SK Dynamo Č. Budějovice – ŠK SFM Senec

1:0

konec (0:0)

02.07.2014, 11:00 • SCM Složiště • Pavel Kortus ml. (@KortusPavel)

Zápas je u konce. Dynamo v něm porazilo slovenský druholigový Senec 1:0 brankou Chmela z 80. minuty. Jihočeši byli po celý průběh zápasu lepší, spálili řadu šancí, trefili dvakrát brankovou konstrukci a vítězí zaslouženě. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne. (12:41:11)

88

Dynamo si kontroluje vývoj hry a jde si pro první výhru v přípravě.

87

Utkání se blíží do svého závěru, Senec nemá sílí na žádný obrat.

85

Chmelo posílal zleva další nabídku do vápna, Hora na míč nedoskočil, ale Linhart míč napálil vysoko nad.

83

Ani po vedoucí brance se obraz hry nezměnil, Dynamo nadále tlačí svého soupeře.

80

Dynamo právě vstřelilo branku!
Jihočeši se konečně dostávají do vedení. RASTISLAV CHMELO dostal dlouhou přihrávku za obranu a z levé strany propálil brankáře.

80

Hora rychle rozehrál standardku, na Chmelův centr si naskočil Kalod, ale Milošovič míč vyrazil.

78

Fundův centr proletěl vápnem bez zásahu soupeře nebo spoluhráčů.

77

Další roh Dynama, tlak vrcholí.

73

Další standardka Dynama skončila neúspěchem. Senec se v posledních minutách pouze výjimečně dostává s míčem přes polovinu hřiště.

71

Českobudějovický univerzál Richard Kalod odvrátil hlavou míč do bezpečí.

70

První ho v utkání čeká na slovenský celek.

69

Rozehrávka na krátko však skončila přihrávkou na jistotu až k Fryštákovi.

68

České Budějovice rozehrají další rohový kop.

66

Funda míčem od rohového praporku našel na zadní tyči Linharta, jenže ten pálil vysoko nad.

64

Linhart posílal do vápna další míč, Chmelo ho přenechal Benátovi, který v těžké pozici předal balon pouze do náruče brankáře.

62

Senec si na chvilku oddychl od náporu domácích, kteří po přestávkové bouřce na střídačce přidali na aktivitě.

58

Dynamo má tlak a vedoucí gól visí ve vzduchu. Po dobré práci Linharta se k centru dostal Hora, přesným pasem našel Škodu, jehož hlavička skončila na břevně!

56

Fundova standardka nevypadala špatně, ale černobílým chyběl důraz v šestnáctce.

54

Lukáš Pomichal to zkusil z velké dálky a navíc branku přestřelil a Fryšták mohl být v klidu.

51

Senec vyslal do druhé půle úplně jinou jedenáctku: Milošovič – Kalmán, Benko, Ágh, Pomichal – Čupták, Köplinger, Lénarth, Szabo, Huszár – Jazuin.

51

Linhart střílel z voleje, ale jeho střele chybělo k úspěchu hodně.

50

Roh Dynama stáhl do svých rukavic brankář Milošovič.

48

Petr Benát napálil odražený míč, který skončil metr vedle pravé tyče branky Sence.

47

Hora prozkoušel z dálky pozornost Milošoviče, ten vyráží míč na roh.

46

Dynamo o poločase trošku prostřídalo. V brance je místo Křížka Fryšták, Dvořáka nahradil Kalod, místo Herzána hraje Brunclík a Buchtu nahradil Linhart.

46

První poločas je u konce a fotbal stovku diváků na Složišti ze sedaček nezvedal. Jihočeši byli jednoznačně aktivnějším týmem, ale jeho akce brzdí řada nepřesností a dvě největší šance spálil Jakub Hora.

45

43

Hbitý Funda posílal další nabídku do vápna a brankář Kostolanský si nadvakrát poradil.

42

Další obrovská šance Jakuba Hory! Ten se po obléhání soupeřova vápna a centru Herzána dostal k hlavičce, ale nekrytý trefil pouze tyč.

39

Dynamo mělo k dispozici dva rohové kopy. Ten první obrana Sence odvrátila, po tom druhém hlavičkoval nekrytý Herzán,ale Kostolanský jeho hlavičku zvládl.

38

Osvědčená spolupráce Benát – Hora znovu zafungovala, ale znovu bez brankového efektu. Na Benátův pas si nasprintoval Hora a jeho střela šla jen těsně vedle.

36

Bedecs se znovu dostal ke střele z dálky, ale znovu rozvlnil pouze ochrannou síť za Křížkovo brankou.

34

Po chybě Sence v rozehrávce poslal Benát za obranu Horu, jehož střelu udržel Kostolanský ve své náruči.

32

Následný Horův trestný kop měl sice přesnost, ale chyběla potřebná razance a Kostolanský si pro míč doskočil.

31

Exbudějovický Jaroslav Hílek fauloval Benáta a za následné nemístné poznámky vidí od sudího Jecha žlutou kartu.

30

První půlhodinka dnešního utkání je za námi a zatím jsme toho moc neviděli. Dynamo je aktivnějším celkem, ale v jeho hře je plno nepřesností.

25

Rychlou akci táhl po levé straně Chmelo, jeho prudký pas zpracoval Škoda, položil si jednoho obránce, ale ten druhý mu zakončení překazil.

23

Chmelo znovu chyboval v rozehrávce a ke střele se dostal Bedecs, ale jeho pokus šel vysoko nad branku.

20

Benát rozehrál standardku s Fundou, jehož střela byla zblokována.

19

Dvořák trefil centrem ruku Ágha, trestný kop ze strany pro černobílé.

17

Centr Hory odvrátila obrana slovenského celku, následný pas Fundy na volného Horu zastavil ofsajd.

16

Dynamo rozehraje první roh utkání.

14

Senec se pokoušel o kombinaci na levé straně, ale možnost překazil ofsajd.

12

Brankář Křížek nyní šel na Hlavatovičův centr trošku nejistě, ale nakonec situaci zvládl a míč poslal do bezpečí.

10

Další útok Dynama zakončil Benáta nepovedenou přihrávkou, za kterou se zkušený středopolař omlouvá svým spoluhráčům.

8

Michal Škoda se v černobílém dresu uvedl po Herzánově přiklepnutí nepřesnou střelou, která přeletěla i síť za brankou Kostolanského.

5

Buchta vyslal do úniku po levé straně Chmela, který ale pokazil centr na nabíhajícího Škodu.

4

Márk Winkler se dostal za záda Aleše Dvořáka, ale jeho přízemní centr zkrotil brankář Křížek.

3

Jihočeši začali aktivněji a hrají na polovině soupeře. První centr do vápna z kopačky Herzána odvrátil kapitán hostí Polgár.

1

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek – Dvořák, Novák, Podstavek, Funda – Hora, Buchta, Herzán, Benát, Chmelo – Škoda.
Náhradníci: Linhart, Brunclík, Kalod, Fryšták.

ŠK SFM Senec: Kostolanský – Hlavatovič, Paldan, Polgár, Ágh, Hílek, Bedecs, Winkler, Gavrilovič, Pušara, Svorada.
Náhradníci: Milošovič, Kalmán, Benko, Pomichal, Szabo, Lénarth, Köplinger, Jazuin, Čupták, Huszár.

Rozhodčí: Jech.
Dynamo zatím v přípravě dvakrát prohrálo a ani jednou neskórovalo. „Kluci byli z poslední porážky špatní. Ale středeční zápas máme v nejtěžším týdnu přípravy a chceme konečně dát gól a zvítězit,“ burcuje před zápasem Martin Vozábal, jehož svěřenci podstoupí v úterý fyzické testy v Praze a jinak je celý týden čekají dvoufázové tréninky. „Senec sem cestuje, tudíž to chtěli spojit s přípravným zápasem. Věřím, že zvítězíme.“
SFM Senec je slovenský druholigový celek, který skončil loni v tabulce druhé slovenské ligy na páté příčce. V kádru Sence působí dvě jména, která si českobudějovičtí fanoušci jistě ještě v čerstvé paměti vybaví. V záložní řadě totiž působí zkušený Jaroslav Hílek a čtyřiadvacetiletý Rastislav Bakala. Naopak forvarda Pavola Orolína si někteří mohou vzpomenout z angažmá v pražských Bohemians 1905.
Vítejte při sledování online přenosu z přípravného utkání mezi Dynamem a Sencem. Duel začíná ve středu v 11 hodin v SCM Složiště.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

1:0

konec (0:0)

Branky: 80. Chmelo

Karty:   31. Hílek (SNC)

SK Dynamo Č. Budějovice: Křížek (46. Fryšták) – Dvořák (46. Kalod), Novák, Podstavek, Funda – Hora, Buchta (46. Brunclík), Herzán (46. Linhart), Benát, Chmelo – Škoda.

ŠK SFM Senec: 1. poločas: Kostolanský – Hlavatovič, Paldan, Polgár, Ágh – Gavrilovič, Bedecs, Hílek, Winkler, Pušara – Svorada. 2. poločas: Milošovič – Kalmán, Benko, Ágh, Pomichal – Čupták, Köplinger, Lénarth, Szabo, Huszár – Jazuin.

Rozhodčí: Jech – Eibl, Tauber.