Liga mistrů (předkola)

Lincoln Red Imps – HB Tórshavn

1:1

konec (1:0)

02.07.2014, 20:00 • Victoria Stadium Gibraltar GIB • Roman Zajíček (@RomanZajicek)

Tipsport: 3.8 3.23 1.94 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Za týden se hraje odveta, sice není nic hotovo, ale lepší výchozí pozici budou mít hráči HB Torshavn. To je tedy pro dnešek vše, u dalších zápasů se budu těšit na počtenou. (21:55:15)
Tři minuty nastavení jsou fuč, zápas skončil nerozhodně 1:1. První část patřila domácím, kteří šli zásluhou Josepha Chopiliny do vedení díky penaltě. Ve druhém poločase hra Torshavnu zlepšila a také přišlo zasloužené vyrovnání. Necelých dvacet minut před koncem vyrovnal Hanssen a dal do odvety svému týmu daleko lepší šance.

90+1

Už se hraje nastavený čas, u míče jsou hosté, kteří se ale nikam neženou.

90

Liam Clarke inkasuje další žlutou kartu dnešního utkání.

89

Už běží poslední minuta a prudký centr do vápna posílal střídající Payas, brankář HB si pro míč bezpečně došel.

87

Tři minutky do konce, stále je stav nerozhodný 1:1 a nevypadá to, že by se měl výsledek měnit.

85

Žlutou kartu dostává Joseph Chipolina (Lincoln Red Imps FC).

84

Střídání v týmu HB Torshavn: ze hřiště odchází Kyle Mouritsen, přichází Ingason.

84

Domácí již třikrát vystřídali, nyní budou také hosté, kteří mají k dispozici všechny tři možnosti.

83

Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází B. Perez, přichází J.P. Duarte.

81

Máme před sebou posledních deset minut, hostům tento stav vyhovuje.

80

Střídající Payas zahrával rohový kop, centr však proletěl vápnem a do země nikoho.

79

Střelu Josepha Chipoliny v poslední chvíli vyrazil brankář Gestson.

78

Na karty srovnáno, Brazilec Dos Santos obdržel žlutý kartonek.

77

Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odešel Daniel Duarte, přichází Payas.

75

Domácí Lee Casciaro je prvním potrestaným hráčem dnešního mače.

74

Kapitán Daniel Duarte chtěl rychle odpověď, jeho střela byla ovšem zablokovaná.

73

Tato branka je pro hosty důležitá do odvety. A za tu aktivitu si HB gól zasloužilo. Ještě však není konec.

71

Torshavn právě vstřelil branku! Je vyrovnáno a dá se říct, že zaslouženě. Mouritsen našel lépe postaveného LEVIHO HANSSENA, jenž se trefil s naprostým přehledem.

71

Střídající Cabrera se ihned dostal do šance, ale ze zhruba dvaceti metrů pálí nad.

70

Dvacet minut do konce zápasu a hosté zvyšují svou akvititu. I remízu by do odvety určitě uvitali.

68

Střídání v týmu Lincoln Red Imps FC: ze hřiště odchází Guiling, přichází Cabrera.

68

Perez si v posledních minutách zachytá, i Benjaminsen byl v dobré pozici, ale opět to byl domácí mág, který nedovolil změnu stavu.

66

Další šance na vyrovnání pro HB. Edmundsson si našel prostor na hranici velkého vápna a těsně míjí bránu. Velká škoda pro Torshavn.

65

Hanssen vystaven do ofsajdu, bude se jen kopat od Perezovy brány.

64

Hosté jsou častěji u míče, ale stále se nedokáží výrazněji prosadit. Sice mají mírný tlak, jenže vázne finální přihrávka.

62

Kyle Casciaro nikoho v pokutovém území nenašel, pokračuje se za stejného stavu.

60

Guilingova střela byla sražená za brankovou čáru, Lincoln bude rozehrávat další roh.

58

U míče byl opět Jensen, který centroval do vápna na Davidsena, ale ten si počínal příliš agresivně a píská se faul.

57

Hostující Jensen rozehrával standardku, míč však proletěl vápnem do země nikoho.

55

Nepříjemná střela domácího Clarka, která ještě před Gestsonem skočila. Nakonec si ale brankář poradil.

54

Hraje se ve středu hřiště, Faeřané chtějí s výsledkem něco udělat a drží míč na svých kopačkách.

52

Sice bylo k vidění hodně faulů a hra se často přerušovala, ale rozhodčí žádnou kartu vytahovat nemusel.

50

Posléze střílel Kyle Casciaro, ale také ten pokus nebyl dvakrát úspěšný.

49

Do první šance druhého dějství se málem dostal J.P. Duarte, jenže technickou ranou minul cíl.

47

Ani jeden z trenérů se prozatím nerozhodl ke střídání, hrají tedy stejné sestavy.

46

Máme za sebou první poločas, který nakonec dopadl lépe pro Lincoln Red Imps. V 18. minutě proměnil penaltu Joseph Chipolina. Hosté pak měli několik dobrých šancí, ale stav se neměnil. Totéž platilo i o domácích. Nehrál se špatný fotbal, snad bude pokračovat i ve druhé části.
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

45+1

45

Už se hraje nastevený čas.

45

Ještě tu byl roh pro Lincoln, zahrával jej Daniel Duarte, leč neuspěl. Míč v rukavicích Gestsona.

44

Blíží se konec prvního poločasu, uvidíme, zda rozhodčí Boucaut z Belgie něco málo přidá.

42

Edmundsson je v prvním poločase aktivní a snaží se hledat prostory na zakončení, nyní však vypálil vysoko nad branku.

40

Ještě pět minut do konce prvního dějství, Red Imps stále drží hubený náskok.

38

V posledních minutách se nehraje vůbec špatný fotbal, o střelu se nyní pokušel Benjaminsen, ale neuspěl.

36

Šance střídá šanci, do dalšího střeleckého pokusu se tlačil Edmundsson a i Perez ukázal, co v něm je.

35

Pozor i na Red Imps. To nebyla vůbec špatná šance autora první branky. Joseph Chipolina pálil na Gestsonovu branku a gólman se musel ukázat v tom nejlepším světle.

34

Další obrovská šance pro HB. Vyrovnat mohl kapitán Benjaminsen, jeho pokus však končí těsně nad. Perez si mohl oddechnout.

32

J.P. Duarte se snažil obstřelit zeď svou technickou střelou, nicméně míč je sražen a mimo nebezpečí.

30

Třicet minut za námi a hosté byli velice blízko vyrovnání, přesto stále vede tým z Gibraltaru.

29

Roh zahrál Jensen a byla z toho obrovská šance. K hlavičce se totiž dostal Vantsdal a těsně minul Perezovu bránu.

28

Teď měl však štěstí, Mouritsenovu střelu z dálky v poslední moment tečoval Guiling a bude z toho rohový kop.

26

Lincoln stále vede, dost možná překvapivě, ale i v této části utkání drží míč na svých kopačkách.

25

Další zajímavý pokus mohl mít hostující Holm, chtělo to daleko lepší přihrávku na volného spoluhráče.

23

Těch faulů je skutečně na obou stranách mnoho, hra se tak často kouskuje.

22

Na opačném onci hřiiště si vzal míč na starost Kyle Casciaro, jenže ani on nedopadl zrovna nejlépe.

20

Na druhé straně měl k dispozici standardku Hanssen, ale jeho pokus nebyl vůbec přesný.

18

Lincoln právě vstřelil branku!
Je tu první gól zápasu, domácí se prosadili z penalty a vedou po brance JOSEPHA CHIPOLINY. Stačila jedna akce a Lincoln před domácím publikem udeřil.

18

Penalta pro domácí tým. Mouritsen srazil v pokutovém území Lee Casciara a to je velká šance pro Lincoln.

17

Jediným cizincem tohoto zápasu je brazilský fotbalista Dos Santos, jinak Gibraltar je kompletní a má pouze své rodáky, Faeřané mají pouze zmíněnou výjimku v podobě obránce Torshavnu.

17

Tým z Faerských Ostrovů má více ze hry, ale první branky se zatím nedočkal.

16

Hanssen si hledal prostor na zakončení, ale včas byl u něj obránce Joseph Chipolina.

15

Edmundsson byl nedovoleně zastaven Josephem Chipolinou, kopal se trestný kop, ale pro něj si Perez bez problémů došel.

13

Na každé straně jsme přeci jen viděli nějakou tu šanci, snad se dočkáme i gólu. Pro fotbal by to bylo jen a jen dobře.

12

Do rychlého brejku se řítil Mouritsen, jenže ho zastavil praporek pomezního rozhodčího. Byl odpískán ofsajd.

10

Na druhé straně Kyle Casciaro zahrával rohový kop a po něm střílel Clark, ale i v tomto případě končí míč mimo Gestsonovu svatyni.

8

Brazilec Dos Santos zahrával standardku, ale nekopl ji příliš dobře a míč končí vysoko nad bránou.

7

Hra se opět uklidnila, ale více ze hry má tým HB Torshavn. Do další šance se však zatím nedostal.

5

Jedna právě přišla, ke střele se dostal hostující Jensen a brankář Perez musel vytáhnout výborný zákrok.

4

Stále čekáme na nějakou zajímavou situaci, zatím se hraje ve středu hrací plochy.

2

Zápas se již hraje, u míče jsou domácí fotbalisté, kteří jdou do první útočné akce.

1

Lincoln Red Imps FC: J. Perez – R. Casciaro, J. Chipolina, R. Chipolina, Garcia – L. Casciaro, Guiling, D. Duarte (C), Clarke – K. Casciaro, J.P. Duarte. Trenér: Mick McElwee.
Náhradníci: Coleing – Medina, Pons, Chrayeh, B. Perez, Payas, Cabrera.

HB Torshavn: Gestson – Dos Santos, Holm, Davidsen, Vantsdal – Benjaminsen (C), Hanssen, Mouritsen, Joensen, Jensen, Edmundsson. Trenér: Hedin Askham.
Náhradníci: Knudsen – Wardum, P. Joensen, Davidsen, Flotum, Jacobsen, Ignason.

Rozhodčí: Boucaut (Belgie) – Huens, Waroux (oba Belgie).
To Torshavn bojoval v zápase proti Vikinguru, ale urodila se bezbranková remíza. Těžko odhadovat, jak na tom oba celky budou po stránce herní a výkonnostní. Kvalitní mužstva to určitě budou, Lincoln Red Imps vede svou domácí soutěž, Faeřané jsou ve své lize druzí.
Stejně jako většina evropských soutěží, tak i Gibraltarská nebo ta z Faerských Ostrovů má přestávku. Nicméně příprava je v plném proudu a důležité zápasy v předkole Lize mistrů musí oba celky vnímat i přes toto letní období. Lincoln odehrál před týdnem přípravný zápas proti týmu College Europa v rámci Rock Cupu a vyhrál 1:0.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký večer přeji u sledování prvního zápasu prvního předkola Ligy mistrů, kde se o postup poperou dva poněkud neznámé celky. Lincoln Red Imps působí v Gibraltaru a vyhrál tamní soutěž, HB Tórshavn je tým z Faerských Ostrovů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.