci oslabení vyhodí.

36:06

Vilachu se podařilo vyhodit až k Johanssonovi.

35:36

Gustafsson s Gortzem dobře kombinovali, ale střela druhého jmenovaného jde mimo.

34:53

Eric Hunter (VIL) posedí na dvě minuty za nedovolené bránění.

34:15

Hra se na chvíli uklidnila, Frölunda rozehrává ze svého pásma.

33:10

Bacher se svou formací v útočném pásmu chvíli kombinovali, ale zakončení se nekoná.

32:35

Olimb vybojoval puk za brankou a oslovil Gortze, tomu střela nesedla.

31:30

Fortier se prosmýkl do útočné třetiny, ale dostal se do nevýhodné střelecké pozice a jeho pokus tak není přesný.

OLIMB - 1:7

29:13

Frölunda právě vstřelila branku!
Frölunda už trochu začíná ponižovat své soupeře, před polovinou utkání dává domácím již sedmou branku. Tentokrát vyšla dobře spolupráce Gustafssona s MATHISEM OLIMBEM, který v tomto zápase jako jeden z mnoha také nezůstane bez bodu. Asistence: Erik Gustafsson.

JOHNSSON - 1:6

28:38

A další puk, který musí domácí gólman lovit ze své branky. ANDREAS JOHNSSON se napřáhl od modré a Honeckl ani neměl dobrý výhled a neměl šanci zasáhnout. Asistence: Christoffer Persson, Erik Gustafsson.

BLIDH - 1:5

27:40

Hosté své zaváhání napravují a využívají další přesilovou hru. Přímočará akce, křižná přihrávka Wikstranda na ANTONA BLIDHA, který přesně mířenou střelou z levé strany dává "bůra" do klece domácích. Asistence: Mikael Wikstrand.

LAMMERS - 1:4

26:44

Villach právě vstřelil branku!
Villach skóruje ve vlastním oslabení! Hunter s JOHNEM LAMMERSEM se dostali před gólmana Johanssona, přičemž druhý jmenovaný dostrkal kotouč do branky pod brankářem. Asistence: Eric Hunter.

26:30

Domácí Marco Pewal (VIL) jde na trestnou lavici za podražení. Další přesilovka pro hosty.

26:15

Gustafsson také není úspěšný v zakončení.

25:19

Engvall opět dostal více prostoru a dvakrát dokázal zahrozit v útočném pásmu.

24:38

Ostrá střela Bohma od modré je sražena mimo dosah frölundských hráčů.

23:30

Hosté nepřestávají tlačit, nyní Olimb rozjel akci po levé straně, poslal puk před branku, ale jeho spoluhráči už dorazit nedokázali.

WIKSTRAND - 0:4

22:26

Neuvěřitelné, využitá přesilovka a Indiáni vedou již 4:0! Od modré čáry se dokázal prosadit MIKAEL WIKSTRAND, jehož prudká střela skončila až mezi betony Honeckla. Asistence:Arttuti Lehkonen.

21:41

Za podražení půjde na trestnou Eric Hunter (VIL).

BOHM - 0:3

20:35

Frölunda přidává další branku hned v úvodu periody a vede již o tři góly! OLIVER BOHM pálil od modré, kotouč se dostal za branku, odkud jej Axelsson poslal znovu na Bohma a ten se napodruhé nemýlil a trefuje se nad rameno gólmana. Asistence: Anton Axelsson.

20:02

Hostující celek už je v plném počtu.

20:01

Je vidět, že švédská Frölunda je lepším týmem a má i více ze hry. Svědčí o tom i dva vstřelené góly. Villach se občas pokusí o protiútok, ovšem zatím se ve výraznější akci neocitl. Uvidíme, co přinesou další třetiny.

20:00

19:55

Poslední útočná akce Villachu je zblokována na modré.

19:18

Frölundě se daří vyhodit přes všechny čáry.

18:54

Waughovu křižnou střelu stáhl Johansson lapačkou.

18:02

Hosté jsou potrestáni dvouminutovým vyloučením za příliš mnoho hráčů na ledě.

17:45

Fortier hledal před brankou zcela volného Gelfanova, ten však na kotouč nedosáhl. Vypadalo to na nadějnou akci domácího týmu, obrana Frölundy totiž nyní zaspala.

16:38

Hosté opět v pásmu, něco se snaží vymyslet Johnsson.

15:39

Zatím je to 3:15 na střely, je tedy vidět, že Frölunda vede oprávěně.

15:11

Na druhé straně hledá odpověď Gelfanov, přijel si až k brance, ale naráží jen na připraveného Johanssona.

GUSTAFSSON - 0:2

13:48

Hostující tým se rozjíždí! Lasu oslovil ERIKA GUSTAFSSONA, jenž přesnou střelou mezi nohy Honeckla posílá Indiány do dvoubrankového vedení. Asistence: Niklas Lasu.

ENGVALL - 0:1

12:47

Tak nakonec švédský tým využívá svou převahu ve hře a dává úvodní branku! Wikstrand našel PIERRA ENGVALLA, který se nemýlí a otevírá stav utkání. Asistence: Mikael Wikstrand.

12:43

Tlak hostů stále přetrvává, chybí však přesnost a důraz v zakončení.

11:41

Windestromova ostrá dorážka nemíří mezi tři tyče, domácí obránci dobře blokují střely.

11:05

Blidh obkroužil klec domácích, zakončení z předbrankového prostoru se však nepodařilo.

10:50

Djuse zbytečně přišel o puk na modré a musí se vracet.

09:59

Olimb dobře forčekoval a nenachal hráče Villachu rozehrát, kotouč však nevybojoval.

09:32

Po dlouhé době jsou u puku i hosté a rozehrávají zpoza své branky.

08:55

Indiáni mají rozhodně větší herní převahu, ale nebezpečné akce nepřicházejí.

07:59

Wickstrandovo nahození nemá vhodné parametry.

07:01

Hosté měli problém s rozehrávkou, nakonec se ke kotouči dostává Gortz, v útočném pásmu však nedokázal vystřelit směrem k Honecklovi.

06:06

Villach je v plném počtu, oslabení zvládl bez obtíží.

05:50

Janmark zavezl kotouč do pásma, zde však žádnou akci nevymyslel.

05:20

V oslabení chtěl uniknout Hunter, ale nebyl při zakončení úspěšný.

04:06

Za sekání je vyloučen domácí Sean Ringrose (VIL).

00:58

Frölunda je zatím aktivnějším týmem a drží puk na svých holích, nebezpečnější akci jsme zatím neviděli.

00:01

EC Villacher SV: Honeckl (Lamoureux) – Brunner, Waugh, Pretnar, Altmann, Siutz, Bacher – Lammers, Nageler, Platzer – Gelfanov, Fortier, Ringrose – Petrik, Pewal, Hunter – Leiler, Alagic, Gohringer

Frölunda Indians: Johansson (Fernstorm) – Bohm, Backman, Persson, Gutafsson, Wikstrand, Djuse – Axelsson, Blidh, Lundqvist – Janmark, Figren, Lehkonen – Gortz, Olimb, Johnsson – Karlsson, Lasu, Windestorm, Engvall

Rozhodčí: Bruggemann, Dremelj – Ettlmayr, Hribar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

1:7

Branky a nahrávky: 27. Lammers (Hunter) – 13. Engvall (Wikstrand), 14. Gustafsson (Lasu), 21. Bohm (Axelsson), 23. Wikstrand (Lehkonen), 28. Blidh (Wikstrand), 29. Johnsson (Persson, Gustafsson), 30. Olimb (Gustafsson)

EC Villach SV: Honeckl (Lamoureux) – Brunner, Waugh, Pretnar, Altmann, Siutz, Bacher – Lammers, Nageler, Platzer – Gelfanov, Fortier, Ringrose – Petrik, Pewal, Hunter – Leiler, Alagic, Gohringer

Frölunda HC: Johansson (Fernstorm) – Bohm, Backman, Persson, Gutafsson, Wikstrand, Djuse – Axelsson, Blidh, Lundqvist – Janmark, Figren, Lehkonen – Gortz, Olimb, Johnsson – Karlsson, Lasu, Windestorm, Engvall

Rozhodčí: Bruggemann, Dremelj – Ettlmayr, Hribar