5:4

konec (3:0, 0:4, 2:0)

04.09.2014, 15:00 • Sport Complex • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.2 4.0 2.61 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z tohoto utkání vše. Děkuji za pozornost a u dalších hokejových onlajnů se brzy těším na počtenou! (17:48:11)
Československá stopa v utkání
Ján Laco (AST) 34 zák., 4 góly, 89,5%
Je konec! Diváci v Astaně viděli hned na úvod KHL hodně zajímavé utkání se šťastným koncem pro jejich tým. Každá ze tří třetin byla úplně jiná. Úvodní jasně ovládli domácí hokejisté, kteří již v 8. minutě zápasu vedli 3:0. Prostřední dvacetiminutovka však patřila Ufě a hosté v ní dokázali obrátit skóre z 3:0 na 3:4. V závěrečné periodě nejprve srovnal v přesilovce 5 na 3 Dallman, a když už se zdálo, že se bude prodlužovat, rozhodl zároveň se závěrečnou sirénou Nigel Dawes. Právě Dawes se v utkání blýskl hattrickem, stejně jako na druhé straně Antti Pihlström. Pro hosty je porážka trochu krutá, ve druhé třetině předvedli výborný výkon a horším týmem nebyli ani ve třetí části.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:16, celkem – 28:38

60:00

59:59

Ještě buly ve středovém kruhu. To už však bude formalita.

59:59

Rozhodčí se raději ještě poradili s videem, aby se utvrdili, že gól padl ještě před vypršením času.

Nigel DAWES - 5:4

59:59

Astana právě vstřelila branku!
To je neuvěřitelné! Domácí dokázali ve zbývajícím čase rozpoutat před brankovištěm Ufy obrovské peklo a NIGEL DAWES zároveň se sirénou posílá puk do odkryté části hostující klece! Dawes kompletuje hattrick a zároveň si připisuje vítězný gól dnešního utkání.

59:47

Rozhodčí Gusev posílá na trestnou lavici Alexandera Kutuzova! To je pro domácí velká výhoda i vzhledem k blížícímu se prodloužení.

59:32

Kutuzov projel z pravé strany až před Laca, domácí brankář však dobře vykryl prostor.

59:01

Poslední minuta třetí třetiny.

58:54

Nyní to zkusil z levého hruhu Makarov, Laco si pro puk snadno sáhl lapačkou.

58:45

Hraje se v obranném pásmu domácích, ale hosté zatím nestřílí.

57:59

Dvě minuty do konce, utkání směřuje do prodloužení.

57:13

56:36

Kolcov si poradil se střelou Zubareva i následným pokusem Skačkova, po kterém přerušil hru.

56:08

Kolcov ztratil puk při zavážení do útočného pásma a domácí se tak opět osvobozují.

55:50

Domácí vyhazují kotouč až za branku soupeře.

5:4

Branky a nahrávky: 4. Dawes (Dallman, Bochenski), 5. Boyd (Dawes), 8. Dawes (Boyd, Bochenski), 42. Dallman (Dawes), 60. Dawes – 25. Pihlström (Zubarev, Kajgorodov), 28. Pihlström (Kolcov), 34. Dubrovskij (Lekomcev), 37. Pihlström (Kajgorodov)

Barys Nur-Sultan: Laco (Ivanov) – Dallman, Lundin, Blochin, Savčenko, Grebenščikov, Semjonov, Cerenok, Ibrajbekov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Antropov, Starčenko – Žajlauov, Upper, Romanov – Michajlis, Poliščuk, Gavrilin.

Salavat Julajev Ufa: Koval (8. Sochackij) – Heikkinen, Lekomcev, Kulda, Kutuzov, Zubarev, Kolcov, Rodionov, Bodrov – Chlystov, Sjomin, Dubrovskij – Makarov, Mereskin, Hartikainen – Pihlström, Kajgorodov, Skačkov – Stěpanov, Gluchov, Slepyšev.

Rozhodčí: Gašilov, Gusev – Morozov, Fatějev