1:2

po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

15.09.2014, 15:30 • Arena Jugra • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.77 4.2 2.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Děkuji, že jste toto utkání sledovali ve společnosti serveru onlajny.com a přeji Vám hezký pondělní večer! (18:11:35)
Československá stopa

V tomto utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.
Hokejisté Jokeritu Helsinky dokázali i ve svém pátém zápase v KHL bodovat, když zvítězili 1:2 v prodloužení na ledě Chanti-Mansijsku. Prvních gólů dnešního utkání jsme se dočkali až v závěru druhé třetiny. Ve 37. minutě poslal Jugru do vedení Buljanskij, ale ještě před přestávkou stačil vyrovnat Hagman. V nezáživné třetí části už další branka nepadla a rozhodnout tak muselo prodloužení. V něm byli šťastnější hosté, když Ville Lajunen využil odrazu od zadního mantinelu a napálil puk do odkryté části domácí klece.

Střely na branku v prodloužení – 1:2, celkem – 22:35

Ville LAJUNEN - 1:2

62:21

Jokerit právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Kotouč se po střele Makiho odrazil od zadního mantinelu na hůl VILLEHO LAJUNENA, který pálil sice z úhlu, ale do odkryté branky. Birjukov se ještě snažil do volné poloviny své klece dostat tygřím skokem, ale na kotouč nedosáhl. Asistence: Tomi Maki a Kurtis McLean.

61:06

Mezi kruhy si sjel s kotoučem Linus Omark, pokus švédského šikuly byl sražen nad branku.

60:36

Karlssona prověřil Vitalij Sitnikov, hostující gólman přidržel puk na své hrudi.

60:21

Kotouč se dotkl ochranné sítě za domácí brankou, buly ve středním pásmu.

60:01

Vše je již připraveno na zahájení pětiminutového prodloužení.
Třetí třetina se odehrála v hodně opatrném duchu a žádný gól v ní nepadl. Utkání tak za stavu 1:1 musí rozhodnout prodloužení či nájezdy.

Střely na branku ve 3. třetině – 5:9, celkem – 21:33

60:00

59:52

Hosté málem rozhodli! McLean a Sallinen se dostali k dorážkám v předbrankovém prostoru, ale puk končí pod ležícím Birjukovem.

59:01

V momentě, kdy do konce třetiny zbývá minuta, nahodil jeden z hráčů Jokeritu z rohu kotouč před branku. Birjukov vykopl pravým betonem.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:43

Hráči Jugry s kotoučem krouží v útočném pásmu, ale motají se v rozích.

56:31

Aaltonen prověřil Birjukova střelou od mantinelu. Ten zakročil lapačkou.

55:39

Před brankou se po letícím kotouči natahoval Huhtala, ale nedokázal ho tečovat.

1:2

Branky a nahrávky: 37. Buljanskij (Rajaja) – 40. Hagman (Aaltonen, Todd), 63. Lajunen (Maki, McLean)

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Gorjačevskich) – Sergejev, Pepeljajev, Larsen, Těrnavskij, Sokolov, Putilov – Magogin, Buljanskij, Sitnikov – Maxwell, Rajala, Kašpar – Filatov, Jacenko, Bortnikov – Knjazev, Čibisov, Lesnuchin – Nikolajev

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Gunderson, Lajunen, Jaakola, Karalahti, Ohtamaa, Todd – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Moses, Harju, Omark – Sallinen, Huhtala, McLean – Ben-Amor, Hahl, Maki.

Rozhodčí: Bondar, Buturlin – Goljak, Dedjulja